Mecz Górnik Zabrze - Lech Poznań ONLINE. "Kolejorz"...

Mecz Górnik Zabrze - Lech Poznań ONLINE. "Kolejorz" przełamie serię Górnika? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 10. kolejka
2019-09-28 20:00

Górnik Zabrze

1

Lech Poznań

3

• Koniec meczu. Po 3 meczach bez zwycięstwa Lech przełamał się w Zabrzu, wygrywając z Górnikiem 3:1.

• Jakub Moder przedarł się w pole karne i decyduje się na strzał z ostrego kąta. Piłka po odbiciu się od Martina Chudy'ego spada pod nogi Christiana Gytkjaera, który z bliska kieruje ją do siatki.

• CHRISTIAN GYTKJAER DOBIJA GÓRNIKA!!!

• A teraz okazję miał Igor Angulo. Jego strzał został zablokowany.

• Aut dla Lecha na wysokości pola karnego gospodarzy. Przekombinował Darko Jevtić, który nie zdołał uderzyć do pustej bramki.

• Solowa akcja Jakuba Kamińskiego lewą stroną. Zamiast podać na 20. metr zdecydował się na strzał z dystansu. Po rykoszecie piłkę łapie Martin Chudy.

• Przewinienie w ofensywie Erika Janży. Przypadkiem trafił ręką w twarz Roberta Gumnego.

• Jarosław Przybył dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Przerwa w grze. Paweł Bochniewicz doznał urazu i raczej nie dokończy tego spotkania. Przez wyczerpany limit zmian Górnik będzie grać w "dziesiątkę".

• Dalekie zagranie Pawła Bochniewicza do Igora Angulo. Górą w walce o piłkę był Robert Gumny.

• Joao Amaral schodzi, Darko Jevtić wchodzi.

• Źle rozegrany rzut rożny zapoczątkował kontrę Lecha. Joao Amarala fauluje Jesus Jumenez, który zostaje upomniany żółtą kartką.

• W odpowiedzi atak Erika Janży. Jego dośrodkowanie blokuje Robert Gumny. Korner dla Górnika

• Dogodną okazję marnuje Jakub Moder. Po chwili Christian Gytkjaer uderza zza pola karnego wysoko nad poprzeczką.

• Dariusz Żuraw zmienia strzelców bramek. Teraz, za Kamila Jóźwiaka, pojawia się Maciej Makuszewski.

• Mickey van der Harta spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Borisa Sekulicia.

• Djordje Crnomarković w ostatniej chwili, tuż przed linią 16. metra, przerywa rajd Kamila Zapolnika. Gdyby nie ta interwencja, to byłoby groźnie pod bramką Lecha.

• Od razu podanie w pole karne do Ghańczyka. Szybszy był jednak Mickey van der Hart.

• Ishmael Baidoo zmienia Daniela Ściślaka.

• Przewinienie Roberta Gumnego na prawej stronie. Od razu piłkę ustawia Erik Janża, który w dośrodkowanie włożył ciut za dużo siły. Aut dla Lecha.

• Filip Banović pognał środkiem i zamierzał posłać dalekie podanie na wolne pole do Jesusa Jumeneza. W ostatniej chwili zmienił zdanie i poda na prawo, Niedokładnie. Słuszne pretensje ma Hiszpan.

• Za Tymoteusza Puchacza na murawie pojawia się Jakub Kamiński.

• Kamil Zapolnik znalazł miejsce i uderza... barkiem. Piłka ląduje na górnej siatce!

• Rzut wolny dla zabrzan z prawej strony. Erik Janża ustawia piłkę...

• A teraz oskrzydlająca akcja Erika Janży. Piłkę po jego płaskim zagraniu pewnie chwyta bramkarz.

• Jesus Jumenez na lewej stronie. Miał możliwość zagrania do obiegającego go Erika Janżę, ale zdecydował się na centrę. Zagrał za głęboko i Mickey van der Hart łapie piłkę.

