• W Warszawie 2:2... Robi się niebezpiecznie dla Polski.

• Ganea ukarany żółtą kartką.

• GOOOL! ERIKSEN wykorzystuje jedenastkę!

• Rzut karny!

• Początek drugiej połowy.

• Koniec pierwszej połowy. Bez goli w Kopenhadze. Musiałaby się stać jakaś katastrofa, żeby Polska nie awansowała na Mundial. W Warszawie nasi prowadzą z Czarnogórą 2:0.

• Ciągle bez goli. Za chwilę koniec pierwszej połowy.

• Gol Bendtnera, ale nieuznany. Sędzie odgwizdał spalonego przy podaniu Eriksena.

• BENDTNER! Zwlekał ze strzałem i rywale go zablokowali. Zmarnowana okazja.

• Groźny strzał Sisto z dystansu! Broni Tatarusanu.

• Rumuni trochę odważniej. Strzał Andone jednak niecelny.

• W Kopenhadze ciągle bez goli. Duńczycy próbują zagrozić bramce rywali, ale na razie bez celnych strzałów.

• W Warszawie już 2:0! Duńczycy bardzo daleko od 1. miejsca w grupie.

• Baluta - żółta kartka.

• Ostra walka. Faulowany Yussuf Poulsen. W Warszawie Polska już prowadzi z Czarnogórą.

• Początek spotkania.

Mateusz Wojciechowski

Mecz Dania - Rumunia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©AFP/EAST NEWS

Mecz Dania - Rumunia ONLINE. Cała Polska żyje meczem, w którym nasza narodowa reprezentacja zmierzy się z drużyną Czarnogóry. Do awansu na mundial w Rosji podopiecznym Adama Nawałki wystarczy remis. Jeśli jednak "noga nam się powinie" swoją szansę mogą wykorzystać Duńczycy. W przypadku naszej porażki do awansu wystarczy im zwycięstwo na własnym terenie z reprezentacją Rumunii.

Mecz Dania - Rumunia ONLINE

Reprezentacja Danii w ostatnim meczu pokonała na wyjeździe Czarnogórę 1:0. Zwycięskiego gola strzelił w 16. minucie Eriksen. 25-letni pomocnik Tottenhamu zanotował tym samym 72. gola dla drużyny narodowej, czym udowodnił po raz kolejny, że jest zawodnikiem wielkiej klasy i potrafi prowadzić swój zespół do zwycięstw.

Oczywiście żaden kibic w Polsce nie wyobraża sobie, aby Lewandowski i spółka nie awansowali na Mundial 2018.
W Danii mają odmienne zdanie i mają nadzieję, że podopieczni Ade Hareide dokonają rzeczy niezwykle trudnej i to oni wywalczą awans. Przy równej ilości punktów decyduje najpierw bilans bramkowy, później mecze bezpośrednie, a w tych pojedynkach Duńczycy są górą.

Selekcjoner "De Rød-Hvide" musi radzić sobie bez Nicolai Jörgensena. Zawodnik Feyenoordu nie mógł zagrać w poprzednim meczu, a w ostatnich miesiącach był w życiowej formie i to on byłby podstawowym zawodnikiem swojej reprezentacji. Ostatecznie w ataku zagrał Cornelius, w drugiej połowie zmienił go Bendtner. Wydawałoby się, że oczywistym wyborem w ataku powinien być Dolberg, jednak selekcjoner reprezentacji Danii zdecydował się na bardziej doświadczonych zawodników (Dolberg ma 20 lat).

Reprezentacja Rumunii zagrała bardzo słabe eliminacje i zajmuje dopiero czwarte miejsce w grupie eliminacyjnej z dorobkiem 12 pkt. Na ten moment tracą do nas, aż 10 oczek, co pokazuje jaka przepaść dzieli drużynę Rumunii i zespoły walczące o awans. W ostatnim meczu wygrali pewnie z Kazachstanem 3:1. Nie jest to jednak duży wyznacznik ich dyspozycji, a mecz z Duńczykami będzie z całą pewnością obarczony dużo większą intensywnością.

Reprezentacja Rumunii tak naprawdę przegrała te eliminacje przez brak skuteczności. Drużyna Christopha Dauma w dziewięciu meczach strzeliła zaledwie jedenaście bramek. To pokazuje, jak słabo są tym względem dysponowani. Dla porównania przypomnijmy, że ostatni w grupie Kazachstan, mając zaledwie dwa punkty, strzelił pięć goli.

W nadchodzącym spotkaniu nie powinno być niespodzianki. Duńczycy od meczu z Polakami grają bardzo dobrze, a Rumuni nie mają argumentów (szczególnie w ofensywie), by się im przeciwstawić.

Rumunia:
Rumunia - Kazachstan 3:1 (5 października)

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Dania: Schmeichel - Dalsgaard, Skaer, Bjelland, LArsen - Delaney, Kvist - Sisto, Eriksen, Fischer - Jorgensen

Rumunia: Tatarusanu - Ganea, Tosca, Chiriches, Benzar - Stanciu, Pintilii - Stancu, Maxim, Chipciu - Andone

Mecz Dania - Rumunia TRANSMISJA TV. GDZIE OGLĄDAĆ?

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00. Transmisję poprowadzi stacja Polsat na kanale Polsat Sport Extra. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL. Startujemy o 17:40!

TOP 10 piłkarzy w grze FIFA 18: awans "Lewego"