Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE. Probierz ma patent na...

Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE. Probierz ma patent na drużynę Stokowca. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 14. kolejka
2020-12-19 17:30

Cracovia

0

Lechia Gdańsk

3

• Lechia Gdańsk przełamała się po serii czterech porażek i wysoko pokonała Cracovię. Przez długi czas utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie gości z pierwszej połowy. Później za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał jednak Michael Gardawski, a po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka z rzutu wolnego głową rezultat podwyższył Maciej Gajos. W końcówce "Pasy" dobili jeszcze rezerwowi - w ostatniej akcji meczu Conrado precyzyjnie dośrodkował do Jaroslava Mihalika, który cieszył się z gola tuż po wejściu na boisko. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje LIVE z meczów PKO Ekstraklasy!

• Koniec meczu! Lechia Gdańsk wygrywa z Cracovią 3:0!

• Świetna akcja rezerwowych Lechii! Conrado dośrodkował w pole karne do Jaroslava Mihalika, a ten dobił Cracovię, ustalając wynik meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHII! JAROSLAV MIHALIK!

• Kolejna zmiana w Lechii. Schodzi Karol Fila, zastępuje go Jaroslav Mihalik.

• Mógł być honorowy gol dla Cracovii! Z kilku metrów spudłował Cornel Rapa, uderzając z powietrza.

• Ostatnia roszada w drużynie Cracovii. Za Pellego van Amersfoorta na murawie melduje się Przemysław Kapek.

• Co najmniej trzy minuty dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

• Zmiana numer dwa w ekipie Lechii. Kończy występ Omran Haydary, wchodzi Bartosz Kopacz.

• Jakub Kałuziński zarobił jeszcze żółtą kartkę.

• Dopiero teraz mamy pierwszą zmianę w drużynie Lechii. Schodzi Kenny Saief, za niego Conrado.

• Indywidualna akcja Haydary'ego. Poradzili sobie z rywalem obrońcy Cracovii.

• Dobre wyjście Niemczyckiego, który uprzedził rywala i złapał piłkę.

• Strata Cracovii na własnej połowie, tym razem nie wykorzystał jej Saief.

• Mieliśmy jeszcze analizę VAR, ale powtórki pokazały, że decyzja arbitra była słuszna.

• Nieuznany gol dla Lechii! Kenny Saief wyszedł sam na sam z Niemczyckim, pokonał bramkarza, ale znajdował się na niewielkim spalonym!

• Stały fragment gry znów przynosi Lechii gola! Rafał Pietrzak precyzyjnie dośrodkował w pole karne, tam zupełnie niepilnowany był Maciej Gajos i głową skierował piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOL DLA LECHII! MACIEJ GAJOS!

• Cracovia gra w dziesiątkę! Michael Gardawski z drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za faul na Fili.

• Dawid Szymonowicz z żółtą kartką za ostry faul na Saiefie.

• Uderzał sprzed pola karnego Kubicki, został jednak zablokowany.

• Sędzia uznał, że Gajos zagrał ręką. Mocno protestuje piłkarz Lechii, lecz arbiter jest nieugięty.

• Mocne uderzenie Fiolicia, choć piłka leciała w środek bramki, Kuciak nie miał łatwo z interwencją.

• Michael Gardawski z żółtą kartką za faul na Haydarym.

• Błąd Szymonowicza, przejął piłkę Paixao, dograł do Saiefa, lecz strzał tego ostatniego z bardzo ostrego kąta nie mógł zaskoczyć Niemczyckiego.

• Kubicki dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale jeden z zawodników Lechii faulował w ofensywie.

• Czwarta zmiana w drużynie Cracovii. Kończy występ Milan Dimun, zastępuje go Daniel Pik.

• Znów groźnie pod bramką Cracovii, Haydary zagrał na prawą stronę do Fili, który przestrzelił w dobrej sytuacji.

• Flavio Paixao zauważył wysuniętego Niemczyckiego i oddał strzał niemal z połowy boiska. Niewiele brakowało, aby trafił w bramkę!

• Gramy dalej, Fila nie przekroczył przepisów.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Lechii! Reklamowali tam zagranie ręką piłkarze Cracovii, zapwne będzie analiza VAR!