• A teraz Kamil Jóźwiak pokazał się w ofensywie. Podaje na prawą stronę do Tymoteusza Puchacza. Ten nie zdołał jednak opanować piłki.

• Boris Sekulić poczuł na plecach rękę Kamila Jóźwiaka i pada na murawę. Sędzia nasłuchuje opinię z VAR-u. Nie ma mowy n rzucie karnym.

• Filip Banović zastępuje Alasanę Manneha.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Lecha. Jednak Kamil Jóźwiak podaje nie w tempo do Christiana Gytkjaera. Duńczyk spodziewał się podania do nogi, a nie na wolne pole.

• Christian Gytkjaer uderza z dystansu wysoko nad bramką Martina Chudy'ego.

• Łukasz Wolsztyński zmienia Davida Kopacza.

• Teraz zaatakowali gospodarze. Po ostrym wstrzeleniu piłki z prawej piłki akcję zbyt późno zamknął Kamil Zapolnik.

• Bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Rzut wolny z ok. 25 metrów. Sędzia aż musiał sprayem wyznaczyć inię Christianowi Gytkjaerowi, przez co wykonanie stałego fragmentu gry opóźnia się.

• Żółta kartka dla Pawła Bochniewicza za faul na Joao Amaralu. To oznacza, że będzie pauzować w następnej kolejce.

• Pierwszy atak ze strony gospodarzy przynosi rzut rożny. Po krótkim rozegraniu niezbyt precyzyjne dośrodkowanie. Ostatecznie Mickey van der Hart łapie piłkę.

• Lech zaczyna drugie trzy kwadranse!

• Wracamy do Zabrza na drugą połowę meczu 10. kolejki Górnik - Lech Poznań. Po pierwszych trzech kwadransach Kolejorz prowadzi 2:1. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Po bardzo dobrym widowisku Lech prowadzi w Zabrzu z Górnikiem 2:1. Bramki dla Kolejorza strzelili Kamil Jóźwiak i Tymoteusz Puchacz, a dla gospodarzy trafił Jesus Jimenez. Druga połowa zapowiada się zatem bardzo interesująco.

• "W życiu pewne są 3 rzeczy - śmierć, podatki i zejście Robbena do lewej nogi". Teraz to powiedzenie można zmodyfikować. Tymoteusz Puchacz popisał się firmową akcją ":Latającego Holendra" i uderzeniem zza linii 16. metra przy prawym słupku wpisuje się na listę strzelców!

• LECH ZNÓW PROWADZI TYMOTEUSZ PUCHACZ!!!

• Igor Angulo! Wydawało się, że zwlekając ze strzałem i "wyrzucając się" z piłką na lewą stronę "szesnastki" akcja spaliła na panewce... Nic bardziej mylnego - uciekł Robertowi Gumnemu z "siatką" i huknął w stronę lewego górnego rogu, ale Mickey van der Hart z trudem paruje!

• Po chwili Jesus Jimenez na swojej nominalnej pozycji pognał prawie 30 metrów. Z linii końcowej centruje na dalszy słupek do Borisa Sekuclia, który głową posyła piłkę wysoko nad bramką.

• Hiszpan niespodziewanie pojawił się na środku pola karnego, zostawiając lewy korytarz Erikowi Janży. I po jego dośrodkowaniu pokonuje Mickeya van der Harta mocnym uderzeniem głową!

• GÓRNIK WYRÓWNUJE! JESUS JIMENEZ!!!

• Christian Gytkjaer podaje w "uliczkę" do wbiegającego Kamila Jóźwiaka. Jego strzał na wślizgu z narożnika pola bramkowego broni nogami martin Chudy! Jeszcze o górną piłkę powalczył Jakub Moder, ale uprzedził go Erik Janża wybiciem na korner

• Efektowną "ruletą" a' la Zizou urwał się Przemysławowi Wiśniewskiemu Joao Amaral. "Rumakowanie" skończyło się jednak szybko na Pawle Bochniewiczu.

