• Schodzi najlepszy zawodnik tego meczu Mateusz Wdowiak. Za niego Damian Dąbrowski

• Stały fragment gry nie przyniósł nawet strzału.

• Łasicki wybił piłkę po rajdzie jednego z krakowian. Pasy będą miały rzut rożny

• Łukowski ruszył skrzydłem, ale na lewej stronie zahamował go Rapa

• GOL! Mateusz Wdowiak zapewnia Cracovii duża szansę na zwycięstwo! Pomocnik dostał podanie od Budzińskiego, zszedł ze skrzydła, minął Urygę i wpakował piłkę do siatki.

• Gostomski uratował zespół po strzale Łasickiego. Dobra próba obrońcy Wisły.

• Ricardinho wywalczył rzut wolny, Stilićzagrał płasko pod bramkę.

• Oleksiej Dytyatev zastąpił kontuzjowanego Niko Datkovicia. Zawodnik z rozbitą głową nie może kontynuować gry.

• W powietrznym starciu ucierpieli Angielski i Datković. Ten drugi ma rozbity łuk brwiowy. Potrzebni lekarze.

• Świetna interwencja Zapytowskiego po uderzeniu głową jednego z rywali. Dośrodkowywał Budziński

• Łasicki faulował na własnej połowie Strózika. Rzut wolny dla Cracovii

• Strózik bardzo aktywny na początku tego spotkania. Teraz wrzucił pikę pod bramkę, ale tam przejęli ją rywale.

• Strózik uderzał na bramkę Zapytowskiego, ale górą golkiper Wisły.

• Filip Piszczek zastąpiony przez Sebastiana Strózika

• Starcie Rasaka i Diego pod polem karnym Cracovii. Faulował ten pierwszy

• Diego wygrał starcie pod swoją bramką z Angielskim i powstrzymał go przed oddaniem strzału.

• Adam Dźwigała nie jest w stanie kontynuować gry. Zastąpił go Cezary Stefańczyk

• Wdowiak ruszył do przodu, podanie od Zenjova i padł po starciu z Uryga

• Dźwigała nie odstawił głowy blokując strzał Piszczka. Zderzył się jeszcze z Zapytowskim i teraz nie podnosi się z boiska.

• Faul Gola na własnej połowie i Furman dośrodkował z rzutu wolnego. Piłka wybita pod nogiStilicia ale ten nic nie zrobił.

• Budziński zagrał na prawo do Zenjova. Podanie pod samą bramkę i niecelna próba Piszczka

• Dośrodkowanie Budzińskiego i Warcholak powstrzymał Helika przed oddaniem strzału. Wygrany pojedynek w powietrzu.

• Marcin Warcholak dyskutował jeszcze z sędzią, ale nie zmieni to decyzji. Żółta kartka za starcie z Zenjovem

• Druga zmiana w ekipie Nafciarzy. Damian Szymański poza boiskiem, Damian Rasak na nim, a Dominik Furman przejął opaskę.

• Stilić z rogu posłał piłkę pod samą bramkę. Futbolówka wybita przez Gostomskiego

• Łukowski wrócił za Rapą i zahamował jego rajd skrzydłem.

• GOL! Karol Angielski otrzymał świetne podanie z prawej strony, obrócił się z rywalem na plecach i wpakował piłkę do siatki. Datković i Gostomski tylko patrzyli.

• Gostomski złapał piłkę w polu karnym, a na murawie leży jeszcze Dźwigała. Obrońca odważnie ruszył do przodu i został przewrócony przy oddawaniu strzału.

• I już strzał Ricardinho. Wisła rusza do przodu, ale też nie ma innego wyjścia.

• Karol Angielski zastąpi w drugiej połowie Nico Varelę

• Druga część spotkania rozpoczęta

• Koniec pierwszej połowy. Cracovia prowadzi 2:0 po golach Wdowiaka i Zenjova

• Emocje rosną. Przewrócony Stilic ruszył z aferą w kieurnku Rapy. Sytuacja załagodzona, na razie bez kartek.

• Łasicki odwaźnie ruszył do przodu. Nie zdołał jednak zagrozić bramce Cracovii

• Piszczek po podaniu od Wdowiaka znalazł się na pozycji spalonej.

• Dośrodkowanie pod bramkę Cracovii wybite prosto pod nogi Stilicia. Strzał nad poprzeczką.

• Budziński próbował z pełnego biegu. Pilnowany przez rywali posłał piłkę obok bramki.

• Furman podawał po ziemi, ale piłka łatwo wybita spod pola karnego.

• Rajd prawą stroną Zenjova i wrzutka pod bramkę. Budziński nie oddał strzału.

