Mecz GKS Tychy - Miedź Legnica ONLINE. Gospodarze ostatni...

Mecz GKS Tychy - Miedź Legnica ONLINE. Gospodarze ostatni raz przegrali 3 października. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 13. kolejka
2020-11-21 17:00

GKS Tychy

0

Miedź Legnica

2

• Koniec meczu. Miedź Legnica wywozi z Tychów komplet punktów po bramkach Kamila Zapolnika i Szymona Matuszka.

• Mehdi Lehaire wchodzi, Kamil Zapolnik schodzi.

• Jan Biegański upomniany żółtą kartką.

• Krzysztof Drzazga zmienia Damiana Tronta.

• Legniczanie mądrze bronią się w ostatnich minutach, oddalając grę od własnego pola karnego. Piłkarze Artura Derbina nie mają pomysłu na strzelenie choćby kontaktowego gola.

• Jakub Łukowski zastępuje Pawła Tupaja.

• Kwadrans do zakończenia regulaminowego czasu gry. Jeżeli nic się nie zmieni, to gospodarze poniosą pierwszą porażkę od 3 października.

• Po chwili Łukasz Moneta uderza minimalnie obok słupka!

• Gospodarze byli bardzo bliscy bramki kontaktowej! Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Damian Nowak, ale Jędrzej Grobelny zdołał skutecznie interweniować!

• Damian Nowak zmienia Jakuba Piątka.

• Łukasz Grzeszczyk z żółtą kartką.

• ... a w miejsce Bartosza Biela pojawia się Łukasz Moneta.

• Kacper Piątek zmienia Sebastiana Stebleckiego...

• Szymon Matuszek bliski dubletu! Po centrze z rzutu wolnego uderza głową minimalnie obok bramki tyszan!

• Dani Pinillos wrzuca z narożnika i Szymon Matuszek z bliskiej odległości kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA MIEDZI! STRZELCEM SZYMON MATUSZEK!!!

• Goście rzucili się do ataku, by podwyższyć prowadzenie. Zdołali wywalczyć rzut rożny.

• Kamil Szymura z "żółtkiem" na koncie.

• Marcin Biernat upomniany żółtą kartką.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Joan "Goku" Roman wchodzi w miejsce Davida Panki.

• Wracamy do Tychów, gdzie dobiega końca przerwa w meczu GKS-u z Miedzią Legnica. Po trafieniu Kamila Zapolnika goście prowadzą.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Po bramce Kamila Zapolnika Miedź Legnica prowadzi z GKS-em Tychy.

• Jakub Piątek uderza z dystansu nad poprzeczką.

• Dani Pinillos upomniany żółtą kartką.

• Kamil Zapolnik wykorzystuje bardzo dobre dogranie i uderzeniem głową pokonuje Konrada Jałochę!

• GOL DLA MIEDZI! STRZELCEM KAMIL ZAPOLNIK!!!

• Szybko zleciało 30 minut tego spotkania. "Dzieje się" na boisku, ale ciągle jest bezbramkowy remis.

• Piłkarze Miedzi wywalczyli rzut wolny. Dośrodkowanie Daniego Pinillosa nie przyniosło zagrożenia pod bramką Konrada Jałochy.

• Adrian Purzycki decyduje się na strzał z dystansu. Piłka przelatuje wysoko nad bramką.

• Przerwa w grze. Urazu nabawił się Damian Tront.

• Sporo walki w środku pola. Wysokie tempo, ale na razie brakuje okazji bramkowych.

• Teraz do głosu doszli gości i niewiele brakowało, by wyszli na prowadzenie! Pierwszy strzał Wiktora Pleśnierowicza został zablokowany, a po chwili Paweł Zieliński trafia w słupek!

• Żółtą kartką upomniany Jakub Piątek.

• Szymon Lewicki trafia w mur.

• Legniczanie przerywają groźny atak GKS-u faulem tuż przed własnym polem karnym. Może być groźnie.

• Jędrzej Grobelny spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu ze środka.

• Sebastian Krasny gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• A jak wygląda bilans bezpośredni w Tychach? Dwa ostatnie spotkania kończyły się na korzyść GKS-u, którzy wygrywali 1:0 i 4:1.

Kiedy ostatni raz Miedź wywiozła stąd komplet punktów? Miało to miejsce 29 października 2016 r.

Jak będzie dzisiaj?

• W trzech ostatnich meczach na własnym stadionie tyszanie zgromadzili 7 punktów, strzelając 8 bramek i tracą dwie.

A jak Miedź ostatnio prezentuje się w delegacjach? Mówiąc eufemistycznie - przeciętnie. W czterech podejściach wygrała tylko raz (z Radomiakiem) i poniosła 3 porażki.

