Mecz GKS Jastrzębie - Warta Poznań ONLINE. Grają drużyny z czołówki. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Piotr Chrobok
GKS Jastrzębie - Warta LIVE! Grają drużyny z czołówki
GKS Jastrzębie - Warta LIVE! Grają drużyny z czołówki Łukasz Klimaniec
Mecz GKS Jastrzębie - Warta Poznań ONLINE. Kolejne zespoły wracają po blisko trzymiesięcznej przerwie. Ciekawie powinno być w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie obecnie piąty GKS sprawdzi się na tle trzeciej Warty. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:10.

Mecz GKS Jastrzębie - Warta Poznań ONLINE

Dwa i pół miesiąca zmuszeni byli czekać kibice sympatyzujący z zespołami zaplecza Ekstraklasy na powrót Fortuna I Ligi do gry. Rozbrat z rozgrywkami został im jednak sowicie wynagrodzony. Już w pierwszej kolejce po przymusowej koronaprzerwie, a jednocześnie 23. od początku sezonu zaplanowano rozegranie kilku wyjątkowo atrakcyjnych spotkań. Jednym z nich było starcie w Jastrzębiu, gdzie miejscowy GKS plasujący się na 5. miejscu w tabeli podejmował wicelidera z Poznania.

W ostatnim meczu przed wymuszoną przez pandemię przerwą oba zespoły schodziły z murawy w odmiennych nastrojach. Podopieczni Jarosława Skrobacza po szalonym meczu przed własną publicznością zdołali pokonać drużynę Radomiaka Radom 3:2, mimo że na kwadrans przed końcowym gwizdkiem przegrywali już 0:2.

Warta z kolei w spotkaniu na szczycie musiała uznać wyższość Podbeskidzia Bielsko-Biała, które ograło poznaniaków 2:0. Porażkę z Góralami Warciarze przypłacili utratą fotela lidera rozgrywek.

Historia jastrzębsko-poznańskich pojedynków na pierwszoligowych boiskach pokazuje, że w meczu GKS-u z Wartą niełatwo wskazać faworyta. Ostatnie trzy spotkania między tymi drużynami kończyły się podziałem punktów. W pierwszym meczu tych zespołów w sezonie 19/20 w Poznaniu padł wynik 1:1, a obie bramki padły z rzutów karnych. Na trafienie Roberta Janickiego w samej końcówce odpowiedział Adam Wolniewicz.

Ilość niewiadomych potęguje brak odpowiedzi na pytania o przygotowanie drużyn, które przed wznowieniem rozgrywek nie miały okazji rozegrać żadnego meczu sparingowego. Atutem, z którego nie będzie mógł skorzystać GKS jest publiczność. W dotychczasowych spotkaniach tego sezonu przy Harcerskiej jastrzębianie przegrali tylko raz, jednak zawsze dopingowali ich miejscowi fani.

Mecz GKS Jastrzębie - Warta Poznań TRANSMISJA TV
Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport. W internecie mecz dostępny w aplikacji IPLA TV. Dostęp kosztuje 5 złotych. Relacja LIVE w GOL24.pl. Zapraszamy od godziny 18:10.

1. LIGA w GOL24

Nie ma nudy w ekstraklasie. Tylko podczas przerwy (marzec-maj) związanej z epidemią koronawirusa, w dwóch klubach doszło do zmiany trenera, w jednym do zmiany prezesa, a w kolejnym do zmiany właściciela pakietu większościowego. Zobaczcie też kto przedłużył kontrakt, a kto rozwiązał.

Ruchy w ekstraklasie podczas przerwy: dwaj nowi trenerzy, pr...