Mecz Arka Gdynia - Piast Gliwice ONLINE. Poznamy pierwszego...

Mecz Arka Gdynia - Piast Gliwice ONLINE. Poznamy pierwszego finalistę Pucharu Polski. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

3 karne

• Dziękujemy za śledzenie naszej długiej relacji i życzymy miłego wieczora! Dobranoc!

• Arka jest w finale Fortuna Pucharu Polski, a zmierzy się tam ze zwycięzcą meczu Cracovii z Rakowem Częstochowa!

• Marcus da Silva zapewnia Arce Gdynia awans do finału Fortuna Pucharu Polski!

• Michał Żyro przedłuża nadzieję Piasta skutecznie wykonując rzut karny!

• Haris Memić pewnie wykonuje jedenastkę i Arka po raz pierwszy na prowadzeniu!

• Michał Chrapek trafia tylko w poprzeczkę bramki Kacpra Krzepisza!

• Maciej Rosołek przenosi piłkę bardzo wysoko nad bramką Piasta!

• Uderzenie Bartosza Rymaniaka zostało obronione przez Kacpra Krzepisza!

• Adam Deja doprowadza do wyrównania w serii rzutów karnych!

• Patryk Lipski skutecznie wykonuje rzut karny i ponownie Piast prowadzi!

• Michał Marcjanik również nie myli się z jedenastu metrów!

• Gerard Badia skutecznie rozpoczyna serię rzutów karnych!

• Rozpoczynamy serię rzutów karnych!

• Koniec meczu w Gdyni. Będziemy mieli rzuty karne!

• Michał Żyro dostał piłkę w polu karnym Arki, ale jego uderzenie okazało się niecelne.

• Kacper Skóra został sfaulowany przez rywala, ale sędzia nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki.

• Gerard Badia popędził prawą stroną boiska i dośrodkował w pole karne Arki, ale tam żaden z graczy Piasta nie dopadł do piłki.

• Patryk Lipski uderzył minimalnie nad bramką Arki!

• Paweł Sasin ostro sfaulował Michała Chrapka tuż przed polem karnym Arki i goście będą mieli szansę na uderzenie!

• Arkadiusz Kasperkiewicz został ukarany żółtą kartką za faul przy linii bocznej.

• Oba zespoły dogrywkę zaczęły tak, jakby tylko wyczekiwały serii rzutów karnych.

• Rozpoczynamy drugą połowę dogrywki.

• Natomiast Michał Żyro zastąpił Jakuba Świerczoka.

• Po jednej zmianie w obu zespołach. W zespole Arki Gdynia Mateusz Stępień zastępuje Fabiana Hiszpańskiego.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki w Gdyni.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy dogrywki arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

• Kacper Skóra faulowany w środku pola, ale ponownie bez żółtej kartki.

• W odpowiedzi Haris Memić kapitalnie zagrał w pole karne Piasta wprost na nogę Macieja Rosołka, ale ten trafił we Frantiska Placha!

• Gerard Badia dostał piłkę w polu karnym Arki, dograł do Jakuba Świerczoka, ale strzał snajpera gości został zablokowany.

• Piast atakuje bramkę rywali, ale na razie nie potrafią zdecydowanie zagrozić bramce rywali.

• Adam Deja dośrodkował w "szesnastkę" Piasta, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał dopaść do piłki.

• Bartosz Rymaniak faulował rywala przy linii bocznej i Arka będzie miała szansę na dośrodkowanie w pole karne rywali.

• Gerard Badia uderzył z dystansu, ale jego strzał został zablokowany.

• Rozpoczynamy dogrywkę!

• Koniec podstawowego czasu gry i nadal mamy remis w Gdyni! Przed nami dogrywka.

• Piast stanął przed szansą na decydujące trafienie, ale w ostatniej chwili obrońcy Arki wyszli z tej akcji obronną ręką!

• Do drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej cztery minuty.

• Natomiast w drużynie z Gliwic Gerard Badia pojawił się w miejsce Patryka Sokołowskiego.

• W zespole Arki Gdynia Paweł Sasin pojawia się w miejsce Łukasza Wolsztyńskiego.

• Marcus da Silva przyjął piłkę pod polem karnym Piasta, ale gracz Arki zagrał ręką.

• Fabian Hiszpański został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Jakub Świerczok przejął piłkę po błędzie rywala, popędził na bramkę Arki, ale jego uderzenie świetnie wybronił Kacper Krzepisz!

• W zespole Piasta Gliwice Mateusz Winciersz pojawia się w miejsce Arkadiusza Pyrki.

• Marcus da Silva wpadł z piłką w pole karne Piasta, ale jego uderzenie świetnie wybronił Frantisek Plach!

• W zespole Arki Gdynia Marcus da Silva pojawia się w miejsce Christiana Alemana.

• Powoli dobiega końca podstawowy czas tej rywalizacji, a oba zespoły wciąż niespecjalnie angażują się w akcje ofensywne.

• Niezbyt interesujący fragment spotkania. Oba zespoły rozgrywają grę w środku pola i niespecjalnie kwapią się, by zbliżyć się do bramki rywali.

