Mecz Dania - Irlandia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji?...

Mecz Dania - Irlandia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Dania

0

Irlandia

0

• Jens Stryger Larsen uderza zza pola karnego dwa metry nad poprzeczką. Po wybiciu Darrena Randolpha, sędzia Milorad Mazić gwiżdże po raz ostatni.

Dania bezbramkowo remisuje z Irlandią w pierwszym meczu barażowym
    .

• Conor Hourihane na ostatnie sekundy za Jeffa Hendricka.

• Trzy minuty doliczone, a tu Jens Stryger Larsen huknął tuż obok lewego słupka! Po drodze był rykoszet od Cyrusa Christiego!

• Ależ parada Darrena Randolpha! Z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką po główce Nicklasa Bendtnera!

• Przewinienie Williama Kvista na Callumie O'Dowdzie. Okazja z ok. 30 metrów.

Shane Duffy główkuje z kilku metrów w środek bramki, czym ułatwił Kasperowi Schmeichelowi interwencję.

• Glenn Whelan zastępuje Harry'ego Artera.

• Harry Arter nie podnosi się z murawy. Będzie konieczna zmiana.

• Robbie Brady huknął z dystansu na wiwat. Któryś z irlandzkich kibiców będzie miał pamiątkę z Kopenhagi - piłkę.

• Shane Long! Najpierw jego strzał blokuje Simon Kjaer, a po chwili po rykoszecie od Andreasa Bjellanda wychodzi na rzut rożny. Sędzia nakazuje jednak Kasperowi Schmeichelowi wznowić grę z "piątki".

• Irlandczycy wybijają piłkę sprzed własnego pola karnego. Uprzedzili rozpędzonego Yussufa Poulsena.

• Nieudane dośrodkowanie Robbiego Brady'ego z rzutu wolnego. Ciaran Clark uderza "szczupakiem"... tyłem do bramki. Piłka przechodzi poza linię końcową w bezpiecznej odległości.

• Bez zagrożenia. Jeszcze z kontrą wyszli Duńczycy, ale faulem taktycznym przed linią środkową przerwał ją Harry Arter.

• I teraz rzut rożny dla gości po interwencji Yussufa Poulsena.

• Nicklas Bendtner przejechał przypadkiem korkami po nodze Harry'ego Artera. Ten mocno to odczuł. Irlandczycy domagali się czerwonej kartki dla "Lorda", ale bezskutecznie.

Niemniej jednak, goście mieli rzut wolny z połowy boiska. Laga w okolice "szesnastki' zostaje wybita przez Simona Kjaera.

• A u Duńczyków Nicklas Bendtner na murawie! W stronę ławki udaje się Pione Sisto.

• Shane Long zastępuje Daryla Murphy'ego.

• Ciaran Clark nie patyczkował i wybija jak najdalej piłkę z własnej "szesnastki" po centrze Petera Ankersena.

• Robbie Brady posyła daleką piłkę na walkę... do nikogo. A właściwie łapie ją Kasper Schmeichel.

• Yussuf Poulsen strzela z ok. 25 metrów daleko od bramki Darrena Randolpha.

• Tym razem przewinił Shane Duffy po wyrzucie piłki z autu. Rzut wolny dla gospodarzy z własnego pola karnego.

• Od razu pierwsza akcja Yussufa Poulsena. Szkoda, że.. faulował w środku pola Jamesa McCleana.

Daleka piłka w pole karne do Ciarana Clarka, ale temu odskoczyła od nogi.

• Yussuf Poulsen zmienia Andreasa Corneliusa.

• Przerwa w grze. Cyrus Christie padł na murawę jak rażony piorunem po tym, jak przyjął na głowę atomowe uderzenie Jensa Strygera Larsena.

• Rzut rożny dla Duńczyków, chociaż ci domagali się karnego za zagranie ręką przez Ciarana Clarka.

A sam korner nie przyniósł zagrożenia.

• Fal Shane'a Duffy'ego na rywalu w walce o górną piłkę. Ten nie może pogodzić się z decyzją Milorada Mazicia.

• Jeff Hendrick przecina na 25. metrze prostopadłe podanie Williama Kvista do Andreasa Corneliusa. Gdyby nie on, to być może Duńczyk znalazłby się oko w oko z Darrenem Randolphen.

• Nicolai Jorgensen przepuszcza piłkę, by ta przeturlała się na lewą stronę do Pione Sisto. Ten nie spodziewał się tego. Atak Duńczyków spalił na panewce.

• Chaotyczna gra w środku pola. Nikomu nie udaje się wymienić pięciu celnych podań.

• Dośrodkowanie w pole karne Petera Ankersena. Tam najwyżej wyskakują Thomas Delaney i Shane Duffy. Duńczyk musnął piłkę, ale nie na tyle, by skierować ją w stronę bramki gości.

• Nicolai Jorgensen był na spalonym. Darren Randolph wybija piłkę niemal przed pole karne gospodarzy, ale po główce Ciarana Clarka piłkę łapie Kasper Schmeichel.

