Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 5. kolejka
2018-08-18 20:30

Górnik Zabrze

0

Lechia Gdańsk

2

• Wrzutka Maka opuszcza boisko i arbiter kończy to spotkanie ! Lechia zasłużenie wygrywa w Zabrzu z miejscowym Górnikiem 2:0!

• Doliczony czas gry dobiega końca, Lechia jeszcze szuka groźnej akcji.

• Żurkowski po kolejnym ostrym faulu opuszcza boisko na noszach...

• Gryszkiewicz ogląda żółty kartonik za pretensje wobec arbitra.

• Kuciak ukarany żółtą kartką za wstrzymywanie gry.

• Dośrodkowanie Jimeneza na Angulo, Hiszpan nie doszedł do tej piłki i wznowi Kuciak.

• W drugiej odsłonie tempo tego spotkania znacznie spadło. Lechia powoli może już dopisywać sobie zdobycie 3 punktów.

• W ostatniej zmianie, Nowak w miejsce Matuszka.

• Haraslin opuszcza boisko i wspomniany Sobiech jest już na murawie.

• Gotowy do wejścia jest już Artur Sobiech.

• Mak dośrodkowuje piłkę w pole karne, Flavio Paixao zablokowany przy próbie uderzenia na bramkę!

• Lewandowski zastępuje Filę.

• Z prawej strony piłkę wrzuca Jimenez, a za chwilę Gryszkiewicz, lecz nikt nie zamknął tych podań

• Techniczny, dobry strzał Żurkowskiego, broni to Kuciak! Będzie jeszcze aut dla gospodarzy.

• Arak opuszcza boisko, w jego miejsce pojawia się Mak.

• Strzał z dystansu Angulo, piłka przelatuje obok prawego słupka.

• Niewiele dzieje się teraz na boisku, brakuje sytuacji bramkowych.

• Ryczkowski w miejsce Smugi.

• Strzał z rzutu wolnego Mladenovicia, piłka ląduje na górnej siatce.

• Ponownie piłka adresowana do Angulo i kolejny raz spalony.

• Akcja Górnika, strzał próbował oddać Angulo, ale był zablokowany.

• Na spalonym złapany Igor Angulo.

• Dośrodkowanie Smugi, spokojnie łapie Kuciak.

• Dobrze teraz broni Loska, Lechia nie zamierza bronić wyniku.

• Zaczynamy drugą połowę! Od środka zawodnicy Górnika.

• 45+3' KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 0:2

• 45+1' Teraz Kubicki poturbował Smugę i kolejne zasłużone żółtko.

• 45+1' Arbiter dolicza 2 minuty.

• 4 żółte kartki w tej pierwszej połowie dla przyjezdnych, jak tak dalej pójdzie może zakończyć się grą w 10tkę.

• Teraz za faul ukarany Lipski, ostro faulowany Smuga po uderzeniu łokciem

• Kolejna próba strzału Haraslina, zbyt lekko by pokonać Loskę.

• Dośrodkowanie z prawej strony boiska, Haraslin mocnym strzałem z ostrego kąta wybija po za boisko .

• Marcin Brosz reaguje zmianą, Ambrosiewicza zastępuje Liszka.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Smugi, zakotłowało się w polu karnym, dwa strzały Żurkowskiego zablokowane !

• Daniel Łukasik za pretensję również ukarany kartką.

• Żółta kartka dla Fili

• Rzut wolny wykonywany przez Lipskiego, po jego strzale piłka trafia w słupek, a dobitka na pustą bramkę Paixao jest już celna! Lechia podwyższa prowadzenie!

• GOOOOOL !!!!! Flavio Paixao !

• Mladenović dośrodkowuje z rzutu rożnego, Loska z problemami to piąstkuje, ale na szczęście dla gospodarzy piłka opuszcza boisko.

• Dośrodkowanie Jimeneza, do strzału głową dochodzi Angulo, Kuciak broni ten strzał! Było groźnie!

• Angulo uderza bezpośrednio na bramkę, ale nie był to strzał w światło bramki.

• Nalepa ukarany żółtą kartką. Ostro faulują przyjezdni.

• Fila uderzył zza pola karnego, futbolówka odbiła się od Bochniewicza i wpada do bramki! Bezradny był w tej sytuacji Loska, który został całkowicie zmylony.

• GOOOOL !!!!! Lechia Gdańsk na prowadzeniu !! Karol Fila!

• 20 minut za nami, jak na razie, zarówno Loska jak i Kuciak, nie byli zmuszeni jakoś szczególnie interweniować.

• Próba uderzenia Haraslina, ale skutecznie zablokował to Matuszek.

• Teraz faulowany w środku boiska Smuga, i od rzutu wolnego rozpocznie Górnik

• Suarez był już z piłką w polu karnym, próbował wykiwać Nalepę, ale nie dał się ograć stoper gości .

• Żurkowski próbował wyjść z kontrą, faulował go jednak Paixao

• Atak pozycyjny gości, póki co na własnej połowie boiska.

