Mecz Garbarnia Kraków - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie...

Raków Częstochowa

1

• Garbarnia mogła się dzisiaj podobać. Mogli tak naprawdę pokonać Raków, a przecież są dużo niżej notowani. To może być bardzo pozytywny impuls dla beniaminka!

• Koniec. Garbarnia remisuje na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa!

• 3 minuty doliczone!

• Marcin Cabaj broni rzut karny! Dariusz Formella nie dał rady pokonać bramkarza Garbarni!

• Michał Wrześniewski fauluje rywala i zostaje ukarany za to żółtą kartką!

• Rzut karny dla Rakowa!

• Marcin Listowski wchodzi w miejsce Miłosza Szczepańskiego. Wszystkie zmiany w tym meczu zostały już wykorzystane.

• Szalona próba Patryka Kuna, który uderzył z ok. 30 metra. Strzał był jednak kompletnie nieudany.

• Tomas Petrasek jest kolejnym zawodnikiem, który zapisuje się w protokole meczowym. Ogląda żółtą kartkę.

• Ostatnia już zmiana w drużynie gospodarzy. Karol Kostrubała zmieniony przez Marka Masiudę.

• Filip Wójcik wchodzi, a schodzi Szymon Kiebzak.

• Paweł Pyciak trafia do notesu sędziego.

• Potężny strzał Kostrubały, jednak świetnie broni Michał Gliwa!

• A w ekipie gospodarzy boisko opuszcza Jakub Wróbel, który zostaje zmieniony przez Tomasza Ogara.

• Zmiany w obu drużynach. Dariusz Formella wchodzi w miejsce Macieja Domańskiego.

• Jakub Wróbel przerwał kontratak Rakowa i został ukarany żółtą kartką.

• Miłosz Szczepański po świetnej akcji swojej drużyny pakuje piłkę do bramki rywala! Szkoda, tylko że pomocnik Rakowa był na spalonym... Dalej mamy remis!

• Ależ było blisko, a Petrasek wpakowałby piłkę do własnej bramki! Po ogromny zamieszaniu futbolówka odbiła się od zawodnika Rakowa i o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Gliwę!

• Świetnie rozegrany rzut rożny przez zawodników Rakowa! Andrzej Niewulis uderzył głową na bramkę, ale Marcin Cabaj świetnie przerzuca piłkę nad poprzeczkę!

• Miłosz Szczepański miał piłkę na 5 metrze, ale w ostatniej chwili został zablokowany! Było bardzo groźnie!

• Sprytnie rozegrany rzut rożny przez gości. Zabrakło jednak strzału na bramkę.

• Szymon Kiebzak leży na murawie. Nie wiadomo, czy będzie dał radę kontynuować grę.

• I wracamy po przerwie na stadion przy ul. Reymonta!

• Piotr Mailnowski wchodzi w miejsce Daniela Bartla.

• Garbarnia wcale nie odstaje od swojego dużo wyżej notowanego rywala. To jest właśnie 1 liga. Ostatnia drużyna w tabeli walczy jak równy z równym przeciwko liderowi rozgrywek. Kto zwycięży w tym meczu? O tym przekonamy się za 45 minut!

• Koniec pierwszej części meczu!

• Dobra piłka za plecy obrońców Rakowa. Na posterunku był jednak Michał Gliwa.

• Bardzo ciekawa sytuacja. Asystę przy tej bramce praktycznie zaliczył..... sędzia.... Defensorzy Garbarni próbowali wybić piłkę, która odbiła się od arbitra i spadła pod nogi Igora Sapały. Zawodnik Rakowa oddał świetny strzał, który został odbity przez Cabaja, ale Szymon Lewicki dobił z 2 metrów i bramkarz gospodarzy nie miał już szans.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Szymon Lewicki doprowadza do remisu!

• Karol Kostrubała fauluje Macieja Domańskiego pod polem karnym swojej drużyny. Nie dość, że Raków będzie miał dogodną okazję to kapitan gospodarzy ogląda żółtą kartkę.

• Miłosz Szczepański wpadł w pole karne, ale świetna interwencja defensora Garbarni ratuje całą sytuację!

• Dawid Nowak przewraca się w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy! Na pewno trzeba bardziej przyjrzeć się tej sytuacji!

• Mocne dogranie w pole karne Garbarni przez Bartla. Zabrakło jednak znowu wykończenia akcji..

• Kostrubała dograł idealnie z rzutu wolnego. Dawid Nowak tylko dostawił głowę i nie dał szans Michałowi Gliwie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Dawid Nowak daje prowadzenie gospodarzom!

• Michał Gliwa spokojnie wyłapuje dośrodkowanie swojego rywala. Bez zagrożenia bramki Rakowa.

• Grzegorz Gawle fatalnie zepsuł znakomitą okazję. Źle przyjął piłkę i później nie miał szans oddać celnego strzału na bramkę Michała Gliwy.

• Dobre, kąśliwe dośrodkowanie Petra Schwarza, tylko że żaden z jego kolegów nie zdołał wykończyć akcji.

