Mecz Ajax Amsterdam - Juventus ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Ajax Amsterdam - Juventus ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Holendrzy na drodze Ronaldo

Liga Mistrzów, 1/4 finału
2019-04-10 21:00

Ajax Amsterdam

1

Juventus Turyn

1

• Juventus strzelił gola w ostatniej akcji pierwszej połowy, Ajax wyrównał przy pierwszej akcji w drugiej części meczu. Świetnie zachował się wówczas David Neres, który odebrał piłkę Joao Cancelo, potem ruszył z futbolówką i pokonał Wojciecha Szczęsnego. Ajax był stroną częściej atakującą w drugiej połowie, lecz polski bramkarz nie pozwolił gospodarzom na strzelenie drugiego gola. W końcówce bramkę dla Juventusu mógł natomiast zdobyć Douglas Costa, lecz trafił tylko w słupek. Po remisie 1:1 sprawa awansu wciąż jest otwarta, a wtorkowy rewanż w Turynie zapowiada się bardzo ciekawie. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Ajax remisuje z Juventusem 1:1!

• Żółtą kartką ukarany Jurgen Ekkelenkamp za popychanie Cristiano Ronaldo.

• Jeszcze mamy zmianę w zespole Juventusu. Schodzi Federico Bernardeschi, za niego Sami Khedira.

• Ziyech i Tadić wymienili piłkę w polu karnym Juventusu. Uderzał ten drugi, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Z prawej strony znów dośrodkowywał Cancelo. Spokojnie złapał piłkę Onana.

• Trzy minuty dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

• Van de Beek zagrał w pole karne do Neresa, a ten znajdował się na spalonym.

• Gorąco w polu karnym Ajaksu po dośrodkowaniu Cancelo z prawej strony. Niewiele brakowało, abyśmy mieli gola samobójczego, ale obrońcy do spółki z bramkarzem poradzili sobie ostatecznie z tą sytuacją.

• Słupek ratuje Ajax! Świetną akcję lewą stroną przeprowadził Douglas Costa - minął dwóch rywali, wpadł z piłką w pole karne i oddał bardzo dobry strzał, ale trafił tylko w słupek!

• Miralem Pjanić za wszelką cenę starał się zatrzymać Neresa. W efekcie zarobił żółtą kartkę.

• Teraz Ekkelenkamp stanął przed świetną szansą na gola! Ziyech dobrze zagrał do Tadicia, ten piętką podał do Ekkelenkampa, lecz pojedynek z Holender wygrał Szczęsny!

• Ajax mógł wyprowadzić kontrę, ale źle przyjął sobie piłkę Jurgen Ekkelenkamp i ta mocno mu odskoczyła.

• Ruszył lewą stroną Douglas Costa, ale źle dośrodkował w pole karne. Spokojnie złapał piłkę Onana.

• Po podaniu od Ruganiego daleko musiał wybijać piłkę Szczęsny. Przy polskim bramkarzu znajdował się bowiem jeden z rywali.

• Nie opanował teraz piłki Pjanić. Ajax zacznie grę od autu.

• Zaskakująca zmiana w Ajaksie - za Lasse Schoene wszedł Jurgen Ekkelenkamp. Młody Holender pojawił się na boisku po raz pierwszy od blisko dwóch miesięcy.

• Druga zmiana w Juventusie. Poza boiskiem narzekający na jakiś uraz Blaise Matuidi, za niego Paulo Dybala.

• Kolejne uderzenie z dystansu, tym razem próbował De Ligt. Bardzo niecelnie.

• Ajax długo rozgrywa piłkę. Gospodarze utrzymują się przy futbolówce przez 60% czasy w tym meczu.

• Ziyech zagrał do Tadicia, ten prostopadle podał do Van de Beeka, który uderzył niecelnie, ale i tak znajdował się na spalonym.

• Lasse Schoene wślizgiem wszedł w nogi Bernardeschiego. Kolejny gracz Ajaksu z żółtą kartką.

• Aż 15 strzałów na bramkę Szczęsnego (w tym sześć celnych) oddali piłkarze Ajaksu. Juventus celnie uderzał tylko raz, na sześć prób w całym meczu.

