Mecz GKS Tychy - Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz GKS Tychy - Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 5. kolejka
2018-08-17 19:00

GKS Tychy

0

Stomil Olsztyn

3

• Dziękujemy za śledzenie Naszej relacji LIVE i zapraszamy na kolejne. Dobrej nocy!

• Koniec meczu w Tychach. Stomil Olsztyn wyraźnie wygrywa z GKS-em 3:0. Co prawda w pierwszej połowie przeważali tyszanie, ale w drugiej części pojedynki to już Stomil przejął inicjatywę i zasłużenie wygrał spotkanie.

• Łukasz Grzeszczyk chciał zaskoczył Michała Leszczyńskiego strzałem z rzutu wolnego, ale jego uderzenie minimalnie przeszło nad poprzeczką bramki Stomilu.

• Do drugiej części tego pojedynku arbiter dolicza co najmniej dwie minuty.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza strzelec trzeciej bramki, Michał Góral, a na boisku melduje się Rafał Śledź.

• Mało dzieje się w ostatnich minutach tego pojedynku. Przy piłce utrzymują się tyszanie, ale niewiele pozytywnego z tego wynika. Wyraźnie są już podłamani przebiegiem drugiej części spotkania.

• Kolejna zmiana w ekipie z Olsztyna. Tym razem Wołodymyra Tanczyka zastępuje Janusz Bucholc.

• Zmiana także w tyskiej drużynie. Za Edgara Bernhardta na murawie pojawia się Piotr Giel.

• Zmiana w zespole Stomilu Olsztyn. Grzegorza Lecha zastępuje Dominik Kun.

• Gospodarze jeszcze zaatakowali chcąc zdobyć chociaż bramkę honorową. Jednak obrona Stomilu jest dzisiaj niemal bezbłędna.

• Tym razem Stomil całkowicie rozmontował obronę rywali. Jeden z graczy gości wyszedł sam na sam z Konradem Jałochą i o ile tą sytuację bramkarz GKS-u jeszcze wybronił, o tyle chwilę później piłka trafiła do Michała Górala, który także mając przed sobą tylko bramkarza, nie pomylił się.

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! GKS Tychy rozbity! Tym razem do tyskiej bramki trafia Michał Góral.

• Keon Daniel próbując blokować rywala zapomniał, że są jeszcze inni gracze Stomilu na murawie, w ostatniej chwili zdołał wybić piłkę w kierunku własnej bramki, gdzie na linii pola karnego czekał na nią Konrad Jałocha. Bramkarz GKS-u nie doczekał się jej, bo dopadł do niej Grzegorz Lech, minął bramkarza tyszan i wpakował piłkę do pustej bramki rywali.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Bramka kuriozum w Tychach i Stomil prowadzi 2:0 po trafieniu Grzegorza Lecha!

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Grzeszczyka jeden z tyszan zdołał oddać strzał głową na bramkę gości, ale był on zbyt lekki, by mógł zaskoczyć Michała Leszczyńskiego.

• W tym samym czasie żółtą kartką za wcześniejszy faul ukarany został Mateusz Grzybek.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. W drużynie GKS-u Tychy boisko opuszcza Sebastian Steblecki, a pojawia się na nim Maciej Mańka.

• Na początku drugiej części spotkania dominuje chaos. Oprócz tej jednej okazji Stomilu w pierwszych minutach, teraz ciężko o jakąś składną akcję. Tyszanie nie mają koncepcji, by powalczyć o wyrównanie.

• Cudowne prostopadłe podanie do Michała Górala, który stanął sam na sam z Konradem Jałochą! Snajper Stomilu jednak przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy.

• Zaczynamy drugą część pojedynku w Tychach!

• Zawodnicy obu zespołów wracają powoli na murawę Stadionu Miejskiego. Jako pierwsi wychodzą gracze gospodarzy. Za moment początek drugiej połowy.

• Koniec pierwszej części meczu w Olsztynie. Stomil niespodziewanie prowadzi do przerwy w Tychach z GKS-em 1:0. Zapraszamy za kilka minut na drugą połowę tego pojedynku.

• Do podstawowego czasu pierwszej połowy arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

• Po strzeleniu bramki Stomil przejął inicjatywę. Wyraźnie zdezorientowani piłkarze gospodarzy już chyba czekają tylko na gwizdek sędziego kończący pierwszą część spotkania.

• Ładna, oskrzydlająca akcja gości. Po płaskim podaniu z prawej strony boiska dwóch obrońców gospodarzy minęło się z piłką, dopadł do niej dopiero Wołodymyr Tanczyk i bez żadnych problemów wpakował piłkę do pustej bramki tyszan.To była dosłownie pierwsza ofensywna akcja Stomilu w tym meczu.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Pierwsza ofensywna akcja Stomilu Olsztyn w tym spotkaniu i od razu obejmują prowadzenie za sprawą trafienia Wołodymyra Tanczyka!