• Duńczycy zaczynają drugą odsłonę. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• A to najlepsza okazja Irlandczyków w pierwszej połowie. Kapitalny rajd Cyrusa Christie

• Wracamy do Kopenhagi, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Dania - Irlandia. Przypomnijmy, to pierwsze spotkanie barażowe, którego stawką jest awans na przyszłoroczny Mundial (rewanż za 3 dni). Po pierwszej połowie dla koneserów mamy bezbramkowy remis. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. W pierwszym meczu barażowym o awans na Mundial, Duńczycy remisują bezbramkowo z Irlandią.

• Korner nie przynosi zagrożenia. Sytuację wyjaśnia Simon Kjaer.

• To była najlepsza okazja Irlandczyków! Cyrus Christie poradził sobie na prawym skrzydle z rywalem i zbiegł z piłką w pole karne!. Jego strzał z ok. narożnika pola bramkowego z trudem odbija Kasper Schmeichel! Dobitka Daryla Murphy'ego po rykoszecie wychodzi na rzut rożny!

• Robbiemu Brady'emu nie udało się tym razem przedrzeć lewą stroną. Peter Ankersen wznawia grę od autu.

• Tymczasem na trybunach

• Daryl Murphy dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Centrostrzał Petera Ankersena przelatuje tuż nad poprzeczką! To mogło zaskoczyć bramkarza Irlandii!

• Fenomenalne parady Darrena Randolpha

• W "odpowiedzi" rzut wolny dla przyjezdnych. Kasper Schmeichel pewnie chwyta piłkę.

• Ależ bliscy wyjścia na prowadzenie byli Duńczycy! Najpierw atomowe uderzenie z dystansu Christiana Eriksena z trudem odbił do boku Darren Randolph wprost pod nogi Pione Sisto, który uderza natychmiast tuż obok dalszego słupka!

• The Fields of Atherny

- niesie się po stadionie w Kopenhadze. Pamiętacie z EURO w Polsce?

• Nicolai Jorgensen uderza z ok. 25 metrów metr-półtora obok lewego słupka bramki gości.

• Rzut wolny dla Irlandczyków z lewej strony. Duńczycy radzą sobie z centrą Robbiego Brady'ego.

• Rzut rożny dla Duńczyków z prawej strony. Krótkie rozegranie Pione Sisto z Christianem Erkiksenem, którego centrę blokuje stojący kilka metrów od nich James McClean.

• Z tego powodu na strzał z dystansu, lewą nogą, zdecydował się Christian Eriksen. Posłał piłkę w środek bramki, czym ułatwił Darrenowi Randolphowi interwencję.

• Atak pozycyjny Duńczyków ok. 30 metrów od bramki gości. Nie są w stanie przebić się w okolice pola karnego.

• Teraz Christian Eriksen podaje nie w tempo do Andreasa Corneliusa. Irlandczycy dwoją się i troją, by wybijać piłki.

• Simon Kjaer posyła dalekie zagranie, z pominięciem drugiej linii, w pole karne rywala. Shane Duffy i Ciaran Clark radzą sobie z Nicolaiem Jorgensenem.

• 66% Posiadanie piłki 34%

• Darren Randolph ratuje swój zespół przed utratą gola! Najpierw z trudem odbija piłkę po centrostrzale Jensa Larsena z lewej strony, a po chwili broni uderzenie Andreasa Corneliusa z kilkunastu metrów!

• Po chwili rzut z autu dla Irlandczyków z prawej strony, z wysokości pola karnego gospodarzy. Daleki wyrzut, ale Simona Kjaera faulował Ciaran Clark.

• Teraz odważniej zaatakowali piłkarze z Zielonej Wyspy. Wrzutka Jamesa McCleana była daleka od ideału.

• Przewinienie Andreasa Corneliusa w ofensywie. Dopatrzył się tego sędzia. Atak piłkarzy Age Hareide spalił na panewce.

• Duńczycy szybko przejęli piłkę i atakują prawą stroną. Dośrodkowanie WIlliama Kvista z prawej strony nie znajduje adresata w "szesnastce" rywala.

• Na gwizdek Milorafa Mazicia ze środka zaczynają goście!

• Zaraz się zacznie!

• Po hymnach miało miejsce odpalenie fajerwerków. Nie za wcześnie?

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę. Za moment przywitanie obu stron, ale najpierw hymny!

• Garść ciekawostek

:
    • Irlandczycy mają korzystny bilans bezpośrednich spotkań: po 5 razy wygrali i remisowali, a trzykrotnie górą byli Duńczycy
    • W Danii zaś grali siedmiokrotnie: mają na koncie po dwa zwycięstwa i 3 remisy
    • Ostatni mecz między tymi ekipami odbył się 22 sierpnia 2007 r. Wówczas górą byli Irlandczycy, którzy wygrali na wyjeździe aż 4:0. Jak będzie dzisiaj?
  • Rezerwowi reprezentacji Danii: Jonas Loessl, Jesper Hansen - Mike Jensen, Jannik Vestergaard, Andreas Christensen, Nicklas Bendtner, Mathias Jorgensen, Jonas Knudsen, Viktor Fischer, Lukas Lerager, Lasse Schoene, Yussuf Poulsen.

