Mecz Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

JCZ
Górnik – Jagiellonia LIVE! Marzą o rewanżu za lipiec
Górnik – Jagiellonia LIVE! Marzą o rewanżu za lipiec Henryka Zgiet
Mecz Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok ONLINE. W drugim piątkowym spotkaniu 17. kolejki beniaminek zagra z wicemistrzem Polski. Ma rachunki do wyrównania; w lipcu przegrał po bramce w ostatniej akcji spotkania. Relacja LIVE od 20:30 w GOL24.

Mecz Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok ONLINE

W tabeli obie drużyny dzielą dwa punkty. Więcej ma Górnik, chociaż w niedzielę przegrał w Warszawie z Legią 0:1. To spotkanie mogło ułożyć się inaczej, gdyby nie minimalny spalony odgwizdany przy trafieniu Łukasza Wolsztyńskiego. Po przerwach na oddymianie stadionu zespół zagrać słabiej. Oddał inicjatywę rywalowi, a ten pięć minut przed końcem regulaminowego czasu wbił gola. - Staraliśmy się do końca walczyć o korzystny wynik, mieliśmy do tego szanse między innymi dzięki świetnej dyspozycji Tomka Loski, ale w drugiej połowie było wiele sytuacji, które mogliśmy rozegrać znacznie lepiej – mówił na konferencji trener Marcin Brosz.

Gorzej niż Górnik wypadła Jagiellonia. Grała u siebie, z łatwiejszym przeciwnikiem, a jednak nie zdobyła komplet punktów - bezbramkowo zremisowała z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. To był mecz z gatunku tych do zapomnienia. W tygodniu trener Ireneusz Mamrot zabrał piłkarzy do komory, by podczas zabiegów krioterapii się zahartowali. W pierwszym bezpośrednim spotkaniu z Górnikiem okazali się lepsi, wygrywając 2:1. Decydująca bramka padła w doliczonym czasie z rzutu karnego, a jej autorem okazał się Łukasz Sekulski, dla którego było to... ostatnie trafienie w lidze. Zabrzanie kończyli wtedy w dziewiątkę, bo za dwie żółte kartki wylecieli z boiska Dani Suarez i David Ledecky.

Przynajmniej dla jednego zawodnika piątkowy mecz będzie szczególny. Chodzi o Damiana Kądziora, który niedawno został pierwszy raz powołany do kadry narodowej, a którego piłkarsko wychowała właśnie Jagiellonia. Ojciec nie ma dylematu komu należy dzisiaj kibicować: - Jagiellonia jest mi bliska, bo przecież jestem rodowitym białostoczaninem. Ale jeszcze bliższy jest Damian, bo to przecież mój syn. Będę trzymał kciuki może nie tyle za Górnika, co za niego – mówi Robert Kądzior, ojciec Damiana, pracujący w MOSP Białystok.

Bukmacherzy w roli nieznacznego faworyta widzą Górnika. Na trybunach zasiądzie komplet widzów (w tym grupa z Białegostoku). Zawody poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik z Siedlec.

Nie zagrają:

Górnik: R. Wolsztyński, Nowak, Pawłowski
Jagiellonia: Węglarz

Forma w ostatnich meczach:

Górnik:
Legia Warszawa – Górnik 1:0 (Ekstraklasa, 19.11.2017)
Górnik – Lech Poznań 3:1 (Ekstraklasa, 04.11.2017)
Sandecja Nowy Sącz – Górnik 1:2 (Ekstraklasa, 28.10.2017)

Jagiellonia:
Jagiellonia – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0 (Ekstraklasa, 17.11.2017)
Neman Grodno – Jagiellonia 2:0 (Ekstraklasa, 10.11.2017)
Wisła Płock – Jagiellonia 1:2 (Ekstraklasa, 04.11.2017)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Jagiellonia – Górnik 2:1 (Ekstraklasa, 23.07.2017)
Jagiellonia – Gónik 0:0 (Ekstraklasa, 24.04.2016)
Jagiellonia – Górnik 2:3 (Ekstraklasa, 04.12.2015)

Mecz Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny na platformie Canal+ Sport Online i na stronie ncplusgo.pl, a za granicą na Daily Motion. Komentują Przemysław Pełka i Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE od 20:30 w GOL24.pl

Samochody "Lewego". Czym jeździ polski snajper?