Mecz Jagiellonia Białystok – Korona Kielce ONLINE. Gdzie...

Mecz Jagiellonia Białystok – Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

• Sędzia kończy spotkanie. Jagiellonia zasłużenie pokonała 5:1 Koronę. Dziękuje za uwagę oraz zapraszam na następne nasze relacje. Miłego wieczoru

• Sekulski wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale go nie pokonał, miał dwie okazje...

• 3:1 Świderski! Katastrofalny błąd Kovacevicia, Sekulski podaniem wykłada piłkę Świderskiego przed pustą bramką i ten tylko dołożył nogę

• Żółta kartka dla Możdżenia, który też będzie pauzował w ostatnim meczu tego roku.

• Kallaste przypadkowo znokautował piłką Grzyba z bliskiej odległości. Kapitan Jagi nadal leży

• Zakotłowało się teraz w polu karnym Jagi. Kiełb główkował w asyście dwóch stoperów. Bramkarz odbija piłke a Górski próbując dojść do piłki faulował Mitrovicia

• Pierwsza bramkowa sytuacja dla Jagi! Frankowski dośrodkowywał z prawej strony, a Novikovas nie trafił w czysto piłkę i bramkarz łapie ten strzał

• Sędzia rozpoczyna spotkanie, od środka gospodarze

• Rozbrzmiał hymn Jagi a to oznacza, że piłkarze wychodza już na murawę!

• W ostatniej kolejce Jagiellonia wygrała 0:1 z Sandencją, a Korona przegrała 0:3 z Arką

• Rezerwowi: Jagiellonia: Węglarz, Wasiluk, Guti, Tomasik, Wlazło, Cernych, Pospisil Korona: Alomerović, Barry, Jukić, Aankour, Cvijanović, Kaczarawa, Soriano

• Witam oraz zapraszam na relacje live z meczu 20 kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok vs Korona Kielce

Damian Wiśniewski

13.08.2017, kielce, korona kielce - jagiellonia białystok. fot. slawomir stachura/polska press ©brak

Mecz Jagiellonia Białystok – Korona Kielce ONLINE. Ledwo opadły emocje po 19. kolejce LOTTO Ekstraklasy, a piłkarze polskich klubów, wzorem tych z Anglii, w środku tygodnia ruszają już po kolejne punkty. W jednym z ciekawiej zapowiadających się dzisiejszych spotkań Jagiellonia Białystok podejmie Koronę Kielce, a oba te kluby określiły ten pojedynek mianem… derbów twittera. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Jagiellonia Białystok – Korona Kielce ONLINE

Zarówno Korona jak i Jagiellonia to chyba najlepiej zorganizowane w social mediach kluby w naszym kraju i od paru tygodni możemy obserwować na twitterze słowne przepychanki miedzy przedstawicielami biur prasowych jednych i drugich. Wszystko oczywiście ma zabarwienie humorystyczne i trzeba im oddać, że to całkiem fajna odskocznia od szarej, zwykłej rzeczywistości, którą najczęściej serwuje nam nasza Ekstraklasa.

Wszystko to jednak jest tylko dodatkiem do boiskowych wydarzeń, a i na nim możemy spodziewać się całkiem dobrego widowiska. I Korona i Jagiellonia to zespoły z ligowego czuba, walczące o ligowe podium. Białostocczanie w tej chwili zajmują właśnie miejsce trzecie, ale nad piątą Koroną mają tylko dwa punkty przewagi.

Kielczanie jeszcze niedawno byli w wyśmienitych humorach, ale w sobotę nieco zepsuła im je Arka Gdynia. Podopieczni Gino Lettieriego do tego spotkania nie przegrali we wszystkich rozgrywkach od połowy września, ale tym razem doznali srogiej klęski, ulegając na własnym boisku gdynianom 0:3. Nie wszystko w grze żółto-czerwonych wyglądało źle, ale liczba błędów w obronie i strat w środku pola była zdecydowanie za duża, aby dobrze dysponowani tego dnia goście tego nie wykorzystali.

