Mecz Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 36. kolejka (gr. spadkowa)
2017-05-27 18:00

Górnik Łęczna

1

Zagłębie Lubin

3

• Koniec meczu! Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin 1:3!

• 90+4. GOOOLLLL! Jarosław Kubicki kapitalnym uderzeniem z dystansu ustala wynik spotkania! 3:1 dla Zagłębia Lubin!

• 90+2. Łukasz Janoszka z 15 metrów trafia prosto w Małeckiego!

• 90+1. Tymiński z 5 metrów nie trafił głową w światło bramki!

• Do regulaminowego czasu gry zostały doliczone 4 minuty.

• GOOOLLLL! Adam Buksa skutecznie dobił uderzenie z rzutu karnego Woźniaka i daje prowadzenie Zagłębiu! 2:1 dla gości z Lubina!

• Arkadiusz Woźniak będzie wykonywał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Adama Dźwigały.

• Adam Dźwigała zagrał piłkę ręką w polu karnym i mamy rzut karny!

• Łukasz Piątek zmienia Filipa Starzyńskiego.

• Po starciu z Jachem na murawę upadł Bartosz Śpiączka, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

• Zakotłowało się pod bramką Górnika, ale obrońcy gospodarzy po sporym zamieszaniu wybili piłkę daleko od bramki.

• Piotr Grzelczak uderzył głową prosto w Martina Polacka. Dalej mamy wynik remisowy.

• Kapitalna interwencja Jarosława Jacha, który uprzedził Śpiączke i wybił piłkę na rzut rożny.

• Z dystansu uderzył Adam Dźwigała, ale piłką minęła bramkę Zagłębia o jakieś...10 metrów.

• Faulowany na środku boiska był Jarosław Kubicki i sędzia Kwiatkowski przerwał grę.

• Vojo Ubiparip zmienia Josimara Atoche.

• Bartosz Śpiączka dobrze odnalazł się w polu karnym Zagłębia, ale jego uderzenie minęło bramkę Polacka!

• Mamy przestój w grze. Górnikowi brakuje pomysłu na grę, a dobrze ustawione Zagłębie czeka na wyprowadzenie kontrataku.

• Łukasz Janoszka pojawia się w miejsce Krzysztofa Janusa.

• Górnik coraz mocniej napiera, ale Zagłębie radzi sobie z atakami gospodarzy. Podopieczni Franciszka Smudy mają coraz mniej czasu do zdobycia zwycięskiej bramki.

• Bartosz Śpiączka uderzył strzelił bramkę przewrotką, ale Leandro stał na linii strzału i sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

• Piotr Grzelczak pojawia się w miejsce Szymona Drewniaka.

• Arkadiusz Woźniak przegrał pojedynek sam na sam z Małeckim! Napastnik Zagłębia świetnie wyszedł do prostopadłego podania, ale trafił w nogę bramkarza gospodarzy!

• Arkadiusz Woźniak zmienia Kamila Mazka.

• Fatalny błąd obrońców Górnika, ale Janus nie wykorzystał dobrej sytuacji i z 17 metrów uderzył prosto w Małeckiego!

• Szybko kontratak Górnika - Matei dograł do Śpiączki, ale napastnik gospodarzy nie trafił w bramkę!

• Seria rzutów rożnych dla gości, z których nic groźnego nie wynikło.

• Ostre dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego w kierunku Adama Buksy, ale Leandro ofiarną interwencją wybił piłkę na rzut rożny.

• Zagłębie ma kłopot z wyjściem z własnej połowy. Górnik gra pressingiem, który sprawia sporo kłopotów drużynie gości.

• Mocny początek drugiej połowy w wykonaniu Górnika. Szarżujący Leandro wywalczył rzut rożny.

• Pierwsza groźna akcja Zagłębia! Buksa posłał prostopadłą piłkę, ale Małecki w ostatniej chwili uprzedził Starzyńskiego!

