Mecz Jagiellonia Białystok - Lech Poznań ONLINE. Gdzie...

1

Lech Poznań

1

• Serdecznie dziękuje za uwagę i zapraszam na jutrzejszy wieczór! Jutro też czeka nas dużo emocji!

• Końcówka naprawiła nam ten mecz w 100%. System VAR w tym meczu akurat zadziałał bardzo dobrze po Maciej Gajos był na spalonym. Dzięki remisowi Lech wskakuje na fotel lidera przynajmniej do niedzieli!

• Koniec! Po emocjonującej końcówce Szymon Marciniak kończy mecz!

• Jeszcze szansa Novikovasa, ale reprezentant Litwy w ostatniej chwili zostaje zablokowany.

• Maciej Gajos strzela bramkę! Jednak po weryfikacji VAR Szymon Marciniak zmienia decyzję! Były gracz Jagiellonii na spalonym!

• Taras Romańczuk zgrywa piłkę głową do skrzydłowego Jagi, który z woleja uderza na bramkę i mamy 1:1!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Arvydas Novikovas! Ależ piękny gol Litewskiego skrzydłowego!

• Jeden z lepszych zawodników tego meczu, czyli Darko Jevtić zostaje zmieniony przez Abdula Tetteha.

• Arvydas Novikovas uderza prosto w Putnocky'ego. Muszą być bardziej skuteczni piłkarze Ireneusza Mamrota.

• Oraz Karol Świderski melduje się na murawie, a zmienia Łukasza Burligę.

• Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Piotr Wlazło zmienia Rafała Grzyba.

• Kolejna zmarnowana okazja Duńskiego snajpera Lecha. Uderza bardzo niecelnie z bliskiej odległości.

• Ivan Runje ukarany żółtą kartką. Tym samym zostaje wykluczony na następny mecz.

• Christian Gytkjaer oddaje dobry strzał ale świetnie broni Marian Kelemen. Słowacki bramkarz obronił ten strzał twarzą i mocno ucierpiał przy tym zdarzeniu.

• Bardzo uspokoiła się gra w tym meczu. Czekamy na kolejny zryw którejś z drużyn.

• Posypały się zmiany. Christian Gytkjaer zmienia swojego rodaka, czyli schodzi Nicki Bille Nielsen

• Zmiana także w ekipie z Białegostoku. Martin Pospisil wchodzi, a Przemysław Frankowski wchodzi.

• Lasse Nielsen otrzymuje żółtą kartkę.

• Dobre uderzenie Sheridana. Zabrakło milimetrów a piłka zatrzepotałaby w siatce.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Radosław Majewski pojawia się na murawie w miejsce Mihaia Raduta.

• Tragiczne uderzenie Rafała Grzyba. Piłka wylądowała gdzieś w gąszczu trybun.

• Cillian Sheridan płasko w pole karne, ale obrona Lecha dobrze przyblokowali Novikovasa.

• Mihai Radut psuje swoją okazję! Rumun nie trafia z 5 metra! To mógł być gol!

• Tomasik oddaje strzał, ale jest zbyt słaby aby zagrozić bramce rywala.

• Jagiellonia ruszyła z większym animuszem. Teraz Matus Putnocky dobrze wyłapuje dośrodkowanie Grzyba.

• Martin Pospisil uderza na bramkę, ale jego strzał w ostatniej chwili zostaje zablokowany! Mogło być bardzo groźnie.

• Jagiellonia kompletnie bez pomysłu na przełamanie obrony gości. Dośrodkowania z głebi pola nie przynoszą pożądanego efektu.

• Wracamy po przerwie. Czy Jagiellonia zdoła się podnieść i wygrać przed własną publicznością?

• Nie ma co ukrywać, to Lech jest skuteczniejszy i pewniejszy w swoich atakach. Świetna gra Darko Jevticia przekłada się na prowadzenie gości. Może po meczu to Jagiellonia wyjdzie z tarczą?

• I ta akcja kończy pierwszą połowę!

• NICKI BILLIE NIELSEN! Duńczyk pakuje piłkę do siatki po pięknym rajdzie Jevticia..... ale jednak mamy spalony!

• Ajajaj.... gdyby Arvydas Novikovas lepiej przyjął piłkę i huknął bez zastanowienia to moglibyśmy oglądać gola kolejki! Niestety teraz możemy tylko gdybać.

• Darko Jevtić za pyskowanie otrzymuje żółtą kartkę.

• Radut dośrodkowuje w pole, a Guti ofiarnie ratuje swoją drużynę w ostatnim momencie wybijając piłkę. Już za jego plecami czaił się Nicki Billie Nielsen.

