Mecz Górnik Zabrze - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w...

1

Miedź Legnica

3

• Dziękuje za uwagę i życzę udanego wieczoru!

• Miedź zdeklasowała Górnika na ich własnym stadionie. Świetny mecz Forsella i Ojamy. Gospodarze mieli dobre jak i te gorsze sytuacje, ale dopiero błąd Ojamy pozwolił Angulo strzelić bramkę.

• Koniec spotkania!

• Zieliński napomniany żółtym kartonikiem.

• Błąd Ojamyy, który niedokładnie zagrał do bramkarza, piłkę przejął Angulo i strzelił pierwszą bramkę dla gospodarzy.

• Gol dla Zabrzan!

• Ostatnia zmiana gości, Garguła za Fernandeza.

• Zmiana w zespole z Legnicy, Pikk za Camare.

• W dobrej sytuacji stanął Angulo, ale fatalnie uderzył napastnik gospodarzy.

• Angulo wyszedł sam na sam, ale Hiszpan na spalonym.

• Ostatnia zmiana w zespole z Zabrza, Urynowicz za Zapolnika.

• Dośrodkowanie Ojamyy do Zielińskiego, a ten trafia w słupek!

• Dobra akcja Górnika, Zapolnik prostopadle do Angulo, ale strzał Hiszpana obroniony przez bramkarza.

• Wolsztyński ukarany żółtą kartką.

• Strzał Zapolnika, ale prosto w Kanibołockiego.

• Druga zmiana w zespole Górnika, Smuga za Jimeneza.

• Ojamaa na skrzydle zszedł na prawą nogę i oddał strzał, piłka odbiła się od Suareza i kompletnie zaskoczyła Loskę.

• 3 do 0!

• Wymuszona zmiana w Miedzi, Szczepaniak pojawia się na boisku za kontuzjowanego Piaseckiego.

• Żółta kartka dla Purzyckiego.

• Karny jednak kontrowersyjny, piłka przypadkowo trafiła w rękę Koja, który swoją kończynę definitywnie oddalał od futbolówki. Sędzia po konsultacji z Varem podyktował jedenastkę, a wszelkie rozmowy o jedenastce wzbudzą kontrowersje.

• Forsell pewnie wykonuje jedenastkę.

• Goście podwyższają prowadzenie!

• Żółta kartka dla Koja.

• Karny dla Miedzi!

• Dośrodkowanie Koja, ale za głęboko i bez problemu łapie piłkę bramkarz gości.

• Pierwsza zmiana w zespole Marcina Brosza, schodzi Wolsztyński, a zastępuje go jego brat Rafał Wolsztyński.

• Sędzia rozpoczyna drugą połowę, od środka gospodarze!

• Piłkarze wracają na murawę!

• Zapraszamy za 15 minut!

• Początek meczu był bardzo wyrównany, jednak później częściej do głosu zaczęła dochodzić Miedź, co poskutkowało strzeloną bramką. Górnik gra atakiem pozycyjnym, ale na razie nie umie przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę gości.

• Sędzia kończy pierwszą część spotkania!

• Groźna kontra Miedzi, Ojamaa oddał mocny strzał, ale Loska broni.

• Camara upomniany żółtą kartką.

• Obcinka Suareza i do piłki doszedł Piasecki, ale Loska wyszedł z bramki i wybił piłkę.

• Bramka jednak przyznana na konto Loski.

• Forsell podszedł do rzutu wolnego i z około 30 metrów oddał bardzo mocny strzał na bramkę, piłka odbiła się od słupka, a później od Loski i trafiła do bramki.

• Angulo strzela z ostrego kąta, ale broni jego uderzenie Kanibołocki.

• Camara pięknie ograł Zapolnika i idealnie dośrodkował do Zielińskiego, ten próbował strzelić z woleja, ale nie udało mu się trafić w światło bramki.

• Po pierwszych 30 minutach mecz jest dosyć wyrównany, obie ekipy mają swoje okazję, ale na razie zawodnicy i Miedzi i Górnika nie są skuteczni.

• Rzut rożny dla "Zabrzan", ale za nisko dośrodkował Wolniewicz i piłka została wybita.

• Próba dogrania do Angulo, ale za głęboko i łapie piłkę Kanibołocki.

• Mocny strzał Jimeneza i z problemami broni bramkarz Miedzi.

• Akcja za akcją, najpierw Miedź, ale w polu karnym źle przyjął Borja Fernandez i od razu z kontrą wyszedł Górnik, Angulo w polu karnym podawał do Wolsztyńskiego, ale ten przewrócił się w polu karnym. Sędzia był niewzruszony i puścił grę.