• Rezerwowi reprezentacji Irlandii: Keiren Westwood, Rob Elliot - Jogn O'Shea, Paul McShane, Glenn Whelan, Aiden McGeady, Shane Long, Wes Hoolahan, Conor Hourihane, Matthew Doherty, Scott Hogan, Kevin Long.

• Na relację NA ŻYWO z tego meczu zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Coraz mniej miejsc pozostaje na przyszłoroczny Mundial, który zostanie rozegrany w Rosji. Z Europy biją się o nie 8 ekip, ale tylko połowa może uznać baraże za udane. Za 20 minut Duńczycy podejmą przed własną publicznością Irlandczyków!

JCZ

Mecz Dania – Irlandia LIVE! Nasi grupowi rywale walczą o mundial

Mecz Dania – Irlandia LIVE! Nasi grupowi rywale walczą o mundial ©Bartek Syta

Mecz Dania – Irlandia ONLINE. Pierwszy mecz barażowy o prawo gry na Mundialu w Rosji rozegrają nasi grupowi przeciwnicy z eliminacji. Reprezentacja Danii w Kopenhadze zawalczy z Irlandią. Początek o 20:45, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Dania – Irlandia ONLINE

W grupie E Duńczycy musieli uznać wyższość biało-czerwonych. Chociaż w rewanżu rozbili nas 4:0, to w dziesięciu spotkaniach zgromadzili o pięć punktów mniej. Zajęli drugie miejsce, dlatego znaleźli się w barażach. Czy los był dla nich łaskawy? W losowaniu do pary wybrano im Irlandię, która w rankingu FIFA zajmuje 26. lokatę (Dania jest na 19).

Irlandczycy zaciekle walczyli w wyrównanej grupie D. O dwa punkty przegrali jedynie batalię z Serbią, która awansowała na MŚ z pierwszego miejsca. Niezwykły okazał się dla nich finisz kwalifikacji. W ostatnim spotkaniu wyjazdowym potrafili wygrać z półfinalistą Euro 2016, Walią. Gol Jamesa McCleana sprawił, że rzutem na taśmę zajęli lokatę premiowaną grą w barażach.

Od ostatniego bezpośredniego meczu między Danią a Irlandią minęło dziesięć lat. Bukmacherzy w roli zdecydowanego faworyta upatrują dzisiaj gospodarzy. Za każde 100 złotych postawionych na ich zwycięstwo otrzymamy zysk w wysokości 70 złotych. W przypadku wygranej gości to aż 480.

Dania ostatni raz na mistrzostwach świata zagrała w 2010 roku. Zajęła wówczas trzecie miejsce w grupie E – za Holandią i Japonią a przed Kamerunem. Irlandia na wielką imprezę czeka od 2002 roku. W Korei i Japonii w 1/8 finału zatrzymała ją dopiero Hiszpania po rzutach karnych (Dania odpadła na tym samym etapie po meczu z Anglią).

Baraże MŚ: Kto wygra mecz Dania - Irlandia?

Kadra Danii: Kasper Schmeichel, Jonas Lossl, Frederik Ronnow, Jannik Vestergaard, Simon Kjaer, Riza Durmisi, Andreas Christensen, Andreas Bjelland, Mathias Jorgensen, Henrik Dalsgaard, Peter Ankersen, Mike Jensen, William Kvist, Thomas Delaney, Christian Eriksen, Lukas Lerager, Lasse Schone, Pione Sisto, Viktor Fischer, Nicklas Bendtner, Kasper Dolberg, Yussuf Poulsen, Andreas Cornelius

Kadra Irlandii: Darren Randolph, Rob Elliot, Keiren Westwood, Colin Doyle, Cyrus Christie, Matt Doherty, Paul McShane, Shane Duffy, Ciaran Clark, John O’Shea, Kevin Long, Stephen Ward, Aiden McGeady, Jeff Hendrick, Robbie Brady, Glenn Whelan, Conor Hourihane, David Meyler, Harry Arter, Eunan O’Kane, Wes Hoolahan, Callum O’Dowda, James McClean, Shane Long, Daryl Murphy, Scott Hogan, Aiden O’Brien

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Dania – Irlandia 0:4 (mecz towarzyski, 22.08.2007)
Irlandia – Dania 3:0 (mecz towarzyski, 27.03.2002)
Irlandia – Dania 1:1 (el. MŚ, 28.04.1993)

Mecz Dania – Irlandia TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport. W internecie mecz dostępny dzięki platformie IPLA TV. Komentuje duet Mateusz Borek – Tomasz Hajto. Pierwszy gwizdek o 20:45. Relacja LIVE w GOL24.pl.