Mecz Chełmianka Chełm - Lechia Gdańsk ONLINE. Święto dla...

Mecz Chełmianka Chełm - Lechia Gdańsk ONLINE. Święto dla trzecioligowca. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna Puchar Polski, 1/16 finału
2019-10-30 13:00

Chełmianka Chełm

0

Lechia Gdańsk

2

• Po trzech doliczonych minutach arbiter gwiżdże po raz ostatni. Koniec spotkania. Bez niespodzianki w Chełmie. Trzecioligowa Chełmianka przegrała z obrońca trofeum.

• Spotkanie toczy się w dość sennym tempie. Piłkarze Lechii czekają na ostatni gwizdek.

• Trener Stokowiec otrzymał kartkę. Wczoraj w Bytowie ukarany został także trener Probierz.

• Po raz ostatni zmienia Stokowiec. Za Gajosa wprowadził Wolskiego.

• Warecki w miejsce Dawida Niewęgłowskiego.

• Kożuchowski zmienił Wolskiego. A więc bracia nie spotkają się na boisku.

• Portugalczyk wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Gajosie. Kwadrans do końca. Lechia tego już nie wypuści.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! FLAVIO PAIXAO na 2:0!

• RZUT KARNY DLA LECHII GDAŃSK!

• Trzecia kartka w meczu - także dla zawodnika Chełmianki.

• Myszka dostał kartkę.

• Chwilę przedtem głową uderzał Gajos, ale na linii zatrzymał go Osuch.

• Niecelna próba ze strony gospodarzy. Pozostało niecałe trzydzieści minut do zakończenia spotkania.

• Dobrzyński zmienił Kocoła.

• Kolejna zmiana po stronie Lechii. Schodzi Peszko, a szanse dostaje Haraslin.

• Po raz drugi sędzia Złotek wyciągnął żółtą kartkę. Obejrzał ją piłkarz Chełmianki.

• Do notesu trafił Wołos.

• Na spalonym złapany jeden z zawodników Lechii.

• Alomerović ma trochę pracy w tym spotkaniu. W Lechii drugim stoperem jest teraz Kubicki.

• Kolejna próba Chełmianki - tym razem niecelna. Drużyna gospodarzy nie zamierza się poddać. Walczy!

• Lipski myli się w dobrej sytuacji. W odpowiedzi celny strzał Chełmianki po rzucie rożnym.

• Paixao uderzył, ale tuż nad poprzeczką. Podawał Łukasik - z wolnego.

• Lechia dokonała nietypowej zmiany. Boisko opuścił stoper Nalepa, a za niego wszedł napastnik Sobiech.

• Bramka dla Lechii padła o tak:

• Gramy dalej. Druga połowa właśnie się rozpoczęła.

• Koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi dzięki bramce Nalepy. Jej przewaga nie podlega dyskusji.

• Kibice Lechii w Chełmie:

• Jak to nie wpadło do siatki? Kopnął Gajos, a futbolówkę w ostatniej chwili złapał Osuch!

• Bez zagrożenia po dwóch rożnych, które wykonywała Lechia. Za moment sędzia zaprosi piłkarzy na kwadrans przerwy.

• Ciekawostka: na boisku przebywa tylko trzech obcokrajowców. To Ukrainiec, Serb i Portugalczyk.

• Seria strzałów Lechii. Ponownie spróbował Paixao, a później także Lipski. Drugiego gola jednak wciąż brak.

• Uderzenie Paixao po kornerze. Piłka przeleciała jednak obok bramki. Zaczyna Osuch.

• Tak Nalepa celebrował zdobycie bramki. Stoper Lechii występuje jeszcze w masce, bo w meczu z Legią ucierpiał jego nos.

• Kibice Chełmianki zaprezentowali swoją oprawę.

• Mamy przymusową przerwę. Ucierpiał bowiem Alomerović.

• Na razie Lechię postraszył wyłącznie Hładkyj. Ukrainiec w 3 lidze zdobył 5 bramek. 2 dołożył w Pucharze Polski ze Zniczem Pruszków.

• Wcześniej jeden z zawodników Chełmianki otrzymał kartkę za faul na Peszce.

• Uwaga! Pierwsza doskonała okazja dla Chełmianki. Na posterunku jednak Alomerović, który zatrzymał napastnika.

• Lipski i... nie ma drugiej bramki. Osuch obronił ten strzał.