To nie był jednak pierwszy mecz Korony, w którym widać był symptomy obniżki formy zespołu (przytoczyć można choćby mecz z Craovią i rewanż z Zagłębiem Lubin, po którym Lettieri nie był do końca zadowolony mimo wygranej), który jeszcze niedawno rozbijał Lechię w Gdańsku i ogrywał u siebie Legię Warszawa. Jej szkoleniowiec wciąż jednak wierzy w korzystny rezultat w Białymstoku. - To będzie na pewno trudny dla nas mecz, ale chcemy powalczyć o dobry wynik. Z Arką mecz nam nie wyszedł, nie potrafiliśmy strzelić gola, choć przed przerwą graliśmy jedno z lepszych spotkań w tym sezonie w Kielcach. Takie mecze zdarzają się i mam nadzieję, że w Białymstoku zagramy lepiej – mówił przed meczem Włoch.

Jaga z kolei będzie podchodziła do tego meczu po dwóch kolejnych wygranych. Choć nie były to może triumfy imponujące, to pozwoliły podopiecznych trenera Mamrota wrócić na ligowe podium i zbliżyć się do lidera na odległość ledwie trzech punktów. Mecz z kielczanami to także wielkie wydarzenie dla Bartosza Kwietnia, który na poziomie Ekstraklasy debiutował właśnie w Koronie, a którego przejście do Jagiellonii przed tym sezonem właśnie w stolicy świętokrzyskiego odbiło się szczególnie dużym echem.

W ostatnim meczu swojej drużyny mógł zostać jej antybohaterem, choć przez długi czas prezentował się naprawdę dobrze. - Bardzo nie lubię pojęcia, że ktoś ma mecz pod kontrolą. To jest piłka nożna, a przy wyniku 1:0 decyduje jeden błąd i wynik może być nie taki, jak byśmy sobie życzyli. Zagraliśmy dobry mecz, ale na pewno ważne jest, że Marian tego karnego obronił, bo Bartek Kwiecień rozegrał dziś bardzo dobre zawody. Zbierał praktycznie wszystkie piłki w środku pola, wraz z Rafałem Grzybem bardzo walczyli i szkoda by mi go było, gdyby ten mecz zakończył się remisem 1:1 po sprokurowanym przez niego rzucie karnym – mówił po starcu z Sandecją Mamrot.

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Jagiellonia Białystok - Korona Kielce?

Forma w ostatnich meczach:

Sandecja Nowy Sącz – Jagiellonia 0:1 (Ekstraklasa, 08.12.2017)
Jagiellonia – Pogoń Szczecin 1:0 (Ekstraklasa, 01.12.2017)
Górnik Zabrze – Jagiellonia 3:1 (Ekstraklasa, 24.11.2017)

Korona – Arka Gdynia 0:3 (Ekstraklasa, 09.12.2017)
Cracovia – Korona 2:2 (Ekstraklasa, 04.12.2017)
Korona – Zagłębie Lubin 2:0 (Puchar Polski. 27.11.2017)

Ostatnie bezpośrednie mecze

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 2:3 (Ekstraklasa, 13.08.2017)
Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 1:1 (Ekstraklasa, 05.05.2017)
Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 4:1 (Ekstraklasa, 11.03.2017)

Tomasz Musiał (Kraków): w tym sezonie sędziował w 14 meczach, w których pokazał 56 żółtych i sześć czerwonych kartek, a do tego podyktował cztery rzuty karne. Prowadził pierwsze w tym sezonie starcie Korony z Jagiellonią (2:3), a do tego również mecz kielczan z Zagłębiem Lubin (0:0).

Mecz Jagiellonia Białystok – Korona Kielce TRANSMISJA TV

Wstęp do spotkania w Eurosporcie 2 od godziny 17:30. Początek transmisji prosto z Białegostoku o 17:55.