• Rzut rożny dla przyjezdnych, dośrodkowuje w pole karne Lipski, ale bez zagrożenia dla Górnika Zabrze.

• Bochniewicz lekko ucierpiał w starciu z rywalem, ale wszystko jest w porządku i można kontynuować grę.

• Teraz prostopadłe podanie Lipskiego, nie doszedł do tego Arak, piłka ponownie w rękach Loski.

• Haraslin dośrodkowuje piłkę w pole karne, Loska spokojnie to wyłapuje.

• Jak to zwykle bywa, pierwsze minuty to walka w środku boiska.

• Zaczynamy to spotkanie!

• Jak wygląda sytuacja w tabeli ?

Górnik Zabrze z 6 punktami zamyka zieloną strefę, natomiast Lechia Gdańsk na swoim koncie ma 8 oczek i zajmuje 5 lokatę.

Adam Ryczkowski
  • Witamy Państwa bardzo serdecznie, relację z meczu Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk rozpoczniemy punktualnie o 20:30.. A teraz czas przedstawić składy obu drużyn!

JCZ

Górnik - Lechia LIVE! Piąte z rzędu 1:1?

Górnik - Lechia LIVE! Piąte z rzędu 1:1? ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk ONLINE. W drugim sobotnim meczu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy naprzeciw siebie staną drużyny, które nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Pierwszy gwizdek sędziego o 20:30, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk ONLINE

Górnik zakończył przygodę w eliminacjach Ligi Europy, dostając lekcję futbolu od słowackiego Trenczyna. Można się zastanawiać, czy nie wypadłby lepiej, gdyby został utrzymany skład z poprzedniego sezonu (Rafał Kurzawa, Damian Kądzior, Mateusz Wieteska). W każdym razie to już przeszłość, której pozytywnym akcentem będzie spodziewany przelew na kwotę 500 tys. euro, bo tyle za udział w rozgrywkach zespół Marcina Brosza zarobił od UEFA.

Jeszcze bardziej odmłodzony Górnik znów chce namieszać w czołówce Ekstraklasy. Na razie jest przyzwoicie. Do zwycięstwa nad Miedzią Legnica udało się dołożyć po punkcie z meczów z Koroną Kielce, Wisłą Płock oraz Arką Gdynia. - Z Lechią czeka nas bardzo ciekawie spotkanie. Rywal ustabilizował skład i pokazał ostatnio ofensywną piłkę - zauważył trener Marcin Brosz. - Zrobimy wszystko, żeby punkty zostały w Zabrzu.

Oglądaj mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk na żywo online w Player.pl >>>

W Lechii powoli widać rękę trenera Piotra Stokowca. Zmieniły się personalia, ale i taktyka. Więcej zależy od Flavio Paixao, który otrzymał opaskę kapitana. Portugalczyk zdobył do tej pory dwie bramki. Sezon zaczynał na dziewiątce. W ostatnim wygranym meczu z Miedzią Legnica dane było mu biegać na skrzydle, ponieważ do linii ataku wprowadzony został debiutant Jakub Arak.

Przeciwko Górnikowi nie zagra kontuzjowany Błażej Augustyn. Do Legii odszedł w tygodniu Paweł Stolarski w ramach wymiany za Konrada Michalaka. Wszystko wskazuje więc na to, że w środku wystąpi Steven Vitoria, a na prawym boku być może Karol Fila. - On występował na tej pozycji u Krzysztofa Brede w Chojniczance. Bierzemy go pod uwagę na tej pozycji - podkreśla Jarosław Bieniuk ze sztabu szkoleniowego drużyny.

- Jeszcze nic nie osiągnęliśmy, chociaż mamy serię bez porażki tak jak Górnik - zauważa pomocnik Patryk Lipski. Jest szansa, że dzisiaj będzie dogrywać Arturowi Sobiechowi, którego Lechia zakontraktowała w ostatnim czasie. Dla byłego reprezentanta Polski to powrót do polskiej ligi po siedmiu latach gry w Niemczech.

Sonda

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk: kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nie zagrają:

Górnik: Łukasz Wolsztyński, Wojciech Hajda
Lechia: Sławomir Peszko, Rafał Wolski, Grzegorz Wojtkowiak, Błażej Augustyn

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Górnik - Lechia 1:1 (Ekstraklasa, 08.12.2017)
Lechia - Górnik 1:1 (Ekstraklasa, 05.08.2017)
Górnik - Lechia 1:1 (Ekstraklasa, 13.03.2016)
Lechia - Górnik 1:1 (Ekstraklasa, 16.10.2015)

Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny na stronie ncplusgo.pl oraz w aplikacji Canal+ Sport Online. Komentuje duet Adam Marchliński i Grzegorz Mielcarski. Reporterami z murawy będą zaś Daria Kabała-Malarz oraz Maciej Klimek. Studio od 20:05, pierwszy gwizdek o 20:30. Relacja LIVE w GOL24.pl