• W zespole Arki Gdynia Kacper Skóra pojawia się w miejsce Mateusza Żebrowskiego.

• Fabian Hiszpański zdecydował się na strzał z dystansu, ale Frantisek Plach świetnie interweniował.

• Arkadiusz Pyrka wpadł z piłką w pole karne Arki, ale tam został zatrzymany.

• W odpowiedzi Adam Danch dośrodkował w pole karne Piasta, ale tam Frantisek Plach pewnie wyłapał piłkę.

• Jakub Świerczok dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, ale nie zdołał się obrócić w kierunku bramki.

• Michał Chrapek zdecydował się na strzał na bramkę gospodarzy, ale Kacper Krzepisz pewnie interweniował.

• Po wstrzeleniu piłki w pole karne Arki przez Patryka Lipskiego niezbyt udanie, ale skutecznie interweniował Kacper Krzepisz.

• Christian Aleman sfaulował rywala pod własnym polem karnym.

• Jakub Świerczok wpadł z piłką w pole karne Arki, ale gracz gości został zatrzymany w ostatniej chwili.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Patryka Lipskiego zakotłowało się w polu karnym Arki, ale gospodarze wyszli z tej akcji obronną reką.

• Zaczynamy drugą połowę meczu w Gdyni!

• Pierwsza zmiana w szeregach Piasta Gliwice już w przerwie. Patryk Lipski pojawił się w miejsce Tomasza Jodłowca.

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu w Gdyni. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Gdyni. Do przerwy bezbarwny bezbramkowy remis.

• Adam Deja pokusił się o potężny strzał z dystansu, ale Frantisek Plach pewnie interweniował.

• Arkadiusz Pyrka popędził lewą stroną boiska, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

• Bartosz Rymaniak zdecydował się na strzał na bramkę Arki, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Fabian Hiszpański świetnie dograł w pole karne Piasta wprost na głowę Macieja Rosołka, ale ten uderzył niecelnie.

• Jakub Świerczok dostał piłkę w polu karnym Arki i oddał błyskawiczny strzał, który minimalnie minął bramkę gospodarzy.

• Po prostopadłym podaniu do Łukasza Wolsztyńskiego gracz Arki był bliski dojścia do piłki, ale w ostatnim momencie uprzedził go Frantisek Plach.

• Jakub Czerwiński został ukarany żółtą kartką za faul na Christianie Alemanie.

• Maciej Rosołek wpadł z piłką w pole karne Piasta i zdecydował się na strzał, który świetnie wybronił Frantisek Plach!

• Mateusz Żebrowski ruszył lewą stroną boiska, ale sam stracił piłkę przy próbie dryblingu.

• Arka Gdynia próbuje naciskać na dobrze zorganizowanych rywali, ale nie potrafią na dłużej odebrać piłki.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego okazało się bardzo niedokładne.

• Piast wywalczył rzut rożny po interwencji Christiana Alemana.

• Dominik Steczyk zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego rywali, ale Kacper Krzepisz popisał się pewną interwencją.

• Łukasz Wolsztyński zagrał mocno w pole karne Piasta, a tem Adam Deja uderzył minimalnie obok słupka rywali!

• Fabian Hiszpański popędził prawą stroną boiska i gracz Arki wywalczył rzut rożny.

• Zespół z PKO Ekstraklasy spokojnie rozgrywa futbolówkę w środku pola. PIast chce zaprezentować wyższą kulturę gry, ale jak na razie niewiele z tego wynika..

• Długa, koronkowa akcja Piasta Gliwice, która ostatecznie zakończyła się stratą pod polem karnym gospodarzy.

• To powinna być bramka dla Piasta Gliwice! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym Arki. Najpierw uderzał Jakub Czerwiński, a potem Dominik Steczyk, ale za każdym razem obrońcy gospodarzy wybijali piłkę z linii bramkowej!

• Michał Chrapek został sfaulowany przy linii bocznej, ale arbiter nie zdecydował się na wyciągnięcie żółtej kartki.

• Fabian Hiszpański próbował dośrodkować w pole karne gości, ale wrzutka została zablokowana.

• Mateusz Żebrowski dośrodkował w pole karne gości, ale obrońcy Piasta skutecznie interweniowali.

• Rozpoczynamy pierwszy półfinał Fortuna Pucharu Polski!

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę stadionu w Gdyni. Za moment początek rywalizacji.

• Ławka rezerwowych Arki Gdynia: Kajzer (Br.), Hosek, Labojko, Sasin, Skóra, Ślesicki, Stępień, Marcus, Wolsztyński.

• Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Szmatuła (Br.), Badia, Borkała, Lipski, Malarczyk, Milewski, Vida, Winciersz, Żyro.

• Już za około kwadrans rozpocznie się pojedynek w Gdyni, a więc warto ujawnić rezerwowych obu drużyn.

• Po raz ostatni oba zespoły mierzyły swoje siły w ubiegłym sezonie PKO Ekstraklasy. Wtedy w Gdyni padł bezbramkowy remis, natomiast w Gliwicach to Piast okazał się minimalnie lepszy wygrywając 1:0 po trafieniu Piotra Parzyszka.

