Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Grają o bilety na Narodowy w Warszawie

Fortuna Puchar Polski, 1/4 finału
2019-02-27 20:30

Górnik Zabrze

1

Lechia Gdańsk

2

• W rzeczy samej - Tomasz Musiał gwiżdże po raz ostatni! Lechia Gdańsk jest pierwszym półfinalistą Pucharu Polski po pokonaniu (2:1) Górnika Zabrze!

• IGOL ANGULO NIE MYLI SIĘ!

Pewnie wykonana "jedenastka", ale wydaje się, że zabraknie czasu na wyrównanie

• Będzie jeszcze ciekawie! Rzut karny dla Górnika!

• Konrad Michalak powinien, a właściwie musiał, wykorzystać tę "setkę"! Znalazł się w sytuacji sam na sam z Martniem Chudym, ale... skiksował! Wyraźnie piłka podskoczyła na nierównej murawie!

• Na ostatnie chwile doliczonego czasu gry wchodzi Mateusz Żukowski w miejsce Flavio Paixao.

• Tomasz Musiał dolicza co najmniej 3 minuty do drugiej połowy.

• Za to bardzo dobry wysęp notuje Zlatan Alomerović, który ponownie ratuje swoich kolegów przed utratą gola! Z trudem paruje piłkę po uderzeniu rywala z bliskiej odległości!

• "Żółtko"na koncie Łukasza Wolsztyńskiego za faul. Niewiele wniósł do gry po wejściu z ławki.

• To już niemal pieczętuje awans Lechii do półfinału Pucharu Polski. Kolejne uderzenie z dalszej odległości wieńczący rajd i Martin Chudy skapitulował!

• LECHIA PODWYŻSZA PROWADZENIE! TOMASZ MAKOWSKI!!!

• "Ciekawa" zmiana w ekipie gospodarzy. Za pomocnika, Waleriana Gwilię, wchodzi obrońca - Dani Suarez.

• Ishmael Baidoo podaje do Michała Koja, który niemal od razu decyduje się na strzał. Wysoko nad bramką.

• Teraz to przewinił Mateusz Matras, który faulował Flavio Paixao. Sędzia nie decyduje się jednak sięgać do kieszonki.

• Napastnik Arki znowu w roli głównej. Tym razem, zdaniem sędziego, faulował w ofensywie Mateusza Matrasa. Nie może pogodzić się z taką interpretacją.

• O właśnie - z kontrą skrzydłem ruszyli zawodnicy Piotra Stokowca. W finalnej fazie akcji Jakub Arak został jednak zablokowany.

• Kwadrans pozostaje gospodarzom do wyrównania i doprowadzeni do dogrywki. Czy piłkarze Marcina Brosza zdążą? A może to Lechia podwyższy prowadzenie, pozbawiając Górnika złudzeń?

• Przebojową akcję lewym skrzydłem przeprowadził Jesus Jumenez. Poradził sobie z Błażejem Augusstynem i Michałem Napelą, ale "rumakowanie" skończyło się na Zlatanie Alomoeroviciu.

• Jakub Arak melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Artur Sobiech.

• 8 462 widzów w Zabrzu.

• Błażej Augustyn w ostatniej chwili ratuje swoich kolegów przed tratą gola! Czystym wślizgiem blokuje strzał Igora Angulo!

• Jesus Jimenez pokusił się o strzał. Posyła piłkę wysoko nad bramką. Hiszpan nie wyraźnie niepocieszony takim obrotem spraw.

• Niewiele brakowało, by Błażej Augustyn wpisał się na listę strzelców! Świetnie nabiegł na piłkę wrzuconą z narożnika przez Konrada Michalak, ale uderza głową w sam środek bramki - tam stał Martin Chudy!

• Jesus Jimenez poradził sobie z rywalem na lewym skrzydle, po czym podaje w pole karne do rezerwowego Łukasza Wolsztyńskiego. Jego anemiczne uderzenie nie sprawiło problemów Zlatanowi Alomeroviciowi.

• I Ishmael Baidoo wchodzi za Macieja Ambrosiewicza.

• W miejsce Giannisa Mystakidisa pojawia się Łukasz Wolsztyński

• Od razu szansę na pokazanie się dostał Konrad Michalak. Odbiera bardzo dobre podanie w polu karnym, ale nie zdołał oddać strzału.

