Mecz Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin ONLINE. O...

Mecz Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin ONLINE. O ustabilizowanie formy. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 24. kolejka
2020-02-29 17:30

Górnik Zabrze

3

Pogoń Szczecin

1

• Górnik Zabrze był zespołem zdecydowanie lepszym od Pogoni Szczecin i zasłużenie zgarnął trzy punkty. Gospodarze w drugiej połowie przez długi czas raz po raz atakowali bramkę "Portowców" i goście mogą się cieszyć, że tylko Jesus Jimenez pokonał w tej części gry Dante Stipicę. Szczecinianie obudzili się dopiero w końcówce, gdy do siatki trafił Paweł Cibicki, ale na więcej nie było ich już stać. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Górnik Zabrze wygrywa z Pogonią Szczecin 3:1!

• Kompletnie nieudany strzał Hostikki.

• Akcja rezerwowych Górnika mogła przynieść gola - Krawczyk dograł do Zapolnika, ale ten przegrał pojedynek ze Stipicą!

• Cztery minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Indywidualna akcja Spiridonovicia, gracz Pogoni uderzył obok słupka.

• Po dośrodkowaniu Hostikki i rykoszecie piłka ląduje w rękach Chudego.

• Kolejna próba Cibickiego. Tym razem niecelna.

• Zablokowany strzał Cibixkiego, prosta strata Spiridonovicia.

• Ostatnia zmiana w Górniku. Alasana Manneh schodzi, w jego miejsce Piotr Krawczyk.

• Trwają ataki Pogoni, ale niewiele z tego wynika.

• Druga zmiana w Górniku. Mateusz Matras zastąpił Igora Angulo.

• Jest kontaktowe trafienie dla Pogoni! Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu niepilnowany był Paweł Cibicki, który zdobył drugiego gola w PKO Ekstraklasie!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! PAWEŁ CIBICKI!

• Alasana Manneh ostro potraktował Kowalczyka i zarobił żółtą kartkę.

• Uderzenie Listkowskiego sprzed szesnastki, piłka przeszła tuż nad poprzeczką.

• Jirka uderzył sprzed pola karnego, piłka przeszła jednak obok słupka.

• Ostatnia zmiana w Pogoni. Santeri Hostikka zastąpił Zvonimira Kozulja.

• Jeszcze jedna sytuacja dla Angulo! Tym razem kapitan Górnika w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę!

• Teraz Bartkowski zrehabilitował się i po raz drugi w tym meczu wybił piłkę z linii bramkowej! Błąd Stipicy, który nie złapał piłki po dośrodkowaniu.

• To powinien być kolejny gola dla Górnika! Bartkowski najpierw popełnił ogromny błąd i przepuścił piłkę do Angulo, a później w ostatniej chwili go zablokował!

• Druga zmiana w Pogoni. Michalis Manias za Soufiana Benyaminę.

• Górnik dobija Pogoń! Dwójkowa akcja Igora Angulo i Jesusa Jimeneza, drugi z Hiszpanów uderzył w samo okienko!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! JESUS JIMENEZ!

• Kamil Zapolnik ostro potraktował Benedikta Zecha i zarobił żółtą kartkę.

• Spiridonović pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki w polu karnym.

• Spiridonović zagrał do Kozulja, Bośniaka zablokował jednak Janża.

• Pierwsza zmiana w drużynie Górnika. Schodzi Łukasz Wolsztyński, na murawie melduje się Kamil Zapolnik.

• Strzał Listkowskiego z woleja, piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Cibicki próbował strzału z rzutu wolnego. Trafił prosto w mur.

• Benyamina uderzał z ostrego kąta, zablokował go Bochniewicz.

• Angulo wpadł z piłką w pole karne, ale źle podawał do Jimeneza. Po chwili sprzed "szesnastki" uderzał Jirka, bez problemu złapał futbolówkę Stipica.

• Górnik mógł zdobyć kolejnego gola! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zupełnie niepilnowany był Bochniewicz, ale posłał piłkę tuż obok słupka!

• Akcja Górnika, Jimenez zagrał do Angulo, lecz napastnik nie zdołał oddać strzału.

• Mamy zmianę w Pogoni. W szatni został Tomas Podstawski, zastąpił go Paweł Cibicki.

• Znów gramy!

• Oba zespoły wracają już na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Górnik Zabrze od początku przystąpił do ataku w meczu z Pogonią Szczecin i do przerwy prowadzi całkowicie zasłużenie - 2:0. Po dwóch asystach Łukasza Wolsztyńskiego sam na sam z Dante Stipicą znajdowali się Erik Jirka i Igor Angulo, wykorzystując te okazje. Hiszpan był także bliski trafienia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, gdy piłkę z linii bramkowej wybił Jakub Bartkowski. Pogoń także trafiła do siatki, ale Srdan Spiridonović był na wyraźnym spalonym. Czy goście odpowiedzą w drugiej połowie? Wracamy za nieco ponad 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Kompletnie nieudane dośrodkowanie Kozulja z rzutu rożnego. Od bramki zacznie Chudy.