• Teraz gra toczy się po drugiej stronie boiska, a atakuje Juventus. Brakuje jednak strzałów na bramkę Onany.

• Juventus przez dłuższy czas zamknięty teraz we własnym polu karnym. Ajax naciska, lecz nie może przebić się przez obronę gości.

• Teraz Ziyech zagrał na prawą stronę do Veltmana. Ten oddał strzał, lecz uderzenie było zbyt lekkie, aby zaskoczyć Szczęsnego.

• Neres znów wpadł z piłką w pole karne - tym razem wycofał do Ziyecha, ten przyjął sobie piłkę i uderzył, ale został zablokowany.

• Dobrze w pole karne dośrodkował Schoene, uderzał Veltman, lecz spokojnie interweniował Szczęsny.

• Ze sporej odległości strzelał Veltman. Piłka odbiła się od jednego z obrońców i wyszła na rzut rożny.

• Sporo miejsca po lewej stronie miał Bernardeschi. Próbował dośrodkować do Ronaldo, ale wybił piłkę stoper Ajaksu.

• Pierwsza zmiana w zespole Juventusu. Solidną porcją gwizdów pożegnany Mario Mandżukić, za Chorwata wszedł Douglas Costa.

• Z powietrza uderzył Schoene, ale strzał sprzed szesnastki był bardzo niecelny.

• Ziyech nie poradził sobie na prawej stronie boiska - najpierw źle dryblował, potem niecelnie podał do jednego z partnerów.

• Taktyczny faul Frenkiego de Jonga. Pomocnik Ajaksu powstrzymał kontrę Juventusu i zarobił żółtą kartkę.

• Federico Bernardeschi kąśliwie dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Mogło to przynieść skutek, ale nie przeciął tego podania żaden z graczy Juventusu.

• David Neres znów trafił do siatki, ale był na spalonym! Powalczył o piłkę na lewej stronie De Jong, zagrał do Tadicia, który obsłużył Neresa. Ostatni z graczy Ajaksu trafił do siatki, lecz znajdował się na wyraźnym spalonym.

• Remis wcale nie zadowala gospodarzy! Donny van de Beek przerzucił piłkę na lewą stroną do Tagliafico, ten oddał strzał z dystansu, ale minimalnie się pomylił!

• 30 sekund zajęło Ajaksowi doprowadzenie do wyrównania! Piłkę po lewej stronie boiska stracił Joao Cancelo, przejął ją David Neres, wpadł w pole karne i mocnym strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA AJAKSU! DAVID NERES!

• Od środka rozpoczął Ajax. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Przez długi czas niewiele na to wskazywało, ale Juventus do przerwy prowadzi w Amsterdamie z Ajaksem 1:0. W ostatniej akcji pierwszej połowy spotkania kolejną bramkę w Lidze Mistrzów zdobył Cristiano Ronaldo, który wykończył dośrodkowanie Joao Cancelo. Wcześniej aktywniejsi byli gospodarze, kilkukrotnie z dystansu strzelał Hakim Ziyech, lecz Marokańczykowi brakowało na razie skuteczności. Na drugą połowę zapraszamy już za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Niewidoczny do tej pory był Cristiano Ronaldo, ale teraz znów udowodnił, że w Lidze Mistrzów zawsze można na niego liczyć! Z prawej strony boiska dośrodkował Joao Cancelo, Ronaldo miał mnóstwo miejsca w polu karnym i głową umieścił piłkę w siatce! Andre Onana próbował odbić jeszcze futbolówkę, lecz po jego ręce piłka i tak wpadła do bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA JUVENTUSU! CRISTIANO RONALDO!

• Pjanić zagrał w pole karne do Cancelo, ale dośrodkowanie tego ostatniego pozostawiało wiele do życzenia. Ostatecznie piłka wylądowała w rękach Onany.

• Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Schoene. Nie była to dobra próba.

• Wcześniej faulowany był Neres - gospodarze mają rzut wolny mimo kartki dla jednego z ich piłkarzy.

• Nico Tagliafico ostro zaatakował jednego z rywali. Argentyńczyk nie zagra przez to w rewanżowym meczu w Turynie.

