Mecz Górnik Zabrze - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w...

Górnik Zabrze

1

Arka Gdynia

1

• Remis na chwilę obecną daje 13 lokatę dla Górników, dla Arki pozycję numer 11. Na dzisiaj z Zabrza to już wszystko, dziękuje za uwagę, żegnam się - Adrian Milewski. Zachęcam do śledzenia innych relacji NA ŻYWO w naszym serwisie GOL24!

• Górnik Zabrze remisuje przed własną publicznością z Arką Gdynia 1:1! Na listę strzelców wpisali się Dani Suarez oraz po pięknym uderzeniu - Michał Nalepa.

• Nie musi już wznawiać gry Steinbors! Koniec spotkania! Podział punktów po bardzo dobrym widowisku w Zabrzu.

• Wolsztyński pod swoim polem karnym fauluje rywala, to jest rzut wolny dla Arki!

• Wybijają Arkowcy, jeszcze jeden aut, to już ostatnia minuta!

• Klepka gospodarzy, ostatnie podanie trafia do... .Steinborsa!

• Żurkowski kolejny raz zablokowany na linii 16 metra!

• Od autu Górnik, kto przechyli szalę zwycięstwa?!

• Nieporozumienie Jankowskiego i wybije Bielica.

• Wrzutka w pole karne, nie zdołał oddać strzału Matuszek, ruszyli z kontrą goście, atak przerwany na połowie Górnika!

• Rzut rożny dla Górnika Zabrze!

• Arbiter dolicza aż 5 minut! Dzieje się na murawie !

• Ależ szansa Rafała Wolsztyńskiego! Mógł uderzać, a zdecydował się na podanie w stronę Angulo, piłka grana zbyt mocno opuszcza boisko!

• Teraz kapitan Górnika faulowany w środowej strefie boiska.

• Dośrodkowanie w stronę Młyńskiego, wybija Matuszek!

• Piłka na 16 metr do Jankowskiego, ten decyduje się na strzał, piłka po rykoszecie ląduje na górnej siatce od bramki! Rzut rożny!

• Pada na murawę Zarandia, faul Żurkowskiego na zawodniku gdynian i rzut wolny!

• Teraz prostopadłe zagranie Rafała Wolsztyńskiego w stronę swojego brata, uprzedził go Steinbors!

• Żurkowski na lewe skrzydło do Gryszkiewicza, ten doskonale dośrodkowuje w pole karne, do strzału głową dochodzi Łukasz Wolsztyński ale trafia niecelnie!

• Rwana teraz gra z obu stron, brakuje płynności.

• Strzał Żurkowskiego przelatuje nad poprzeczką!

• Za Zapolnika wchodzi Wolsztyński Rafał!

• Za pretensje ukarany Adam Danch

• I tak się dzieje! Matuszek był wcześniej faulowany niż z akcją ruszyli Arkowcy! Nie ma rzutu karnego!

• Jak pokazują monitory, wcześniej powinien być gwizdnięty faul na Matuszku!

• NAJPIERW ANALIZA VAR!

• Janota ustawia piłkę na 11 metrze!

• Młyński pada w narożniku pola karnego i arbiter wskazuje na rzut karny!

• Strzela Kamil Zapolnik ! Piłka trafia w rękawice bramkarza przyjezdnych!

• Adam Danch były zawodnik Górnika melduje się w miejsce Nalepy.

• Żółta kartka dla Adama Deji, za przewinienie na Żurkowskim.

• Za Jimeneza melduje się Konrad Nowak.

• Jimenez ! Groźnie pod bramką Arki Gdynia, Wolsztyński zagrał w pole karne do Jimeneza, Hiszpan chciał oddać strzał ale został zablokowany!

• Anankour opuścił boisko na rzecz Młyńskiego.

• Żółtą kartką ukarany Nalepa.

• Dośrodkowanie Jimeneza, powalczył w polu karnym Matuszek, Angulo dostał piłkę pod nogi ale fatalnie spudłował!

• Łukasz Wolsztyński w miejsce Urynowicza!

• Angulo! Strzał Hiszpana prosto w Steinborsa!

• Wychodzą z opresji Górnicy, faulowany Zapolnik.

• Obudzili się przyjezdni, teraz do rzutu rożnego piłkę ustawia Nalepa.

• Nalepa zdecydował się na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego, Bielica zdołał tylko delikatnie trącić futbolówkę, ale to nie wystarczyło! W Zabrzu remis 1:1!

• GOOOOOL !!! Michał Nalepa! Fantastyczny strzał na 1:1!

• 30 metrów od bramki i faulowany Janota.

• Teraz trochę dłużej starają utrzymać się przy piłce Arkowcy, faulowany w środkowej strefie Aankour.

• Z dystansu uderza Zarandia, strzał Gruzina przelatuje nad bramką Bielicy.

• Wrzutka Aankoura, Zapolnik wybija na korner dla przyjezdnych.

• Arka wciąż broni się na własnej połowie, Górnik chce atakiem pozycyjnym spróbować podwyższyć prowadzenie.