• Skład tyszan

• Gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 7. miejscu z dorobkiem 20 punktów. Do będącego "piętro" wyżej Radomiaka Radom traci "oczko, piątego Odry Opole trzy, a do Górnika Łęczna i Arki Gdynia - cztery.

Z kolei przyjezdni, który zgromadzili do tej pory 14 punktów, zajmują 11. lokatę. Obie ekipy rozdzielają Korona Kielce (15 punktów), Widzew Łódź (16) i Puszcza Niepołomice (18).

• Skład Miedzi

• Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO ze starcia GKS-u Tychy z Miedzią w ramach 13. kolejki Fortuny 1. Ligi. Pierwszy gwizdek sędziego Sebastiana Krasnego już za 25 minut!

GKS Tychy - Miedź LIVE! Gospodarze ostatni raz przegrali 3 października

GKS Tychy - Miedź LIVE! Gospodarze ostatni raz przegrali 3 października ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz GKS Tychy - Miedź Legnica ONLINE. Gospodarze liczą, że tym razem włączą się w walkę o awans. Są zresztą na dobrej drodze. Dziś o szóste zwycięstwo powalczą z obecnie jedenastą drużyną. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:00.

Mecz GKS Tychy - Miedź Legnica ONLINE

Miedź Legnica nie wygrała od sześciu spotkań, ale w poprzedniej kolejce postawiła się Bruk-Bet Termalice Nieciecza przegrywając 2:3. W końcówce Miedź nie wykorzystała rzutu, wykonywanego przez byłego zawodnika GKS-u Tychy Kamila Zapolnika. "Zapol" trafił z Tychów do Górnika, a do Miedzi przeszedł z Górnika Zabrze przed obecnym sezonem.

Tyszanie mają trzy remisy z rzędu - z Radomiakiem w Radomiu 2:2, u siebie z Puszczą Niepołomice 1:1 i na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1:1. GKS zgromadził w 12 meczach 20 punktów i jest tuż za strefą barażów o PKO Ekstraklasę. Miedź też rozegrała 12 spotkań, w których zdobyła 14 punktów. Ekipa trenera Jarosława Skrobacza na wyjazdach do tej pory wygrała tylko raz i trzykrotnie przegrała (zero remisów). GKS Tychy u siebie wygrał 4 razy, miała 2 remisy i tylko raz został pokonany.

W drużynie z Legnicy gra Marcin Biernat, który jeszcze w poprzednim sezonie był zawodnikiem GKS-u Tychy.

- Na pewno ich dorobek punktowy jest niezły - ocenia Biernat swój były zespół, cytowany przez stronę Miedzi. - Styl zespołu trochę zmienił się wraz z przyjściem nowego trenera, bo zespół nie operuje tak dużo piłką jak wcześniej, nie ma aż tak wysokiego posiadania i nie jest stroną dominującą w czasie gry. Czekają na kontrę po odbiorze, szybko starają się przenieść grę na połowę przeciwnika, bazując też na stałych fragmentach, z których kilka bramek już zdobyli.

- Spodziewamy się twardego i ciężkiego meczu, bo GKS zawsze stawia trudne warunki i jest dobrze zorganizowany - dodaje Kamil Zapolnik. - Na pewno będziemy musieli kruszyć ten mur. Musimy być cierpliwi, bo wiemy, że ten mecz będzie ciężki. Na to się nastawiamy, ale mamy też swój pomysł na to spotkanie. Chcemy zdobyć trzy punkty.

Tyski klub przed meczem z Miedzią przekazał raport medyczny. Do treningów na pełnych obrotach wrócił Damian Nowak, kontuzjowany w meczu 8. kolejki z Radomiakiem. Również w tym spotkaniu ucierpiał Krzysztof Wołkowicz. "Po szczegółowych badaniach okazało się, że 26-letni zawodnik doznał uszkodzenia chrząstki IV stopnia, co wykluczy go z gry na kilka najbliższych miesięcy. W najbliższy wtorek przejdzie zabieg rekonstrukcji uszkodzonej chrząstki, po czym rozpocznie rehabilitację. Na boisko wróci prawdopodobnie w lutym przyszłego roku" - czytamy na stronie GKS-u Tychy. Najprawdopodobniej nie zagra też Bartosz Szeliga (uraz mięśniowy).

W poprzednim sezonie GKS Tychy wygrał z Miedzią u siebie 4:1. Mecz rozegrano w październiku 2019 roku. W lipcu 2020 roku w Legnicy padł remis 2:2.

Sędzią sobotniego spotkania w Tychach będzie Sebastian Krasny z Krakowa.

Mecz GKS Tychy - Miedź Legnica TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo wyłącznie w internecie. Mecz na żywo pokaże aplikacja i strona IPLA TV. Dostęp darmowy. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:00 - zapraszamy!