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Koniec pierwszej połowy! Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin 1:1!

• Do regulaminowego czasu gry została doliczona jedna minuta.

• Kamil Mazek wyszedł sam na sam z Małeckim, ale uderzył prosto w bramkarza Górnika! Dużo nerwów po stronie Górnika.

• GOOOLLL! Filip Starzyński idealnie podał do Jakuba Tosika, a pomocnik Zagłębia mocnym uderzeniem pod poprzeczkę doprowadza do wyrównania!

• Na boisku głównie dominuje walka o piłkę i mamy mało klarownych sytuacji bramkowych.

• Javier Hernandez sfaulował Jakuba Tosika. Z rzutu wolnego dośrodkował Starzyński, ale uderzenie głową Guldana poszybowało wysoko nad bramką.

• Składna akcja Zagłębia. Buksa świetnie zgrał piłkę do Starzyńskiego, ale rozgrywający Zagłębia uderzył z 20 metrów prosto w Małeckiego.

• Świetna interwencja Gersona, który wślizgiem powstrzymał szarżującego Kamila Mazka.

• Znów dużo konkretniejszy jest Górnik. Tym razem uderzenie Sasina zostało zablokowane i Górnik miał rzut rożny. Niestety dla gospodarzy Gerson uderzył obok bramki.

• Zagłębie w końcu ruszyło do ataku, ale Krzysztof Janus fatalnie dośrodkował i piłka minęła bramkę Górnika.

• Lubomir Guldan ostro potraktował Grzegorza Bonina i sędzia był zmuszony przerwać grę na połowie boiska.

• Do tej pory Górnik rozgrywa bardzo dobre spotkanie. Na pewno pomogła bramka Gersona, ale to podopieczni Smudy prezentują dojrzalszy futbol.

• Aleksandar Todorovski padł na murawę, ale gwizdek sędziego Kwiatkowskiego milczy. Próba wymuszenia faulu przez gracza Zagłębia.

• Krzysztof Janus przegrał starcie z Leandro i obrońca Górnika wywalczył rzut z autu dla swojej drużyny. Zagłębiu brakuje pomysłu na grę.

• Dobre zachowanie Adama Buksy, który po przyjęciu piłki sprytnie się zastawił i wymusił faul. Rzut wolny dla Lubina.

• Górnik cały czas napiera na drużynę z Lubina. Kolejny rzut rożny, ale tym razem Drewniak zbyt mocno dośrodkował i piłka opuściła boisko.

• GOOOLLL!! Gerson piętką daje prowadzenie Górnikowi! Dośrodkowanie na długi słupek zamknął Leandro, który zgrał piłkę do Gersona, a stoper Górnika uderzeniem piętką otwiera wynik spotkania!

• Z kolejną ofensywną akcją ruszył Górnik, ale skończyło się to na rzucie rożnym.

• Mieliśmy pierwszą kontrowersję. Kamil Mazek świetnie obrócił się z piłką i wyszedł sam na sam z Małeckim, ale pomocnik Zagłębia po kontakcie z obrońcą upadł. Gwizdek sędziego milczał!

• Ładna akcja Pawła Sasina, który ograł jednego z graczy Zagłębia i zewnętrzną częścią stopy dośrodkował w pole karne - niestety dla niego piłkę złapał Polacek.

• Zagłębie dłużej przebywało przed polem karnym Górnika, ale obrońcy gospodarzy poradzili sobie z zagrożeniem i wybili piłkę.

• Javier Hernandez uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę! Świetny strzał pomocnika Łęcznej i gdyby piłka poleciała minimalnie niżej mielibyśmy pierwszą bramkę w meczu!

• Faulowany 25 metrów przed bramką Zagłębia był Bartosz Śpiączka i Górnik ma bardzo dobrą szansę na otwarcie wyniku spotkania.

• Początek spotkania w wykonaniu obydwóch drużyn jest dość spokojny. Nikt nie chce się otworzyć i narazić na kontratak. Trwa ''badanie'' rywala.

• Jakub Tosik zagrał długą piłkę, ale Dorde Cotra nie zdołał do niej dobiec i grę od bramki wznowi Małecki.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• Dzisiaj Przegląd Sportowy ujawnił informację o dużych zaległościach w wypłatach dla graczy Górnika, którzy zastanawiali się nad strajkiem. Ostatecznie ugaszono pożar, ale atmosfera w klubie nie jest najlepsza.

• Podopieczni Piotra Stokowca są już pewni utrzymania w Lotto Ekstraklasie. Górnik znajduje się na czternastej pozycji i do końca musi walczyć o pozostanie w lidze.

• W poprzedniej kolejce Górnik przegrał w Gliwicach z Piastem 1:2, a Zagłębie przywiozło z Płocka 3 punkty (wygrana 2:1 z Wisłą).

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Małkowski, Woźniak, Nespor, Janoszka, Dziwniel, Piątek i Jończy.

• Ławka rezerwowych Górnika: Prusak, Piesio, Tymiński, Ubiparip, Jarecki, Danielewicz i Grzelczak.

• Poznaliśmy już składy, w których obydwa zespoły rozpoczną to spotkanie. Za chwilę przedstawimy ławki rezerwowe Górnika i Zagłębia.

• Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić naszą relacje LIVE z meczu Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin!

Kaja Krasnodębska

Górnik - Zagłębie LIVE! Pozostać w grze o utrzymanie

Górnik - Zagłębie LIVE! Pozostać w grze o utrzymanie ©Wojciech Czekała

Mecz Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin ONLINE. W sobotni wieczór piłkarskich kibiców w całej Polsce czeka prawdziwa uczta. Punktualnie o 18.00 rozpoczną się cztery spotkania grupy spadkowej. W Lublinie Górnik Łęczna podejmie liderujące Zagłębie. Dla gospodarzy ten mecz może okazać się tym kluczowym w kontekście utrzymania. Czy podopieczni Franciszka Smudy podołają wyzwaniu? Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin ONLINE

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie sezonu 2016/2017 w Lotto Ekstraklasie. Od poznania ostatecznych rezultatów oraz miejsc w tabeli dzieli nas zaledwie 180 minut. Na boiskach w całej Polsce robi się już gorąco.
Do zdobycia pozostało już tylko sześć punktów. Dla drużyn w grupie spadkowej każde z nich może okazać się tym na wagę złota. Szczególnie dla Górnika, który przed rozpoczęciem 36. kolejki znajduje się tuż nad kreską. Komu jak komu, ale łęcznianom w sobotę motywacji zabraknąć nie powinno.

Pytanie czy starczy również umiejętności. Na własnym stadionie podejmą bowiem lidera grupy spadkowej – Zagłębie Lubin. Miedziowi, bądź co bądź tegoroczny pucharowicz już nie raz udowodnił, że potrafi grać w piłkę. Choćby przed tygodniem w Płocku, gdzie pokonali tamtejszą Wisłę 1-2. Gole Jakuba Tosika oraz Adama Buksy pozwoliły podopiecznym Piotra Stokowca w końcówce już tylko na spokojnie bronić wyniku. Misja jak najbardziej udana i do Lubina piłkarze Zagłębia zabrali komplet punktów. Dzięki temu mają ich na swoim koncie już 31 oraz mogą rozsiąść się w fotelu lidera. Nad drugimi Nafciarzami mają trzy oczka przewagi. Jeżeli nie potkną się w Lublinie, mogą już być praktycznie pewni swojej pozycji. A co za tym idzie nieco większych pieniędzy na koniec sezonu.