• W ciągu ostatnich kilku minutach to Stomil Olsztyn dłużej utrzymuje się przy piłce, ale kompletnie nic z tego nie wynika. Zespół z Olsztyna raczej rozgrywa na własnej połowie i ani myśli zaatakować tyszan.

• Świetne dośrodkowanie piłki w pole karne gości przez Kamila Zapolnika w kierunku Łukasza Grzeszczyka, ten jednak nie zdołał sięgnąć tego podania.

• Tyszanie upodobali sobie strzały z dystansu w ostatnich minutach, albo dostali takie wskazówki od trenera. Teraz próbował Edgar Bernhardt, ale efekt był podobny jak w poprzednich sytuacjach.

• Pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny dla Stomilu po akcji lewą stroną boiska.

• Teraz z futbolówką w pole karne rywali popędził Łukasz Grzeszczyk, ale efekt tego był identyczny jak przed momentem. Ponownie piłka powędrowała wysoko nad bramką Stomilu.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Sebastian Steblecki, ale piłka po jego uderzeniu powędrowała wysoko nad bramką Michała Leszczyńskiego.

• Zderzenie zawodników obu drużyn w polu karnym Stomilu przy próbie zagrania piłki i służby medyczne obu klubów musiały pojawić się na murawie.

• Tyszanie mieli pierwszą znakomitą okazję do zdobycia bramki! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Grzeszczyka, piłka trafiła na głowę Kamila Zapolnika, ten oddał strzał, ale w ostatniej chwili futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Stomilu!

• Goście z Olsztyna na razie bardzo bojaźliwie rozpoczęli spotkanie. Praktycznie nie wychodzą z własnej połowy, czekają co zrobi rywal. Natomiast GKS nie potrafi przedrzeć się przez szczelny mur obronny Stomilu.

• Świetne rozegranie akcji przez gospodarzy, piłka trafiła na lewej stronie boiska do Dawida Abramowicza, ten jednak przyjmując futbolówkę za bardzo ją sobie wypuścił i tyszanie stracili szansę na bramkę.

• Przed szansą na zagrożenie bramki Stomilu mógł stanąć Edgar Bernhardt, ale zawodnik tyskiej drużyny nie zdołał przyjąć piłki przed bramką gości.

• Tyszanie próbowali skonstruować ciekawą akcję, Steblecki zagrał do Grzeszczyka, ten jednak popisując się finezyjnym zagraniem stracił piłkę na rzecz rywali.

• Pierwszy gwizdek arbitra Piotra Urbana z Warszawy, zaczynamy spotkanie!

• Zawodnicy obu zespołów pojawiają się już na murawie Stadionu Miejskiego w Tychach, za moment początek tego widowiska przy Edukacji!

• Ławka rezerwowych GKS-u Tychy: Marek Igaz (Br.), Maciej Mańka, Marcin Kowalczyk, Piotr Giel, Michał Staniucha, Kacper Piątek, Łukasz Bogusławski.

• Ławka rezerwowych Stomilu Olsztyn: Piotr Skiba (Br.), Paweł Głowacki, Szymon Jarosz, Janusz Bucholc, Rafał Śledź, Łukasz Jegliński, Dominik Kun.

• Przed 5. kolejką Fortuna 1. Ligi GKS Tychy zajmuje dziesiątą pozycję w tabeli, natomiast Stomil Olsztyn trzynaste. Oba zespoły dzieli różnica jednego punktu.

• Jeśli chodzi o gości dzisiejszego spotkania, to w tym sezonie ligowym odnosili porażki z Wisłą Płock i ŁKS-em Łódź, zremisowali z Bytovią Bytów, oraz wygrali z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

• Tyszanie ten sezon rozpoczęli od porażki z Odrą Opole, później dwukrotnie zremisowali, z Chrobrym Głogów i GKS-em Katowice. Natomiast przed tygodniem wreszcie udało się wygrać u siebie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 2:1.

• Witamy z Tychów, gdzie w 5. kolejce Fortuna 1. Ligi GKS Tychy podejmie Stomil Olsztyn! Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Bartosz Głąb.