• Identyczna sytuacja co 10 minut temu. Darko Jevtić dośrodkowuje, przedłuża Łukasz Trałka, lecz piłka leci nad bramką.

• Martin Pospisil uderza niecelnie sprzed pola karnego. Szkoda, że nie piłka nie leciała w światło bramki.

• Znowu Marian Kelemen na posterunku. Gdyby nie Słowak prowadzenie Lecha byłoby wyższe.

• Mihai Radut oddaje mocny strzał. Było bardzo gróźnie, ale MArian Kelemen znowu ratuje swoją ekipę.

• Darko Jevtić bardzo zaskakująco uderza z rzutu wolnego, piłka mija Ciliana Sheridana i zmylony Marian Kelemen musi wyjmować piłkę z siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Darko Jevtić na 0:1!

• Groźne uderzenie Piotra Tomasika z ostrego kąta, ale dobrze ustawiony Putnocky łapie futbolówkę.

• Kilka groźnych dośrodkowań Lechitów. Defensywa gospodarzy jednak bardzo spokojnie sobie z nimi roadzi.

• W końcu groźna okazja! Jevtić dośrodkowuje w pole karne, piłka odbija się od Gutiego, a Kelemen piękną interwencją ratuje swoją drużynę!

• Fedor Cernych oddaje strzał ze skraju pola karnego, ale piłka ląduje w rękawicach Putnocky'ego.

• Dośrodkowanie Jagi z rzutu rożnego również nic nie daje. Na razie mecz nie rozpieszcza zmarzniętych kibiców zgromadzonych przy ul. Słonecznej.

• Dośrodkowanie Tomasika ląduje w rękach golkipera gości. Nie było żadnego zagrożenia.

• Mihai Radut wyszedł sam na sam z Kelemenem...... jednak wcześniej sędzia liniowy podnosi chorągiewkę.

• Dobra, szybka akcja Lecha zostaje przerwana przez Gutiego.

• Szymon Marciniak gwiżdże po raz pierwszy!

• Rozbrzmiał hymn Jagiellonii, a na murawie trwa przywitanie kapitanów obu drużyn!

• 2 godziny przed meczem na Stadionie Miejskim w Białymstoku wiało pustką. W trakcie spotkania tak na pewno nie będzie! Kibice Jagiellonii na pewno dadzą popis!

• Jeśli Lech ma swój dzień, to jest to jedna z najlepszych, jak nie najlepsza drużyna w Ekstraklasie. Rywale mają kilka wyróżniających się indywidualności i strzelają sporo bramek ze stałych fragmentów gry. Lech ma swoje atuty, ale ma też kilka słabych punktów, które postaramy się wykorzystać

- mówił przed meczem prawy obrońca Jagiellonii, Łukasz Burliga.

• Obie drużyny mają dzisiaj szansę wskoczyć na fotel lidera. Przynajmniej do niedzieli, kiedy to grać będzie Górnik Zabrze. Wystarczy wygrać swoje spotkanie.

• Do bramki Jagiellonii wraca Marian Kelemen. Jego absencja dała w kość drużynie z Białegostoku. W poprzedniej kolejce godnie zastąpił go Mariusz Pawełek, który dzisiaj usiądzie na ławce.

• Skład Lecha Poznań!

• Skład Jagiellonii Białystok!

• Z tej strony wita Państwa Bartłomiej Modzelewski! Razem będziemy przeżywać emocje dzisiejszego pojedynku!

• Czas na hitowy pojedynek! Spotykają się dwie drużyny, które ostatnio stanowią siłę naszej Lotto Ekstraklasy. W Białymstoku motywację czuć od kilku tygodni! W końcu na Słoneczną przyjeżdża Lech Poznań. Czeka nas nie lada widowisko!

Bartłomiej Modzelewski

Mecz Jagiellonia Białystok - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Anatol Chomicz

Mecz Jagiellonia Białystok - Lech Poznań ONLINE. Obie drużyny zarówno w tym sezonie, identycznie jak w poprzednim należą do ścisłej czołówki Lotto Ekstraklasy. Piątkowy pojedynek może wprowadzić jedną z ekip na fotel lidera przynajmniej do niedzieli.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań ONLINE

Nie ma drugiej takiej drużyny w tym sezonie jak Jagiellonia. Kiedy grają dobrze remisują lub przegrywają, a jak grają byle jak to wygrywają. Jest to bardzo ciekawy przypadek. Kiedy wydawało się, że wygrana po bardzo kiepskim meczu z Legią da pozytywnego kopa podopiecznym Ireneusza Mamrota, to ci kolejny mecz znowu zremisowali.
Mimo niekorzystnych ostatnio wyników, sytuacja białostockiej drużyny w tabeli wygląda bardzo dobrze. Tylko 3 punkty straty do lidera i możliwość wskoczenia na jego miejsce napawa optymizmem kibiców ze Słonecznej.

- Myślę, że to będzie dla nas najtrudniejszy mecz z tych wszystkich, co graliśmy do tej pory. Lech jest zespołem bardzo dobrym zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Aby zdobyć trzy punkty, musimy zagrać naprawdę bardzo solidne spotkanie - mówił przed meczem Ireneusz Mamrot.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań LIVE, STREAM. Gdzie obejrzeć Lech Jagiellonia w telewizji?

Cieszyć kibiców gospodarzy może postawa Mariusza Pawełka. Wszyscy do tego transferu byli sceptycznie nastawieni, a doświadczony golkiper w meczu z Wisłą udowodnił, że jeszcze może wiele pokazać. Szczególnie teraz, kiedy kontuzjowana jest gwiazda Jagiellonii, czyli Marian Kelemen. Doświadczenie i spokój w bramce jest tym co jest konieczne w zdobywaniu punktów dla Jagi.

Lech przed przerwą reprezentacyjną rozgromił swojego największego rywala 3:0. Rozłożenie na łopatki Legii, która w ostatnich sezonach porządnie dawała im w kość może spowodować napływ pozytywnych emocji do szatni poznańskiego Kolejorza. Jednak trzeba podkreślić, że o tyle Lech nie był tak dobry tylko Wojskowi tak słabi. Wybijanie się na słabej w tym sezonie stołecznej drużynie nie jest czymś nadzwyczajnym. Dopiero teraz trzeba pójść do przodu i udowodnić swoją siłę.

Mecz Jagiellonia Białystok - Lech Poznań na żywo w TV i ONLINE. Transmisja i STREAM LIVE

- Jestem tego samego zdania, że zagraliśmy dobry mecz i pewnie wygraliśmy. Ostatnie nasze mecze nie były tak dobre, a spotkania były na styku. Takie starcie było nam bardzo potrzebne, ale pokazaliśmy - mimo krytyki z wielu stron - że jesteśmy dobrym zespołem. Liczę na to, że to będzie procentować w kolejnych meczach - motywuje swój zespół kapitan Lecha, Maciej Gajos.

W piątkowy wieczór czeka nas hitowe starcie najlepszych drużyn ostatnich sezonów naszej ligi. Zacieramy więc już ręce na ten pojedynek! Motywacja kibiców w Białymstoku jest ogromna, więc atmosfery na trybunach również nie zabraknie!

NIE ZAGRAJĄ:

Jagiellonia: Damian Węglarz, Przemysław Frankowski

Lech: Wołodymyr Kostewycz, Emir Dilaver, Maciej Makuszewski, Nikola Vujadinović

FORMA W OSTATNICH MECZACH

Jagiellonia:
Wisła Kraków - Jagiellonia 0:0 (30 września)
Jagiellonia - Legia Warszawa 1:0 (24 września)
Lechia Gdańsk - Jagiellonia 3:3 (18 września)
Cracovia - Jagiellonia 1:1 (9 września)
Jagiellonia - Piast Gliwice 0:1 (26 sierpnia)

Lech:
Lech - Dynamo Brześć 1:1 (8 października)
Lech - Legia Warszawa 3:0 (1 października)

Lech - Jagiellonia 0:2 (28 lutego 2016)
Jagiellonia - Lech 1:0 (20 września 2015)

SĘDZIA

Szymon Marciniak (Płock): Arbiter prowadził już 12 spotkań w tym sezonie, w tym mecz o Superpuchar Polski, a także starcie między Feyenoordem Rotterdam a Manchesterem City w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Pokazał łącznie 52 żółte kartki i podyktował pięć rzutów karnych.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Jagiellonia: Pawełek - Grzyb, Mitrović, Guti, Guilherme - Wlazło, Romanchuk - Novikovas, Pospisil, Cernych - Sheridan

Lech: Putnocky - Gumny, Janicki, L. Nielsen, Gumny - Trałka, Gajos - Jevtić, Majewski, Barkroth - Gytkjaer

Sonda

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań TRANSMISJA TV. GDZIE OGLĄDAĆ?

Spotkanie będzie transmitowane przez stację Canal+ na kanale Canal+ Sport. Jako że jest to spotkanie z kategorii "Superpiątku", transmisja rozpocznie się o godzinie 20:00. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi o 20:30. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.pl! Zaczynamy pół godziny przed startem.