Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Iberyjski pojedynek napastników.

PKO Ekstraklasa, 28. kolejka
2020-06-05 20:30

Górnik Zabrze

2

Lechia Gdańsk

2

• I za to uwielbiamy Ekstraklasę. Niby pewne prowadzenie Górnika, 2 kapitalne ciosy Erika Jirki, a tu wchodzi Łukasz Zwoliński i ratuje Lechię przed porażkę. Zresztą inni rezerwowi też wnieśli sporo do gry. Kenny Saief zanotował asystę przy pierwszej bramce i był bardzo aktywny. Filip Mladenović też pokazał się z dobrej strony (i nawet nie dostał żółtej kartki - to już plus).

Zabrzanie liczyli, że dowiozą wygraną do końca, ale przez przymusową przerwę chyba zapomnieli, że "2:0 to niebezpieczny wynik". Zwłaszcza w Ekstraklasie.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24!

• Koniec meczu! Na dublet Erika Jirki odpowiedział dwukrotnie rezerwowy Łukasz Zwoliński i Lechia wywozi z Zabrza "oczko"!

• Przeciągnięte dośrodkowanie Erika Jirki. Od bramki Dusan Kuciak.

• Żółta kartka na koncie Romana Prochazki.

• Nerwowo w obu szeregach. Walczą o komplet punktów.

• Tomasz Musiał dolicza 5 minut do drugiej odsłony. Może być ciekawie!

• Żółta kartka dla Kenny'ego Saiefa.

• GOL ŁUKASZA ZWOLIŃSKIEGO ZOSTAŁ ZALICZONY!!!
    W momencie podania i rykoszetu Łukasz Zwoliński, w przeciwieństwie do dwóch kolegów, nie był na spalonym i to mogło zmylić liniowego
    . Górnik na własne życzenie traci 2 bramki w krótkim odstępie czasu!

• Tomasz Musiał czeka na komunikat wozu VAR i w tym czasie Roman Prochazka dość żywiołowo coś mu komunikował.

• Po rykoszecie piłkę na 8. metrze przejmuje Łukasz Zwoliński, który kieruje piłkę do siatki! Radość nie trwała długo, bo zdaniem liniowego był spalony!

• Po rzucie wolnym korner dla Lechii.

• "Żółtko" na koncie Erika Janży. Tym samym w następnej kolejce nie zagra przez nadmiar.

• Marcin Brosz chce obronić wynik i wzmacnia defensywę. Za Igora Angulo pojawia się Michał Koj.

• Żółta kartka na koncie Szymona Matuszka. "Tylko" żółta kartka, bo "sanki" w jego wykonaniu mogły zrobić krzywdę Tomaszowi Makowskiemu.

• Goście poczuli krew i rzucili się do odrabiania straty. Bezskutecznie. Martin Chudy wznawia grę z "piątki".

• Akcja rezerwowych - Kenny'ego Saiefa i Łukasza Zwolińskiego - daje jeszcze nadzieję gdańszczanom na wywiezienie z Zabrza korzystnego wyniku. Po podaniu pierwszego z wymienionych Łukasz Zwoliński urwał się Pawłowi Bochniewiczowi i mocnym strzałem, po rękach bramkarza, kieruje piłkę do siatki!

• LECHIA ŁAPIE KONTAKT! ŁUKASZ ZWOLIŃSKI!!!

• To była "setka" Flavio Paixao! Główkuje jednak anemicznie po centrze Jaroslava Mihalika w sam środek bramki. Dokładnie tam, gdzie stał Martin Chudy!

• Kenny Saief zmienia Rafała Pietrzaka. To ostatnia zmiana w ekipie gości.

• Strzał Romana Prochazki. Może umie kopnąć z dystansu, ale celownik ma mocno rozregulowany.

• Erik Jirka skradł (Pai)show

• Bez zagrożenia pod bramką Martina Chudego.

• Goście chcą szybko strzelić bramkę kontaktową. Na razie udało się wywalczyć rzut rożny.

• Zabójcza kontra Górnika, którą technicznym uderzeniem z linii 16. metra finalizuje Erik Jirka! Wyciągnięty jak struna Dusan Kuciak nie był w stanie sięgnąć piłki!

