Mecz GKS Tychy - Stomil Olsztyn ONLINE. Ligowy debiut...

Mecz GKS Tychy - Stomil Olsztyn ONLINE. Ligowy debiut trenera Derbina. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 1. kolejka
2020-08-29 19:00

GKS Tychy

0

Stomil Olsztyn

0

• Tyszanie byli niewątpliwie lepszym zespołem, ale brakło im skuteczności pod bramką rywala. Vjaceslavs Kudrjavcevs kilka razy stawał na wysokości zadania, znakomicie broniąc między innymi strzały Jana Biegańskiego i Sebastiana Stebleckiego. Stomil nie oddał w tym spotkaniu nawet celnego strzału, więc z pewnością cieszy się z punktu. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz - zapraszamy na kolejne relacje LIVE z Fortuna 1 Ligi w naszym portalu!

• Koniec meczu! GKS do końca atakował, ale spotkanie ze Stomilem zakończyło się wynikiem 0:0.

• Jeszcze jedna zmiana w Stomilu. Na końcówkę wchodzi Damian Sierant. Zszedł Koki Hinokio.

• Cztery minuty doliczył arbiter.

• Stomil miał okazję na kontrę. Niedokładnie zagrał Połap.

• GKS wciąż ma nadzieję na zwycięstwo. Dośrodkowanie Piątka zablokowane.

• Szkoleniowiec GKS-u decyduje się na kolejną zmianę. W miejsce Sebastiana Stebleckiego wchodzi Kacper Piątek.

• Bucholc przewrócił się w polu karnym, a Stomil domagał się rzutu karnego. Milczy gwizdek arbitra.

• Zmiana numer trzy w drużynie gości. Schodzi Maciej Spychała, zastępuje go Ingo van Weert.

• Kudrjavcevs bohaterem Stomilu! Tym razem bramkarz olsztynian znakomicie obronił uderzenie Sebastiana Stebleckiego!

• W ataku gospodarze. Żółta kartka dla Macieja Spychały.

• Nie ma też Jana Biegańskiego. Wszedł za to Jakub Piątek.

• Podwójna zmiana w GKS-ie Tychy. Schodzi zmęczony Damian Nowak, w jego miejsce Dawid Kasprzyk.

• Van Huffel wywalczył rzut rożny dla olsztynian, ale po centrze i tak piłka dla GKS-u.

• Złe zachowanie Nowaka. Najpierw stracił futbolówkę, a później musiał ratować się faulem.

• Bramkarz Stomilu świetnie radzi sobie dziś na przedpolu. Tym razem złapał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

• Druga zmiana w drużynie Stomilu. Kończy występ Nikita Kovalonoks, wchodzi Skender Loshi.

• Wiktor Biedrzycki upomniany żółtą kartką.

• Blisko gola dla GKS-u! Z dystansu przymierzył Jan Biegański, ale znakomicie interweniował Vjaceslavs Kudrjavcevs.

• Niezła kontra Stomilu. Po dośrodkowaniu z prawej strony uderzał Ņikita Kovaļonoks, ale nie trafił w bramkę.

• Stomil starał się odpowiedzieć, ale Hinokio złapany na spalonym.

• Seria rzutów rożnych dla GKS-u. Nie przełożyło się to jednak na groźniejsze strzały.

• Od razu mamy zmianę w Stomilu. Nie wyszedł na drugą połowę Krystian Ogrodowski. Za niego Jonatan Straus.

• Znów gramy!

• Na razie w Tychach nie oglądaliśmy prawidłowo zdobytych goli. Gospodarze mają przewagę, lecz nie potrafią przełożyć tego na klarowne sytuacje podbramkowe. Stomil na razie nie oddał nawet celnego strzału. Oby druga połowa była ciekawsza - wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

• Zbyt lekkie dośrodkowanie Nowaka w pole karne Stomilu.

• Akcja GKS-u wyglądała nieźle, dopóki gospodarze nie znaleźli się przed polem karnym. Blisko szesnastki piłkę stracił Łukasz Grzeszczyk.

• Nowak mógł znaleźć się w znakomitej sytuacji, ale znów przytomnie zachował się Kudrjavcevs, wychodząc z bramki.

• Nieuznany gol dla GKS-u! Piłka wylądowała w siatce, ale arbiter odgwizdał faul jednego z tyszan.

• Dobre wyjście Kudrjavcevsa z bramki. Golkiper był szybszy od Nowaka.

• Nemanja Nedić zdecydował się na strzał z dystansu. Po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

• Koki Hinokio próbował urwać się lewą stroną, lecz wyszedł z piłką poza boisko.

• Dośrodkowanie w pole karne gości, piłka w rękach Kudrjavcevsa.

• Zagranie Nowaka wzdłuż pola karnego. Nie było tam jednak żadnego z jego kolegów.

• GKS na razie zdecydowanie częściej przy piłce. Tyszanie rozgrywają jednak futbolówkę dość daleko od bramki rywali.