• Rajd Wołodymyra Kostewycza lewą stroną powstrzymany przez Borisa Sekulicia. Ukrainiec wywalczył jednak aut na wysokości pola karnego gospodarzy.

• Nieliczni, ale fanatyczni

• 5/3 Strzały/strzały celne 5/1

• Christian Gytkjaer cofnął się do drugiej inii, by pomóc w rozegraniu. Dostaje piłkę i od razu zagrywa prostopadle do wychodzącego na czystą pozycję Tymoteusza Puchacza. Wślizgiem piłkę wybija jednak Erik Janża.

• To pierwszy gol stracony przez Górnika na własnym stadionie w tym sezonie. Każda seria kiedyś się kończy...

• Jakub Moder wywalczył piłkę na prawej stronie i podaje do Roberta Gumnego. Ten przytomnie podaje przed pole karne do Kamila Jóźwiaka, który niemal od razu decyduje się na strzał. Piłka odbiła się od pleców Przemysława Wiśniewskiego i w pada do siatki tuż przy prawym słupku. Złapany na wykroku Martin Chudy nie miał szans na interwencję.

• GOL DLA LECHA! KAMIL JÓŹWIAK!!!

• A teraz Igor Angulo dostał to, co "tygryski lubią najbardziej". W jego przypadku było to prostopadłe podanie na wolne pole. W polu karnym za długo przekładał sobie piłkę i został zablokowany.

• Atak pozycyjny Górnika w środku pola. Podanie na prawą flankę do Borisa Sekulicia okazało się ciut za mocne.

• Liczymy na to, że seria zostanie podtrzymana

• Rzut wolny dla gospodarzy z lewej strony. Do ostro bitej piłki przez Erika Janży dopadł Kamil Zapolnik, który główkuje wysoko nad bramką.

• Osamotniony Joao Amaral biegnie w stronę pola karnego Górnika. Przed nim było 3-4 rywali i w prosty sposób traci piłkę.

• Akcję Górnika w postaci zagrania z pominięciem drugiej linii do Jesusa Jimeneza. Nagle rozlega się gwizdek sędziego -spalony.

• Boris Sekulić podaje prostopadle w pole karne do Kamila Zapolnika, który z prawej strony "szesnastki" w stronę lewego dolnego rogu! Piłę na korner zdołał musnąć bramkarz Lecha!

• I korner dla Lecha nie przynosi zagrożenia. Martin Chudy z "piątki".

• Dwójkowa akcja Erika Janży z Jesusem Jimenezm. Strzał Hiszpana zdołał odbić Mickey van der Hart.

• Źle rozegrany korner zapoczątkował kontrę Lecha. Na strzał z dystansu zdecydował się Jakub MOder, ale trafił w Przemysława Wiśniewskiego.

• Boris Sekulić podłączył się do akcji ofensywnej i dostaje bardzo dobre podanie na prawo skrzydło. Zagrywa płasko na bliższy słupek, gdzie Djordje Crnomarković wybija na uwolnienie.

• Przewinieniem w środku pola Kamil Zapolnik przerywa akcję Lecha. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• A teraz okazja dla Górnika. Ze strzałem Davida Kopacza poradził sobie bez wysiłku Mickey van der Hart.

• W odpowiedzi atak "Kolejorza". W ostatniej chwili Paweł Bochniewicz zablokował strzał Christiana Gytkjaera.

• Niezłe dośrodkowanie Erika Janży, ale nie wykorzystał tej okazji Przemysław Wiśniewski.

• Na gwizdek Jarosława Przybyła rozpoczyna się pierwsza polowa!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Niebawem losowanie stron!

• Rezerwowi Górnika: Kudła- Amarson, Baidoo. Ł. Wolsztyński, Koj, Matras, Krawczyk, Mateuszek, Banović

Rezerwowi Lecha: Mleczko - Jevtić, Żamaletdinow, Makuszewski, Cywka, Skrzypczak, Marchwiński, Kamiński.