• Złe dośrodkowanie Ziyecha z prawej strony boiska. Od bramki wznowi grę Szczęsny.

• Próba prostopadłego podania od Ziyecha do Van de Beeka. Przerwali tę akcję obrońcy Juventusu.

• Zagotowało się w polu karnym Ajaksu! Z lewej strony dośrodkował w pole karne Matuidi, Ronaldo zgrał piłkę do Bernardeschiego, ale Włoch uderzył obok bramki!

• Długie zagranie w pole karne do Tagliafico - ten wszedł na wślizgu, ale nie trafił czysto w piłkę.

• Po raz czwarty w tym meczu uderzał z dystansu Ziyech. Tym razem do bramki brakło sporo.

• Szybko wymienili piłkę na lewej stronie boiska gracze Juventusu, akcję strzałem zakończył Bentancur, ale było to uderzenie niecelne.

• Po dośrodkowaniu Pjanicia z rzutu rożnego uderzyć zdołał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk strzelał jednak obok bramki.

• Joel Veltman źle podał do jednego z partnerów, przejął piłkę Rodrigo Bentancur, dograł na prawą stronę do Bernardeschiego, ale dobrze wrócił Frenkie de Jong, wślizgiem wybijając piłkę.

• David Neres i Donny van de Beek rozegrali dwójkową akcję, ten pierwszy znalazł się z piłką w polu karnym, lecz wybił futbolówkę na rzut rożny Daniele Rugani.

• Świetną sytuację miał teraz Donny van de Beek! Z prawej strony w pole karne dograł Tadić, Van de Beek stanął przed dużą szansą na gola, ale uderzył obok słupka!

• Bernardeschi jest na razie zdecydowanie najaktywniejszym graczem Juventusu. Teraz Włoch przewrócił się po starciu z Lasse Schoene, ale nie dopatrzył się tam faulu arbiter.

• Mandżukić ostro potraktował teraz De Ligta. Napastnik Juventusu momentalnie został wygwizdany przez kibiców gospodarzy.

• Juventus rozgrywa piłkę na własnej połowie. Gdy goście spróbowali przenieść futbolówkę pod bramkę rywali, ta natychmiast została wybita.

• Zabawili się teraz w polu karnym gracze Ajaksu! Tadić próbował nawet rulety, ostatecznie piłka została wycofana do Ziyecha, ten uderzył sprzed pola karnego, lecz świetnie interweniował Szczęsny!

• Matuidi chciał zagrać daleką piłkę do Mandżukicia. Daley Blind głową zgrał futbolówkę do Onany.

• Joel Veltman faulował na lewej stronie boiska Alexa Sandro. Będzie okazja do dośrodkowania w pole karne Ajaksu z rzutu wolnego.

• Ruszył lewą stroną Bernardeschi, ale nie dał się oszukać Matthijs de Ligt. Stoper Ajaksu wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny.

• Z powietrza strzelać chciał teraz Miralem Pjanić. Nieczysto trafił jednak w piłkę i ta nie doleciała nawet do bramki.

• Pierwszy raz musiał interweniować Wojciech Szczęsny. Polak spokojnie złapał piłkę po kolejnym strzale z dystansu Ziyecha.

• Cancelo jest na razie najsłabszym elementem Juventusu. Niepewny w obronie, właśnie stracił też piłkę w ofensywie.

• O ile pierwsze trzy-cztery minuty przebiegały pod dyktando Juventusu, to teraz naciska Ajax. Wysoki pressing gospodarzy sprawia włoskiemu zespołowi sporo problemów.

• Gorąco zrobiło się w polu karnym Juventusu - próbowali wymienić piłkę Dusan Tadić oraz Ziyech, ale połapali się w tym obrońcy gości.

• Z dystansu uderzał teraz Hakim Ziyech. Marokańczyk szybko wymienił piłkę z jednym z kolegów i przymierzył sprzed pola karnego, lecz strzelił obok słupka.

• Wysokim pressingiem stara się teraz wyjść Ajax. W efekcie błąd popełnił Joao Cancelo.