• Małe problemy po dośrodkowaniu na trzeci metr miał Kuciak. Ostatecznie skończyło się kolejnym kornerem, a ten nie przyniósł zagrożenia.

• Uderzenie Sadikovicia sprzed pola karnego. Po rykoszecie jest jeszcze rzut rożny.

• Omran Haydary z żółtą kartką za niesportowe zachowanie. Piłkarz Lechii utrudniał rywalom szybkie wznowienie gry z autu.

• Paixao zażegnał niebezpieczeństwo we własnym polu karnym, wybijając piłkę po dośrodkowaniu.

• Marquez czysto zatrzymał Paixao, po chwili Rapa dośrodkował zbyt głęboko, prosto w ręce Kuciaka.

• Obu drużynom wciąż brakuje dokładności. Wygląda jednak na to, że zmiany nieco rozruszały gospodarzy, którzy są trochę aktywniejsi.

• Karol Fila źle przyjął sobie piłkę, a później faulował Loshaja. W efekcie zarobił żółtą kartkę.

• Loshaj próbował szczęścia sprzed pole karnego, ale nie trafił w bramkę.

• Bardzo niedokładne podanie Rapy - w zasadzie oddał piłkę Kuciakowi.

• Gajos zagrał prostopadłą piłkę do Haydary'ego, ten był jednak na spalonym.

• Niecelne uderzenie Rapy sprzed pola karnego. Futbolówka przeszła wyraźnie obok słupka.

• Ostre dośrodkowanie Loshaja, wypiąstkował piłkę Kuciak.

• Piszczek próbował się przebić lewą stroną. Był faulowany.

• Ponadto zszedł Patryk Zaucha. Na murawie zameldował się Florian Loshaj.

• W szatni został także Thiago. Za niego Ivan Fiolić.

• Mamy aż trzy zmiany w zespole Cracovii. Nie ma już na murawie Rivaldinho, wszedł Filip Piszczek.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na murawę. Za moment początek drugiej połowy.

• Lechia Gdańsk w Krakowie zdołała wreszcie przełamać strzelecką niemoc. W 15. minucie z rzutu wolnego trafił Rafał Pietrzak - Karol Niemczycki miał piłkę na ręce, lecz nie zdołał skutecznie interweniować. Później bramkarz Cracovii lepiej spisywał się już po uderzeniach Flavio Paixao oraz Jakuba Kałuzińskiego. "Pasom" w ofensywie zdecydowanie brakuje dziś dokładności. Czy w drugiej połowie będzie pod tym względem lepiej? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy! Lechia prowadzi z Cracovią 1:0.

• Niedokładne dośrodkowanie Kałuzińskiego w kierunku Flavio. Pomysł całkiem niezły, z wykonaniem było już dużo gorzej.

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Sporo niedokładnych zagrań z obu stron. Piłkarze mają problem, aby wymienić kilka celnych podań.

• Fila faulowany przez Dimuna. Będzie kolejny w tym meczu rzut wolny dla Lechii.

• Nieudana wrzutka Gardawskiego. Piłka wyszła poza boisko.

• Wrzutka Kubickiego z rzutu wolnego wydawała się bardzo dobra, ale nie trafił w piłkę Fila.

• Po dośrodkowaniu w pole karne zgrywał piłkę głową Dimun, ale zrobił to niedokładnie.

• Flavio Paixao także upomniany przez arbitra - za kolejne w tym meczu protesty.

• Jarosław Kubicki ostro potraktował Milana Dimuna i zarobił żółtą kartkę.

• Uderzenie Marqueza sprzed pola karnego bardzo niecelne. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Zbyt mocne zagranie Szymonowicza w kierunku Thiago. Kuciak zacznie z piątego metra.

• Mocne dośrodkowanie Pietrzaka w "szesnastkę" Cracovii. Poradzili sobie z nim gospodarze.

• Zaucha zdecydował się na zaskakujący strzał z bardzo ostrego kąta. Czujny był Kuciak i zbił piłkę na rzut rożny.

• Dośrodkowanie w pole karne Lechii, Kristers Tobers uprzedził Rivaldinho.

