Mecz Cracovia - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Cracovia - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. "Pasy" umocnią się w czołówce?

PKO Ekstraklasa, 28. kolejka
2019-04-02 18:00

Cracovia

2

Korona Kielce

1

• Sporo emocji mieliśmy dziś w Krakowie! Korona znakomicie rozpoczęła drugą połowę, a efektem było szybkie wyrównanie dzięki bramce Felicio Browna Forbesa. W kolejnych minutach goście prezentowali się lepiej, ale ostatni kwadrans należał już do Cracovii. Bohaterem meczu po raz kolejny został Airam Cabrera, który już w doliczonym czasie gry wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką Adnana Kovacevicia. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Michała Probierza są już o krok od zapewnienia sobie miejsca w grupie mistrzowskiej - po tej kolejce na pewno będą czwartym zespołem ligi. Od Korony czołowa ósemka znacznie się natomiast oddaliła. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Cracovia wygrywa z Koroną 2:1 i jest dużo bliżej grupy mistrzowskiej!

• Cracovia bliska kolejnego gola! Sporo miejsca mają teraz gospodarze, po dograniu z lewej strony boiska przed świetną szansą stanął Javi Hernandez, ale piłkę po jego strzale świetnie odbił Hamrol!

• Podobnie jak jesienią, Airam Cabrera bohaterem meczu z Koroną! Dobrą decyzję podjął arbiter, bo Adnan Kovacević wyraźnie zagrał piłkę ręką. A Carera wykorzystał rzut karny, pewnie uderzając w prawy róg bramki. Hamrol rzucił się w dobrą stronę, ale nie zdołał odbić piłki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA CRACOVII! AIRAM CABRERA!

• Żółtą kartką ukarany w międzyczasie Michał Helik.

• RZUT KARNY DLA CRACOVII!

• Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter, ale ze względu na analizę VAR wszystko potrwa zapewne nieco dłużej.

• Domagają się rzutu karnego piłkarze Cracovii! Ręką zagrał piłkę Adnan Kovacević!

• Siplak faulowany przez Jukicia z lewej strony boiska na wysokości szesnastego metra. Będzie jedna z ostatnich okazji dla Cracovii.

• Airam Cabrera mógł zostać bohaterem! Z prawej strony boiska dośrodkował Damian Dąbrowski, Cabrera oddał strzał z pierwszej piłki, a po otarciu się o Rymaniaka piłka przeszła tuż obok słupka! Błąd popełnił arbiter, który nakazał Koronie grę od bramki zamiast wskazać na rzut rożny.

• Po starciu z Jakubem Żubrowskim zwija się z bólu Javi Hernandez. Sędzia nie dopatrzył się fauli, co wyraźnie nie spodobało się kibicom Cracovii.

• Gorąco w polu karnym Korony! Javi Hernandez zagrał na prawą stronę do zupełnie niepilnowanego Siplaka, ten drugi nie zdołał jednak dośrodkować do żadnego z partnerów. Z problemami interweniowali obrońcy gości.

• Zbyt mocne podanie Dimuna w kierunku Wdowiaka. Piłka wylądowała w rękach Hamrola.

• Blisko gola dla Cracovii! Cabrera podał piłkę do będącego na prawej stronie Hancu, ten dobrze dośrodkował, ale nie zdołał przeciąć futbolówki Dimun!

• Źle interweniował Rymaniak, który podał piłkę wprost do Wdowiaka. Później naprawił jednak błąd i zablokował rywala. Będzie jeszcze rzut rożny dla Cracovii.

• Ostatnią zmianę mamy także w Koronie. Poza boiskiem jest już Wato Arweladze, wszedł za niego Ivan Jukić.

• Bjelica dobrze zagrał w pole karne do Soriano, ten uderzył z pierwszej piłki i trafił w słupek, ale i tak znajdował się na wyraźnym spalonym.

• Nie po raz pierwszy w tym meczu Hamrol wyszedł daleko przed pole karne. Tym razem interweniował już bez problemu.