• Pogonń miała świetną okazję na kontrę, zmarnowali tę sytuację Spiridonović i Bartkowski.

• Spore zamieszanie w polu karnym Pogoni, broni Stipica!

• Wolsztyński strzelał z dystansu, po rykoszecie Górnik ma rzut rożny.

• Podstawski faulował Wolsztyńskiego w środku pola.

• Kowalczyk przyjął sobie piłkę w polu karnym po błędzie Pawłowskiego. Kapitan Pogoni oddał strzał, lecz trafił w dobrze ustawionego Chudego.

• Pogoń mogła zdobyć gola kontaktowego! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Benyamina, a piłka przeleciała tuż obok słupka!

• Odpowiedź Pogoni. Kozulj uderzył sprzed pola karnego, lecz został zablokowany.

• Kolejna sytuacja dla Górnika! Tym razem Stipica obronił strzał Jarki!

• Długo trwała analiza VAR, ale ostatecznie jest gol dla Górnika! Łukasz Wolsztyński przejął piłkę od Srdana Spiridovicia, posłał znakomitą piłkę do Igora Angulo, a Hiszpan wykorzystał sytuację sam na sam ze Stipicą. Nie było spalonego!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! IGOR ANGULO!

• Mamy jeszcze analizę VAR!

• Nieuznany gol dla Górnika! Wolsztyński zagrał prostopadłą piłkę do Angulo, ten wykorzystał sytuację sam na sam ze Stipicą, ale był spalony!

• Górnik blisko drugiego gola! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zgrana piłka trafiła do Angulo, lecz po uderzeniu Hiszpana piłkę z linii bramkowej wybił Jakub Bartkowski!

• Podstawski zatrzymał Wolsztyńskiego. Będzie jeszcze korner dla Górnika.

• Jirka odebrał piłkę Listkowskiemu i zagrał do Angulo, lecz ten nie zdołał podać do Jimeneza.

• Kostas czujny po długim podaniu do Angulo. Grek wygrał pojedynek z napastnikiem Górnika.

• Wiśniewski nie chciał ryzykować po długim zagraniu Matyni i wybił piłkę na aut.

• Kozulj uderzał z rzutu wolnego, lecz posłał piłkę nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie Kowalczyka z prawej strony zablokował Paweł Bochniewicz.

• Wolsztyński chciał po raz kolejny obsłużyć Jirkę, lecz tym razem partner nie zrozumiał jego interncji.

• Dopiero co Pogoń trafiła do siatki, a teraz prowadzi Górnik! Szybka akcja gospodarzy, Łukasz Wolsztyński zagrał do Erika Jirki, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Dante Stipicą, zdobywając pierwszego gola w PKO Ekstraklasie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! ERIK JIRKA!

• Nieuznany gol dla Pogoni! Kowalczyk dobrze podał do Zvonimira Kozulja, ten dośrodkował w pole karne, ale Srdan Spiridonović, który strzelił do pustej bramki, znajdował się na spalonym!

• Kąśliwe dośrodkowanie Alasany Manneha, czujnie na linii Stipica.

• Uderzenie Wiśniewskiego z dystansu. Piłka po rękach Stipicy przeszła obok słupka.

• Na pamięć zagrał Angulo. Hiszpan źle zachował się teraz przy kontrze Górnika.

• Benyamina trafił Wiśniewskiego łokciem w walce o górną piłkę.

• Długa piłka w kierunku Angulo, minął rywala Konstantinos Triantafylllopoulos.

• Słupek ratuje Pogoń! Bliski gola był Prochazka, ale brakło mu nieco precyzji!

• Roman Prochazka faulował wychodzącego z kontrą Listkowskiego. Słowak z żółtą kartką.

• Nie przebił się prawą stroną Sebastian Kowalczyk. Stracił piłkę kapitan Pogoni.

• Listkowski źle zagrał w pole karne, lecz Pogoń utrzymała się przy piłce i konstruuje kolejny atak.

• Dante Stipica dobrze wyszedł z bramki, ale nie chciał ryzykować i wybił piłkę na aut.

• Soufina Benyamina przewrócił się w polu karnym, ale Tomasz Musiał nie miał wątpliwości, że symulował napastnik Pogoni i pokazał mu żółtą kartkę.

• Górnik mógł prowadzić! Tomas Podstawski stracił piłkę na własnej połowie, dobrą okazję miał Angulo, lecz posłał piłkę obok słupka!

• Strata Pogoni na własnej połowie, dwójkowa akcja Igora Angulo i Łukasza Wolsztyńskiego, lecz Hiszpan nie trafił czysto w piłkę.

• Od środka zaczęła Pogoń. Goście dziś na biało, Górnik w czarnych strojach.

• Zaczynamy!

• Mamy minutę ciszy ku pamięci Stefana Floreńskiego - legendarnego piłkarza Górnika Zabrze.