• Bardzo nerwowo grają w pierwszych minutach gospodarze. Przez większość czasu przy piłce utrzymuje się Juventus.

• Sporo miejsca miał teraz Federico Bernardeschi - Włoch zszedł z piłką do środka, przebiegł z nią kilkanaście metrów i oddał strzał z dystansu, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką!

• Pierwsze dalekie podanie w kierunku Mario Mandżukicia było bardzo niecelne. Od bramki zacznie grę Andre Onana.

• Od środka zaczął Juventus. Goście grają dziś w czarnych strojach, Ajax w tradycyjnych, czerwono-białych trykotach.

• Zaczynamy!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Hiszpan Carlos del Cerro Grande. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko, czas na hymn Ligi Mistrzów!

• Stadion w Amsterdamie wypełniony oczywiście niemal do ostatniego miejsca. Kibice Ajaksu śpiewają właśnie klubowy hymn.

• Oba zespoły grały ostatnio ze sobą w sezonie 2009/2010, mierząc się w rozgrywkach Ligi Europy na etapie 1/16 finału. W pierwszym meczu w Amsterdamie Juventus zwyciężył wówczas 2:1, w rewanżu padł natomiast bezbramkowy remis.

• W poprzedniej edycji Champions League Juventus doszedł do ćwierćfinału, gdzie przegrał dwumecz z Realem Madryt. Ajax nie przeszedł natomiast nawet eliminacji. Ostatni występ drużyny ze stolicy Holandii w Lidze Mistrzów to sezon 2014/2015, w którym Ajax zajął trzecie miejsce w grupie za plecami Barcelony i PSG.

• Dziś dojdzie do starcia dwóch drużyn, które w 1/8 finału dokonały spektakularnych powrotów. Ajax przegrał w pierwszym meczu z obrońcami tytułu, Realem Madryt, 1:2. Później Holendrzy niespodziewanie zwyciężyli 4:1 na Santiago Bernabeu, sprawiając największą sensację w tej edycji Ligi Mistrzów. Juventus w pierwszym meczu z Atletico przegrał 0:2, w rewanżu wygrywając natomiast 3:0 po hat-tricku niezawodnego Cristiano Ronaldo.

• Rezerwowi Juventusu: Mattia Perin, Douglas Costa, Mattia De Sciglio, Paulo Dybala, Moise Kean, Sami Khedira, Leonardo Spinazzola

• Rezerwowi Ajaksu: Bruno Varela, Kasper Dolberg, Daley Sinkgraven, Rasmus Kristensen, Klaas Jan Huntelaar, Jurgen Ekkelenkamp, Lisandro Magallan

• A taką jedenastką wyjdzie na mecz Juventus, w bramce gości jest oczywiście Wojciech Szczęsny:

• Oto wyjściowy skład gospodarzy:

• Czas na kolejne ćwierćfinały piłkarskiej Ligi Mistrzów! Bardzo ciekawie zapowiada się dzisiejsze starcie w Amsterdamie, gdzie miejscowy Ajax chce postarać się o sprawienie kolejnej sensacji i pokonanie faworyzowanego Juventusu Turyn. Początek meczu na Johan Cruijff Arena już o 21:00 - na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Maciej Pietrasik!

Bartosz Głąb

Ajax - Juventus LIVE! Holendrzy na drodze Ronaldo

Ajax - Juventus LIVE! Holendrzy na drodze Ronaldo ©AFP/East News

Mecz Ajax Amsterdam - Juventus ONLINE. W drugi dzień meczów ćwierćfinałowych piłkarskiej Ligi Mistrzów Ajax Amsterdam podejmie na własnym obiekcie Juventus FC. Holendrzy w poprzedniej rundzie niespodziewanie wyeliminowali Real Madryt, jednak teraz czeka ich chyba jeszcze trudniejsze zadanie. "Stara Dama" w końcu jest w zdecydowanie wyższej formie - z kapitalnym Cristiano Ronaldo na pokładzie. Relacja LIVE ze spotkania w GOL24 od godziny 21:00.

