Mecz Arka Gdynia - Śląsk Wrocław ONLINE. Muszą gonić stawkę....

Mecz Arka Gdynia - Śląsk Wrocław ONLINE. Muszą gonić stawkę. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 28. kolejka
2020-06-07 15:00

Arka Gdynia

2

Śląsk Wrocław

1

• Koniec meczu! Arka wyszła na powierzchnię, zatapiając Śląsk Wrocław (2:1). Przegrywała od 12. minuty po bramce Michała Chrapka z rzutu karnego, w 82. minucie wyrównał Adam Danch, a w doliczonym czasie na raty z "jedenastki" komplet punktów gdynianom zapewnił Marko Vejinović!

• CO TU SIĘ WYDARZYŁO! Matus Putnocky obronił strzał Marko Vejinovicia, ale wobec dobitki z woleja był bezradny!!!

• MARKO VEJINOVIĆ, Z KARNEGO, NA RATY, NA ZWYCIĘSTWO!!!

• Rzut karny dla Arki!

• ... i Diego Żivulicia.

• Paweł Raczkowski zbiega do monitora!

• Przerwa w grze! Sędzia czeka na kontakt z woru VAR. Gdynianie domagają się rzutu karnego po zagraniu ręką Israela Puerto w polu karnym!

• Żółta kartka dla Michała Chrapka...

• I jeszcze jeden korner dla Arki. Wrocławianie nerwowo wybijają na uwolnienie.

• Poprzeczka ratuje gości przed utratą gola! Bliski zapewnienia Arce kompletu punktów był Marko Vejinović!

• I jeszcze jeden korner dla Arki.

• Paweł Raczkowski dolicza 4 minuty do drugiej odsłony.

• Dawit Schirtladze pada w polu karnym Śląska! Domagał się rzutu karnego, ale zdaniem sędziego Gruzin "padł z głodu". Będąc konsekwentnym - powinien sięgnąć po żółtą kartkę.

• I korner dla Śląska. Piłka zagrana na 18. do Dino Stigleca, która musiał "przełożyć" do prawej nogi. Jego strzał został zablokowany.

• A teraz zakotłowało się pod bramką Matusa Putnocky'ego! Adam Danch wyskakuje najwyżej do centry z narożnika i uderzył "tam, skąd przyszła", Tym razem Matus Putnocky zdołał obronić!

• W odpowiedzi na wiwat Robert Pich.

• A gdynianie walczą o pełną pulę. Jednak Marko Vejinović uderza obok bramki. Wrzucał Michał Nalepa.

• PAVELS STEINBORS RATUJE ARKĘ PRZED UTRATĄ GOLA! Fenomenalną paradą odbija piłkę za linię końcową po uderzeniu Jakuba Łabojko PRZEWROTKĄ! To byłby gol rundy!

• Podrażnieni goście ruszyli z odsieczą. Wywalczyli rzut rożny.

• Gdynianie dążyli do strzelenia bramki i doczekali się

• Wrocławianie zostali pokarani za minimalizm. Michał Nalepa centruje ostro na dalszy słupek, skąd Adam Danch - po koźle - pokonuje Matusa Putnocky'ego!

• ARKA WYRÓWNUJE! ADAM DANCH!!!

• Pojedynek główkowy Macieja Jankowskiego i Marka Tamasa. Zdaniem sędziego faulował defensor Śląska.

• Już nie. Sebastian Bergier zastępuje Erika Exposito.

• Maciej Jankowski wchodzi, Michał Kopczyński schodzi. Limit zmian po stronie Arki wykorzystany, Vitezslav Lavicka ma jeszcze jedną do dyspozycji.

• Było groźnie! Po miękkiej wrzutce Michała Nalepy rywalowi urwał się Damian Zbozień, którego strzał głową z bliskiej odległości broni na linii Matus Putnocky!

• Kamil Dankowski zmienia Guillermo Cotugno.