• Dośrodkowanie Jarosława Kubickiego z rzutu wolnego, wypiąstkował piłkę Niemczycki.

• Marquez faulował Paixao. Portugalczyk długo podnosił się z boiska.

• Była okazja na kontrę dla Cracovii, ale Rivaldinho niedokładnie zagrywał w kierunku Thiago.

• Groźny atak Lechii! Teraz Saief zagrał prostopadłą piłkę do Paixao, ale Portugalczyka zatrzymał Niemczycki.

• Strzał Saiefa z ostrego kąta. Niemczycki przypilnował krótkiego słupka i złapał piłkę.

• Nieudana akcja Cracovii prawym skrzydłem. Po chwili kontra Lechii i faul Van Amersfoorta na Haydarym.

• Zaucha próbował strzału z piętnastu metrów. Fila z łatwością go zablokował.

• Thiago miał sporo miejsca z prawej strony, ale dośrodkował bardzo niedokładnie.

• Dwie dobre interwencje Fili w bocznym sektorze boiska. Cracovia zacznie od autu.

• Strata Gardawskiego, przejął piłkę Gajos, zagrał do Saiefa, ten obsłużył Kałuzińskiego, który oddał strzał. Trafił jednak w Niemczyckiego.

• Ryzykowne zagranie do Niemczyckiego, który musiał wyjść przed własne pole karne. Tym razem bramkarz nie popełnił błędu.

• Lechia przełamuje strzelecką niemoc! Rafał Pietrzak uderzył z rzutu wolnego nad murem, a piłka po ręce Karola Niemczyckiego zatrzepotała w siatce. Wydaje się, że bramkarz Cracovii powinien zachować się lepiej.

• GOOOOOOOOOOL DLA LECHII! RAFAŁ PIETRZAK!

• Faul Marqueza na Haydarym. Obyło się bez kary indywidualnej, choć domagali się tego zawodnicy Lechii.

• Dośrodkowanie Zauchy wydawało się niezłe, ale piłka w locie opuściła na chwilę boisko.

• Niezła kontra Cracovii, ofiarnie piłkę na rzut rożny wybił Nalepa.

• Sadiković uderzał sprzed pola karnego, lecz także ta próba była niecelna.

• Omran Haydary wpadł w pole karne i oddał strzał, ale piłka przeszła wyraźnie obok słupka.

• Rivaldinho nie wykorzystał błędu Nalepy. Brazylijczyk powinien podawać do lepiej ustawionego Zauchy, lecz zdecydował się na strzał. Po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

• Paixao walczył o piłkę z Marquezem oraz Gardawskim, lecz od bramki zacznie Niemczycki.

• Dośrodkowanie Jakuba Kałuzińskiego z rzutu rożnego, Niemczycki zderzył się z Gardawskim i z problemami piąstkował piłkę. Jeszcze jeden korner.

• Akcja Karola Fili prawą stroną. Michael Gardawski wybił piłkę na rzut rożny.

• Niedokładna akcja Cracovii prawą stroną. Wybił piłkę Rafał Pietrzak.

• Od środka zaczęła mecz Cracovia. Gospodarze w biało-czerwonych strojach, Lechia na szaro.

• Zaczynamy spotkanie!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę. W Krakowie mamy dzisiaj dużą mgłę.

• W zeszłym sezonie obie drużyny mierzyły się aż cztery razy - trzykrotnie w PKO Ekstraklasie, a także w finale Totolotek Pucharu Polski. Za każdym razem to "Pasy" były lepsze, choć mecz pucharowy wygrały dopiero po dogrywce. Krakowianie w lidze pokonywali Lechię już pięć razy z rzędu. Dziś także uważani są za faworytów.

• Piotr Stokowiec ma ostatnio o czym myśleć, jeśli chodzi o postawę Lechii Gdańsk. Drużyna z Trójmiasta w ostatnich czterech spotkaniach nie tylko nie zdobyła punktu, ale na dodatek ani razu nie trafiła do siatki. Porażki z Piastem Gliwice, Lechem Poznań, Legia Warszawa oraz Wisłą Płock znacznie pogorszyły nastroje w drużynie. Dzisiaj Lechia liczy jednak na przełamanie.

