Mecz Borussia Dortmund - Bayern Monachium ONLINE. Gdzie...

Borussia Dortmund

0

Bayern Monachium

1

• KONIEC MECZU! Bayern zbliżył się do obrony tytułu. Wygrał skromnie, z kontrowersjami w tle, ale po ostatnim gwizdku nie ma to już żadnego znaczenia.

• To Akanji przepychał się z Lewandowskim.

• Karny dla Bayernu? Nieeee. Lewandowski wprawdzie upadł, ale sędzia kazał mu wstać. Flick protestuje przy linii.

• Trzy minuty nadziei dla Borussii. Tyle doliczył sędzia.

• Mueller nieczysto kopnął w piłkę. Do końca był blokowany przez rywala.

• Bayern zmienia dalej. Martinez za Gnabry'ego.

• I jeszcze Witsel za Dahouda.

• W miejsce Boatenga wchodzi Hernandez.

• SŁUPEK! Lewandowski z lewej nogi uderzył w słupek. Strzelał z okolicy szesnastki.

• Dahoud po raz kolejny i znowu górą Neuer! Jedną ręką... To jest dzień kapitana Bayernu.

• I kolejna zmiana. Boisko opuścił Piszczek, a za niego pojawił się Goetze.

• Hazard na spalonym. Gdyby nie był to zaliczyłby pudło sezonu. Fatalnie przestrzelił!

• Guerreiro wprost do rąk Neuera. Uderzał bezpośrednio z wolnego - w sam środek.

• Kolejna kartka w meczu. Tym razem ukarany został Davies.

• I to koniec meczu dla Comana. Wchodzi Perisić.

• Coman niepotrzebnie wycofał do środka. Powinien był chyba zagrywać do Lewandowskiego albo do drugiego kolegi, który także był w szesnastce Borussii.

• Neuer odpuścił łapanie piłki - wiedział, że Haaland jej nie dorwie. Norweg zszedł, za niego nastoletni Reyna.

• Can ze znacznej odległości. Trafił w rywala.

• Gra robi się ostra. Dahoud nie oszczędził Kimmicha. Znów kartka.

• Kartka dla Muellera.

• Nieee... Krótkie rozegranie, potem zawieszona piłka i Bayern wychodzi obronną ręką.

• Borussia poszuka okazji po kornerze. Może teraz?

• Mieliśmy kontrowersję, której VAR chyba nie wychwycil. Boateng został bowiem trafiony w rękę przy strzale.

• Haaland! Ależ blisko wyrównania. Piłka otarła się o leżącego Boatenga i zmieniła tor lotu. Gdyby nie ten przypadek to byłby gol?

• To są chwile bramkarza Borussii, bo chwilę wcześniej uprzedził też Lewandowskiego (wrzucano do niego piłkę). W obu interwencjach kluczowa była prawa ręka.

• Świetna interwencja Burkiego! Tym razem obronił strzał Goretzki.

• Lewandowski kiwnął, obrócił się, a potem uderzył z lewej nogi - zablokowany. To wszystko działo się przed 16. metrem.

• Dahoud! Dużo miejsca, dużo czasu. Strzał mocny, z dystansu, ale nie na tyle dobry, by zaskoczyć kogoś takiego jak Neuer.

• Jęk zawodu na ławce Bayernu! Coman znalazł sobie miejsce na skrzydle, ale podał za mocno do nabiegającego Lewandowskiego!

• W dalszym ciągu inicjatywa po stronie Bayernu. Borussia w pozycji wyczekującej.

• Gra została wznowiona. Czas na drugą połowę!

• I jeszcze Sancho za Brandta.

• Can w miejsce Delaney'a.

• Bramka Joshuy Kimmicha:

• Koniec pierwszej połowy! Bayern w wirtualnej tabeli ma siedem punktów przewagi nad Borussią. Kimmich strzelił być może gola kolejki. Co za uderzenie!

• Co za technika, co za strzał! Podcinka Kimmicha z kilkunastu metrów kończy się bramką dla Bayernu! Przepiękna próba, źle ustawiony Burki pokonany!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! KIMMICH!

• BOMBA Z DYSTANSU! Goretzka spróbował swoich sił, jednak Burki ponownie nie dał się zaskoczyć.