• DUBLET ERIKA JIRKI!!!

• Do piłki na 16. metrze ruszyli Łukasz Zwoliński i Martin Chudy, którzy nagle znaleźli się na kolizyjnej. I zderzyli się. Przez moment nie podnosili się z murawy, ale wydaje się, że jest wszystko w porządku.

• Alasana Manneh kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Szymon Matuszek.

• A teraz lewą flanką ruszył Rafał Pietrzak. Czystym wślizgiem piłkę zagarnął Przemysław Wiśniewski. Gdyby na trybunach byli kibice, to za tę interwencję zostałby nagrodzony gromkimi brawami.

• Martin Chudy na raty łapie piłkę po dośrodkowaniu Karola Fili.

• Tomasz Makowski w roli prawoskrzydłowego centruje na dalszy słupek do Flavio Paixao. Portugalczyka uprzedza Stavros Vasilantonopoulos, który wybija piłkę głową poza pole karne.

• Źle rozegrany rzut wolny dał szansę ruszyć Górnikowi z kontrą. W prosty sposób piłkę w kole środkowym stracił Jesus Jimenez.

• Kamil Zapolnik wchodzi za Georgiosa Giakoumakisa.

• Przewinienie Pawła Bochniewicza na Flavio Paixao. Do bramki gospodarzy jest jednak ok. 30 metrów.

• Martin Chudy wyciągnięty jak struna z trudem paruje piłkę do boku po kiksie Przemysława Wiśniewskiego Gdyby nie on, to na tablicy wyników obie drużyny miałyby "jedynki"!

• Filip Mladenović zmienia Patryka Lipskiego.

• Rafał Pietrzak podaje prostopadle w pole karne do Macieja Gajosa. Ten nie dość, że nie poradził sobie z Stavrosem Vasilantonopoulosem, to jeszcze faulował. Na gwizdek sędziego... udawał Greka.

• W odpowiedzi atak Patryka Lipskiego zablokowany. Lechia ma jednak (drugi w tym meczu) korner.

• Z groźnie zapowiadającą się kontrą ruszył Górnik. Podanie Jesusa Jimeneza do Georgiosa Giakoumakisa było tragiczne. Powinien zagrać po cięciwie na lewą flankę, a zagrał po cięciwie wprost pod nogi Michała Nalepy.

• Niezłe dośrodkowanie Rafała Pietrzaka, ale górą obrona Górnika. Jeszcze poprawka Jaroslava Mihalika w postaci miękkiej wrzutki, ale Martin Chudy pewnie interweniuje.

• Karol Fila decyduje się na płaski strzał z ok. 30 metrów. Po interwencji defensora Górnika goście mają rzut rożny.

• Bezpardonowe wejście Erika Janży. Sędzia odgwizduje faul; nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Karol Fila "szukał" kolegów w okolicach pola karnego gospodarzy. Pomysł dobry, wykonanie... już mniej.

• Druga połowa rozpoczęta. Górnik przystępuje do niej bez zmian.

• Zmiana w Lechii na drugą odsłonę. Za Ze Gomesa pojawia się Łukasz Zwoliński.

• Wracamy do Zabrza, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Górnik - Lechia Gdańsk w ramach 28. kolejki Ekstraklasy. Po bramce Erika Jirki gospodarze prowadzą jedną bramką.

• Górnik Zabrze bardzo dobrze "wszedł" w mecz i już w 9. minucie, ale Erikowi Jirce nie udało się pokonać Dusana Kuciaka. Ta sztuka miała miejsce 10 minut później, kiedy to pomocnik gospodarzy popisał się skuteczną dobitką po główce Pawła Bochniewicza.

Gdańszczanie mieli tak naprawdę jedną okazję, ale Flavio Paixao nie był w stanie ograć rywala i znaleźć się w sam na sam z Martinem Chudym. A dośrodkowania były dość dalekie od ideału.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +2' Koniec pierwszej polowy. Po bramce Erika Jirki Górnik Zabrze prowadzi z Lechią Gdańsk (1:0).

• +1' Z groźną kontrą ruszył Igor Angulo. W ostatniej chwili, w polu karnym, piłkę spod jego nóg na rzut rożny wybija Michał Nalepa.