• W rozgrywkach ligowych oba zespoły są w czołówkach swoich lig. Arka Gdynia zajmuje szóste miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi, ale ze stratą aż dziewięciu punktów do wicelidera. Natomiast Piast Gliwice plasuje się na piątej pozycji i do trzeciego Rakowa Częstochowa traci zaledwie trzy "oczka"

• W ubiegły weekend Arka Gdynia uległa na wyjeździe GKS-owi Tychy 0:1, natomiast Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Wisłą Płock 1:0 po trafieniu Michała Chrapka.

• Natomiast Piast Gliwice okazywał się lepszy od Resovii Rzeszów, Stali Mielec, Pogoni Szczecin oraz Legii Warszawa. Wydaje się, że trudniejszą drogę do półfinału rozgrywek miał zespół z rozgrywek PKO Ekstraklasy.

• W dotychczasowej drodze Arki Gdynia do półfinału zespół z Fortuna 1. Ligi pokonał Górnik Polkowice, Koronę Kielce, Górnik Łęczna oraz Puszczę Niepołomice.

• Za tydzień, w drugim meczu półfinałowym Cracovia zagra z Rakowem Częstochowa.

• Witamy serdecznie! W pierwszym meczu półfinałowym Fortuna Pucharu Polski Arka Gdynia zmierzy się na własnym stadionie z Piastem Gliwice. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Arka - Piast LIVE! Poznamy pierwszego finalistę Pucharu Polski

Arka - Piast LIVE! Poznamy pierwszego finalistę Pucharu Polski ©Grzegorz Dembinski/Lucyna Nenow

Mecz Arka Gdynia - Piast Gliwice ONLINE. Czas na emocje związane z Fortuna Pucharem Polski. Około godziny dwudziestej powinniśmy poznać pierwszego finalistę krajowych rozgrywek. Walczy spadkowicz z ekstraklasy z brązowym medalistą. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Mecz Arka Gdynia - Piast Gliwice ONLINE

Arka walczy o swój czwarty finał i zarazem trzecie takie trofeum w historii. Gdyńska drużyna w ostatnim czasie ma szczęście do Pucharu Polski. W 2017 roku wygrała na Narodowym z Lechem Poznań, w 2018 roku o bramkę lepsza w decydującym meczu okazała się od niej Legia Warszawa.

Piast nigdy nie miał okazji wznieść trofeum, ale dwukrotnie był finalistą rozgrywek. Działo się tak w 1978 i 1983 roku. Dziś jest faworytem, bo dysponuje mocniejszą kadrą i na wiosnę prezentuje bardzo dobrą grę: w weekend Piast wygrał z Wisłą Płock 1:0, podczas gdy Arka przegrała w 1 lidze z GKS Tychy 0:1.

W drodze do półfinału Arka wyeliminowała kolejno Górnika Polkowice (5:0), Koronę Kielce (2:0), Górnika Łęczna (2:1) oraz Puszczę Niepołomice (5:2). Z kolei Piast poradził sobie z Resovią (4:0), po rzutach karnych ze Stalą Mielec (1:1, 4:3 k.), z Pogonią Szczecin (2:1) oraz Legią Warszawa (2:1).

O awansie do finału decyduje pojedyncze spotkanie. W drugiej parze Cracovia za tydzień zagra z Rakowem Częstochowa. Finał zaplanowano na 2 maja na Arenie Lublin.

Dariusz Marzec, trener Arki: - Bardzo chcemy awansować. Osobiście nie wiem, jak smakuje zdobycie pucharu, część moich piłkarzy wie. Zrobimy wszystko, by się udało. Nie ukrywam, że cały czas budujemy zespół. Z każdym meczem powinno być coraz lepiej. Piast to ciężki przeciwnik, z czego zdajemy sobie sprawę. To zespół zdyscplinowany w obronie, ciężki do ukłucia. Nie ma jednak zespołów niepokonanych. Jestem dobrej myśli.

Waldemar Fornalik, trener Piasta: - W półfinale nie ma przypadkowych drużyn i to, że Arka gra w pierwszej lidze niewiele zmienia, jeśli chodzi o wartość tej drużyny. Gra tam wielu zawodników z przeszłością ekstraklasową, więc na pewno znają smak walki o stawkę. Myślę, że to będzie zacięty mecz i nie mówiłbym o byciu murowanym pewniakiem, ale na pewno stawia się nas w roli faworyta z racji tego, że jesteśmy drużyną z Ekstraklasy oraz ostatnio dobrze się spisujemy.

Nie zagrają w meczu Arka - Piast:
Arka: Letniowski, Młyński, Hosek (?)
Piast: Alves, Mokwa, Hyjek (?), Konczkowski (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Piast - Arka 1:0 (Ekstraklasa, 04.03.2020)
Arka - Piast 0:0 (Ekstraklasa, 29.09.2019)

Mecz Arka Gdynia - Piast Gliwice TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w otwartym paśmie na kanale Super Polsat i w kodowanym Polsacie Sport. W internecie mecz w aplikacji IPLA TV (koszt: 5 złotych). Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy!