Mecz Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Po raz...

Mecz Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Po raz ostatni w roku bronią twierdzy. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Koniec meczu!

• Stasiak i Turek za Kukułowicza i Kalinkowskiego.

• Sangowski i Szwed za Małeckiego i Maię.

• Gregorio znalazł się przed polem karnym, uderzył z jego linii, ale prosto w Gostomskiego.

• Banaszak w miejsce Wojciechowskiego.

• GOOOL! GREGORIO Z RZUTU KARNEGO!

• Baranowski z kartką za faul w polu karnym.

• Gregorio faulowany w polu karnym! Będzie rzut karny!

• Jeśli Zagłębie było przed chwilą na kolanach, to teraz jest na łopatkach! Kolejne już dogranie w pole karne, tym razem od Kalinkowskiego. W szesnastce świetnie odnalazł się Paweł Wojciechowski. Napastnik uderzył akurat tam, gdzie golkiper nie był w stanie interweniować i Górnik prowadzi już 4:0.

• GOOOOOL! PAWEŁ WOJCIECHOWSKI!

• Kolejne już dośrodkowanie Kukułowicza w pole karne, gdzie Krykun urwał się rywalowi i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Zagłębie na kolanach.

• GOOOOOL! SERHIJ KRYKUN!

• Kukułowicz próbował dośrodkować piłkę, ale został zablokowany przez dwóch obrońców.

• Znakomita akcja obrońcy Górnika. Sasin dostał piłkę na boku boiska, przeszedł dwóch rywali i mocnym strzałem pokonał bramkarza.

• GOOOOOOL! PAWEŁ SASIN!

• Pawłowski mocno wbił futbolówkę w pole karne, ale nie wyszło z tego celne zagranie.

• Kalinkowski dostał podanie ze skrzydła, starał się pokonać bramkarza, ale wyszedł z tego strzał nad poprzeczką,

• Baranowski na spalonym po dośrodkowaniu Kukułowicza z rzutu wolnego.

• Pawłowski i Mularczyk za Benetę i Nowaka. To zmiany zrobione w przerwie.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy!

• Niecelne dośrodkowanie Gojnego w pole karne.

• Kukułowicz wrzucił piłkę ze skrzydła, gdzie Wojciechowski uderzał głową. Dopiero dobitka Krykuna znalazła drogę do bramki, bo wcześniej przed siebie odbił futbolówkę Chorążka.

• GOOOOOOOL! SERHIJ KRYKUN!

• Kukułowicz z rzutu wolnego i świetnie spisał się teraz bramkarz Zagłębia!

• Znowu Krykun stworzył zagrożenie! Przejął piłkę, minął dwóch rywali i uderzył, ale prosto w Chorążkę.

• Kukułowicz z kartką.

• Nowak zdecydował się na strzał z dystansu. Gostomski pewnie złapał piłkę w rękawice.

• Groźny kontratak Zagłębia przerywa Adrian Cierpka.

• Krykun mocno z dystansu! Świetnie broni bramkarz!

• Prostopadła piłka do Gojnego, lecz ten powstrzymywany przez obrońców.

• Gregorio powalony na murawę, ale sędzia nie odgwizdał faulu. Zawodnik Zagłębia doznał jednak urazu

• Znów dośrodkowanie Małeckiego, ale Gostomski pewnie wyłapał.

• Żółtą kartką za faul na Adrianie Cierpce ukarany Maia.

• Małecki dograł z rzutu wolnego w pole karne, ale niecelnie.

• Niewiele dzieje się na boisku. Częściej przy piłce gospodarze, ale nie decydują się oni na atak od pierwszych minut.

• Zaczynamy spotkanie!

• W przypadku wygranej Górnik wróci na podium. Zagłębiu zwycięstwo da awans na piętnaste miejsce.

• Ławka Górnika: Kostrzewski, Orłowski, Pajnowski, Stasiak, Banaszak, Rozmus, Turek.

• Ławka Zagłębia: Perdijić, Pawłowski, Oliveira, Szwed, Mularczyk, Kieca, Turzyniecki, Grudziński, Sangowski.

• Dziś Górnik bez Śpiączki. Napastnik został wykluczony do marca (cztery mecze dyskwalifikacji) za odepchnięcie zawodnika Stomilu.

• Po fatalnej serii Zagłębie wygrało pierwszy raz od początku października. Dziś powalczy o pierwsze zwycięstwo na wyjeździe. Zadanie trudne, bo z Łęcznej nikt dotąd nie wywiózł trzech punktów.

Górnik - Zagłębie LIVE! Po raz ostatni w roku bronią swojej twierdzy

Górnik - Zagłębie LIVE! Po raz ostatni w roku bronią swojej twierdzy ©Łukasz Baliński

Mecz Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Beniaminek zajmujący miejsce na podium kontra szesnasta drużyna, która w końcu przełamała się z nowym trenerem za sterami - tak zapowiada się ostatnie spotkanie w 2020 roku na stadionie w Łęcznej. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 16:00.