Mecz Ajax Amsterdam - Juventus ONLINE

W ćwierćfinale Ligi Mistrzów nie ma już przypadkowych drużyn. Została czołowa ósemka, która z każdą chwilą nabiera apetytu na to, by znaleźć się w madryckim finale. Eksperci nie dają jednak na to szans dwóm ekipom: FC Porto i właśnie Ajaksowi Amsterdam. Ci drudzy znowu spróbują im utrzeć nosa.

Holendrzy w poprzedniej rundzie niespodziewanie wyeliminowali Real Madryt i to w znakomitym stylu, wygrywając w dwumeczu aż 5:3. Teraz czeka na nich jeszcze trudniejszy przeciwnik, który wcale nie jest rozbity, jak "Królewscy". Nowy zespół Cristiano Ronaldo jest świeżo po wyeliminowaniu Atletico Madryt. Po przegranej w pierwszym meczu 0:2 mało kto dawał szanse Juventusowi na awans do kolejnej rundy, jednak trzy bramki Portugalczyka sprawiły, że to zespół z Turynu zagra dzisiaj w ćwierćfinale rozgrywek, a nie Atletico.

Juventusowi trafił się najładniej i najefektowniej grający zespół w fazie pucharowej. - Nie boimy się wyzwań, chcemy grać przeciwko najlepszym piłkarzom, a rywalizacja z topowym zawodnikiem, jakim jest Ronaldo, to coś fantastycznego - wyznał trener Ajaksu, Erik ten Hag.

Ostatni raz oba zespoły mierzyły się w 1/16 finału Ligi Europy sezonu 2009/10, czyli w pierwszej edycji Ligi Europy (wcześniej Puchar UEFA). Wtedy w pierwszym meczu w Amsterdamie "Stara Dama" wygrała 2:1 po dwóch trafieniach Amauriego, jedyne trafienie dla Ajaxu zanotował wtedy Miralem Sulejmani. Rewanż zakończył się bezbramkowym remisem i Juventus cieszył się z awansu do kolejnej fazy, w której jednak odpadł z późniejszym finalistą Fulham FC.

Liga Mistrzów: Kto wygra mecz Juventus - Ajax Amsterdam?

Nie zagrają w meczu Ajax Amsterdam - Juventus

Ajax Amsterdam: Eiting (kontuzja), Mazraoui (kartki);
Juventus FC: Cuadrado, Costa, Barzagli, Can (kontuzje).

Przewidywane składy na mecz Ajax Amsterdam - Juventus

Ajax Amsterdam: Onana - Tagliafico, De Ligt, Blind, Veltman - Van de Beek, de Jong, Schone - Neres, Tadić, Ziyech;
Juventus FC: Szczęsny - Sandro, Bonucci, Rugani, Cancelo - Ronaldo, Mandzukić, Bernandeschi.

Forma w ostatnich meczach

Willem II Tinurg - Ajax Amsterdam 1:4 (Eredivisie)
FC Emmen - Ajax Amsterdam 2:5 (Eredivisie)
Ajax Amsterdam - PSV Eindhoven 3:1 (Eredivisie)
AZ Alkmaar - Ajax Amsterdam 1:0 (Eredivisie)
Ajax Amsterdam - PEC Zwolle 2:1 (Eredivisie)

Juventus
Juventus FC - AC Milan 2:1 (Serie A)
Cagliari Calcio - Juventus FC 0:2 (Serie A)
Juventus FC - Empoli FC 1:0 (Serie A)
Genoa CFC - Juventus FC 2:0 (Serie A)
Juventus FC - Atletico Madryt 3:0 (1/8 Ligi Mistrzów)

Mecz Ajax Amsterdam - Juventus FC TRANSMISJA TV
Transmisję ze spotkania ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów Ajax Amsterdam - Juventus FC od 20:50 przeprowadzi Polsat Sport Premium 2 Super HD. Mecz prosto z Amsterdam Areny skomentują Bożydar Iwanow i Andrzej Niedzielan. Studio Ligi Mistrzów w Polsat Sport Premium 1 Super HD rozpocznie się już o 18:00, a gośćmi Jerzego Mielewskiego będą Andrzej Strejlau, Janusz Panasewicz, Paweł Golański i Dariusz Wdowczyk. Relacja LIVE w GOL24.