• Spore zamieszanie pod bramką Marcina Cabaj! Szymon Lewicki z 3 metrów uderzył głową nad bramkę! Ależ było blisko!

• Damian Nieśmiałowski dograł w pole karne, jednak Grzegorz Gawle nie dał rady opanować lecącej futbolówki.

• Petr Schwarz w bardzo agresywny sposób fauluje rywala i został ukarany żółtą kartką.

• Łukasz Pietras ucierpiał przy starciu z rywalem. Konieczna jest pomoc medyczna.

• Kolejna dobra akcja Garbarni. Znowu Kiebzak uderzał na bramkę, tylko że tym razem świetnie broni Michał Gliwa.

• Pierwsza bardzo groźna okazja gospodarzy! Szymon Kiebzak miał przed sobą pustą bramkę, ale w ostatniej chwili został zablokowany! To mogło być 1:0!

• Sędzia dał znak do rozpoczęcia meczu!

• Piłkarze obu drużyn są już na murawie stadionu przy Reymonta!

• Beniaminek Fortuna 1 Ligi od początku rozgrywek ma bardzo ciężko. Udało im się wygrać tylko raz - u siebie z ŁKS'em Łódź. Teraz zadanie będzie bardzo trudne, bo wygrać z Rakowem jest nie lada sztuką.

• Przynajmniej mamy jeszcze 1 ligę!

• 5 zwycięstw, 7 strzelonych, 0 straconych bramek. Z takim bilansem ostatnich 5 spotkań przyjeżdża dzisiaj do Krakowa ekipa prowadzona przez Marka Papszuna. Wygląda to przynajmniej przyzwoicie i marzenia o awansie do Lotto Ekstraklasy robią się coraz bardziej realne.

• Oba zespoły znajdują się aktualnie po dwóch stronach tabeli. Raków Częstochowa z 19 punktami na koncie przewodzi ligowej stawce, a Garbarnia mając 14 oczka mniej jest czerwoną latarnią zaplecza Ekstraklasy. Faworyt jest więc dzisiaj bardzo oczywisty.

• Dzień dobry Państwu! Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski, jednocześnie zapraszając na mecz Rakowa Częstochowa z Garbarnią Kraków!

red, Rafał Musioł

Mecz Garbarnia Kraków - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Andrzej Banas / Polska Press

Mecz Garbarnia Kraków - Raków Częstochowa ONLINE. Ostatnia w tabeli Fortuna 1 Ligi Garbarnia Kraków zmierzy się z liderującym Rakowem Częstochowa. Goście staną przed szansą odniesienia szóstego zwycięstwa z rzędu. Początek meczu o godzinie 12.30. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Garbarnia Kraków - Raków Częstochowa ONLINE

Pięć zwycięstw z rzędu bez straconego gola - z taką serią Raków Częstochowa przyjeżdża na boisko (na co dzień przy Reymonta gra Wisła) ostatniego zespołu Fortuna 1 Ligi, czyli Garbarnię Kraków. Beniaminek w ośmiu spotkaniach wygrał tylko raz i dorzucił dwa remisy. Trudno się więc dziwić, że zespół Marka Papszuna będzie zdecydowanym faworytem spotkania.

W kadrze Rakowa wciąż nie ma kontuzjowanych Rafała Figla i Mateusza Zachary, reszta zawodników może być brana pod uwagę przy ustalaniu składu. - Na pewno nie zlekceważymy rywali, zresztą do swojej serii zwycięstw podchodzimy z dużą pokorą - zapowiada trener Rakowa. - Naszym celem są kolejne trzy punkty, ale wiemy, że trzeba będzie na nie mocno się napracować.

- Najgorzej jest wyjść na boisko z przekonaniem, że mamy już zwycięstwo w kieszeni. Garbarnia zamyka stawkę drużyn na zapleczu Ekstraklasy, dlatego będzie chciała odzyskać zaufanie kibiców. Spodziewamy się, że rywal będzie bardzo zdeterminowany. Nie lekceważymy krakowian, ale też mamy świadomość swojej wartości. Osobiście jestem w tym klubie "kilka" lat, ale tak dobrej serii nie pamiętam. Chcemy, aby ona trwała jak najdłużej - mówi obrońca częstochowian Łukasz Góra.

Raków jest liderem, a Garbarnia... czerwoną latarnią 1. ligi. Oba zespoły dzieli różnica aż 14 punktów. Statystyki jednak przemawiają za krakowianami. W ośmiu spotkaniach stoczonych na zapleczu Ekstraklasy Garbarnia wygrała pięć, jedno zremisowała i dwa przegrała. W bramkach 16-6 również dla obecnego beniaminka. Trzeba jednak zauważyć, że te mecze odbyły się w latach 60. ubiegłego wieku.

Mecz Garbarnia Kraków - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV

Transmisję z meczu Garbarnia Kraków - Raków Częstochowa przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godz. 12:30.

12:30 mecz Garbarnia Kraków - Raków Częstochowa