• Ostatnia zmiana w zespole Cracovii. Opuszcza boisko Filip Piszczek, za niego Sergiu Hanca.

• W pole karne zapędził się teraz Rapa. Dośrodkował przed bramkę, ale Hamrol bez problemów złapał piłkę.

• Duża niedokładność cechuje piłkarzy obu drużyn w ciągu ostatniego kwadransa meczu. Remis nie zadowala raczej żadnego z walczących o czołową ósemkę zespołów.

• Ivan Marquez powstrzymał w polu karnym Filipa Piszczka. Czysty wślizg hiszpańskiego obrońcy.

• Strzał z dystansu Browna Forbesa, który nie miał wsparcia od żadnego z kolegów. Bez problemu złapał piłkę Pesković.

• Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Dąbrowski. Nie mógł zaskoczyć Hamrola, który tylko odprowadził zbyt wysoko lecącą piłkę wzrokiem.

• Wdowiak faulowany przez Rymaniaka. Będzie niezła okazja dla Cracovii z rzutu wolnego.

• Kolejne nieporozumienie Hamrola i Kovacievicia z dala od bramki Korony! Mogło skończyć się to bardzo źle dla gości, ale ostatecznie błąd pozostał bez konsekwencji i golkiper Korony zacznie grę od bramki.

• Javi Hernandez bardzo dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, wyskoczył do piłki Dytyatev, ale w niezłej sytuacji uderzył nad poprzeczką.

• Oliver Petrak faulem powstrzymał na prawej stronie Filipa Piszczka. Żółta kartka dla gracza Cracovii.

• Kolejna interwencja bramkarza Korony - teraz złapał piłkę po dośrodkowaniu Wdowiaka.

• Kompletnie nieudane zagranie Cabrery, mocno rozregulował gospodarzy stracony gol Piłka ląduje u Hamrola.

• Korona sprytnie rozegrała rzut wolny i omal nie przyniosło do skutku! Arweladze świetnie wypatrzył Soriano, ale napastnika gości w ostatniej chwili powstrzymał wślizgiem Helik.

• Reaguje na boiskowe wydarzenia Michał Probierz. Schodzi z boiska Jakub Serafin, zastępuje go Javi Hernandez.

• Ależ zrobił nam się mecz, teraz blisko gola Korona! Odpuścił krycie Dytyatev i bliski wykorzystania tego był Arweladze. Mocny strzał Gruzina bardzo dobrze obronił jednak Pesković!

• Odpowiedź Cracovii! Wdowiak świetnie zagrał do Piszczka, ale ten miał problemy z opanowaniem piłki w polu karnym i stracił futbolówkę.

• Na zaskakujący strzał z rzutu wolnego zdecydował się Aleksandar Bjelica. Z problemami złapał piłkę Pesković.

• Aweladze zagrał do Elii Soriano, a Hiszpan był faulowany przez Dytyateva. Będzie okazja dla Korony z rzutu wolnego.

• Z rzutu rożnego znakomicie dośrodkował Wato Arweladze, w polu karnym krycie zgubił Felicio Brown Forbes i precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Bez szans był Pesković!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA KORONY! FELICIO BROWN FORBES!

• Odpowiedź gości. Z prawej strony dośrodkowywał Gardawski, zablokował go Michal Siplak. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Gino Lettieri przeprowadził ofensywne zmiany, ale na razie to Cracovia częściej atakuje w drugiej połowie. Na spalonym złapany Cabrera.

• W Cracovii także mieliśmy roszadę - opuścił boisko Diego Ferraresso, pojawił się na nim Cornel Rapa.

• Na boisku nie ma już także Mateja Pucki. Za niego Aleksandar Bjelica.

• Na drugą połowę nie wyszedł Łukasz Kosakiewicz. Za niego Elia Soriano.

• Od środka rozpoczęła Korona. W obu zespołach mamy zmiany.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na boisko. Niedługo początek drugiej połowy.

