Mecz GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki ONLINE. Gdzie relacja...

GKS Jastrzębie

1

Wigry Suwałki

2

• Pierwszy po 9 latach mecz GKS-u Jastrzębia na zaplecze Ekstraklasy zakończył się porażką. Beniaminek przed własną publicznością musiał uznać wyższość Wigier Suwałki. Decydującego gola strzelił w końcówce Robert Bartczak.

• Koniec spotkania! Wigry 2:1 pokonały w Jastrzębiu GKS 1962!

• Nieczyste uderzenie Oskara Mazurkiewicza. Po chwili po dośrodkowaniu głową strzelał Kamil Szymura, ale trafił w słupek!

• Dośrodkowanie w kierunku Adama Żaka. Futbolówka ostatecznie trafiła do Szczęcha. Rzut rożny dla Gieksy.

• Bartosz Jaroszek opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Oskar Mazurkiewicz.

• Zmiana w drużynie Wigier. Bartosz Mroczek zastąpił Kuriatę.

• Robert Bartczak skutecznie wykończył szybki atak Wigier. Otrzymał piłkę z prawej strony i uderzył także w prawy róg bramki Drazika. Golkiper Jastrzębia nawet nie interweniował.

• GOOOOOOOOOL! ROBERT BARTCZAK! 2:1 DLA WIGIER!

• Kamil Szymura uderzył z rzutu wolnego nad murem w kierunku bliższego słupka. Niewiele się pomylił!

• Damian Tront wrzucał futbolówkę w pole karne w kierunku Bartosza Jaroszka. Najwyżej do piłki wyskoczył jednak kapitan Wigier Adrian Karankiewicz.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Kamil Jadach opuścił boisko. a w jego miejsce wszedł Kamil Adamek.

• Ostatnie minuty lepsze w wykonaniu Wigier. Dawid Gojny wybił piłkę daleko na kilkadziesiąt metrów.

• Roszada w ekipie Wigier. Aron Stasiak zmienił Kamila Sabiłłę.

• Martin Adamec przewrócony przez Kamila Jadacha. Rzut wolny dla Wigier z około 23 metrów.

• Farid Ali został zastąpiony przez Dominika Szczęcha.

• Damian Tront zobaczył żółty kartonik.

• Atak pozycyjny Wigier. Futbolówka zagrana w kierunku Kamila Sabiłły, jednak napastnika gości wyprzedził Grzegorz Drazik.

• Kolejna ofensywna próba GKS-u. Dośrodkowanie Farida Ali, ale Patryk Skórecki nie sięgnął futbolówki.

• Przewrócony Piotr Kwaśniewski. Rzut wolny dla Wigier Suwałki.

• Farid Ali podawał w pole karne w kierunku Dawida Gojnego. Ten jednak przewrócił się i stracił piłkę.

• Paweł Olszewski zmienił Pawła Kaczmarczyka.

• Farid Ali dogrywał w pole karne, a Jonatan Straus wybił futbolówkę na rzut rożny. Z kornera dośrodkował Ali, jednak obrońcy Wigier wygrali powietrzny pojedynek.

• Ofiarna interwencja Dominika Kulawiaka przerwała akcję Wigier.

• Martin Adamec dośrodkował z rzutu wolnego. Piłka w rękawicach Grzegorza Drazika.

• Faulowany był Martin Adamec. Przewinił Patryk Skórecki, który zobaczył żółty kartonik.

• Adrian Karankiewicz zderzył się z Damianem Trontem. Potrzebna interwencja sztabu medycznego.

• Damian Pawłowski obejrzał żółty kartonik.

• Gol stadiony świata! Znakomity strzał z dystansu Damiana Tronta. Piłka poszybowała w długi róg bramki Damiana Węglarza.

• GOOOOOOOOOL! DAMIAN TRONT! 1:1!

• Z rzutu wolnego dogrywał Adrian Karankiewicz, a Jonatan Straus strzelił precyzyjnie i zaskoczył Grzegorza Drazika.

• GOOOOOOOOL! JONATAN STRAUS! 1:0 DLA WIGIER!