Dodatkową motywacją dla niektórych podopiecznych Piotra Stokowca mogą być zbliżające się zgrupowania narodowych reprezentacji. Swoje powołania otrzymali już Martin Polacek, Filip Jagiełło oraz młody Bartosz Ślisz, a na podobne wyróżnienie nadzieję mają jeszcze Jarosław Kubicki, Kamil Mazek i Adam Buksa. Cała trójka chciałaby wystąpić na zbliżających się mistrzostwach Europy w Polsce. Marcin Dorna wraz z asystentami starają się obserwować ich w każdym kolejnym spotkaniu. Czy w starciu z Górnikiem piłkarze Zagłębia dadzą selekcjonerowi do ręki kolejne argumenty?

Sonda

Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Na powrót do juniorskiej kadry chyba już nieco za późno dla piłkarza Górnika Adama Dźwigały. Stawiany przez Franciszka Smudę na stoperze zawodnik rocznikowo jeszcze jak najbardziej się w niej mieści, jednak od ostatniego meczu z orzełkiem na piersi minęło sporo czasu, a dokładnie nieco ponad półtora roku. Ostatnie zgrupowania opuścił, toteż mało prawdopodobne, aby powołanie otrzymał w ostatnim momencie. Selekcjoner podczas turnieju raczej na niego nie postawi, lecz raczej zrobi to doświadczony szkoleniowiec. Do zdrowia nadal nie powrócili jeszcze ani Maciej Szmatiuk ani Aleksander Komor ani Przemysław Pitry, a niespełna 22-letni obrońca radzi sobie naprawdę dobrze. Po boku można natomiast spodziewać się powracającego po urazie Gabriela Matei. Rumun wrócił już do treningu z zespołem.

Podobnie jak sam Franciszek Smuda, któremu zarzucano nieobecność w środku tygodnia. W sobotę na pewno zrobi już wszystko, aby doprowadzić swoich podopiecznych do zwycięstwa. Bo oni tej wygranej bardzo potrzebują. Przed pierwszym gwizdkiem plasują się tuż nad strefą spadkową mając na swym koncie 21 oczek. To tylko jedno więcej niż piętnasta w tabeli Arka. Czy zdołają przynajmniej utrzymać status quo? Na pewno nie będzie to łatwe, zwłaszcza że gdynianie podejmują na własnym stadionie ostatni w tabeli Ruch Chorzów.

W obecnym sezonie łęcznianie z Zagłębiem jeszcze nie wygrali. Ba, nie zdołali ekipie Miedziowych strzelić nawet gola. Najpierw latem zremisowali w Lubinie 0-0, by w marcu przegrać z nimi na własnym stadionie po szybkim trafieniu Filipa Starzyńskiego. Ta bramka ustawiła całe spotkanie i mimo ogromnych chęci zawodnicy Franciszka Smudy nie zdołali już wyrównać. Jak będzie tym razem? Spotkanie poprowadzi Tomasz Kwiatkowski z Warszawy

To będzie już ostatnie spotkanie Górnika na Arenie Lublin. Mimo ogromnych kontrowersji, nie najlepszej (delikatnie mówiąc) frekwencji oraz kibicowskiego niezadowolenia łęcznianie spędzili na niej cały sezon. Czy zagrają na niej również w kolejnym? Ciężko powiedzieć. Na razie stadion, na którym występuje również lokalny Motor, będzie jedną z aren czerwcowych mistrzostw Europy do lat 21.

Nie zagrają:

Górnik: Aleksander Komor, Łukasz Mierzejewski, Maciej Szmatiuk, Gabriel Matei, Przemysław Pitry
Zagłębie: Sebastian Madera, Deimantas Petravicius.

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Górnik - Zagłębie 0:1 (Ekstraklasa, 07.03.2017)
Zagłębie - Górnik 0:0 (Ekstraklasa, 21.08.2016)
Górnik - Zagłębie 0:2 (Ekstraklasa, 20.03.2016)

Mecz Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eurosport 2. W internecie transmisja dostępna w IPLA TV i Eurosport Player. Relacja LIVE w GOL24.pl