• Kapitanami w dzisiejszym spotkaniu są obcokrajowcy: Igor Angulo i Mickey van der Hart.

• Po 9 kolejkach obie ekipy mają identyczny dorobek punktowy. Zgromadziły po 12 punktów dzięki... 3 zwycięstwom, 3 remisom i 3 porażkom. Dodatkowo od 3 gier nie zdołały wygrać.

A jak wygląda sytuacja w lidze? Dzięki lepszemu bilansowi bramek (14:12) 9. miejsce zajmuje Lech, a "piętro" niżej jest Górnik (8:7).

• Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z Zabrza, gdzie już za 20 minut Górnik zmierzy się z Lechem!

red

Mecz Górnik Zabrze - Lech Poznań ONLINE

Mecz Górnik Zabrze - Lech Poznań ONLINE ©Grzegorz Dembinski

Mecz Górnik Zabrze - Lech Poznań ONLINE. W tym sezonie Zabrze to prawdziwa twierdza. Jak do tej pory zabrzanie nie stracili u siebie jeszcze bramki. "Kolejorz" spróbuje dziś przełamać tę dobrą passę. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20.

Górnik w tym sezonie ma podobny bilans jak Lech - trzy zwycięstwa, trzy remisy, trzy porażki. Jest w tabeli tuż za poznaniakami, ale różni go od Kolejorza to, że traci mało bramek.

Defensywa gospodarza sobotniego meczu jest zdecydowanie najbardziej solidną formacją zespołu.
Od pierwszej kolejki występuje w niezmienionym składzie. Trener Brosz nie zdecydował się nawet na rozdzielenie pary stoperów Paweł Bochniewicz - Przemysław Wiśniewski w meczu o Puchar Polski z Polonią Środa. Zabrzanie wygrali 6:0. Wiśniewski zresztą rozpoczął kanonadę zabrzan w Środzie. Po rzucie rożnym wyskoczył najwyżej w polu karnym Polonii i głową skierował piłkę do siatki. Na stałe fragmenty gry Górnika piłkarze Lecha muszą zwrócić uwagę, bo jest to zespół dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi i przez to groźny, gdy trzeba w powietrzu walczyć o piłkę.

Lech ostatnio nie błyszczy w ataku, ofensywny styl, za który był chwalony na początku sezonu to już historia. Wpływ na to ma z pewnością dyspozycja Darko Jevticia. Gdy znajduje się w formie, jest motorem napędowym „Poznańskiej Lokomotywy”, strzela gole i asystuje. Lecz gdy brakuje mu pary, traci mnóstwo piłek, źle podaje i cały Lech wygląda tak jakby zaciągnął ręczny hamulec.

- Darko wpadł trochę w dołek. Mam nadzieję, że szybko uda się nam go z niego wyciągnąć. Ławka dla Christiana Gytkjaera w meczu z Jagiellonią i gra Pawła Tomczyka od początku też była dla niego sygnałem, że oczekujemy od niego więcej. Potrzebujemy Gytkjaera w optymalnej formie tak samo jak innych piłkarzy. Wtedy wrócimy na zwycięską ścieżkę - zapowiada Dariusz Żuraw, trener Lecha.

Oglądaj mecz Górnik Zabrze - Lech Poznań na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Górnik Zabrze - Lech Poznań

Nie ma informacji na temat osłabień gospodarzy. Przyjezdni na pewno bez Pawła Tomczyka (odpoczynek po wstrząśnieniu mózgu). Raczej do kadry nie zostanie jeszcze włączony Juliusz Letniowski.

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Lech - Górnik 0:3 (Ekstraklasa, 15.03.2019)
Górnik - Lech 2:2 (Ekstraklasa, 5.10.2018)

Mecz Górnik Zabrze - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie za pośrednictwem aplikacji Canal+ Sport Online. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:00. Komentuje duet Adam Marchliński i Marcin Baszczyński. Zapraszamy!