• Rozpędza się Lechia. Kolejny strzał, ale tym razem niecelny. Z piątego metra wznawia Osuch.

• Na pozycji spalonej znalazł się Gajos. W Chełmie dość chłodno, ale przynajmniej słonecznie. Pogoda sprzyja grze w piłkę!

• Na trybunach jest także skromna delegacja kibiców Lechii.

• Lechia jest zdeterminowana. Chce jak najszybciej objąć bezpieczne prowadzenie. Dąży do drugiej bramki.

• Do siatki trafił stoper - Nalepa. To jego trzeci gol w sezonie, ale pierwszy w Pucharze Polski.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Lechii Gdańsk! Ależ szybko to poszło.

• Ławka Chełmianki: Szymkowiak, Warecki, Salewski, Kuśmierz, Dobrzyński, Wójcicki, Kożuchowski.

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek. Na trybunach około 2 tys. widzów.

• Mecz anonsowano jakos starcie braci Wolskich. Zaczyna jednak tylko Paweł. Rafał jest na ławce rezerwowych.

• Ławka Lechii: Kuciak, Chrzanowski, Kobryń, Żuk, Wolski, Haraslin, Sobiech.

• Trener Stokowiec wystawił mocną jedenastkę. Zaskakuje wybór pozycji dla kilku zawodników. Na lewej obronie zacznie Makowski, na skrzydle zobaczymy Gajosa.

• Lechia przyleciała wczoraj do Lublina wynajętym, niewielkim samolotem. Stamtąd własnym autokarem dojechała już do miejsca docelowego.

• Tylko kwadrans pozostał do rozpoczęcia meczu w Chełmie. Trzecioligowa Chełmianka zagra z obrońcą trofeum, Lechią Gdańsk. Obie drużyny powoli kończą rozgrzewkę. Zawody poprowadzi sędzia Mariusz Złotek.

Chełmianka - Lechia LIVE! Święto dla trzecioligowca

Chełmianka - Lechia LIVE! Święto dla trzecioligowca ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Chełmianka Chełm - Lechia Gdańsk ONLINE. Obrońca Totolotek Pucharu Polski kolejny raz zagra na wyjeździe, kolejny raz z drużyną z niższego szczebla. Czy znowu będzie mieć kłopoty? Relacja LIVE w GOL24 od 13:00.

Mecz Chełmianka Chełm - Lechia Gdańsk ONLINE

Chełm od Gdańska dzieli prawie 600 kilometrów. Piłkarze Lechii udali się do niego wczoraj. Na raty. Najpierw polecieli czarterem do Lublina, a stamtąd udali się klubowym autokarem do miejsca docelowego - do hotelu. Droga nie trwała więc długo.

Trener Piotr Stokowiec zabrał na mecz czołowych graczy; Dusana Kuciaka, Sławomira Peszkę, Michała Nalepę, Macieja Gajosa, Artura Sobiecha, Lukasa Haraslina, Patryka Lipskiego, Zlatana Alomerovicia, Błażeja Augustyna, Rafała Wolskiego i paru innych. Grupę uzupełnili młodzieżowcy - jak Paweł Żuk.

Lechia poważnie traktuje to wyzwanie. Rywal jest wprawdzie z niższej półki (w trzeciej lidze zajmuje przedostatnie miejsce), ale już pokazał pazurki. W 1/32 finału pokonał Znicza Pruszków po konkursie rzutów karnych. Drużyna z Gdańska natomiast męczyła się niemiłosiernie z drugoligowym Gryfem Wejherowa. Przegrywała już 0:2, by wygrać 3:2 po golu Flavio Paixao z 89 minuty.

Nigdy nie doszło do bezpośredniego spotkania między Chełmianką a Lechią. Te drużyny coś jednak łączy - konkretnie to rodzina Wolskich. U trzecioligowca występuje pomocnik Paweł Wolski, a dla ekstraklasowicza gra jego brat Rafał Wolski. - Dzień przed losowaniem brat mówił, że zaprasza nas do siebie i "dawać mi tę Lechię". Wymarzył sobie to ma i zobaczymy teraz co pokaże na boisku - mówi Rafał w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".

Zawody w Chełmie poprowadzi sędzia Mariusz Złotek z Gorzyc. Nie będzie mieć do dyspozycji systemu VAR.

Mecz Chełmianka Chełm - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Nie będzie transmisji na żywo w telewizji. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 13:00.