Joanna Sobczykiewicz

GKS Tychy - Stomil LIVE! Szczególny mecz dla Kamila Kieresia

GKS Tychy - Stomil LIVE! Szczególny mecz dla Kamila Kieresia ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz GKS Tychy - Stomil Olsztyn ONLINE. Wracamy na pierwszoligowe boiska. W piątkowy wieczór GKS Tychy podejmie na własnym stadionie Stomil Olsztyn. Początek szczególnego spotkania dla trenera gości — Kamila Kieresia o godz. 19. Mecz poprowadzi Piotr Urban z Warszawy. Zapraszamy na relację LIVE, ponieważ to starcie nie będzie transmitowane w telewizji.

Mecz GKS Tychy - Stomil Olsztyn ONLINE

Spotkanie pomiędzy GKS-em Tychy a Stomilem Olsztyn początkowo miało odbyć się w sobotę, jednak gospodarze poprosili o przyspieszenie terminu, na co olsztynianie przystali. Wszystko ze względu na szóstą kolejkę, która odbędzie się w środku następnego tygodnia.

Po zwycięstwie (2:1) nad Bruk-Bet Termalicą, tyszanie liczą, że i w dzisiejszym meczu uda im się zgarnąć pełną pulę punktów. Poprzednie spotkanie rozpoczęło się dla nich fatalnie, bo już w 11. minucie do bramki trafił Bartosz Śpiączka, a goście z Niecieczy objęli prowadzenie. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza szybko wzięli się w garść. 10 minut później do remisu doprowadził Kamil Zapolnik, pokonując debiutującego w bramce niecieczan Huberta Gostomskiego. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył jeszcze przed przerwą Dawid Abramowicz.

Gdy tyszanie mierzyli się z Bruk-Betem, Stomil walczył o punkty w Łodzi. Podopieczni Kamila Kieresia podbudowani dobrym wynikiem z Podbeskidziem Bielsko-Biała (3:1), na mecz z ŁKS-em udali się w świetnych nastrojach, lecz do domu musieli wracać w zdecydowanie gorszych. Spotkanie od samego początku nie układało się po ich myśli. Piłkarze ŁKS-u wymieniali między sobą podania, a zawodnicy Stomilu z początku biegali, chcąc odebrać piłkę (co nie zawsze wychodziło), jednak z upływem czasu biernie przyglądali się temu, co robili rywale. Gospodarze stworzyli sobie kilka, dobrych sytuacji bramkowych, lecz gol, dający zwycięstwo padł dopiero po rzucie karnym. Lukáš Kubáň starł się z rywalem w polu karnym, a arbiter (Sebastian Jarzębek) bez wahania wskazał na 11. metr. Piłkę ustawił na nim Maksymilian Rozwandowicz i pewnie pokonał Michała Leszczyńskiego, sprawiając, że trzy punkty zostały w Łodzi.

Stomil w trzech spotkaniach zgarnął cztery punkty i zajmuje 13. miejsce w tabeli. Warto zaznaczyć, że piłkarze Kieresia później rozpoczęli zmagania w Fortuna 1 Lidze (przełożony mecz z Wartą Poznań), a także wszystkie mecze rozgrywają na wyjazdach, często bardzo dalekich. To wszystko z powodu prac, trwających na płycie głównej na stadionie w Olsztynie. Natomiast GKS Tychy nie ma żadnych zaległości i plasuje się na 10. miejscu z dorobkiem pięciu punktów.

Kibice Stomilu mają nadzieję, że ich drużyna wróci z Tychów z punktami podobnie, jak miało to miejsce w przypadku Bielska-Białej. Sympatycy Dumy Warmii wciąż czekają na gole młodych napastników — Michała Górala i Rafała Śledzia, którzy latem dołączyli do zespołu z trzecioligowców (kolejno Legia II Warszawa i GKS Wikielec).

Mecz z GKS-em będzie szczególny dla dwóch osób. Pierwszą z nich jest trener Kiereś, który w sezonie 2015/2016 pełnił funkcję szkoleniowca tyszan. Natomiast drugą 22-letni Remigiusz Szywacz, wypożyczony z GKS-u do Stomilu.

Arbitrem w dzisiejszym meczu będzie Piotr Urban z Warszawy. W obecnym sezonie prowadził dwa spotkania w 2. lidze, w których trakcie pokazał 13 żółtych kartek i jedną czerwoną.

GKS Tychy - Stomil Olsztyn: kto wygra mecz 1 ligi?

Ostatnie mecze bezpośrednie:

GKS Tychy - Stomil 1:0 (1 liga, 17.03.2018)
Stomil - GKS Tychy 2:0 (1 liga, 22.08.2017)
GKS Tychy - Stomil 2:2 (1 liga, 22.04.2017)

Mecz GKS Tychy - Stomil Olsztyn TRANSMISJA TV

Polsat Sport nie przeprowadzi transmisji na żywo z tego spotkania. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24. Startujemy o godzinie 19:00.