• Zbozień przerywa akcję Żurkowskiego, od autu Górnicy.

• Dośrodkowanie Marciniaka wybija Bochniewicz, natychmiast z kontrą ruszają gospodarze, Gryszkiewicz do Angulo ten wrzuca piłkę z lewego skrzydła i trafia ona w rękawice Steinborsa!

• Urwał się teraz Zarandia, nie zdołał jednak oddać strzału!

• Gramy drugą połowę!

• 45+3' Koniec pierwszej części spotkania! Górnik prowadzi z Arką 1:0!

• 45+'3 Zdaje się, że teraz Jankowski ma rozbity nos..

• 45+2' Suarez fauluje Jankowskiego i otrzymuje żółtą kartkę.

• 45+1' Górnik w natarciu, a na stadionie głośne STO LAT! dla klubu Górnika Zabrze! Przypomnijmy, że jest to 70 lecie istnienia klubu!

• Stara się teraz przeprowadzić składną akcję Arka Gdynia, faulował Bochniewicza Jankowski.

• Rzut rożny dla gospodarzy, piłkę wrzuca Wolniewicz, strzał Suareza, jeszcze małe zamieszanie i piłka w posiadaniu Steinborsa!

• Marciniak złapany na pozycji spalonej! Wznowi Bielica !

• Zarandia chciał zagrać na lewą stronę do Marciniaka, przejął piłkę Zapolnik!

• Strasznie dużo energii ma dzisiaj Żurkowski, zdecydował się na mocny strzał z okolic 20 metrów piłka przelatuje wysoko nad bramką!

• Teraz Matuszek zbyt mocno traktuje rywala i otrzymuje kartkę!

• Krótko rozegrany rzut rożny do Wolniewicza, ten automatycznie dośrodkowuje piłkę w pole karne, wyskakuje najwyżej Dani Suarez i strzałem głową pokonuje bramkarza gości! 1:0 dla Górnika Zabrze!

• GOOOOOL !!! Dani Suarez!

• Żurkowski uderza z ostrego kąta i zmuszony do interwencji bramkarz Arki! Rzut rożny!

• Przycisnęli gdynian zawodnicy Górnika, teraz chwila oddechu, rozpocznie Steinbors.

• Płaskie dośrodkowanie w pole karne Wolniewicza, nie trafił w piłkę Żurkowski!

• Jankowski już kontynuuje grę.

• Aankour fauluje łokciem Żurkowskiego i otrzymuje żółtą kartkę!

• Dośrodkowanie w pole karne Arki, Matuszek źle trafił głową w piłkę i to był strzał niecelny!

• Dobra akcja gospodarzy, Igor Angulo zdołał wywalczyć korner!

• Jankowski musi zostać opatrzony poza linią boczną..

• Wybijają piłkę Górnicy, Jankowski zderzył się chwilę wcześniej z Bochniewiczem.

• Żurkowski próbował huknąć z 18 metrów, strzał zablokowany!

• Jimenez dośrodkowuje piłkę w pole karne, Steinbors piąstkuje piłkę na korner !

• Kolejne świetne zagranie Nalepy do Zbozienia, ale spalony!

• Ależ teraz było groźnie! Bielica ratuje Górnik przed stratą bramki! Jankowski na 4 metrze trafia w golkipera gospodarzy!

• Nalepa prostopadłym podaniem znalazł na 16 metrze Aankoura, ten jednak nie zdołał przyjąć futbolówki i wybijają to Górnicy!

• Dośrodkowanie Zarandii trafia do Deji, Arka w ataku pozycyjnym, ale na własnej połowie.

• Rzut rożny dla przyjezdnych, z 18 metra uderza piłkę Zarandia - obok bramki!

• Zarandia zagrywa do Janoty, ten odważył się na strzał, na rzut rożny wybija Bochniewicz!

• Angulo złapany na pozycji spalonej! Mogło być groźnie!

• Teraz faulowany Steinbors, wznowi od bramki golkiper Arki.

• Słabo rozegrany ten stały fragment gry, ale wciąż to Górnicy w posiadaniu futbolówki. Urynowicz wywalcza rzut rożny!

• Faulowany Żurkowski, od rzutu wolnego gospodarze.

• Gospodarze dziś w specjalnie przygotowanych czarno-czerwonych strojach, Arka Gdynia w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach.

• Od środka rozpoczynają goście z Gdyni i zaczynamy to spotkanie!

• Piłkarze obu ekip wychodzą na murawę, hymn Górnika Zabrze i za chwilę zaczynamy!

Maciej Ambrosiewicz
  • Witamy Państwa bardzo serdecznie, punktualnie o 18 rozpoczniemy transmisję z meczu pomiędzy Górnikiem Zabrze a Arką Gdynia, na żywo komentować to spotkanie będzie - Adrian Milewski. Zapraszamy do śledzenia naszej transmisji!