• Israel Puetro wślizgiem, jak profesor, wygarnął piłkę spod nóg Marko Vejinovicia. Ten spodziewał się rzutu wolnego, ale Paweł Raczkowski nakazał grać dalej.

• Żółta kartka na koncie Rafała Siemaszki za faul na Eriku Exposito. W walce o górną piłkę poszedł łokieć w Hiszpana.

• Krzysztof Mączyński kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Jakub Łabojkow.

• 22 minuty do końca regulaminowego czasu gry. Arka próbuje, ale brakuje jej tego "czegoś", Śląsk widocznie ukontentowany jednobramkowym prowadzeniem.

• Przemysław Płacheta na lewym skrzydle zagrywa ostro na bliższy słupek. Był on jednak na minimalnym spalonym.

• Dawit Schirtladze zmienia Oskara Zawadę.

• Zdania są podzielone. Był faul Roberta Picha czy Mateusza Młyńskiego?

• Matus Putnocky na raty łapie piłkę po strzale Marko Vejinovicia.

• Żółta kartka na koncie Michała Kopczyńskiego za nieprzepisowe przytrzymywanie za koszulkę Przemysława Płachetę.

• Zdaniem sędziego Rafał Siemaszko przesadził z agresją, chcąc odebrać piłkę Michałowi Chrapkowi. Kontra Arki spaliła na panewce.

• ... i za głębokie dośrodkowanie w pole karne do Erika Exposito. Pavels Steinbors chwyta piłkę.

• I korner dla Arki. Zagranie na dalszy słupek, strata, kontry Śląska...

• Guillermo Cotugno faulowany na skrzydle. Niezła centra, ale radzą sobie gdynianie. Tak samo było po chwili, po dośrodkowaniu Dino Stigleca.

• I jeszcze jeden stały fragment gry. W "szesnastce" gości uciekła piłka spod nogi Adama Marciniaka. Śląsk chciał wyjść z kontrą lagą na Przemysława Płachetę, ale bezskutecznie.

• Daleki wyrzut z autu do rozpędzonego Mateusza Młyńskiego. Ten nie zdołał jednak opanować piłki.

• Druga połowa rozpoczęta. Goście przystępują do niej w tym samym składzie personalnym.

• Zmiana w Arce na drugą połowę. W miejsce Santiego Samanesa grać będzie Rafał Siemaszko.

• Wracamy do Gdyni, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Arka - Śląsk Wrocław. Goście prowadzą po bramce Michała Chrapka z rzutu karnego. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Po bramce Michała Chrapka z rzutu karnego Śląsk Wrocław prowadzi na wyjeździe z Arką Gdynia

• Oskar Zawada ostro potraktował Israela Puetro. Bez kartki dla napastnika Arki.

• I okazja Przemysława Płachety. Został jednak zablokowany.

• Po dwójkowej akcji Przemysław Płacheta-Robert Pich na strzał zdecydował się drugi z wymienionych. Z trudnej pozycji nie zdołał przyczynić się do szybszego bicia serca u Pavelsa Steinborsa.

• Michał Chrapek powalony "z bara" przez Adama Marciniaka. Sędzie nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Słupek ratuje Arkę przed utratą drugiego gola! Strata Michała Nalepy na rzecz Przemysława Płachety, który technicznym uderzeniem był bardzo bliski wpisania się na listę strzelców!

• Za mocne podanie Marko Vejinovicia do Mateusza Młyńskiego. Matus Putnocky wznawia grę od bramki.

• A teraz, centrował z lewej flanki, Adam Marciniak. Oskar Zawada wyskoczył wyżej od przeciwnika, ale uderza głową metr obok prawego słupka.

• Michał Chrapek uderza z ok. 20 metrów. Postawił na technikę niż siłę, a piłka poleciała w sam środek bramki, do "koszyczka" Pavelsa Steinborsa.

• Kolejna okazja strzelecka Oskara Zawady. Na razie przegrywa 0:2 z Matusem Putnockym.