• Konrad Michalak zmienia Michała Maka, strzelca jedynej bramki w tym spotkaniu.

• Do głosu doszli piłkarze Marcina Brosza. Wywalczyli drugi korner (przy trzech gości). Nie udało się jednak stworzyć zagrożenia pod bramką Zlatana Alomerovicia.

• Gdańszczanie są o 45 minut od półfinału Pucharu Polski

• Przewaga jest po stronie Lechii, ale nie jest w stanie podwyższyć prowadzenia. Strzał Flavio Paixao był daleki od ideału.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian personalnych.

• Wracamy do Zabrza, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Górnik - Lechia Gdańsk w ramach Pucharu Polski. Po bramce Michała Maka z 33. minuty prowadzą goście.Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowie. Lechia Gdańsk prowadzi w Zabrzu z Górnikiem po pięknej bramce Michała Maka z dystansu.

• Z kontrą lewa stroną chciał wyjść Filip Mladenović. Jego akcję przerywa jednak Mateusz Matras.

• Kontra Górnika spaliła na panewce. W ostatniej chwili przerwali ją lechiści.

• Gospodarze nie są w stanie otrząsnąć się po stracie bramki. Muszą pamiętać, że na tym etapie rozgrywek Pucharu Polski nie ma już drugiego meczu.

• Świetnie skalibrował celownik skrzydłowy Lechii. Przed momentem mocno chybił, a teraz popisał się świetnym uderzeniem z dystansu, który pozbawił szans na skuteczną interwencję bramkarza Górnika!

• LECHIA NA PROWADZENIU! MICHAŁ MAK!!!

• Nie wyszło przewrotką, to.. wolejem teraz. Michał Mak posyła piłkę wysoko nad bramką gospodarzy.

• Flavio Paixao chciał uderzyć jak... Igor Angulo w meczu ligowym przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. Sęk w tym, że Portugalczyk nie trafił w piłkę.

• Giannis Mystakidis uderza teraz wysoko nad bramką. Mógł zdecydowanie więcej "wycisnąć" z tej akcji.

• Rzut wolny dla gospodarzy po faulu Karola Fili na Jesusie Jimenezie. o niezłej wrzutce Waleriana Gwilii piłka otarła się od zawodnika Górnika i Zlatan Alomerović z najwyższym trudem broni!

• Żółta kartka dla Tomasza Makowskiego za faul.

• Igor Angulo marnuje wyborną okazję do wpisania się na listę strzelców! Świetnie "zabrał się" z piłką w pole karne, po czym, po zgubieniu rywala, uderza jednak wprost w Zlatana Alomerovicia!

• Obie strony grają na dośrodkowania niemal z uporem maniaka. Kolejna pewna interwencja bramkarza, a dokładniej Martina Chudego po centrze z lewej strony.

• Bez powodzenia.

Za to z akcją lewa flanką wyszli gospodarz.e Po dośrodkowaniu spokojnie interweniuje Zlatan Alomerović.

• ... po którym strzelał Michał Mak. Piłka po rykoszecie wychodzi poza linię końcową.

• Niespodziewanie "z przodu" pojawił się Filip Mladenović, który "zamykał" akcję Lechii na lewej stronie. Dobiera bardzo dobre diagonalne podanie w "szesnastce" Górnika, ale został zablokowany. Korne...

• Niewiele brakowało, by Jesus Jimenez wykorzystał błąd Zlatana Alomerovicia przy wyprowadzaniu. A może ciut więcej niż niewiele - błąd bramkarza Lechii zdołał naprawić Michał Nalepa.

• Arturowi Sobiechowi brakowało trochę centymetrów, by czysto uderzyć piłkę po dośrodkowaniu z bocznego sektora. Nie udało mu się podnieść ciśnienia Martinowi Chudemu.

• Martin Chudy spokojnie łapie piłkę po strzale Flavio Paixao z dystansu.

• Akcja Lechii skrzydłem przerwana gwizdkiem sędziego. Michał Mak dał sięzłapać w pułapkę ofsajdową.

• W odpowiedzi atak piłkarzy Piotra Stokowca. Martin Chudy został zobligowany do piąstkowania przed "szesnastkę", gdzie Tomasz Makowski faulował Giannisa Mystakidisa.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Lechii.

• Pierwsza akcja gospodarzy przynosi rzut rożny po interwencji Zlatana Alomerovicia. Uderzał Giannis Mystakidis.

