Mecz Górnik Zabrze - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Górnik Zabrze - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Kolejkę zaczynamy od derbów śląskich drużyn

PKO Ekstraklasa, 25. kolejka
2019-03-08 18:00

Górnik Zabrze

0

Piast Gliwice

2

• Spory niedosyt mogą czuć po tym meczu piłkarze Górnika. Gospodarze przez większość meczu kontrolowali boiskowe wydarzenia, ale przede wszystkim byli nieskuteczni. Ekipie Marcina Brosza grało się dużo trudniej po czerwonej kartce dla Michała Koja, a po ręce Jesusa Jimeneza i rzucie karnym wynik na 2:0 dla Piasta ustalił Aleksandar Sedlar. Piłkarze z Gliwic po raz drugi w tym sezonie wygrali derby Górnego Śląska i dzięki temu awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Piast wygrywa w Zabrzu 2:0!

• Żółtą kartką ukarany jeszcze Jorge Felix.

• Nic nie chce wpaść dziś do bramki Piasta! Po świetnym dośrodkowaniu z lewej strony boiska, znakomitą okazję miał Jesus Jimenez. Z bliska główkował jednak bardzo słabo i piłka wylądowała w rękach Placha.

• Cztery minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Poza boiskiem Martin Konczkowski, zastąpił go Patryk Sokołowski.

• Ishmael Baidoo najpierw stracił piłkę na rzecz Papadopulosa, a potem faulował rywala. Zasłużona żółta kartka.

• Górnik stara się jeszcze zdobyć gola honorowego. Po dośrodkowaniu Sekulicia piłkę wybił jeden z obrońców Piasta, będzie jeszcze rzut rożny.

• Nie myli się w tym sezonie z rzutów karnych Aleksandar Sedlar. Uderzył w lewy róg, Chudy rzucił się w drugą stronę, Piast prowadzi dwoma bramkami.

• GOOOOOOOOOOOOL DLA PIASTA! ALEKSANDAR SEDLAR!

• Jesus Jimenez wyraźnie zagrał piłkę ręką. Obejrzał za to żółtą kartkę.

• RZUT KARNY DLA PIASTA!

• Tom Hateley uderzał z rzutu wolnego, a Jesus Jimenez zagrał piłkę ręką w polu karnym. Będzie analiza VAR!

• Błąd Baidoo musiał naprawiać Dani Suarez. Faulował rywala, będzie świetna okazja dla Piasta z rzutu wolnego.

• Kolejna zmiana - tym razem boisko opuścił Joel Valencia, a zamiast niego na murawie jest Gerard Badia.

• Niecelne uderzenie Jorge Felixa. Skrzydłowy Piasta mógł zachować się w tej sytuacji zdecydowanie lepiej.

• Po dośrodkowaniu Baidoo z rzutu wolnego interweniował Kirkeskov. Potem piłka wylądowała w rękach Placha.

• Żurkowski raz jeszcze próbował uderzenia z dystansu. Łapie piłkę Plach.

• Baidoo mógł bardzo szybko stanąć przed stuprocentową szansą na gola. W ostatniej chwili z interwencją zdążył jednak Kirkeskov.

• Ostatnia roszada w zespole gospodarzy. Za Mateusza Matrasa wszedł Ishmael Baidoo.

• Po kolejnym dośrodkowaniu Hateleya uderzał Jakub Czerwiński, ale był to strzał niecelny.

• Niezłe dośrodkowanie Hateleya z rzutu rożnego. Po interwencji Chudego będzie jeszcze jeden korner.

• Pierwsza zmiana w zespole Piasta. Opuścił boisko Piotr Parzyszek, zastąpił go Michal Papadopulos.

• Hateley dobrze zauważył Kirkeskova, lecz ten podał niedokładnie. Gdyby zachował się lepiej, Piast miałby dobrą okazję na podwyższenie wyniku.

• Teraz Żurkowski zdecydował się na uderzenie z dystansu. Prosto w ręce Placha.

• Świetnie wyszedł z bramki Plach! Żurkowski zagrał znakomitą piłkę do Jimeneza, ten zdołał trącić futbolówkę, lecz bramkarz Piasta dobrze wyszedł w pole karne i wyłapał ten strzał!