• Przez pierwsze 35 minut meczu Cracovia była zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie objęła prowadzenie. Piękny strzał sprzed pola karnego oddał Damian Dąbrowski, piłka odbiła się od słupka, a skutecznie dobił ją Filip Piszczek. W końcówce pierwszej połowy Korona była bardzo bliska wyrównania, lecz najpierw na wysokości zadania stanął Michal Pesković, a później gol dla gości nie został uznany ze względu na spalonego. Druga część meczu zapowiada się bardzo ciekawie - wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Cracovia prowadzi z Koroną 1:0.

• Oliver Petrak złożył się do przewrotki. Nie było to udane zagranie.

• Zbyt mocne zagranie Dąbrowskiego w kierunku Cabrery. Bez problemu złapał piłkę golkiper Korony.

• Trzy minuty dłużej potrwa pierwsza część meczu.

• Jeszcze jedna akcja Cracovii lewą stroną. Wybił piłkę na rzut rożny Ferraresso.

• Akcja Korony lewą stroną została przerwana przez gwizdek arbitra. Pucko zagrał bowiem piłkę ręką.

• Nieuznany gol dla Korony! Żubrowski zagrał świetną piłkę na prawą stronę do Rymaniaka, ten wycofał futbolówkę do Arweładze, który od razu uderzył i mógł trafić do siatki. Piłki dotknął jednak jeszcze Brown Forbes, który znajdował się na spalonym - gdyby nie Kostarykanin, bramka mogła zostać zaliczona!

• Cracovia po serii dośrodkowań rywali miała okazję na kontrę. Dąbrowski za mocno zagrał jednak do Dimuna i szansa została zaprzepaszczona.

• Korona mogła wyrównać! Znakomicie dośrodkował z lewej strony Matej Pucko, mocny i precyzyjny strzał głową oddał Brown Forbes, ale kapitalnym refleksem popisał się Pesković i wybił futbolówkę na rzut rożny!

• Petrak zagrał na lewą stronę do Arweładze, ten chciał dośrodkować w pole karne, ale Helik wybił piłkę na rzut rożny.

• Na spalonym złapany Brown Forbes. Goście wciąż nie mogą złapać odpowiedniego rytmu.

• Na razie Cracovia ma ten mecz po kontrolą. Korona wciąż nie oddała nawet celnego strzału na bramkę Peskovicia.

• Cracovia mogła prowadzić 2:0! Znakomita akcja gospodarzy lewą stroną - Serafin zagrał do Wdowiaka, ale ten przegrał pojedynek z Hamrolem. Spore pretensje do kolegi miał Airam Cabrera, który miał sporo miejsca i gdyby dostał piłkę od Wdowiaka, na pewno trafiłby do siatki!

• Nie ma rzutu karnego! Od bramki zacznie grę Pesković.

• Sędziowie mają spore wątpliwości. Starcie Ferraresso i Pucko Krzysztof Jakubik ogląda teraz na monitorze.

• Akcja Korony może skończyć się rzutem karnym - padł w szesnastce Matej Pucko i sędzia sprawdza jeszcze sytuację na VAR-ze. Potem strzał oddał Wato Arweladze, lecz piłka przeleciała obok słupka.

• Michael Gardawski nie poradził sobie na lewej stronie boiska z Ferraresso. Od autu zacznie grę Cracovia.

• Cracovia spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Gospodarze mogą wygrać dziesiąty z ostatnich dwunastu ligowych meczów i znacznie przybliżyć się do gry w grupie mistrzowskiej.

• 21. minuta i 37. sekunda spotkania jest szczególna dla fanów Cracovii. Kibice uczcili pamięć Jana Pawła II powstaniem i głośnymi brawami.

• Indywidualna akcja Mateusza Wdowiaka lewą stroną boiska. Pomocnik Cracovii wszedł w pole karne i oddał celny strzał, lecz spokojnie złapał piłkę Hamrol.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Oleksiej Dytyatev nie zdołał oddać strzału, ale Cracovia utrzymała się przy piłce. Sprzed pola karnego świetnie uderzył Damian Dąbrowski, piłka odbiła się od słupka, ale dobitka Filipa Piszczka wylądowała już w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA CRACOVII! FILIP PISZCZEK!

