Mecz Arka Gdynia - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w...

1

Górnik Zabrze

0

• Relację prowadził Jakub Waliczek, dziękuję Państwu za uwagę i życzę dobrej nocy!

• Górnik daje sobie wyszarpać jeden punkt w ostatniej minucie meczu przez fatalny błąd Suareza. Generalnie mecz był wyrównany i obie ekipy stwarzały okazję, ale to Arka wykorzystała jedną sytuację i zdobywa 3 punkty

• Koniec meczu!

• Fatalny błąd Suareza, który nie trafia w piłkę, futbolówkę przejął Jurado, którego strzał obronił Loska, ale wybił prosto pod nogi Zbozienia, a ten na pustą bramkę trafia

• I mamy bramkę!

• 3 minuty doliczone do końca spotkania!

• Piłkarze wracają na drugą połowę!

• Zapraszamy już po przerwie na kolejne emocje !

• Faul Ambrosiewicza na Rafale Siemaszce, ale bez konsekwencji dla piłkarza Górnika

• Świetna akcja Górnika, błąd obrońcy gospodarzy, który traci piłkę pod pressingiem Żurkowskiego, Wolsztyński znalazł się sam sam, ale jego strzał wybronił Steinbors

• Piłkarze już na stadionie!

• Górnik musi dzisiaj zwyciężyć jeżeli chce utrzymać fotel lidera, natomiast jeśli Arka wygra w dzisiejszym spotkaniu przeskoczy w tabeli Koronę i Zagłębie i zajmie 5 miejsce, oczywiście drużyny z Lubina i Kielc jeszcze nie grały, ale zwycięstwo Gdynian umocni ich w górnej części tabeli

• Arka w ostatniej kolejce pokonała dobrze grającą Koronę na wyjeździe aż 3:0, natomiast Górnik zremisował na własnym stadionie 1:1 z Lechią

• Rezerwowi Górnika: Pawłowski, Kądzior, Karwot, Ledecky, Pawłowski, Kiklaisz, Urynowicz

• Rezerwowi Arki: Vinicius, Nalepa, Socha, Kun, Sołdecki, Jurado, Miroszka

• Witam Państwa bardzo serdecznie, relację z dzisiejszego meczu poprowadzi Jakub Waliczek !

Gabriel Skoczeń

Mecz Arka Gdynia - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola

Mecz Arka Gdynia - Górnik Zabrze ONLINE. Kapitalnie spisujący się od początku sezonu Górnik Zabrze zmierzy się na wyjeździe z nieobliczalną drużyną z Gdyni. dziś przeciwnikiem Arki Gdynia. Początek meczu Arka - Górnik na stadionie przy ul. Olimpijskiej o godz. 20.30. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Arka Gdynia - Górnik Zabrze ONLINE

Po niespodziewanym zwycięstwie Arki aż 3:0 nad rewelacyjnie spisującą się Koroną, oczy wielu będą skierowane dziś na Gdynię. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zaprezentowali się w Kielcach nadspodziewanie dobrze. Wynik jednak nie oddaje w pełni obrazu gry z tego spotkania. W pierwszej połowie gracze Gino Letteriego mogli, a nawet powinni strzelić pierwsi bramkę, ale albo brakowało precyzji, albo swoją rewelacyjną formę między słupkami potwierdzał Pavels Steinbors. Dla niego mecz z Górnikiem także będzie okazją do przywitania się ze starymi znajomymi, ponieważ dwa sezony spędził w klubie z Zabrza. Ale nie tylko Steinbors dobrze zna zabrzan, bo i obecny trener Arki – Leszek Ojrzyński - w sezonie 2015/16 prowadził zespół z Górnego Śląska.

Korona atakowała, ale to Arka zdobywała bramki. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Gostomskiego pokonał Siemaszko, a niedługo po zmianie stron nokautujące ciosy zadali Warcholak i Szwoch. Gdynianie zaprezentowali się bardzo solidnie w obronie i perfekcyjnie wykorzystali szanse na kontrataki. To dało cenne 3 punkty w starciu z mocnym rywalem, i to na jego terenie. Nie znaczy to jednak, że dziś zdołają pokazać równie dobrą formę. Arkowcy po zwycięstwie 5:0 z Sandecją Nowy Sącz, w kolejnym spotkaniu przeciwko Wiśle Płock zaprezentowali się bardzo słabo i przegrali 0:2.

Trener Ojrzyński zapytany na przedmeczowej konferencji, czy jego podopieczni nie powtórzą tego samego błędu i w spotkaniu z Górnikiem utrzymają koncentracje jasno dał do zrozumienia, że mentalność, z jaką wyjdą na murawę jego podopieczni, będzie miała kluczowe znaczenie. - Tu przyjeżdża lider i trzeba zawsze wyjść na takie mecze z chęcią pokonania lidera, to wtedy masz chwile radości i sławy. Wygrać z drużyna, która aktualnie zajmuje 1 miejsce to wielka sztuka. Nikt wyżej od nich nie stoi i to jest wystarczająca motywacja – powiedział szkoleniowiec gdynian.

Po ostatnim remisie z Lechią Gdańsk podopieczni Marcina Brosza mają tylko punkt przewagi w tabeli nad Legią Warszawa. Zabrzanie prowadzili do 70 minuty, ale błąd Tomasza Loski wykorzystał Flavio Paixao i mecz zakończył się podziałem punktów. Grą Górnika zachwycają się wszyscy eksperci, oparty na młodych polskich zawodnikach zespół funkcjonuje bez zarzutu i niespodziewanie wciąż przewodzi ligowej stawce. Jednym z nielicznych problemów zabrzan jest jednak niezbyt szeroka kadra. Trener Brosz korzysta z dość wąskiego grona swoich podopiecznych, co w końcówce sezonu może, choć nie musi, odbić się na wynikach. Ponadto aż pięciu podstawowych graczy Górnika jest zagrożonych pauzą za kartki. Jeśli Żurkowski, Kurzawa, Koj, Wieteska albo Matuszek obejrzą żółty kartonik, będą musieli opuścić następne spotkanie. Trudno jednak przypuszczać, że Górnicy będą kalkulować i odstawiać nogę. Ich dzisiejsi rywale także będą zmęczeni, kosztujące sporo sił spotkanie z Koroną rozegrali w sobotę. Można się spodziewać, że to Górnik będzie utrzymywał się przy piłce, Arka z pewnością poszuka swoich okazji w kontratakach. To będzie doskonały sprawdzian dla wytrzymałości zabrzan – jeśli zaprezentują się dobrze kondycyjnie, powinni zdominować przeciwnika.

Przed pierwszym gwizdkiem jest sporo niewiadomych. Faworytem jest Górnik, który na przestrzeni całego sezonu prezentuje się zdecydowanie lepiej od Arki. Zmotywowani ostatnim zwycięstwem gdynianie mogą jednak na swoim stadionie pokusić się o sensację. Raczej nie popełnią tego samego błędu co po spotkaniu z Sandecją, tym bardziej że teraz nie dość że pokonali drużynę znacznie lepszą niż nowosączanie, to jeszcze zmierzą się z liderem. Leszek Ojrzyński przed kilkoma dniami znalazł patent na pokonanie swojego byłego klubu, dziś znów będzie miał okazje powtórzyć swój wyczyn, choć poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej niż poprzednio.

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Arka Gdynia - Górnik Zabrze?

Mecz Arka Gdynia - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Wstęp do spotkania o 201:10 w CANAL+ Sport. Mecz prosto z Gdyni skomentuje duet Bartosz Gleń – Grzegorz Mielcarski. Transmisja w CANAL+ Sport od 20:25.