• Diego z dystansu i pewnie poradził sobie z tym centrostrzałem Zapytowski

• Mocny strzał Furmana wybronił Gostomski. Wisła nieco przycisnęła.

• Dośrodkowanie Stilicia z wolnego przejęte przez rywali. Gostomski nie musiał interweniować.

• Wdowiak długo walczył o piłkę w polu karnym i otoczony przez rywali zdołał oddać strzał. Niecelny, ale zawsze.

• Gol sfaulował Ricardinho na własnej połowie i kolejny rzut wolny dla Wisły. Piłka posłana przez Furmana łatwo wybita.

• Dimun stracił ząb w starciu z Varela i nadal nie wrócił na boisko.

• Zapytowski złapał piłkę po uderzeniu z pola karnego.

• W zderzeniu w powietrzu Vareli z Dimunem ucierpiał ten drugi. Potrzebna pomoc medyków.

• Po dośrodkowaniu Stilicia z rogu Dimun wybił na kolejny korner. Piłka od Furmana również przejęta przez gospodarzy.

• Strzał Szymańskiego zablokowany w ostatniej chwili przez Helika. Pomocnik wykańczał akcję Ricardinho

• GOL! Sergei Zenjov zamykał akcję z prawej strony. Wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony i wpakował piłkę do siatki.

• Wdowiak dostał piłke na skrzydle, ale tym razem zahamował go wracający Szymański

• Gostomski pewnie wyłapał strzał Szymańskiego. Kapitan Wisły uderzał po centrze Furmana z rzutu wolnego.

• Teraz z Wdowiakiem nie poradził sobie Uryga. Gra przerwana, a pomocnik Cracovii zalicza naprawdę solidny początek spotkania.

• Z dużej odległości z rzutu wolnego dośrodkował Furman. Uderzenie Dźwigały głową obok bramki.

• Brutalne wejście Nico Vareli w nogi Dimuna. Żółta kartka!

• GOL! Mateusz Wdowiak sprytniejszy pod samą bramką od Zapytowskiego. Piłka z boku od Rapy, Zapytowski wypuścił piłkę z rąk i dobiegł do niej Wdowiak. Strzał z najbliższej odległości

• Niecelne zagranie Furmana i piłkę przejął Wdowiak. Kolejne błedy nie pozwalają na stworzenie sytuacji.

• Zbyt mocne dośrodkowanie pod samą bramkę Budzińskiego i Zapytowski złapał piłkę w ręce.

• Niemrawo rozpoczęło się to spotkanie. Powolne tempo, długie piłki i bez groźniejszych akcji - to obraz pierwszych minut tego spotkania.

• Diego zablokowany przez rywala nie zdołał dojść do długiej piłki na lewe skrzydło.

• Furman zaprowadził piłkę na połowę przeciwnika. On też jako pierwszy uderzał na bramkę. Z dystansu, po ziemi i niecelnie.

• Piłka już w grze! Mecz rozpoczęty

• Za nami przywitanie dwóch młodych kapitanów: urodzonych w 1995 roku Michała Helika oraz Damiana Szymańskiego.

• Prowadzący dzisiejsze spotkanie Mariusz Złotek wyprowadził już obie jedenastki na murawę.

• Po drugiej stronie barykady oprócz Thomasa Daehne nie zobaczymy m.in. kontuzjowanego Mateusza Szwocha. Decyzją Dźwigały w domu pozostał także Oskar Zawada.

• Po przerwie do wyjściowego składu powrócili natomiast Marcin Budziński oraz Filip Piszczek. Z powodu nadmiaru kartek nie zagra dzisiaj Javi Hernandez.

• To trzecie spotkanie, które z trybun obserwuje Michał Probierz. To skutek przepychanki z Urosem Korunem podczas ligowego meczu z Piastem Gliwice.

• Dzisiejsze spotkanie będzie 1000. rozgrywanym przez Cracovię na poziomie ekstraklasy. Piłkarze mają okolicznościowe koszulki, które zakupić mogą również kibice. Czy jubileusz okraszą zwycięstwem?

• I kibicował, aby Cracovia nie przerwała swojej serii bez zwycięstwa. Pasy to ostatni zespół, który w tym sezonie nie wygrał jeszcze ani razu. Dlatego też zamyka ligową tabelę. Po ośmiu kolejkach ma zaledwie trzy punkty. Nafciarze są tylko nieco bogatsi. Za rządów Dariusza Dźwigały zgromadzili siedem oczek.