• Spory tłok na lewej stronie boiska. Cracovia zdołała dośrodkować, a Kovacević interweniował bardzo niecelnie. Piłka wyszła na rzut rożny.

• Matej Pucko dośrodkował w pole karne z lewej strony boiska. Zrobił to bardzo niecelnie, od piątego metra zacznie grę Pesković.

• Długie zagranie z obrony w kierunku Airama Cabrery. Hamrol nie wiedział do końca czy ma wychodzić z bramki, ostatecznie wybił piłkę obrońca.

• Na uderzenie ze sporej odległości zdecydował się Felicio Brown Forbes. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Korona od dłuższego czasu utrzymuje się przy piłce. Goście nie są jednak w stanie przebić się przez szczelną obronę rywali.

• Gorąco pod bramką Korony! Nie zrozumieli się po dośrodkowaniu Hamrol oraz Kovacević, co omal nie skończyło się dla gości fatalnie. Na uderzenie z pierwszej piłki nie zdecydował się jednak Jakub Serafin, dzięki czemu jeden z rywali zdołał go zablokować.

• Bartosz Rymaniak zdołał dośrodkować z prawej strony boiska, ale wrzutka była zdecydowanie zbyt głęboka. Piłka wylądowała w rękach Michala Peskovicia.

• Akcja Cracovii prawą stroną zatrzymana przez Adnana Kovacevicia. Bardzo dobrze interweniował stoper Korony, czysto zabierając piłkę rywalowi.

• Dalekie zagranie Michała Helika w kierunku Diego Ferraresso. Spokojnie złapał piłkę Matthias Hamrol.

• Na razie oba zespoły grają bardzo niedokładnie. Piłka jest głównie w środku pola, przechodząc od jednego zespołu do drugiego.

• Od środka rozpoczęła grę Korona. Goście w czarnych strojach, Cracovia w tradycyjnych, biało-czerwonych pasiakach.

• Zaczynamy!

• Przed meczem odegrana jest jeszcze "Barka", a piłkarze i sędziowie zebrali się na środku boiska. Wszystko ze względu na 14. rocznicę śmierci Jana Pawła II, który przez lata był kibicem Cracovii. Gospodarze grają także w specjalnych koszulkach.

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Krzysztof Jakubik. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Jesienią w Kielcach Cracovia zwyciężyła 1:0. Gola na wagę trzech punktów już w pierwszym kwadransie meczu zdobył wówczas Airam Cabrera. W poprzedniej kolejce zapewnił "Pasom" zwycięstwo w Zabrzu. Czy główną rolę odegra także dziś?

• Oba zespoły liczą na to, że za półtora tygodnia będą cieszyć się z awansu do grupy mistrzowskiej. Cracovia znajduje się obecnie na 4. miejscu w ligowej tabeli, a Korona jest 10. Mimo sześciu miejsc w tabeli różnica między drużynami jest jednak minimalna i wynosi zaledwie dwa punkty, więc jeśli goście wygrają w Krakowie, to przeskoczą dzisiejszych rywali. Wygrana Cracovii znacznie przybliżyłaby natomiast zespół Michała Probierza do gry w czołowej ósemce.

• Rezerwowi Korony: Michał Miśkiewicz, Ivan Jukić, Piotr Malarczyk, Oktawian Skrzecz, Elia Soriano, Joonas Tamm, Aleksandar Bjelica

• Rezerwowi Cracovii: Krystian Stępniowski, Cornel Rapa, Niko Datković, Javi Hernandez, Sebastian Strózik, Bojan Cecarić, Sergiu Hanca

• Po prawej stronie widzicie już wyjściowe składy obu zespołów. U gospodarzy mamy kilka zmian w stosunku do meczu z poprzedniego weekendu - w pierwszym składzie Cracovii są Damian Dąbrowski, Jakub Serafin i Mateusz Wdowiak. Korona wyjdzie natomiast dokładnie taką samą jedenastką jak w zremisowanym 0:0 pojedynku z Lechem Poznań.

