Mecz Chojniczanka Chojnice - Odra Opole ONLINE. Opolanie...

Mecz Chojniczanka Chojnice - Odra Opole ONLINE. Opolanie przepędzili czarne chmury?

Fortuna 1 Liga, 12. kolejka
2019-10-05 18:00

Chojniczanka Chojnice

1

Odra Opole

2

• W dwunastej kolejce gier Odra Opole może wreszcie świętować pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. Od początku drugiej połowy Chojniczanka Chojnice przystąpiła do odrabiania strat - gola kontaktowego bardzo szybko zdobył Mateusz Kuzimski, lecz wyrównać gospodarzom już się nie udało, mimo że pod bramką Kacpra Rosy było momentami bardzo gorąco. Na dziś to już wszystko, zapraszamy na kolejne relacje z Fortuna 1 Ligi na łamach GOL24.pl

• Koniec meczu, Odra Opole wygrywa po raz pierwsy w tym sezonie Fortuna 1 Ligi!

• Wojciech Trochim faulował rywala i także zarobił żółtą kartkę w samej końcówce.

• Żółtą kartką za grę na czas upomniany Kacper Rosa.

• Ostatnia zmiana w zespole Odry. Schodzi Krzysztof Janus, w jego miejsce Piotr Żemło.

• Trzy minuty ma jeszcze Chojniczanka na odrobienie strat.

• Ostatnia zmiana w Chojniczance. Gospodarzy przed porażką ma uchronić Wojciech Trochim, który zastąpił Emila Drozdowicza.

• Gorąco w polu karnym Odry! Ostatecznie Kacper Rosa nie musiał interweniować, a goście zdołali wybić piłkę!

• Zmiana w zespole Chojniczanki. Schodzi Bartosz Wolski, pojawia się Toni Conejo.

• Chojniczanka często strzela na bramkę Odry, starając się wyrównać stan meczu. Kolejne próby gospodarzy blokowane.

• Pierwsza zmiana w zespole Chojniczanki. Poza boiskiem jest Tomasz Mikołajczak, wchodzi Mateusz Żukowski.

• Druga zmiana w Odrze. Schodzi Thijs Timmermans, pojawia się na boisku Mateusz Czyżycki.

• Janus uderzył z woleja, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Komplet obrońców Chojniczanki z żółtymi kartkami. Arbiter ukarał Oskara Paprzyckiego.

• Pierwsza indywidualna kara dla gracza gości. Upomniany Miłosz Trojak.

• Mateusz Bartosiak faulował rywala. To już trzeci obrońca Chojniczanki z żółtą kartką.

• Odpowiada Odra! Mocny strzał z dystansu oddał Bartłomiej Wdowik, z trudem interweniuje Witan!

• Chojniczanka od początku drugiej połowy rzuciła się do ataku i szybko zdobyła bramkę kontaktową! Piłkę w polu karnym otrzymał Mateusz Kuzimski, napastnik gospodarzy przymierzył pod poprzeczkę i zmniejszył straty z pierwszej części meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA CHOJNICZANKI! MATEUSZ KUZIMSKI!

• Z dystansu uderzał Thijs Timmermans. Piłka przeszła wyraźnie nad poprzeczką.

• Czas na drugą połowę!

• Wszystko wskazuje na to, że Odra Opole po raz pierwszy w tym sezonie zgarnie komplet punktów w Fortuna 1 Lidze! Drużyna Piotra Plewni po pierwszej połowie prowadzi w Chojnicach 2:0. Już w drugiej minucie piłkę ręką zagrał w polu karnym Jan Mudra, a jedenastkę na gola zamienił Szymon Skrzypczak. Później po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa z rzutu rożnego wynik podwyższył Miłosz Trojak. Czy tym razem Odra utrzyma korzystny wynik i przełamie się w lidze? Wracamy za niecały kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Po dośrodkowaniu Paprzyckiego z prawej strony główkował Tomasz Mikołajczak. Piłka przeleciała nad bramką.

• Wciąż napiera Odra. Janus dośrodkował z rzutu rożnego, lecz tym razem piłkę wybił Wołąkiewicz.

• Pierwsza zmiana w zespole Odry. Schodzi Dawid Błanik, na boisku pojawia się Patryk Janasik.

• Odra prowadzi już dwiema bramkami! Krzysztof Janus dobrze dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, na bliższym słupku był Miłosz Trojak, który z bliska pokonał Witana!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ODRY! MIŁOSZ TROJAK!

• Druga żółta kartka dla gracza Chojniczanki. Tym razem upomniany Hubert Wołąkiewicz.

• Dawid Błanik uderzył sprzed pola karnego. Spokojnie złapał piłkę Witan.

• Niezbyt dobre dośrodkowanie Oskara Paprzyckiego w pole karne. Piłka wyleciała poza boisko.

• Chojniczanka miała rzut wolny, po którym pod bramką Odry znów było groźnie. Bartosz Wolski trafił co prawda w mur, ale Michal Obrocnik przymierzył już dużo lepiej. Rosa znów był na posterunku!