• Spokojny początek spotkania, zawodnicy obu drużyn po wcześniejszych spotkaniach pucharowych powoli wchodzą w mecz. Dla przypomnienia Miedź wygrała ze Śląskiem Wrocław, a Górnik pokonał Rozwój Katowice 4:1.

• Wolniewicz próbował zaskoczyć bramkarza sprytnym strzałem, ale nie wyszło to uderzenie zawodnikowi Górnika.

• Nieporozumienie pomiędzy Zapolnikiem, a Wolniewiczem i strata piłki.

• Sędzia daje znak do rozpoczęcia meczu, od środka goście!

• Piłkarze już na murawie!

• Miedź, która niezbyt dobrze radzi sobie po awansie do Lotto Ekstraklasy ostatnie dni miała równie udane. W poprzedni weekend pokonała Wisłę Kraków 2:0 przerywając serię dziewięciu meczów bez zwycięstwa, a w PP odprawiła Śląska Wrocław wygrywając na wyjeździe 1:0.

• Podopieczni trenera Marcina Brosza mają za sobą udany tydzień. Najpierw w Płocku rozgromili w lidze Wisłę 4:0, a później w Pucharze Polski wygrali po dogrywce z Rozwojem Katowice 4:1. Wszyscy w Zabrzu mają nadzieję, że na koniec rundy zespół wreszcie zaczął grać jak w poprzednim sezonie.

• Witamy! W pierwszym niedzielnym meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze podejmuje Miedź Legnica. Zapraszamy na relację na żywo.

Jacek Sroka

Dziennik Zachodni

Mecz Górnik Zabrze - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz Górnik Zabrze - Miedź Legnica ONLINE. Piłkarze Górnika Zabrze zmierzą się dziś u siebie z Miedzią Legnica. Spotkanie na Arenie Zabrze rozpocznie się o godz. 15.30, a jego stawką będzie wydostanie się ze strefy spadkowej. Po 17. kolejkach obie drużyny zgromadziły po 16 pkt i sąsiadują w tabeli zajmując odpowiednio 14. i 15. miejsce. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Górnik Zabrze - Miedź Legnica ONLINE

Oglądaj mecz Górnik - Miedź na żywo online w Player.pl >>>

- Dla nas najważniejsze jest nasze przełamanie. Zrobiliśmy to w dobrym stylu. W zespole widać konsolidację i jedziemy do Zabrza właśnie jako zespół, chcę to podkreślić. Chcemy walczyć o następne punkty w lidze, nigdy się nie poddać i osiągnąć jak najlepszy wynik – powiedział Dominik Nowak, trener Miedzi.

W pierwszym meczu tych drużyn w sierpniu w Legnicy gospodarze prowadzili 1:0, ale w końcówce zabrzanie strzelili trzy gole autorstwa Dani Suareza, Igora Angulo oraz Szymona Żurkowskiego i odnieśli jedyne do poprzedniej soboty wyjazdowe zwycięstwo.

Kibiców z Zabrza, których na ten mecz wybiera się około 10 tysięcy, martwi nieco fakt, że Górnik w tym sezonie nie zwycięża na swoim boisku. Na Arenie Zabrze podopieczni Brosza z ośmiu spotkań w tym sezonie wygrali tylko jedno. Skoro jednak Górnik się przełamał, to może u siebie też zacznie pokonywać rywali.

Górnik i Miedź w lidze grały ze sobą trzykrotnie (dwa mecze odbyły się w I lidze) i bilans tych potyczek nie jest korzystny dla zabrzan, którzy wygrali tylko raz, a dwukrotnie przegrali. Najsłynniejszy pojedynek tych drużyn odbył się w 1992 r. w finale Pucharu Polski, w którym naszpikowany późniejszymi medalistami igrzysk w Barcelonie Górnik przegrał w rzutach karnych z drugoligową Miedzią 3:4. Zdobycie PP to do dzisiaj największy w historii sukces klubu z Legnicy.

Mecz Górnik Zabrze – Miedź Legnica sędziować będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Górnik Zabrze - Miedź Legnica?

Mecz Górnik Zabrze - Miedź Legnica TRANSMISJA TV

Mecz Górnik - Miedź będzie transmitowany na żywo w telewizji. Wstęp do spotkania od godz. 15:10 w Canal+ Sport. Początek meczu Górnik - Miedź na żywo online o godz. 15:30 w Canal+ Sport. Mecz komentować będą Rafał Dębiński i Marcin Baszczyński (z Zabrza).

15:30 mecz Górnik Zabrze – Miedź Legnica