• Niedokładne zagranie Wołkowicza do Nowaka. Piłka u obrońców Stomilu.

• Żółtą kartką upomniany Krystian Ogrodowski.

• Stomil miał niezłą okazję z rzutu wolnego, lecz strzał z 20. metra trafił prosto w mur.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony główkował Damian Nowak, ale uderzył zbyt lekko, aby zaskoczył Vjaceslavsa Kudrjavcevsa.

• Od ataku zaczął Stomil. Janusz Bucholc wywalczył rzut rożny, ale korner nie przyniósł zagrożenia.

• Gramy!

• Po raz ostatni oba zespoły grały ze sobą półtora miesiąca temu. Wówczas Stomil pokonał u siebie GKS 2:1. Jesienią tyszanie wygrali z kolei 1:0 przed własną publicznością.

• Również Stomil pożegnał się już z Fortuna Pucharem Polski po porażce 2:3 z GKS-em Jastrzębie. Dziś "Duma Warmii" liczy z pewnością na lepszy rezultat.

• GKS Tychy w okresie przygotowawczym nie zachwycał. Drużyna Artura Derbina przegrała sparingi z KKS-em Kalisz (1:2) oraz Widzewem Łódź (1:3). Odpadła również z Fortuna Pucharu Polski po przegranej 1:2 z Wisłą Płock.

• Tak prezentuje się skład oraz ławka rezerwowych Stomilu Olsztyn:

• Oto wyjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych GKS-u Tychy:

• Czas na kolejny mecz Fortuna 1 Ligi! W Tychach miejscowy GKS podejmie Stomil Olsztyn. Początek już o 19:00 - zapraszamy na relację LIVE.

GKS Tychy - Stomil LIVE! Ligowy debiut trenera Derbina

GKS Tychy - Stomil LIVE! Ligowy debiut trenera Derbina ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz GKS Tychy - Stomil Olsztyn ONLINE. Przebudowani tyszanie w sobotę rozpoczną ligowe zmagania. Pierwszą przeszkodą będzie sąsiad z tabeli z poprzedniej edycji - czyli dziesiąty zespół. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 19:00.

Mecz GKS Tychy - Stomil Olsztyn ONLINE

Przebudowany GKS Tychy z nowym trenerem Arturem Derbinem wchodzi do gry. Cel pozostaje bez zmian - awans do PKO Ekstraklasy. Na pierwszy ogień idzie Stomil Olsztyn.

W poprzednim sezonie GKS Tychy miał problemy z dużą liczbą straconych bramek, dlatego ściągnięto do linii obrony m.in.
kapitana GKS-u Jastrzębie Kamila Szymurę i podwójnego mistrza Czarnogóry Nemanję Nedicia. Trener Derbin zabrał ze sobą z GKS-u Bełchatów Krzysztofa Wołkowicza i Bartosza Biela, obaj powinni być wzmocnieniem. W kontekście dużych zmian w kadrze, tyszanie potrzebują trochę czasu na zagranie, bo przed ligą zdążyli rozegrać tylko dwa sparingi i mecz Pucharu Polski z Wisłą Płock, przegrany 1:2 (to był oficjalny debiut Derbina na tyskiej ławce).

Jakie nastroje panują w Tychach przed pierwszym ligowym meczem nowego sezonu? - Mimo że przerwa między sezonami była krótka, to każdy już stęsknił się za ligowymi zmaganiami - mówi trener Derbin. - W moim przypadku jest podobnie. Nie mogę się doczekać i z niecierpliwością oczekuję najbliższego meczu ligowego ze Stomilem Olsztyn.

W Tychach znają atuty Stomilu. Trener Derbin tak analizuje styl gry sobotniego rywala. - Stomil preferuje sposób gry trójką lub piątką w obronie, ta strultura pozwala im na wiele opcji w atakowaniu. Jeżeli pozwolimy przeciwnikowi na takie działania, to jest w stanie odpowiednio kreować te sytuacje. Będziemy więc swój plan na to, by się temu przeciwstawić. My przede wszystkim chcemy pokazać się z dobrej strony, pokazać charakter, serce i na koniec radować z dobrego wyniku - stwierdził szkoleniowiec GKS-u Tychy.

W poprzednim sezonie w 16. kolejce (3 listopada) GKS wygrał u siebie ze Stomilem 1:0 po bramce Macieja Mańki, który obecnie przechodzi rehabilitację. W 33. kolejce (18 lipca) Stomil się zrewanżował - 2:1.

Sędzią sobotniego spotkania w Tychach jest Sebastian Krasny (Kraków)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Stomil - GKS 2:1 (1 liga, 18.07.2020
GKS - Stomil 1:0 (1 liga, 03.11.2019)

Mecz GKS Tychy - Stomil Olsztyn TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo wyłącznie na stronie i w aplikacji IPLA TV. Dostęp bezpłatny, ale transmisja bez komentarza i z jednej kamery. Początek o godzinie 19:00. Na relację LIVE zapraszamy do GOL24.pl