• Do odbitej na 30. metrze dopada Krzysztof Mączyński, który decyduje się na natychmiastowe uderzenie. W polu karnym tor lotu chciał zmienić Erik Exposito, ale zamiast tego poszła "swieca", którą "zgasiła" obrona Arki.

• I jeszcze jedno dośrodkowanie Damiana Zbozienia w poszukiwaniu Oskara Zawady. Górą Matus Putnocky.

• W odpowiedzi Dino Stiglec w roli prawoskrzydłowego. Nie poradził sobie jednak z Santim Samanesem.

• W Arce bardzo na niego liczą

• Marko Vejinović zagrywa na prawą stronę do Damiana Zbozienia. Ten trochę "przeciągnął" dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie pewnie interweniuje Matus Putnocky.

• 60% Posiadanie piłki 40%

• Erik Exposito przejął piłkę w środku pola, po czym pognał w stronę bramki. Zamiast podać na lewo do wbiegającego w "szesnastkę" Przemysława Płachety, zdecydował się na strzał. Na wiwat.

• Kapitalne podanie Marko Vejinovicia z głębi w okolice prawego narożnika pola karnego Śląska. Tam piłkę przejął Oskar Zawada, który trochę podholował i uderzył jednak w środek bramki, czym znacznie ułatwił zadanie bramkarzowi!

• Po chwili Michał Nalepa uderza z dalszej odległości wysoko nad bramką Matusa Putnocky'ego.

• Gospodarze ruszyli do odrabiania straty. Oskar Zawada nie sięgnął piłki w polu karnym.

• Dla niego karne to pikuś

• MICHAŁ CHRAPEK NIE MYLI SIĘ!!!

Płaskie uderzenie niedaleko prawego słupka. Pavels Steinbors wyczuł intencje strzelca, ale nie sięgnął piłki!

• Sędzia jeszcze czekał na komunikat z wozu VAR. Decyzja podtrzymana

• Paweł Raczkowski nie ma wątpliwości - rzut karny dla Śląska! Robert Pich nieprzepisowo zatrzymany przez Mateusza Młyńskiego!

• A na trybunach m.in. Kamil Glik i...

• Przerwa w grze. W walce o piłkę Przemysław Płacheta ucierpiał w starciu z rywalem. Skończyło się na strachu.

• Aut dla gdynian na wysokości "szesnastki" Śląska. Obrona gości radzi sobie z dalekim wyrzutem Damiana Zbozienia.

• Po zagraniu z prawego narożnika zły strzał Dino Stigleca. Od bramki Pavels Steinbors.

• Atak gospodarzy lewą stroną przynosi rzut rożny. Fatalne rozegranie w postaci płaskiego wycofania przed pole karne, gdzie piłkę przejął Przemysław Płacheta, który pomknął w stronę bramki Arki. Wywalczył "tylko" rzut rożny.

• Ostre starcie Roberta Picha z Damianem Zbozieniem. Wydaje się, że z zawodnikiem Arki jest wszystko w porządku.

• Michał Kopczyński przejmuje piłkę w środku pola i posyła lagę do Oskara Zawady. Nawet Usain Bolt w swojej szczytowej formie nie dobiegłby do niej przed polem karnym.

• Na gwizdek Pawła Raczkowskiego ze środka zaczynają przyjezdni!

• Obie drużyny są już na murawie! Czas na losowanie stron. Kapitanami są Pavels Steinbors i Krzysztof Mączyński.

• W rundzie jesiennej Śląsk ograł u siebie Arkę (2:1). Na trafienia Michała Chrapka i Erika Exposito odpowiedział, z rzutu karnego Marko Vejinović.

Trzy ostatnie starcia między tymi zespołami kończyły się na korzyść Śląska. Ostatni raz komplet punktów wywieźli z Gdyni 30 marca 2019 r. Wówczas na listę strzelców wpisali się Jakub Łabojko i Igors Tarasovs.

• Kto zgarnie komplet punktów?

• Gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Za sobą mają tylko ŁKS Łódź (21, dzisiaj remis z Rakowem). Do Korony Kielce traci 4 "oczka", a do trzynastej Wisły - 6.