• Gwizdek Tomasza Musiała i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Lechia Gdańsk: Kuciak, Dymerski, Michalak, Haraslin, Sopońcko, Arak, Żurkowski.

• Rezerwowi Górnika Zabrze: Loska, Arnarson, Łukasz Wolsztyński, Dani Suarez, Baidoo, Matuszek, Gryszkiewicz.

• Lechia Gdańsk już w pierwszej rundzie trafiła na Wisłę Kraków, którą pokonała w serii rzutów karnych (1:1, k. 5:4). Potem były wygrane z Resovią 3:1 i Bruk Bet Termalicą Nieciecza 3:1.

• Górnik Zabrze nie miał trudnej drogi do ćwierćfinału. w obecnej edycji Pucharu Polski pokonał 9:0 Unię Hrubieszów, 1:0 Legionovię Legionowo i 4:1, ale po dogrywce, Rozwój Katowice.

• Zapraszamy na relację LIVE z ćwierćfinałowego meczu Pucharu Polski Górnik - Lechia. W podstawowym składzie zagrają dwaj najskuteczniejsi zawodnicy Ekstraklasy: Igor Angulo i Flavio Paixao. Który zespół zamelduje się w 1/2 finału?

red, Rafał Musioł

Górnik - Lechia LIVE! Grają o bilety na Narodowy w Warszawie

Górnik - Lechia LIVE! Grają o bilety na Narodowy w Warszawie ©Piotr Hukało

Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk ONLINE. Czas na kolejną porcję emocji związanych z Pucharem Polski. Jako pierwsi o półfinał powalczą dwaj przedstawiciele Lotto Ekstraklasy. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.

Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk ONLINE

Górnik Zabrze w obecnej edycji Pucharu Polski ma za sobą trzy mecze: 9:0 pokonał Unię Hrubieszów, 1:0 Legionovię Legionowo i 4:1, ale po dogrywce, Rozwój Katowice. Wszystkie te spotkania rozegrał na wyjazdach, dopiero dziś, w ćwierćfinale, wystąpi przed własną publicznością przeciwko Lechii Gdańsk.

- Przed sezonem złożyłem deklarację, że liga i Puchar Polski są dla nas tak samo ważne i nic się nie zmieniło - mówi trener zabrzan, Marcin Brosz.

- Nie ma co ukrywać, że europejskie puchary nam się spodobały i chcielibyśmy tę przygodę powtórzyć, zwłaszcza, że jesteśmy bogatsi o ubiegłoroczne doświadczenia. A Puchar Polski wciąż nam daje szansę na spełnienie tego marzenia - dodaje prezes Bartosz Sarnowski.

Spotkanie z Lechią Gdańsk (transmisja w Polsacie Sport) rozpocznie się o godzinie 20.30, co oznacza, że w przypadku dogrywki i rzutów karnych może zakończyć się grubo po 23.

- Chcemy ten mecz wygrać i tylko to się liczy. Jeśli w tym celu trzeba będzie spędzić na boisku więcej niż 90 minut jesteśmy na to gotowi - zapowiada Brosz.

Smaczkiem spotkania może być konfrontacja Igora Angulo i Flavio Paixao, dwóch najskuteczniejszych zawodników Lotto Ekstraklasy. Pierwszy z nich odgrywa kluczową rolę w walce drużyny o utrzymanie, drugi napędza ekipę, która z coraz większą przewagą spogląda na wszystkich ligowych konkurentów z góry.

Awans do ćwierćfinału gwarantuje premię z Polskiego Związku Piłki Nożnej w wysokości 125.000 złotych. Przebicie się do czwórki to już podwojenie tej kwoty. Zwycięzca wielkiego finału, który odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym, wzbogaci się o 3 miliony, pokonanemu zostanie natomiast pół miliona.

Puchar Polski: Kto wygra mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk?

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Lechia - Górnik 4:0 (Ekstraklasa, 22.12.2018)
Górnik - Lechia 0:2 (Ekstraklasa, 18.08.2018)
Górnik - Lechia 1:1 (Ekstraklasa, 08.12.2017)

Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport. W internecie mecz dostępny w aplikacji IPLA TV. Komentuje duet Mateusz Borek – Waldemar Prusik. Reporterem z murawy będzie zaś Mariusz Hawryszczuk. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:30.