• Mimo osłabienia Górnik nie zamierza rezygnować. Lewą stroną urwał się Jimenez, ale dośrodkował bardzo niedokładnie.

• Dośrodkował w pole karne Valencia, piłka przeszła wzdłuż "szesnastki" i od bramki zacznie Plach.

• Aleksandar Sedlar poradził sobie z dośrodkowaniem Waleriana Gwilii. Potem piłka wylądowała w rękach Placha.

• Reaguje na boiskowe wydarzenia Marcin Brosz. Ściągnął Giannis Mystakidis. Zastąpił go Adrian Gryszkiewicz.

• Spore zamieszanie w polu karnym Piasta, lecz arbiter zagwizdał faul jednego z piłkarzy Górnika.

• Z dystansu uderzał Patryk Dziczek, lecz bez problemu złapał piłkę Chudy.

• Górnik gra w dziesiątkę, Michał Koj wylatuje z boiska! Akcję prawą stroną przeprowadził Konczkowski, Koj faulował go blisko pola karnego, a Marciniak pokazał mu drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę!

• Kolejny raz faulowany przez jednego z rywali Valencia. Sporo problemów mają z nim w drugiej połowie zabrzanie. Gracz Piasta domagał się żółtej kartki, ale Szymon Marciniak nie zdecydował się na jej pokazanie.

• 16.633 kibiców obserwuje spotkanie z trybun stadionu w Zabrzu.

• Teraz faulowany był Konczkowski, który uderzał też, gdy piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego została wybita przed pole karne. Strzał był bardzo niecelny.

• Teraz Żurkowski faulował Joela Valencię. Rzut wolny nie przyniósł zagrożenia pod bramką Piasta.

• Po podaniu od Jimeneza piłkę w polu karnym otrzymał Angulo. Kapitan Górnika wdał się w drybling, ale dobrze interweniował w polu karnym Czerwiński.

• Na początku drugiej części gry aktywniejszy jest Górnik. Na spalonym złapany jednak Szymon Żurkowski.

• Od środka zaczął Piast. W przerwie obaj trenerzy nie zdecydowali się na dokonanie żadnych zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Piłkarze Górnika Zabrze zanotowali świetny początek. Mogli prowadzić nie jedną, a nawet dwoma lub trzema bramkami, bo znakomite sytuacje mieli Jesus Jimenez i Igor Angulo. Gospodarzom brakło jednak skuteczności, a potem jeden celny strzał z rzutu wolnego Mikkela Kirkeskova i błąd Martina Chudego sprawiły, że do przerwy to Piast prowadzi 1:0. Na drugą połowę zapraszamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Długo utrzymywali się przy piłce na połowie rywala gracze Piasta. Z kolejnych dośrodkowań nic jednak nie wyszło.

• Z dystansu uderzał Joel Valencia, ale piłka odbiła się od jednego z graczy Górnika. Mamy rzut rożny.

• Aż cztery minuty doliczył do pierwszej połowy Szymon Marciniak. Wszystkiemu winna przede wszystkim kontuzja Bochniewicza.

• Zbyt wysoko uniósł teraz nogę Tom Hateley i mocno kopnął jednego z rywali. Żółta kartka dla piłkarza Piasta.

• Sekulić walczył z Kirkeskovem na prawej stronie boiska, ale przegrał ten pojedynek. Od bramki zacznie Plach.

• Żurkowski dośrodkowywał w pole karne z rzutu wolnego. Główkował Angulo, lecz Hiszpan zrobił to niecelnie.

• Żurkowski chciał zagrać piłkę w pole karne do jednego z kolegów, lecz podał zbyt mocno. Futbolówka w rękach Placha.

• Szybko starał się odpowiedzieć Górnik. Z trudnej pozycji uderzył Mystakidis, ale piłka przeszła obok bramki.

• Pierwszy groźniejszy strzał Piasta od razu przyniósł gola! Z rzutu wolnego dobrze uderzył Mikkel Kirkeskov, ale spory błąd popełnił Martin Chudy! Bramkarz Górnika powinien zachować się dużo lepiej, ale był spóźniony i piłka po jego rękach wpadła do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA PIASTA! MIKKEL KIRKESKOV!