Tomasz Kuczyński, Szymon Szadurski

Mecz Górnik Zabrze - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Górnik Zabrze – Arka Gdynia ONLINE. W meczu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze zagra w sobotę z Arką Gdynia. Czy Górnik sprawi sobie prezent na 70. urodziny Początek spotkania o godz. 18, relacja na żywo z meczu Górnik - Arka w GOL24.pl!

Mecz Górnik Zabrze – Arka Gdynia ONLINE

Oglądaj mecz Górnik - Arka na żywo online w Player.pl >>>

W piątek Górnik Zabrze skończył 70 lat. W tym dniu o godzinie 1948 kibice odpalili 1948 rac wokół stadionu przy Roosevelta. W sobotę Arena Zabrze zapełni się fanami, którzy z okazji urodzin klubu chcieliby dostać prezent w postaci wygranej z Arką Gdynia.

Młody zespół Górnika w poprzedniej kolejce przegrał u siebie z Miedzią Legnica 1:3. Podopieczni trenera Marcina Brosza chcą się zrehabilitować w spotkaniu z Arką. Będą mieli dodatkową motywację, ale też większy stres, bo na trybunach Areny Zabrze zasiądą byli znani piłkarze 14-krotnego mistrza Polski.

Awizowani są Włodzimierz Lubański, Jerzy Gorgoń, Jan Kowalski, Stanisław Oślizło, Zygmunt Anczok, Henryk Latocha, Roman Lentner, Jan Banaś, Henryk Wieczorek, Rainer Kuchta, Józef Dankowski, Waldemar Matysik, Bogdan Gunia, Eugeniusz Cebrat, Ryszard Komornicki, Andrzej Pałasz, Andrzej Iwan, Jan Urban, Tadeusz Dolny, Andrzej Orzeszek, Dariusz Koseła, Tomasz Prasnal, Michał Bemben, Arkadiusz Aleksander, Dariusz Dźwigała, czy Dawid Jarka. Przed meczem odbędą się uroczystości odsłonięcia ostatnich siedmiu wizerunków w Galerii Sław.

Wspaniałe wspomnienia towarzyszą jubileuszowi klubu z Roosevelta, ale rzeczywistość już nie jest taka różowa. Górnik zajmuje przedostatnie miejsce w Lotto Ekstraklasie i potrzebuje punktów. - Punkty są bardzo ważne. Mam nadzieję, że zawodnicy sprężą się w sobotę i wygramy z Arką – powiedział jeden z „Orłów Górskiego” Jerzy Gorgoń, który przyjechał do Zabrza ze Szwajcarii.

Gospodarze zagrają bez pauzującego za żółte kartki Michała Koja. Arka przegrała w poprzedniej kolejce 0:3 z Cracovią. W sierpniu Górnik zremisował z Arką 1:1. Zabrzanie prowadzili po bramce Daniego Suareza w 45. minucie. Wyrównał Michał Janota w 88. minucie.

Żółto-niebiescy przystępują do tego starcia po trzech porażkach z rzędu, dwóch przegranych z Jagiellonią Białystok i kolejnej z Cracovią. Od czasu, kiedy zespół prowadzi trener Zbigniew Smółka, w takiej sytuacji arkowcy jeszcze nie byli. Dlatego też w Zabrzu muszą koniecznie wygrać i podbudować morale, gdyż ewentualna, czwarta klęska z rzędu będzie musiała już być odbierana jako oznaka ewidentnego kryzysu.

W ostatnim, przegranym meczu z Cracovią Arka nie tylko popełniła błędy w obronie i nie stworzyła sobie niemal żadnych sytuacji do strzelenia gola, ale także przebiegła po boisku ponad siedem kilometrów mniej od rywala. Niektórzy obserwatorzy jej gry już sugerują, że może być to oznaka przemęczenia zespołu po osiemnastu z rzędu kolejkach Lotto Ekstraklasy i dodatkowo bataliach w Pucharze Polski, w których jednak występowali w głównej mierze gracze rezerwowi. Od meczu z Cracovią do sobotniego starcia z Górnikiem zawodnicy mają jednak pięć dni przerwy w oficjalnych rozgrywkach.

- Gra wynika z tego, jak się czujemy na boisku - powiedział trener Arki. - Fizycznie Cracovia była lepiej dysponowana. Brakowało nam pressingu, z jakiego słynęliśmy u siebie. Boisko było ciężkie, nogi nie niosły i gra nam się nie układała. Przegraliśmy ten mecz motorycznie i mentalnie, po głupio straconej bramce.

Sędzią spotkania przy Roosevelta będzie Łukasz Szczech z Warszawy.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Górnik Zabrze - Arka Gdynia?

Mecz Górnik Zabrze – Arka Gdynia TRANSMISJA TV

Mecz Górnik - Arka będzie transmitowany online na żywo w telewizji. Wstęp do meczu rozpocznie się o godz. 17:40 w Canal+ Sport. Początek relacji na żywo ze spotkania Górnik - Arka w telewizji od godz. 18 w Canal+ Sport. Spotkanie komentować będą Rafał Dębiński i Marcin Baszczyński (z Zabrza).

18:00 mecz Górnik Zabrze – Arka Gdynia