• Tomasz Musiał dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• A teraz z rzutu wolnego dośrodkowywał Erik Janża. Bez zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka.

• Korner dla Górnika. Po niezłym dośrodkowaniu Paweł Bochniewicz wyskakuje najwyżej, ale był wyraźnie niepocieszony gdy piłka odbiła się od poprzeczki!

• Wygląda na to, że Roman Prochazka wziął za punkt honoru strzelanie z dystansu. Tym razem miała miejsce jego najgorsza próba - piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Alasana Manneh zagrywa płasko przed linię 16. metra do Romana Prochazki, który uderza technicznie obok prawego słupka!

• Roman Prochazka decyduje się na strzał z ponad 30 metrów. Piłka po rykoszecie wychodzi poza linię końcową. Korner dla gospodarzy.

• POjedynek Georgiosa Giakoumakisa z Mario Malocą. Górą stoper Lechii.

• Jaroslav Mihalik w pole karne Górnika... do nikogo.

• Georgios Giakoumakis za bardzo "wszedł" pod piłkę. Uderza wysoko nad bramką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• A teraz świetne dośrodkowanie w pole karne. Patryk Lipski wszedł w pierwszą linię, ale nie zdołał uderzyć głową w stronę bramki.

• kolejne miękki zagranie Karola Filip w "szesnastkę". Martin Chudy pewnie interweniuje.

• Karol Fila w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne. Górą byli rośli stoperzy Górnika.

• Niewiele brakowało, by gospodarze podwyższyliby prowadzenie! Po kapitalnym zagraniu Georgiosa Giakoumakisa znakomitą okazję miał Jesus Jimenez, ale jego strzał zdołał sparować Dusan Kuciak!

• Jeszcze czekaliśmy na decyzję z wozu VAR. Tam nie stwierdzili uchybień, przez które gol nie zostałby uznany.

• Do dośrodkowaniu z narożnika najwyżej wyskoczył Paweł Bochniewicz, którego strzał głową odbił Dusan Kuciak, ale wobec dobitki Erika Jirki był już bezradny!

• GOL DLA GÓRNIKA! ERIK JIRKA!!!

• Czy Portugalczyk ponownie wpisze się na listę strzelców?

• Nieudana próba Karola Fili. Uderza obok bramki Górnika.

• Flavio Paixao faulowany blisko pola karnego Górnika. Rafał Pietrzak centruje, Martin Chudy chwyta piłkę.

• Dobre prostopadłe zagranie do Igora Angulo. Sytuację wyjaśnia jednak Dusan Kuciak.

• Po chwili Erik Jurka dostaje kapitalne w "szesnastce"! Piłka po jego uderzeniu głową mija lewy słupek!

• Pewną interwencją Dusan Kuciak przerywa akcję Górnika.

• W odpowiedzi przebojowa akcja Jaroslava Mihalika spaliła na panewce.

• Niepotrzebna "laga"' Stavrosa Vasilantonopoulosa na połowę gości. Górnik w szybki i łatwy sposób traci piłkę (i tym razem nieprzyjemnie).

• Składna akcja Górnika skrzydłem. Dośrodkowanie nie znajduje adresata, którym miał być Erik Jirka.

• Pierwszą połowę czas zacząć!

• Zanim zagwiżdże sędzia Tomasz Musiał - minuta ciszy poświęcona Piotrowi Rockiemu.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcia spotkania!

• W rundzie jesiennej obie drużyny podzieliły się punktami (1:1). Bramkę dla Lechii strzelił Artur Sobiech z rzutu karnego, a na kilka minut przed końcem do remisu doprowadził Jesus Jimenez.

A kiedy ostatnio Lechia wywiozła komplet punktów z Zabrza? Całkiem niedawno, bo 27 lutego 2019 r. (bramki: Michał Mak, Tomasz Makowski - Igor Angulo z rzutu karnego).

Jak będzie dzisiaj?

• Spotkanie poprowadzi sędzia Tomasz Musiał z Krakowa. W wozie VAR dyżurują dzisiaj Jarosław Przybył oraz Konrad Sapela.