• Sędzią głównym tego meczu jest Tomasz Musiał. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Jesienią Pogoń zremisowała u siebie z Górnikiem 1:1. Gola dla "Portowców" strzelił w pierwszej połowie Hubert Matynia, w drugiej części gry wyrównał Igor Angulo. Również w Zabrzu wiele meczów między tymi zespołami kończyło się remisami - tak było w sześciu na siedem ostatnich spotkań.

• Głównym problemem Pogoni Szczecin jest zdobywanie bramek. Po odejściu Adama Buksy w drużynie brakuje klasowego egzekutora. Michalis Manias zawodził na całej linii i zasiadł dziś na ławce rezerwowych - zastąpił go Soufian Benyamina, który także w Ekstraklasie nie prezentował się do tej pory najlepiej. W meczu z Wisłą Płock "Portowcy" zdobyli co prawda pięć goli w pięć minut i wygrali 3:2, lecz mecze ze Śląskiem i ŁKS-em kończyły się wynikiem 0:0.

• Górnik Zabrze liczy na to, że uda mu się jeszcze nawiązać walkę o miejsce w grupie mistrzowskiej. Do ósmej Wisły Płock drużyna ze Śląska traci przed tym spotkaniem sześć punktów. W tym roku podopieczni Marcina Brosza spisują się na razie w kratkę - zremisowali z Koroną Kielce, pokonali Arkę Gdynia i przegrali ze Śląskiem Wrocław. Zabrzanie przede wszystkim punktują jednak przed własną publicznością. U siebie uzbierali aż 22 punkty, na wyjazdach zaledwie pięć.

• Oto wyjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Pogoni Szczecin:

• Tak prezentuje się podstawowy skład oraz ławka rezerwowych Górnika Zabrze:

• Czas na drugi sobotni mecz 24. kolejki PKO Ekstraklasy. Marzący o czołowej ósemce ligi Górnik Zabrze podejmie trzeci zespół ligi - Pogoń Szczecin. Początek tego spotkania już o 17:30, na relację live na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!

Górnik - Pogoń LIVE! Kto ustabilizuje formę?

Górnik - Pogoń LIVE! Kto ustabilizuje formę? ©Andrzej Szkocki / Polska Press

Mecz Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin ONLINE. W drugim sobotnim spotkaniu 24. kolejki PKO Ekstraklasy dwunasty zespół zagra z trzecim. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:30.

Mecz Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin ONLINE

Górnik gra w kratkę. Ten rok zaczął od remisu z Koroną Kielce (0:0). Następnie pokonał Arkę Gdynia (2:0), by ostatnio ulec Śląskowi Wrocław (1:2). Daleki od optymalnej dyspozycji jest Igor Angulo. Hiszpan strzelił wprawdzie gola, ale zmarnował też jedenastkę.

A przecież bez Angulo w formie Górnikowi będzie ciężko o spokojne utrzymanie. Na razie nie błyszczą obaj nowi pomocnicy: Erik Jirka i Roman Prochazka. Na tę chwilę najlepiej prezentuje się chyba linia obrony, która zaliczyła dwa mecze na tak zwane zero z tyłu.

- Górnik Zabrze jest niebezpieczny w stałych fragmentach gry i ma takich piłkarzy jak Igor Angulo czy Jesus Jimenez. Znamy też ich słabości i jesteśmy pewni siebie. Jeśli będziemy w stanie pokazać nasze założenia w porządny sposób, to jesteśmy w stanie tam wygrać - mówi trener Pogoni, Kosta Runjaic.

Pogoń rundę jesienną zakończyła na trzecim miejscu. Teraz też jest trzecia, ale do liderującej Legii Warszawa traci nie trzy, lecz pięć punktów. Drużyna ze Szczecina zremisowała zaczęła rok od pokonania Wisły Płock (3:2), by następne dwa razy zremisować po 0:0) - ze Śląskiem Wrocław i ŁKS Łódź.

- Każdy mecz należy traktować jak finałowy, bo to czy zdobędziemy punkty, czy trzy będzie decydowało o dalszych losach. Jeszcze niedawno Górnik miał lepszą sytuację, ale gdy punkty zdobyły Wisła Kraków i Arka Gdynia, to nie jest ona taka dobra i niewiele brakuje im, by znaleźć się na dole tabeli - zauważa Runjaic.

We wrześniu na bramkę Huberta Matyni zdążył odpowiedizeć Igor Angulo. Sobotnie zawody poprowadzi sędzia Tomasz Musiał z Krakowa. Za VAR odpowiedzialni będą Paweł Gil i Radosław Siejka.

Oglądaj mecz Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin:
Górnik Zabrze: - - - - -
Pogoń Szczecin: Nunes, Drygas, Frączczak, Kozłowski

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Pogoń - Górnik 1:1 (Ekstraklasa, 22.09.2019)
Pogoń - Górnik 3:1 (Ekstraklasa, 15.02.2019)
Górnik - Pogoń 1:1 (Ekstraklasa, 31.08.2018)

Mecz Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. Komentują Robert Skrzyński i Grzegorz Mielcarski. Na relację LIVE zapraszamy do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 17:30.