• Cracovia ma na koncie szesnaście punktów, ale trzeba pamiętać, że drużyna "Pasów" zaczynała sezon z pięcioma ujemnymi "oczkami" za korupcję. Podopieczni Michała Probierza mają spore problemy kadrowe, ale ostatnio prezentowali się całkiem nieźle. Na wyjazdach pokonywali Wisłę Płock oraz Górnika Zabrze, u siebie zremisowali w derbach z Wisłą.

• Tak prezentuje się pierwsza jedenastka oraz ławka rezerwowych Lechii:

• Oto wyjściowy skład oraz ławka rezerwowych Cracovii:

• Zapraszamy na relację na żywo z kolejnego meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy! Cracovia zmierzy się u siebie z Lechią Gdańsk. Pierwszy gwizdek arbitra już o 17:30. Bądźcie z nami!

Cracovia - Lechia LIVE! Stokowiec nie boi się krytyki po czterech porażkach z rzędu ©fot. Wojciech Szubartowski

Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE. Obie drużyny zakończą rok w środku ligowej stawki. Która z nich wygra czwarty bezpośredni mecz? Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE

Tylko w tym roku Cracovia z Lechią spotykały się na boisku trzykrotnie. Za każdym razem górą była drużyna Michała Probierza. W lipcu wygrała najważniejszy mecz. Na stadionie w Lublinie po dogrywce sięgnęła po pierwszy Puchar Polski w swojej długoletniej historii.

W ogóle to Cracovia ma ostatnio niebywałe szczęście do meczów z Lechią. Z Probierzem za sterami wygrała sześć razy z rzędu. Siódme zwycięstwo pozwoli jej zakończyć rundę na maksymalnie siódmym miejscu. To i tak byłby przyzwoity wynik biorąc pod uwagę pięć ujemnych punktów.

Cracovia trafia na Lechię w kryzysie. Drużyna Piotra Stokowca nie tylko przegrała cztery ostatnie spotkania, ale jeszcze nie zdobyła w nich ani jednej bramki. Czarna seria zaczęła się od porażki 0:2 z Piastem Gliwice. Potem było 0:1 z Lechem Poznań, 0:2 z Legią Warszawa i wreszcie 0:1 z niżej notowaną Wisłą Płock.

Na rundę rewanżową obie drużyny przygotują się w Polsce. Cracovia nie planuje żadnych transferów. Lechia dwóch zawodników już "zaklepała".

Oglądaj mecz Cracovia - Lechia Gdańsk w Player.pl >>>

Wypowiedzi trenerów przed meczem Cracovia - Lechia:
Michał Probierz, trener Cracovii: - W piłce nie ma klucza. Każdy mecz jest inny. Zdajemy sobie sprawę, że przeciwnik przyjedzie podrażniony. Chcemy jednak zagrać dobre spotkanie, mimo naszych problemów, jakie mamy.

Piotr Stokowiec, trener Lechii: - Nie chciałbym dystansować się od zespołu. Razem wygrywamy i razem przegrywamy. Za wyniki odpowiedzialni jesteśmy wszyscy. Ja również nie boję się krytyki. To nie jest tak, że przy sukcesach pierwszy wystawiam pierś do orderów, a kiedy jest gorszy moment, to się chowam i znikam. Rozumiem uczciwą krytykę. Dlaczego jest tak źle w ostatnim czasie? Myślę, że jesteśmy jedyną drużyną w ekstraklasie, która nie miała okresu przygotowawczego.

Nie zagrają w meczu Cracovia - Lechia:
Cracovia: Hanca, Siplak, Alvarez, Pestka, Kanach, Dytiatjew, Wdowiak, Jablonsky
Lechia: Maloca, Udovicić, Sopoćko, Kobryń

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Cracovia - Lechia 3:2 (Puchar Polski, 24.07.2020)
Lechia - Cracovia 0:3 (Ekstraklasa, 04.07.2020)
Lechia - Cracovia 1:3 (Ekstraklasa, 09.06.2020)

Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV
Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacjach Player+ i Canal+. Komentuje duet Robert Skrzyński, Radosław Majdan. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:30 - zapraszamy!