• Po zaledwie jednym dniu przerwy wraca LOTTO Ekstraklasa! We wtorek i środę rozegrana zostanie 28. kolejka ligi, a na początek przenosimy się do Krakowa, gdzie dojdzie do starcia dwóch drużyn walczących o miejsce w grupie mistrzowskiej - Cracovii oraz Korony Kielce. Pierwszy gwizdek arbitra już o godzinie 18:00. Na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.

JCZ

Cracovia - Korona LIVE! "Pasy" umocnią się w czołówce?

Cracovia - Korona LIVE! "Pasy" umocnią się w czołówce? ©Sławomir Stachura

Mecz Cracovia - Korona Kielce ONLINE. "Pasy" są na kursie i ścieżce. W przypadku wygranej umocnią się na czwartej pozycji i będą już niemal pewni awansu do grupy mistrzowskiej. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Cracovia - Korona Kielce ONLINE

Cierpliwość - kto wie czy właśnie ta cnota, tak kiedyś obca Januszowi Filipiakowi, nie sprawiła, że Cracovia wyszła na prostą. Wbrew presji części widowni prezes i właściciel klubu w jednej osobie nie zwolnił trenera po beznadziejnym początku sezonu.
Więcej, on rozszerzył jego kompetencje, włączając w styczniu do zarządu i powierzając funkcję wiceprezesa ds. sportowych. Dzisiaj więc Probierz jest tym szkoleniowcem, który obok Piotra Stokowca, Kosty Runjaica czy Waldemara Fornalika cieszy się największym zaufaniem swojego przełożonego...

... a Cracovia walczy o miejsce na podium. Jeżeli pokona dzisiaj Koronę to doskoczy do trzeciego Piasta Gliwice na oczko. Okoliczności wydają się być sprzyjające; drużyna kielecka wygrała bowiem w tym roku ledwie dwa z siedmiu spotkań. W zeszłej kolejce po bezbarwnym meczu zremisowała z Lechem Poznań (0:0).

Oglądaj mecz Cracovia - Korona Kielce na żywo online w Player.pl >>>

Probierz na razie nie mówi o podium. Dla niego celem numer jeden jest sam awans do grupy mistrzowskiej. - Czeka nas ciężki bój. Rywale mają w składzie groźnych zawodników i też będą walczyć o korzystny rezultat. Musimy być przygotowani na różne warianty jak np. gra trójką obrońców czy dwójką napastników. Wierzymy, że kibice będą z nami i będą naszym dwunastym zawodnikiem, gdyż będzie to ciężki pojedynek - zaznaczył trener Cracovii.

Wtorkowe zawody poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik z Siedlec. Mecz odbędzie się w 14. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Papież był wielkim kibicem "Pasów", dlatego piłkarze Cracovii wybiegną na rozgrzewkę w koszulkach z napisem "Ojcze Święty Pamiętamy". Przed pierwszym gwizdkiem arbitra z głośników usłyszymy "Barkę", a w 21 minucie i 37 sekundzie widowiska trybuny oklaskami złożą hołd JPII. Warto też dodać, że Cracovia wystąpi w strojach z nadrukiem "02.04.19r JPII Pamiętamy". Dochód z ich sprzedaży zasili konto fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Cracovia - Korona Kielce?

Nie zagrają:

Cracovia: Oliva, Budziński, Gol, Pesković (?)
Korona: Cebula, Tamm, Gnjatić

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Korona - Cracovia 0:1 (Ekstraklasa, 28.10.2018)
Cracovia - Korona 2:2 (Ekstraklasa, 04.12.2017)
Korona - Cracovia 4:2 (Ekstraklasa, 31.07.2017)

Mecz Cracovia - Korona Kielce TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eurosport 1. W internecie mecz dostępny dzięki aplikacji IPLA TV i Eurosport Player. Komentuje duet Michał Zawacki – Marek Motyka. Pierwszy gwizdek sędziego o 18:00, relacja LIVE w GOL24.pl