• Mógł być remis! Mateusz Kuzimski dobrze uderzał głową, lecz napastnika Chojniczanki zatrzymał interweniujący Kacper Rosa!

• Andrzej Witan spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Janusa.

• Indywidualna akcja Krzysztofa Janusa lewą stroną boiska przyniosła Odrze rzut rożny.

• Chciał ruszyć skrzydłem Tomas Mikinić, lecz dobrze powstrzymał go Hubert Wołąkiewicz. Witan zacznie grę z piątego metra.

• Tomasz Mikołajczak złapany na spalonym po podaniu Mateusza Kuzimskiego.

• Bartosz Wolski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, złapał piłkę Kacper Rosa.

• Szymon Skrzypczak zmarnował rzut karny na wagę trzech punktów w poprzednim meczu z Zagłębiem Sosnowiec, ale teraz się nie pomylił! W dobrą stronę rzucił się Andrzej Witan, lecz nie zdołał odbić piłki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ODRY! SZYMON SKRZYPCZAK!

• Jan Mudra ukarany żółtą kartką.

• RZUT KARNY DLA ODRY! RĘKĄ ZAGRAŁ JAN MUDRA!

• Gramy!

• Patrząc na historię starć obu drużyn, faworytem jest Chojniczanka. W ostatnich dwóch sezonach zarówno drużyna z Chojnic, jak i z Opola odnosiły po dwa zwycięstwa. Zawsze wygrywał jednak zespół, który pełnił rolę gospodarza.

• Odra Opole to czerwona latarnia tego sezonu w Fortuna 1 Lidze. Drużyna pod wodzą Mariusza Rumaka prezentowała się bardzo słabo, lecz z Piotrem Plewnią na ławce wcale nie jest lepiej. Odra wciąż czeka na pierwsze ligowe zwycięstwo, w tym sezonie wygrała tylko z Arką Gdynia w Totolotek Pucharze Polski. Spore szanse na wygraną opolanie mieli przed tygodniem, gdy zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec, a rzut karny w końcówce przestrzelił Szymon Skrzypczak. Czy dziś przyjdzie upragnione przełamanie?

• Chojniczanka w tym sezonie spisuje się na razie w kratkę. Gospodarze tego meczu mają na koncie 14 punktów - to dwa "oczka" przewagi nad strefą spadkową. Zdecydowaną większość spotkań Chojniczanka rozegrała u siebie - ostatnio wygrywała tutaj z GKS-em Bełchatów i GKS-em Jastrzębie, ale też przegrywała z Radomiakiem.

• Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Odry Opole:

• Oto podstawowy skład oraz rezerwowi Chojniczanki Chojnice:

• Pora na kolejny mecz 12. kolejki Fortuna 1 Ligi. Chojniczanka Chojnice na własnym boisku podejmie najsłabszą drużynę ligi, pozostającą bez zwycięstwa w tych rozgrywkach Odrę Opole. Początek spotkania o 18:00, zapraszamy na relację na żywo na łamach GOL24.pl!

Chojniczanka - Odra LIVE! Opolanie przepędzili chmury?

Chojniczanka - Odra LIVE! Opolanie przepędzili chmury? ©Mirosław Szozda

Mecz Chojniczanka Chojnice - Odra Opole ONLINE. Do dwunastu razy sztuka? Może i tak. Podopieczni Piotra Plewni o przełamanie powalczą tym razem na Pomorzu. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Chojniczanka Chojnice - Odra Opole ONLINE

Wydaje się, że Odra zmierza już we właściwym kierunku. Przynajmniej takie wrażenie pozostawiła po sobie w ostatnich tygodniach. Dowody? Są. Po golu w 98 minucie wyeliminowała Arkę Gdynia z Pucharu Polski. W 87 miała tez karnego na 2:1 w lidze z Zagłębiem Sosnowiec. Chwilę słabości zaliczył jednak Szymon Skrzypczak, który kopnął za słabo.

O ligowe przełamanie (cztery remisy, siedem porażek!) Odra powalczy przy Mickiewicza w Chojnicach. Stamtąd już pięć ekip zabrało po komplecie punktów. Ostatnio udało się to Radomiakowi Radom (3:1). W PP to samo uczynił też Raków Częstochowa (1:0) - i to drugim składem.

Chojniczanka ma dziesięć punktów więcej od Odry. Gra jednak bardzo nierówno. Ostatnio pokonała u siebie GKS Jastrzębie (3:1). Z Odrą nie pomoże jej m.in. Seweryn Michalski, który złamał nos.

Zawody poprowadzi sędzia Marek Opaliński z Legnicy.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Odra - Chojniczanka 3:0 (1 liga, 08.03.2019)
Chojniczanka - Odra 4:1 (1 liga, 22.08.2018)

Mecz Chojniczanka Chojnice - Odra Opole TRANSMISJA TV
Nie będzie transmisji na żywo z tego spotkania. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 18:00.