• Dośrodkowanie w pole karne jednego z gracza Wigier. Kacper Kawula wybił futbolówkę głową na aut.

• Żółta kartka. Bartosz Jaroszek ukarany przez arbitra Krasnego.

• Akcja prawą stroną Dominika Kulawiaka. Gracza Jastrzębia zatrzymał Jonatan Straus.

• Adam Żak do Kamila Szymury. Druga połowa już się rozpoczęła!

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu bez goli.

• Pierwsze pół godziny meczu w Jastrzębiu nie było wielkim widowiskiem. Sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo.

• Okazja strzelecka Wigier! Grzegorz Drazik sparował piłkę nad poprzeczkę po uderzeniu Wojciecha Kuriaty.

• Pierwsza groźna sytuacja beniaminka z Jastrzębia. Na bramkę Damiana Węglarza uderzał Adam Żak. Golkiper Wigier obronił instynktownie.

• Pierwszy gwizdek. Spotkanie już się rozpoczęło!

• Obie jedenastki zameldowały się już na murawie. Spotkanie poprowadzi Sebastian Krasny z Krakowa.

• Rezerwowi Wigry: Zoch, Olszewski, Najemski, Karbowy, Mroczek, Stasiak, Polkowski

• Rezerwowi GKS 1962 Jastrzębie: Szelong, Pacholski, Mazurkiewicz, Szczęk, Spychała, Semeniuk, Adamek

• Inaczej wygląda sytuacja drużyny Wigier. W trakcie letnich przygotowań doszło tu do prawdziwej rewolucji. Najpierw Artur Skowronek zamienił Suwałki na Mielec, a potem masowo zaczęli odchodzić kolejni piłkarze. Dzięki współpracy z Jagiellonią Białystok do drużyny na zasadzie wypożyczeń dołączyli: Damian Węglarz, Dawid Polkowski, Paweł Kaczmarczyk, Jonatan Straus, Martin Adamec, Karol Mackiewicz, Paweł Olszewski oraz Bartosz Bida. Do Wigier dołączył m.in. Adrian Karankiewicz ze Stomilu Olsztyn, Arkadiusz Najemski, Robert Bartczak z Legii Warszawa czy Filip Karbowy z Górnika Łęczna.

• Latem w GKS-ie Jastrzębiu nie doszło do większych zmian. Kadra została tylko uzupełniona, a nie całkowicie odmieniona. Piłkarze, którzy przyczynili się do wywalczenia awansu, przedłużyli swoje kontrakty. Największą stratą dla gospodarzy jest odejście Daniela Szczepana do Śląska Wrocław. Na jego pozycję zakontraktowano jednak Kamila Adamka i Adama Żaka. Ten drugi zagra dzisiaj od pierwszej minuty.

• Po dziewięciu latach 1. liga wraca do Jastrzębia-Zdroju. W pierwszym meczu sezonu beniaminek podejmie ekipę Wigier Suwałki. Zapraszamy na relację na żywo!

Joanna Sobczykiewicz

Mecz GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Wojciech Wojtkielewicz

Mecz GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki ONLINE. Wczorajsza inauguracja Fortuna 1 Ligi pokazała, że na zapleczu Ekstraklasy znów będzie się działo. Dziś także mamy do rozegrania kilka spotkań. Na koniec dnia beniaminek GKS 1962 Jastrzębie podejmie przed własnymi kibicami przebudowane Wigry Suwałki. Pierwszy gwizdek arbitra Sebastiana Krasnego z Krakowa o godz. 20:30. Gdzie śledzić przebieg meczu GKS Jastrzębie - Wigry? Relacja LIVE w GOL24.PL!

GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki ONLINE

GKS 1962 Jastrzębie awansował do Fortuna 1 Ligi z pierwszego miejsca, choć tak naprawdę powinien zrobić to wcześniej, a nie na trzy kolejki przed końcem. Po rundzie jesiennej podopieczni trenera Jarosława Skrobacza mieli ogromną przewagę nad pozostałymi zespołami i mówiło się, że wiosną bardzo szybko postawią kropkę nad i.
Choć w marcu przewaga jeszcze się powiększyła, to w kwietniu jastrzębianie zaczęli mieć problemy, które skończyły się dopiero na dwa tygodnie przed końcem sezonu 2017/18. GKS pozbył się ponad dziesięciopunktowej przewagi, a zawodnicy za szybko byli myślami przy zapleczu Ekstraklasy. Pomimo tego, udało się wywalczyć drugi awans z rzędu. Przypomnijmy, że jastrzębianie do drugoligowych rozgrywek także przystępowali w roli beniaminka. O powtórzenie takiego osiągnięcia będzie im jednak niezmiernie ciężko.

Jeszcze przed sezonem trener Skrobacz zapowiadał, że nie chce przeprowadzać gwałtownych zmian w swoim zespole. Tak też się stało. Kadra GKS-u została tylko uzupełniona, a nie całkowicie zmieniona. Piłkarze, którzy przyczynili się do wywalczenia awansu, przedłużyli swoje kontrakty. Największą stratą dla gospodarzy było odejście Daniela Szczepana do Śląska Wrocław. Na jego pozycję zakontraktowano jednak Kamila Adamka i Adama Żaka.

Zupełnie inaczej będzie prezentować się kadra Wigier. Po udanym sezonie 2017/18 i wywalczeniu szóstego miejsca, w trakcie letnich przygotowań doszło do prawdziwej rewolucji. Najpierw Artur Skowronek zamienił Suwałki na Mielec, a potem masowo zaczęli odchodzić kolejni piłkarze, a na ich miejsce trzeba było szukać nowych. 12 czerwca ogłoszono, że trenerem został Kamil Socha. Nowy szkoleniowiec powoli zaczął kompletować skład. Dzięki współpracy z Jagiellonią Białystok do drużyny na zasadzie wypożyczeń dołączyli: Damian Węglarz, Dawid Polkowski, Paweł Kaczmarczyk, Jonatan Straus, Martin Adamec, Karol Mackiewicz, Paweł Olszewski oraz Bartosz Bida. Mackiewicza jednak w dzisiejszym spotkaniu nie zobaczymy — na jednym z treningów nabawił się urazu i nie pojechał do Jastrzębia-Zdroju.

Oprócz wyżej wymienionych zawodników, do Wigier dołączył m.in. Adrian Karankiewicz ze Stomilu Olsztyn, Arkadiusz Najemski oraz Robert Bartczak z Legii Warszawa, czy Filip Karbowy z Górnika Łęczna. W rundzie jesiennej Fortuna 1 Ligi warto przyglądać się też 19-letniemu Aronowi Stasiakowi, który został wypożyczony z Pogoni Szczecin. Młody napastnik w barwach rezerw Pogoni strzelił sześć goli. Był także wyróżniającą się postacią w Centralnej Lidze Juniorów w sezonie 2016/17.

Od ostatniego meczu GKS-u 1962 Jastrzębie na zapleczu Ekstraklasy mija dziś 3333 dni. Czy piłkarze Skrobacza zapomnieli już o gorzej wiośnie w ich wykonaniu i w dzisiejszym meczu z Wigrami będą prezentować podobny poziom do tego, jak sprzed roku w 2. lidze? A może to zawodnicy Sochy okażą się lepsi? Tego wszystkiego dowiemy się już dziś. Pierwszy gwizdek arbitra o godz. 20:30.

Fortuna 1 Liga: Kto wygra mecz GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki?

Arbiter
Sędzią w dzisiejszym meczu będzie Sebastian Krasny z Krakowa. W poprzednim sezonie był rozjemcą w 11 spotkaniach w II lidzie. Pokazał w nich 53 żółte kartki, 2 czerwone, a także podyktował 4 rzuty karne.

GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki TRANSMISJA TV

Właściciel praw telewizyjnych nie zdecydował się na transmisję, więc spotkanie będzie dostępne wyłącznie w formie tekstowej relacji LIVE! Szczegółowa relacja tylko w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.