• Tymczasem Thomas Daehne stanął już na nogi po zabiegu. Rehabilitacja przebiega niezwykle szybko i golkiper powróci za kilka tygodni. Na razie swoich kolegów obserwował będzie sprzed telewizora.

• Mniej niż kwadrans do pierwszego gwizdka i debiutu Marcela Zapytowskiego w wyjściowej jedenastce pierwszej drużyny Wisły. Urodzony w 2001 roku golkiper przed tygodniem zastąpił na ostatnie piętnaście minut kontuzjowanego Thomasa Daehne. Teraz pojawi się od pierwszej minuty. Po raz pierwszy na ławce zasiadł natomiast Bartłomiej Żynel. Golkiper powraca po kontuzji.

Jacek Żukowski

Mecz Cracovia - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Andrzej Banas / Polska Press

Mecz Cracovia - Wisła Płock ONLINE. Ostatnie miejsce w tabeli, tylko trzy punkty w dorobku, a tu czeka Cracovię tysięczny mecz w ekstraklasie. W mało komfortowych okolicznościach przystępują „Pasy" do sobotniego (godz. 15.30) starcia z Wisłą Płock. Relacja live w GOL24.pl!

Liga Mistrzów wraca do domu. Nowe studio Polsatu robi wrażenie >>>

Mecz Cracovia - Wisła Płock ONLINE

- Serdecznie zapraszam kibiców na mecz, mimo tego, że jesteśmy w trudnej sytuacji, na ostatnim miejscu w tabeli – robi dobrą minę do złej gry trener Cracovii Michał Probierz. - Trzeba się odbić od dna. Po zawodnikach widać dużą złość. Nie mamy tak słabego zespołu, by zajmować takie miejsce i mieć tyle straconych bramek.

Probierz jak mantrę podkreśla, jak trudne były przygotowania, jakie plagi dosięgnęły zespół i jak na nowo trzeba tworzyć drużynę.
- Przygotowania, które mieliśmy, całkowicie się nam nie udały. Jest pięciu nowych zawodników i musimy poświęcać teraz czas na zgrywanie. Stąd też w tygodniu robiliśmy dużo gier, by zawodnicy lepiej się rozumieli – mówi szkoleniowiec.

Znowu nie usiądzie na ławce trenerskiej, to już trzeci taki mecz z rzędu, bo odwieszona została kara jeszcze z ubiegłego sezonu. - Nie pisałem odwołania, bo to nic nie da – mówi Probierz. - U nas jest tak, że trenerzy dostają jeden mecz kary, a Probierz dwa.

Oglądaj mecz Cracovia - Wisła Płock na żywo online w Player.pl >>>

Znowu na ławce zastąpi go Grzegorz Kurdziel. A kto zastąpi Javiego Hernandeza, który będzie pauzował za cztery żółte kartki? Wraca po pauzie i urlopie Marcin Budziński. - Hernandez nie wykorzystał jednej czy drugiej sytuacji i pauza może mu pomóc – twierdzi Probierz. - Z kolei Marcin miał indywidualną rozpiskę na czas urlopu. Dobrze, że wrócił, jest pełen energii. Mam nadzieję, że przeniesie się to na boisko, po tym, jak odpoczął mentalnie.

Nie zagrają natomiast Michal Siplak i Adrian Danek, którzy nabawili się drobnych urazów. Na dłużej wypadł Daniel Pik, który i tak nie występował w tym sezonie. Piłkarz na treningu złamał kości śródstopia.

Wisła, która w tym sezonie radzi sobie znacznie słabiej niż w ubiegłym, przyjedzie do Krakowa bez podstawowego bramkarza, bo kontuzji doznał Thomas Daehne. Szansę dostanie bądź Marcel Zapytowski, 17-latek, który przed tygodniem debiutował w ekstraklasie bądź Bartłomiej Żynel, mający 20 lat, który czeka na debiut. To może być okazja gospodarzy, którzy zdobyli zaledwie 4 bramki w tym sezonie (ani jednej na własnym stadionie).

- Intensywne zajęcia poświęciliśmy na wykańczanie akcji – mówi szkoleniowiec Cracovii. - Czegoś nam bowiem brakuje.
Do kadry meczowej ma wrócić Damian Dąbrowski, który wiosną doznał zerwania więzadeł w kolanie. Piłkarz już normalnie trenuje i czeka na grę.

Sonda

Cracovia - Wisła Płock: kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Cracovia - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Cracovia - Wisła Płock od godz. 15:10 w nSport+. Początek transmisji ze spotkani o godz. 15:25 w nSport+. Mecz komentować będą Rafał Wolski i Grzegorz Mielcarski (z Krakowa).

15:30 mecz Cracovia - Wisła Płock