Jakub Stykowski
Migawki z meczu Olimpia Grudziądz - Jarota Jarocin.
Migawki z meczu Olimpia Grudziądz - Jarota Jarocin. Łukasz Szalkowski
W ostatnim meczu 4. kolejki trzeciej ligi grupy drugiej Olimpia Grudziądz pokonała Jarotę Jarocin. Biało-zieloni są jedyną niepokonaną drużyną w rozgrywkach i liderują w tabeli.

Olimpia Grudziądz - Jarota Jarocin 4:1 (1:1)
Bramki: Bojas (37,48,50), Leszczyński (58) oraz Maćkowiak (6').
OLIMPIA: Olszewski - Clavel, Flak (56. Karmański), Witasik, Cywiński (73. Zachaczewski), Kaczmarek (73. Landowski), Leszczyński, Bojas (56. Nawrocki), Karankiewicz, Warcholak, Wicki (81. Zielecki).
JAROTA (wyjściowy): Lorek - Ludwiczak, Maćkowiak, Ławniczak, Dunaj, Skokowski, Bartoszak, Pawlak, Komendziński, Szymankiewicz, Konopka.

Koniec meczu! Olimpia wygrała 4:1 i jest jedyną niepokonaną drużyną w rozgrywkach. Lider tabeli nadal w Grudziądzu!
90' - Do strzału z rzutu wolnego z 17. metra podszedł Bartoszak. Uderzył,a ale podobnie jak Skokowski, posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.
89' - Clavel ukarany żółtą kartką za faul przez polem karnym.
89' - Skokowski uderzył z wolnego, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Olszewskiego.
88' - Dobiega końca mecz Olimpii z Jarotą. Grudziądzanie przez 50 minut grali świetny mecz. Widać, że są naprawdę mocni. Skuteczny Bojas, waleczny i napędzający grę Warcholak. Po strzeleniu 4 goli, sporo zmian w składzie i tempo mocno siadło. Stąd też znacznie mniej naszych komunikatów.
82' - Stachowiak za Ławniczaka.
81' - Zielecki zmienia Wickiego.
79' - Obrońcy Olimpii nieco się zagapili i piłkarze Jaroty szybko przeprowadzili piłkę w pole karne Olimpii. Olszewski nie miał jednak problemów z obroną strzału Ławniczaka.
78' - Lorek zmuszony do interwencji po strzale Landowskiego. Bramkarz Jaroty sparował piłkę na rzut rożny.
73' - Trener Marcin Płuska dokonał wcześniej awizowanych przez nas zmian W zespole Olimpii nie ma już podstawowych zawodników. Biało-zieloni mają teraz kontrolować wynik, a młodsi gracze nabierać doświadczenia.
70' - Ładna akcja Jaroty zakończona strzałem Dunaja, ale Olszewski nie miał większych problemów z interwencją.
69' - Do wejścia boisko szykują się już Landowski i Zachaczewski. Boisko opuszczą Kaczmarek i Cywiński.
63' - Trzy zmiany w Jarocie. Na placu pojawiają się: Rzepka, Stochniałek i Idzikowski. Schodzą: Konopka, Szymankiewicz
58' - ⚽️ Obrońcy Jaroty nie porozumieli się ze swoim bramkarzem. Podanie przechwytuje Leszczyński, mija Olszewskiego i umieszcza piłkę w bramce. 4:1!
58' - Piłkarze Olimpii grają teraz spokojniej. Szanują piłkę i nie forsują już tempa. Trener Marcin Płuska dokonał też pierwszych wspomnianych przez nas zmian.
56' - Bojas i Flak opuszczają już boisko, a ich miejsce zajmują Nawrocki i Karmański

50' - ⚽️ 3:1 dla Olimpii. Trzecia dziś bramka Jakuba Bojasa! Ten napastnik doskonale zaczyna swoją przygodę w grudziądzkiej drużynie.
48' - ⚽️ 2:1 dla Olimpii! Ponownie na listę strzelców wpisuje się Bojas, który zachował najwięcej zimnej krwi w polu karnym po rzucie rożnym.
47' - Cywiński strzela, ale tylko rzut rożny. Będzie jednak dzięki temu kolejna dobra okazja dla Olimpii Grudziąz.
46' - Rozpoczyna się druga połowa meczu.

Koniec pierwszej połowy. Jest 1:1, ale w Grudziądzu jest nadzieja na kolejne gole biało-zielonych. Nadzieja ta podparta jest naprawdę świetną grą przez większą część trwania meczu. Piłkarze Olimpii popełnili tylko jeden błąd przy stałym fragmencie gry. Przez ten błąd jest tylko remis.
45+2' - Bojas bliski wyjścia sam na sam z bramkarzem, ale Ławniczak w ostatniej chwili
45+1' - Warcholak ładnie przymierzył z 18. metra. Piłka poleciała minimalnie obok bramki Jaroty. Z trybun słychać jęk zawodu, ale po chwili i duże brawa za tę próbę strzelenia gola.
45' - Wicki uderzał po rzucie rożnym, ale na linii strzały pojawił się Szymankiewicz.
44' - Olszewski sparował strzał Warcholaka na rzut rożny.
41' - Duże lepsze nastroje w Grudziądzu i dalsza inicjatywa biało-zielonych. Miejscowi od początku mają przewagę, ale dopiero niedawno w końcu popisać mogli się skutecznością.
37' - ⚽️ Zamieszanie w polu karnym wykorzystuje Kuba Bojas i mamy 1:1.
35' - Bojas uderzał po rzucie rożnym, ale Szymankewicz wybił piłkę z linii bramkowej.
34' - Po rzucie rożnym do piłki dopadł Warcholak. Uderzył mocno, ale... słychać było tylko głośny dźwięk uderzenia piłki w banery reklamowe.
29' - Leszczyński dostał świetne podanie i był 5 metrów przed bramkarzem. Sam nie spodziewał się chyba, ze znajdzie się w tak dogodnej sytuacji i oddał bardzo słaby strzał.
28' - Aut dla Olimpii, z pola karnego "główkuje" Wicki, ale wprost w bramkarza Jaroty.
23' - Szyba akcja Olimpii prawą stroną. Warcholak trafia jednak boczną siatkę.
22' - Kaczmarek z rzutu rożnego... wprost w dłonie bramkarza Jaroty.
21' - Karankiewicz zdecydował się na strzał z około 25. metra, ale uderzenie zostało zablokowane.
17' - Warcholak zagrał z rzutu wolnego z pole karne, ale bardzo niedokładnie. Od bramki rozpocznie Lorek.
13' - Po bardzo emocjonującym początku meczu trwa okres gry w środku pola.
8' - Olszewski pewnie broni strzał Bartoszaka z dystansu.
6' - ⚽️ Olimpia świetnie zaczęła ten mecz, ale... to goście obejmują prowadzenie. Skokowski dośrodkował z rzutu rożnego, a skuteczną "główką" popisał się Maćkowiak.
5' - Głośny doping zorganizowanej grupy fanów Olimpii. Na boisku też nadal aktywniejsi grudziądzanie.
2' - Kolejna świetna szansa Olimpii! Kaczmarek dośrodkował z rzutu rożnego, "głoskował" Cywiński, ale znów świetną interwencją popisał się bramkarz Jaroty.
1' - To mogło być świetne otwarcie Olimpii. Składna akcja gospodarzy zakończona strzałem Bojasa z 10. metra. Bramkarz sparował jednak piłkę na rzut rożny.
1' - Rozpoczął się mecz.
0' - Początek meczu o godzinie 16. Sędziuje Kamil Żmijewski z Elbląga

Trwa głosowanie...

Która drużyna z regionu Kujawsko-Pomorskiego będzie najwyżej w tabeli?

Wyniki, strzelcy - 3 liga, grupa 2 - 4. kolejka
Niedziela 22 sierpnia
Pogoń II Szczecin - Kluczevia Stargard 5:0 (1:0)
Bramki: Jakub Lis (40), Bartłomiej Mruk (65, głową), Bartosz Krzysztofek (77, 80), Aron Stasiak (79)

Bałtyk Koszalin - Polonia Środa Wielkopolska 1:1 (1:0)
Bramki: Arkadiusz Jasitczak (33) - Adam Borucki (88, karny)

Sobota 21 sierpnia

Kotwica Kołobrzeg - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (0:1)
Bramki: Piotr Łysiak (55, rożny) - Maciej Koziara (11)

Wideo. Wypowiedzi po meczu Kotwica Kołobrzeg - Zawisza Bydgoszcz (1:1)

Błękitni Stargard - Świt Skolwin 0:2 (0:1)
Bramki: Konrad Prawucki (5, samobójcza), Adam Ładziak (71, wolny)
W 41 min. Maciej Liśkiewicz nie wykorzystał rzutu karnego. Obronił Przemysław Matłoka (Świt)

Pogoń Nowe Skalmierzyce - KP Starogard Gdański 2:0 (1:0)
Bramki: Kacper Majerz (32, głową), Kacper Pinkowski (60)

GKS Przodkowo - Bałtyk Gdynia 1:1 (0:0)
Bramki: Sebastian Wroński (68) - Sebastian Wroński (81, samobójcza)

Elana Toruń - Stolem Gniewino 5:1 (2:0)
Bramki: Łukasz Witucki (16, 46, 50), Michał Szczyrba (38), Dominik Pisarek (89) - Cezary Bać (80)

Unia Janikowo - Sokół Kleczew 0:1 (0:1)
Bramka: Krzysztof Kołodziej (18)