• Na meczu przynajmniej trzech Polaków: Łukasz i Robert toczą bój na murawie, a pan Paweł, operator kamery, to nagrywa:

• Posiadanie mniej więcej po równo: 52 do 48 na korzyść Bayernu.

• Haaland kiwnął jednego rywala, ale Davies dogonił Norwega i skasował jego akcję. Imponujący powrót!

• Kocioł w polu karnym Bayernu. Ostatecznie główkuje Hummels, ale obok bramki.

• Tym razem Alaba przecina płaskie zagranie do Haalanda. Jest rożny dla Borussii.

• Boateng zablokował uderzenie Haalanda. Pół godziny pod znakiem stoperów: Piszczka, Alaby czy właśnie Boatenga.

• Lewy zagryzł zęby i kontynuuje grę. Nie skorzystał pomocy medycznej.

• Spóźniony wślizg Piszczka na Lewandowskim.

• Haaland składał się do nożyc/przewrotki. Za późno. Potem piłka ponownie u niego, ale Alaba zachował się jak trzeba.

• Piszczek świetnie czyta Lewandowskiego. Kolejna skuteczna interwencja, choć wydawało się, że będzie zupełnie inaczej.

• Strata Borussii. Brandt za długo zwlekał ze strzałem. Wrócił Mueller i odebrał mu piłkę.

• COMAN! Mocny strzał, lecz Burki na miejscu. Nadal bez bramek.

• Niewątpliwie Borussia ma problem przed własną szesnastką. W paru momentach zabrakło doskoku do rywala.

• PISZCZEK! Doskonała asekuracja. Gdyby nie on to byłoby 1:0 dla Bayernu. Kapitan zatrzymał piłkę po strzale Gnabry'ego.

• Delaney ostro potraktowany przez Kimmicha. Kartki brak. Sędzia uspokaja piłkarza Bayernu.

• Tempo szybkie. Borussia groźna w kontratakach, Bayern w ataku pozycyjnym.

• Alaba w poszukiwaniu Lewandowskiego. Polak nie sięgnął wysoko zagranej piłki.

• Pierwsza kara. Hummels z żółtą kartką za faul na Comanie.

• Mueller skoczył we własnym stylu. Piłka jednak nie musnęła jego czupryny.

• Lewandowski w odpowiedzi. Uderzył z pierwszej piłki, lewą nogą. Celnie, lecz za słabo, zbyt czytelnie.

• Gol, ale ze spalonego! Borussia kolejny raz wpadła w szesnastkę Bayernu. Bryluje Hazard.

• Borussia nie zrobiła użytku z kornera. Za krótka wrzutka, a potem oddalenie zagrożenia przez Lewandowskiego.

• Haaland wbiegł w pole karne i wywalczył rzut rożny.

• Lewandowski uderza będąc w polu karnym. Hummels go jednak przyblokował.

• Brandt uderza sprzed szesnastki - Neuer na posterunku. Pomysłem gospodarzy są dokładne przerzuty. Trzeba przyznać, że na razie zdają egzamin.

• Na razie Borussia dobrze się broni i wychodzi spod pressingu.

• Tym asekurującym był Boateng. Teraz piłka w posiadaniu Bayernu.

• Ależ blisko gola dla Borussii! Neuer wyszedł w swoim stylu, ale nie przerwał akcji Haalanda. Norweg uderzył, piłka minęła bramkarza, a gola i tak nie ma. Znakomita asekuracja obrońcy na linii.

• GRAMY! Od środka rozpoczęli gospodarze. Mecz poprzedziła minuta ciszy.

• Bayern w jednakowych czerwonych strojach. Borussia na żółto-czarno. Na trybunach m.in. Oliver Kahn.

• W Dortmundzie pogodnie. Na termometrach wciąż około 20 kresek. To o kilka więcej niż w Warszawie czy Krakowie.

• Zawody poprowadzi sędzia Tobias Stieler z Hamburga.

• Po przerwie pierwsze skrzypce w Borussii gra duet Guerreiro - Hazard. W Bayernie na pochwały zasługują Davies i Kimmich.

• Lewandowski w tym sezonie Bundesligi: 27 bramek w 25 meczach Haaland w tym sezonie Bundesligi: 10 bramek w 10 meczach.

• Ostatni bezpośredni mecz wygrał Bayern. Na początku listopada rozbił Borussię, wygrywając 4:0. Dwie bramki zdobył Lewandowski, jedną dołożył Gnabry. Gola samobójczego zaliczył Hummels.