• Michał Koj sfaulował Jorge Felixa przed polem karnym. Żółtą kartkę obejrzał obrońca gospodarzy, Piast będzie miał dobrą okazję z rzutu wolnego.

• Świetnie odebrał piłkę rywalowi Żurkowski. Później za mocno zagrał jednak do Angulo.

• Pierwsze 30 minut z pewnością należało do drużyny Marcina Brosza. Górnik miał kilka dobrych sytuacji na gola, Piast odpowiadał tylko słabymi strzałami z dystansu.

• Jakub Czerwiński w walce o górną piłkę faulował Igora Angulo. Do bramki jest jednak spora odległość.

• Kibice Górnika odpalili race i zaprezentowali efektowną oprawę.

• Gorąco w polu karnym Piasta! Po ostatniej interwencji Placha Górnik miał rzut rożny, po dośrodkowaniu na piąty metr zapanowało spore zamieszanie, ale nie wykorzystali tego gospodarze.

• Kolejna dobra szansa dla Górnika! Nie miał do kogo podać Igor Angulo, więc zdecydował się na mocny strzał z dystansu. Plach znów stanął na wysokości zadania!

• Brzydszy fragment gry w Gliwicach. Tym razem Mystakidis ostro potraktował Kirkeskova.

• Mateusz Matras faulował teraz Joela Valencię. Na razie skrzydłowy Piasta nie jest w tym meczu zbytnio widoczny.

• Zaskakujący strzał Żurkowskiego z ostrego kąta. Mocny, celny, ale czujny był golkiper Piasta, który zbił piłkę na rzut rożny.

• Paweł Bochniewicz nie będzie jednak w stanie kontynuować gry. Zastąpił go Dani Suarez.

• Kolejna udana kontra Górnika mogła zakończyć się golem! Świetnie ruszył z piłką Szymon Żurkowski, zagrał na prawą stronę do Giannisa Mystakidisa, a ten dośrodkował w pole karne, gdzie głową uderzał Igor Angulo. Strzał Hiszpana instynktownie odbił jednak Plach!

• A Paweł Bochniewicz jest już z powrotem na boisku. Zmiana była już przygotowana, ale obrońca po kilku minutach i pomocy fizjoterapeutów jest jednak w stanie kontynuować grę.

• Kolejny atak Piasta, z woleja uderzał Patryk Dziczek. Strzelał niecelnie.

• Po błędzie Borisa Sekulicia piłkę na lewej stronie miał Jorge Felix. Potem Hiszpan niepotrzebnie zwolnił jednak akcję i nic z tego nie wyszło.

• Bochniewicz nastąpił na stopę Parzyszka, a potem wyraźnie skręcił mu się staw skokowy.

• Paweł Bochniewicz ucierpiał w starciu z Piotrem Parzyszkiem. Wygląda na to, że obrońca Górnika będzie musiał opuścić boisko.

• Dośrodkował z lewej strony boiska Mikkel Kirkeskov, znalazł się przed bramką Jorge Felix, lecz z trudnej pozycji uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Martina Chudego.

• Akcja prawą stroną Martina Konczowskiego i dobra interwencja Pawła Bochniewicza. Będzie rzut rożny dla Piasta.

• Odpowiedź Piasta. Z dystansu uderzał Tom Hateley. Piłka przeleciała jednak wysoko nad poprzeczką.

• Górnik powinien prowadzić, świetną sytuację zmarnował Jesus Jimenes! Po świetnej dwójkowej akcji z Szymonem Żurkowskim Jimenes znalazł się w sytuacji sam na sam z Frantiskiem Plachem, ładnie przerzucił futbolówkę nad bramkarzem, lecz ta trafiła tylko w słupek!

• Na razie dłużej przy piłce utrzymuje się Górnik. Na samym początku meczu gra toczy się głównie w okolicach środka boiska.

• Od środka zaczęli grający na biało gospodarze. Piast dziś w czerwonych trykotach.

• Zaczynamy!