• Rezerwowi Lechia: Alomerovic, Tobers, Maulana Vikri, Mladenović, Zwoliński, Urbański, Saief, Kobryń, Kałuziński.

• Rezerwowi Górnik: Kudła, Kopacz, Koj, Zapolnik, Ściślak, Krawczyk, Matuszek, Matras, Ryczkowski.

• Lechia po dramatycznych derbach Trójmiasta z Arką wygranych 4:3 na mecz z Górnikiem przyleciała samolotem. Dokładniej przyleciało pół drużyny, bowiem klub wyczarterował 34-miejscowy areoplan, ale w trakcie pandemii na pokładzie może być zajęta tylko połowa miejsc. Reszta zawodników i sztabu szkoleniowego przyjechała na Śląsk autokarem.

• Górnik w poprzedni weekend przerwał fatalną wyjazdową passę i odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na obcym boisku pokonując w Łodzi ŁKS. Była to druga z rzędu wygrana podopiecznych trenera Marcina Brosza, którzy wcześniej na swoim stadionie ograli Cracovię.

• Górnik Zabrze zmierzy się z Lechią Gdańsk w ramach 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Zabrzanie chcą kontynuować zwycięską passę, bo wygrali dwa ostatnie mecze ligowe. Czy sięgną po kolejne trzy punkty? Początek meczu o godzinie 20:30. Witamy w relacji LIVE!

Górnik - Lechia LIVE! Ibejryjski pojedynek napastników

Górnik - Lechia LIVE! Ibejryjski pojedynek napastników ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk ONLINE. Piątek z PKO Ekstraklasą dokończymy na Górnym Śląsku. Zagrają zespoły, które zwyciężyły po przerwie. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30. [5.06.2020]

Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk ONLINE

Górnik jest po delegacji w Łodzi. Z ŁKS-em wygrał po golu Georgiosa Giakoumakisa. To skromne zwycięstwo okazało się niezwykle cenne. Przede wszystkim oddaliło zespół od strefy spadkowej i dało cień nadziei na awans do grupy mistrzowskiej.

Lechia ma za sobą szalone derby Trójmiasta - oczywiście zwycięskie, ale w nieprawdopodobnych okolicznościach. Arkę Gdynia dobił dopiero trzeci gol Flavio Paixao. Portugalczyk w 94 minucie wykorzystał drugą jedenastkę w meczu. Godzinę później razem z kibicami tradycyjnie fetował sukces - tym razem jednak nie na Traugutta, a przy hotelu.

Do Zabrza Lechia udała się w czwartek. Z racji obostrzeń podróż była nietypowa. Część drużyny przed południem wyjechała z Gdańska autokarem, część po południu poleciała z Rębiechowa do Pyrzowic czarterem.

Na stadionie w Zabrzu popis powinni dać zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego. Igor Angulo do tej pory zdobył w lidze 11 bramek, ale nie trafił w żadnym z trzech ostatnich występów. Flavio Paixao zgromadził za to 13 bramek.

Piątkowy mecz poprowadzi sędzia Tomasz Musiał (Kraków). VAR należy do Jarosława Przybyła i Konrada Sapeli. Początek o godz. 20:30 - bez udziału publiczności.

W rundzie jesiennej padł wynik 1:1. Dla Lechii z karnego trafił Artur Sobiech (dziś gracz tureckiego drugoligowca), dla Górnika odpowiedział w końcówce Jesus Jimenez.

Oglądaj mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk na żywo online w Player.pl >>>

Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk PRZEWIDYWANE SKŁADY:
Górnik: Chudy - Vassilantonopoulos, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża - Jirka, Prochazka, Giakoumakis, Manneh, Jimenez - Angulo.
Lechia: Kuciak - Fila, Nalepa, Maloca, Mladenović - Gomes, Makowski, Gajos, Lipski, Conrado - Paixao.

Nie zagrają w meczu Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk:
Górnik: Wolsztyński (kontuzja)
Lechia: Augustyn (rezerwy), Kubicki (kartki), Haydary, Udovicić (?)

Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV
Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Canal+ (pierwszy miesiąc za darmo) oraz Playerze. Komentuje duet Marcin Rosłoń - Grzegorz Mielcarski. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:30. Zapraszamy!