• Wbrew zapowiedziom niemieckich gazet w Borussii bez zmian. Can zaczyna na ławce, dalej miejsce w składzie ma Delaney. Poza jedenastką również Sancho. W Bayernie jedna zmiana: za Perisicia zagra Gnabry.

• W dwóch ostatnich kolejkach obie drużyny zgarnęły po komplecie punktów. Borussia ograła w derbach Schalke (u siebie) i potem VfL Wolfsburg (na wyjeździe), z kolei Bayern uporał się z beniaminkiem Unionem (wyjazd) i rozgromił Eintracht (u siebie).

• Czy ten mecz przesądzi o losach mistrzostwa Niemiec? Za pół godziny Borussia spróbuje odrobić trzy spośród czterech punktów straty do liderującego Bayernu.

red

Mecz Borussia Dortmund - Bayern Monachium ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©East News

Mecz Borussia Dortmund - Bayern Monachium ONLINE. Już w trzeciej kolejce po powrocie do gry czeka nas klasyk Bundesligi. Stawką meczu Borussii z Bayernem może być tytuł mistrza Niemiec. Wszystkie oczy będą zwrócone na Roberta Lewandowskiego i jego pojedynek z Łukaszem Piszczkiem. Relacja na żywo z meczu Borussia - Bayern live w GOL24.pl!

Mecz Borussia Dortmund - Bayern Monachium ONLINE

Po 27 meczach Bayern Monachium prowadzi w tabeli Bundesligi z czterema punktami przewagi nad Borussią Dortmund. Po żadnej z tych drużyn nie widać dwóch miesięcy przerwy w grze. Po powrocie na boiska zdobyły komplet punktów. Bawarczycy pokonali Union (2:0) i Eintracht (5:2), a BVB Schalke (4:0) i Wolfsburg (2:0).

Duży ciężar będzie we wtorek spoczywał na barkach Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski strzelał gole w obu meczach po wznowieniu rozgrywek. W tym sezonie ligowym ma już na koncie 27 goli. Nie tylko w Niemczech głośno mówi się o tym, że może pobić rekord Gerda Muellera, który zdobył 40 bramek w sezonie 1971/72.

Paradoksalnie, wtorkowe spotkanie zapowiada się na takie, w którym napastnik Bayernu może „odpiąć wrotki”. W 19 meczach przeciwko swojej byłej drużynie Polak trafiał do siatki 18 razy (lepszy bilans ma tylko z Schalke i Wolfsburgiem). Ba, w sześciu ostatnich ligowych starciach zdobył aż 12 bramek!

Zatrzymać "Lewego" nie będzie łatwo. Jeśli ktoś jest w stanie tego dokonać, to trudno o lepszego kandydata niż Łukasz Piszczek. Od kiedy przejął w lutym opaskę kapitana, Borussia wygrała komplet sześciu meczów ligowych (gole 15:1). Czy we wtorek przedłuży tę serię?

Mecz Borussia Dortmund - Bayern Monachium ONLINE. Przewidywane składy

Obaj Polacy wystąpią we wtorkowym hicie. Łukasz Piszczek założy opaskę kapitana Borussii i zagra jako jeden z środkowych obrońców. Robert Lewandowski wyjdzie w ataku Bayernu. Gospodarze dalej bez Marco Reusa, gościom wypada Thiago Alcantara. Dalej grać nie mogą też Philippe Coutinho oraz Corentin Tolisso.

Borussia: Buerki - Piszczek, Hummels, Akanji - Hakimi, Can, Dahoud, Guerreiro - Hazard, Brandt - Haaland

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Davies - Kimmich - Goretzka - Coman, Mueller, Gnabry - Lewandowski

Mecz Borussia Dortmund - Bayern Monachium ONLINE. Gdzie oglądać w TV online?

Transmisję na żywo meczu Borussia - Bayern live będzie można zobaczyć w Eleven Sports 1 i Eleven Sports 2 (z imitacją dźwięku trybun) oraz online w Internecie w aplikacjach CANAL+ (pierwszy miesiąc ZA DARMO), za 15 złotych w IPLA TV albo za 15 złotych w aplikacji Player i na stronie grupy Eleven Sports.

18:30 mecz Borussia - Bayern na żywo