• Przywitanie kapitanów i losowanie już za nami. Wygrał je Marcin Pietrowski, więc Górnik zacznie mecz od środka.

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• - Fajnie jest wygrać w piątek, bo wtedy resztę kolejki ogląda się spokojnie, ale jeszcze fajniej wygrać w piątek z Górnikiem - żartował trener Piasta Gliwice, Waldemar Fornalik na spotkaniu z dziennikarzami.

• - Świetnie, że mamy jeszcze mecze, które budzą takie emocje i o których mówi się zanim zabrzmi gwizdek sędziego - stwierdził trener Marcin Brosz na spotkaniu przed starciem Górnik - Piast.

• Na trybunach nie będzie kibiców gości. To kara za zadymę, która doprowadziła do przerwania spotkania Piast Gliwice - Górnik Zabrze przed rokiem. To pierwszy z dwóch meczów derbowych w Zabrzu, jaki fani gości zobaczą tylko przed telewizorami.

• Mimo godziny 18 w piątek, w Zabrzu szykuje się znakomita frekwencja.

• Witamy! W pierwszym meczu 25. kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze zmierzy się na własnym boisku z Piastem Gliwice. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania.

red, Rafał Musioł

Górnik - Piast LIVE! Zaczynamy od derbów śląskich drużyn

Górnik - Piast LIVE! Zaczynamy od derbów śląskich drużyn ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz Górnik Zabrze - Piast Gliwice ONLINE. O prymat na Górnym Śląsku powalczy trzynasty z czwartym zespołem. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Górnik Zabrze - Piast Gliwice ONLINE

- Świetnie, że mamy jeszcze mecze, które budzą takie emocje i o których mówi się zanim zabrzmi gwizdek sędziego - stwierdził trener Marcin Brosz na spotkaniu przed starciem Górnik Zabrze - Piast Gliwice. Początek piątkowego meczu o godzinie 18.

- Fajnie jest wygrać w piątek, bo wtedy resztę kolejki ogląda się spokojnie, ale jeszcze fajniej wygrać w piątek z Górnikiem - żartował trener Piasta Gliwice, Waldemar Fornalik na spotkaniu z dziennikarzami przed piątkowymi derbami, które rozpoczną się o godzinie 18 w Zabrzu.

Górnik wystąpi w najmocniejszym składzie, w Piaście pod znakiem zapytania stoi gra Tomasza Jodłowca, który miał szytą głowę po zderzeniu w sparingu. Obaj szkoleniowcy składy wyjściowe trzymają w tajemnicy. Niewykluczone, że będą w nich niespodzianki, chociażby takie, jak posadzenie Igora Angulo na ławce rezerwowych przez Brosza w meczu w Białymstoku.

Oglądaj mecz Górnik Zabrze - Piast Gliwice na żywo online w Player.pl >>>

Jesienią w Gliwicach Piast pokonał Górnika 1:0 po golu Gerarda Badii z 72 minuty.
- To mecz inny niż wszystkie, a zwycięstwo smakuje w nim szczególnie - przyznaje hiszpański pilkarz Piasta.

- Chcemy im się zrewanżować i pokazać, kto rządzi w regionie - zapowiada z kolei obrońca zabrzan, Adrian Gryszkiewicz.

Z okazji Dnia Kobiet przedstawicielki płci pięknej za bilet na mecz zapłacą tylko 10 zł.

- Na panie czekają dodatkowe atrakcje - dodaje Bartłomiej Perek, rzecznik Górnika.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Górnik Zabrze - Piast Gliwice?

Nie zagrają:

Górnik: - - - - -
Piast: Jodłowiec? (drobny uraz)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Piast - Górnik 1:0 (Ekstraklasa, 29.08.2018)
Piast - Górnik 0:3 (Ekstraklasa, 03.03.2018)
Górnik - Piast 1:0 (Ekstraklasa, 01.10.2017)

Mecz Górnik Zabrze - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eurosport 2. W internecie mecz dostępny w aplikacji Eurosport Player i w IPLA TV. Komentuje duet Tomasz Lach – Maciej Żurawski (w studio od 17:30 Michał Zawacki i Andrzej Strejlau). Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:00.