Mecz Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec ONLINE

Podrażnieni wyjazdową porażką 1:2 ze Stomilem Olsztyn łęcznianie chcą wrócić na zwycięską ścieżkę. - Ostatni mecz nam nie wyszedł tak, jak tego chcieliśmy. Wróciliśmy bez żadnej zdobyczy punktowej. Teraz zrobimy wszystko by podtrzymać dobrą passę u siebie. Chcemy obronić "Twierdzę Łęczna". Trzeba zdobyć trzy punkty. Zostały dwa mecze do końca. Chcemy być jak najwyżej w tabeli, by zakończyć tę dobrą rundę w jak najlepszych humorach - mówi zawodnik Górnika, Paweł Sasin.

Tym razem jednak Górnik będzie musiał sobie poradzić bez swojego najskuteczniejszego zawodnika, Bartosza Śpiączki.
Napastnik w meczu z olsztynianami obejrzał czerwoną kartkę. Śpiączka w tym roku już nie pomoże swojej drużynie. Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej nie była dla zawodnika łaskawa. Piłkarza zdyskwalifikowano na cztery najbliższe mecze.

Siły ognia w zespole zielono-czarnych nie powinno jednak zabraknąć. Kamil Kiereś może postawić na kogoś z duetu: Paweł Wojciechowski - Przemysław Banaszak. Szkoleniowiec niejednokrotnie stawiał na dwóch nominalnych napastników w pierwszej jedenastce i niewykluczone, że tak będzie i tym razem. - Nie powiem, że nie martwi nas brak Bartka, bo każdy z nas stanowi część tej drużyny i coś jej daje. Mamy jednak wyrównany skład. Szkoda, że Bartek wypadł, ale musimy sobie radzić bez niego. Jest Przemek i Paweł. Obydwaj są dobrej dyspozycji. Myślę, że też czekają na to, by zagrać od pierwszej minuty i myślę, że nie zawiodą - wierzy w kolegów Sasin.

Zagłębie Sosnowiec nie jest zespołem, który w trwających rozgrywkach dobrze sobie radzi w meczach wyjazdowych. "Chłopcy znad Brynicy" jeszcze w tym sezonie nie wygrali poza własnym boiskiem. Potrafili jednak wyrwać punkt łódzkiemu Widzewowi i radomskiemu Radomiakowi. W pozostałych sześciu meczach na wyjeździe przegrywali.

W minionej kolejce "Zagłębiacy" przełamali się po serii siedmiu spotkań bez zwycięstwa i pokonali na własnym boisku niepołomicką Puszczą 2:0. Niespełna miesiąc temu Krzysztofa Dębka zastąpił na stanowisku trenera pierwszego zespołu Kazimierz Moskal. Ostatnio Zagłębie wygrało u siebie 2:0. - Mają nowego trenera, który jeszcze wprowadza swoje założenia, swoją taktykę i widać, że powoli idą do przodu. My jednak jak zawsze skupiamy się na sobie. Szanujemy każdego rywala w tej lidze. Gramy u siebie i wierzymy w to, że dobra passa zostanie podtrzymana - mówi Sasin.

- W końcu zdobyliśmy trzy punkty. Długo na nie czekaliśmy. Nie był to łatwy mecz, spodziewaliśmy się tego - mówił po meczu trener Zagłebia. - Z przebiegu gry być może Puszcza miała przewagę, ale dzisiaj chcieliśmy zagrać nieco pragmatycznie. To wejście z ławki Patryka Małeckiego było planowane przed meczem, to jest zawodnik, który robi różnicę i dzisiaj to pokazał. Asystował przy pierwszej bramce oraz strzelił drugą. Nie był to wielki mecz, warunki były trudne, ale każdy miał tak samo. Cieszymy się bardzo, natomiast było dzisiaj dużo momentów niepewności. Mieliśmy aż trzy wymuszone zmiany, co doprowadziło do nerwowej końcówki, bo straciliśmy przewagę wzrostu. Ale udało się skontrować. Bardzo dziękuję moim zawodnikom za ten mecz. Martwią mnie kontuzje Karbowego, Duriski oraz Oliveiry, ale na ten moment nic konkretnego nie mogę na ten temat powiedzieć. Niestety ci zawodnicy są ostatnio dla nas kluczowi - dodał szkoleniowiec.

Zespół z Sosnowca ma nie tylko problemy z wygrywaniem na wyjazdach, ale i ze strzelaniem bramek. Do tej pory udało im się to tylko dwukrotnie. Łęcznianie z kolei szczególnie dobrze bronią na własnym boisku. Gospodarze niedzielnego meczu u siebie stracili zaledwie trzy gole.

Spotkanie 16. kolejki Fortuna 1. Ligi będzie ostatnim meczem Górnika na stadionie w Łęcznej w tym roku. Do końca rundy zielono-czarnym pozostanie wyjazdowa konfrontacja z "czerwoną latarnią" zaplecza ekstraklasy - Sandecją Nowy Sącz. Ten mecz zaplanowano na 12 grudnia.

Mecz Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo wyłącznie w internecie. Mecz w aplikacji i na stronie IPLA TV. Początek o godzinie 16:00. Relacja LIVE w GOL24.pl - zapraszamy!