Z kolei wrocławianie są tuż za podium. 43 punkty dają 4. lokatę, taki sam dorobek ma będący "piętro" niżej Lech Poznań. W przypadku wygranej mogą za to wskoczyć na najniższy stopień podium - wówczas wyprzedziliby Pogoń Szczecin (44 punkty).

• Rezerwowi Arka: Staniszewski, Helstrup, Wawszczyk, Markiewicz, Antonik, Mihajlović, Schirtladze, Siemaszko, Jankowski.

• Rezerwowi Śląsk: Kajzer, Celeban, Pawelec, Dankowski, Musonda, Łabojko, Marković, Samiec-Talar, Bergier.

• Śląsk Wrocław i Arka Gdynia pierwszych meczów po przerwie nie mogą zaliczyć do udanych. Wrocławianie w samej końcówce meczu z Rakowem Częstochowa uratowali remis 1:1, wykorzystując rzut karny, a gdynianie po istnym rollercoasterze przegrali derby Trójmiasta z Lechią Gdańsk 3:4.

• W niedzielę o godz. 15 Arka Gdynia zmierzy się ze Śląskiem w meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Zwycięstwo zapewni wrocławianom miejsce w górnej ósemce po fazie zasadniczej. Witamy w relacji LIVE!

Arka - Śląsk LIVE! Muszą gonić stawkę

Arka - Śląsk LIVE! Muszą gonić stawkę ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Arka Gdynia - Śląsk Wrocław ONLINE. Czy żółto-niebiescy odniosą pierwsze zwycięstwo pod wodzą trenera Ireneusza Mamrota? Łatwo nie będzie, bo naprzeciw stanie drużyna z czołówki. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00.

Mecz Arka Gdynia - Śląsk Wrocław ONLINE

Arka liże rany po derbach Trójmiasta. Chociaż strzeliła trzy gole i dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, to górą po ostatnim gwizdku znów była Lechia Gdańsk. Gdynian załatwił jak niemal co mecz Flavio Paixao. Portugalczyk ustrzelił hat-tricka. Ostatnią bramkę zdobył z karnego, w doliczonym czasie.

Takie epokowe zwycięstwo mogło w Arce podnieść morale i pozwolić złapać kontakt z trzynastą Wisłą Kraków. Drużyna Mamrota nadal ma jednak poważną stratę do bezpiecznego miejsca. To 6 punktów na 10 meczów przed zakończeniem ekstraklasy, z passą 3 porażek z rzędu.

- Temat derbów zamknęliśmy analizą - podkreśla trener Mamrot. - Jestem zadowolony, że w drużynie nie ma mowy o podłamaniu. Jest sportowa złość. Musimy być agresywniejsi na boisku, zwłaszcza pod bramką - dodaje.

W rundzie jesiennej Arka uległa Śląskowi, przegrywając 1:2. Rywal jest niemal pewien udziału w grupie mistrzowskiej. Mimo ostatniego remisu z Rakowem Częstochowa (1:1) wciąż zajmuje wysoką czwartą lokatę. Do podium traci oczko, do drugiego miejsca 6 punktów.

- Jesteśmy zadowoleni z tego, że utrzymujemy swoją pozycję, ale jeśli spojrzymy na tabelę i na to, że przed nami jeszcze dwa wyjazdy, to widać, że będzie trzeba walczyć do ostatniej kolejki o górną ósemkę - uważa trener Śląska, Vitezslav Lavicka.

Oglądaj mecz Arka - Śląsk na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Arka - Śląsk:
Arka: da Silva (kontuzja), Deja (dyskwalifikacja)
Śląsk: Radecki, Golla (kontuzje), Broź, Łyszczarz (?)

Mecz Arka Gdynia - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Canal+ (pierwszy miesiąc za darmo) i Playerze. Komentują Adam Marchliński i Marcin Baszczyński. Relacja LIVE w GOL24.pl. Zapraszamy od godziny 15:00.