Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie...

Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Kto lepiej rozpocznie nowy sezon?

PKO Ekstraklasa, 1. kolejka
2018-07-20 20:30

Jagiellonia Białystok

0

Lechia Gdańsk

1

• W drugiej połowie oglądaliśmy ogrom emocji. W pamięci najbardziej pozostanie karygodne zachowanie Sławomira Peszki... Gracz Lechii zachował się jakby na chwilę odciął mu się prąd. Niemniej jednak to Gdańszczanie wracają do domu z 3 punktami na koncie!

• Mateisz Machaj uderza prosto w mur i sędzia kończy ten mecz!

• Jagiellonia będzie miała ostatnią okazję na remis! Mitrović został sfaulowany na 25 metrze!

• Joao Nunes za przeszkadzanie w rozpoczęciu gry ogląda żółtą kartkę!

• To się nie dzieje! Ivan Runje miał przed sobą praktycznie pustą bramkę! Był na 5 metrze, a i tak nie trafia w bramkę! To jest niewiarygodne!

• Strzał Bartosz Kwietnia, ale bardzo dobrze broni Dusan Kuciak!

• Sławomir Peszko ogląda czerwona kartkę za bardzo głupi i nie potrzebny faul... Po prostu podszedł i kopnął przeciwnika od tyłu... Tak nie zachowuje się reprezentant Polski.

• Zderzenie głowami Romańczuka i Augustyna, ale na szczęście tylko groźnie to wyglądało.

• Była szansa z rzutu rożnego dla Lechii, ale Mitrović został sfaulowany przez Peszkę.

• Flavio Paixao bardzo mądrze utrzymuje się z piłką na połowie przeciwnika. Łapie tym sposobem kilka cennych sekund.

• Roman Bezjak wchodzi w miejsce Jakuba Wójcickiego.

• Ostatnia zmiana Piotra Stokowca. Lukas Haraslin opuszcza murawę, a melduje się na niej Ariel Borysiuk.

• Bartosz Kwiecień zmienia Martina Pospisila. Tym samym Ireneusz Mamrot łata dziurę w obronie.

• Posypały się kary indywidualne. Tym razem w protokole meczowym zapisuje się Taras Romańczuk.

• Dusan Kuciak za przedłużanie gry otrzymuje żółtą kartkę.

• Cillian Sheridan dośrodkowuje zbyt mocno. Od bramki zacznie Kuciak.

• Filip Mladenović uderzając z rzutu wolnego z odległości 17 metra trafia w mur! Zmarnowana okazja!

• Czerwona kartka dla Guilherme! Brazylijczyk fauluje Peszkę, który wychodził sam na sam z Kelemenem!

• Ależ pech Jagiellonii! Arvydas Novikovas zaczarował w polu karnym rywala, uderzył na bramkę i trafia w słupek! To powinien być remis!

• Zmiana także w drużynie Lechii. Sławomir Peszko zmienia Michała Maka.

• Mateusz Machaj notuje swój pierwszy występ w barwach Jagiellonii! Zmienia Piotra Wlazło.

• Znowu Sheridan uderza na bramkę i po raz kolejny przegrywa pojedynek z Kuciakiem! Jagiellonia zaczyna grać nieźle, ale teraz brakuje skuteczności!

• Znakomita indywidualna akcja Novikovasa, który dogrywa na głowę Sheridana! Strzał Irlandczyka był jednak zbyt słaby.

• Płaski strzał z 25 metra Patryka Lipskiego ląduje w "koszyczku" Mariana Kelemena.

• To powinien być remis! Cillian Sheridan opanował futbolówkę, obrócił się na 7 metrze i nie trafia do bramki!

• Znowu takie same błędy. Novikovas dogrywa bardzo niedokładnie...

• Novikovas próbował zaatakować bramkę rywala, tylko że został powstrzymany przez Augustyna.

• Czas rozpocząć drugie 45 minut! Jagiellonia da radę odrobić straty?

• Paweł Stolarski pozostał w szatni. Joao Nunes wszedł w jego miejsce.

• Jagiellonia nie gra jak wicemistrz Polski. Brakuje pomysłu na grę i widać to aż nadto. Lechia wykorzystała swoją okazję i jak na razie wygrywa mecz na wyjeździe!

• Pierwsza odsłona właśnie się zakończyła.

• Bardzo słaby strzał Novikovasa. Kuciak złapałby ten strzał z zamkniętymi oczami.

• O dwie minuty zostaje przedłużona pierwsza połowa tego spotkania!

• Dusan Kuciak po tej akcji potrzebuje pomocy medycznej. Widać, że trzyma się za przeponę i chyba został kopnięty przez rywala.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Lechii, ale ostatecznie piłką ląduje w rękawicach Dusana Kuciaka!

• Guilherme fajnie podłączył się do akcji ofensywnej, tylko co z tego jak Brazylijczyk nie jest w stanie dobrze dograć w pole karne.

• Najstarszy zawodnik w lidze, ale dalej w znakomitej formie!

• Cillian Sheridan fauluje Łukasika od tyłu i musi zostać ukarany żółtą kartką.

• Martin Pospisil dostał piłkę przed polem karnym rywala, a jego strzał wylądował gdzieś w górnych sektorach stadionu....

• Michał Nalepa musiał ratować się faulem aby nie dopuścić do akcji Przemysława Frankowskiego. Z tego powodu ląduje w notesie sędziego.

• Kolejne dośrodkowanie Jagiellonii i znowu spokojnie radzą sobie z tym defensorzy Lechii. Brakuje pomysłu na grę ekipie Ireneusza Mamrota.

• Arvydas Novikovas dogrywa płasko w pole karne. Zabrakło kogoś kto wykończy cała akcję.

• Zaskakujący strzał Lukasa Haraslina. Zabrakło trochę dokładności, ale sam pomysł był bardzo ciekawy.

• Starcie Augustyna i Sherdiana w polu karnym Lechii, ale sędzia nakazuje grać dalej.

• Guilherme za łatwo daje ogrywać się rywalom. Teraz Mateusz Mak z łatwością urwał się prawym skrzydłem, tylko że dograł niedokładnie.

• Guilherme dograł na krótki słupek, a tam Sheridan uderza bardzo niedokładnie.

• Arvydas Novikovas mógł bardzo szybko doprowadzić do remisu! Jego strzał końcówkami palców został obroniony przez Kuciaka!

• Lukas Haraslin wpadł dostał piłkę w polu karnym Jagiellonii. Miał bardzo dużo miejsca, ponieważ kompletnie nie było przy nim krycia. Wykorzystał przestrzeń i wstrzelił futbolówkę w pole bramkowe, a Flavio dostawił tylko nogę z najbliższej odległości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Flavio Paixao zdobywa bramkę!

• Bardzo groźna okazja dla Lechii! Mateusz Mak uderza z 5 metra, tylko że nie trafia w bramkę!

• Guilherme dogrywa w pole karne rywala, ale robi to bardzo niedokładnie.

• Bardzo brzydki faul Pawła Stolarskiego na Novikovasie i gracz Lechii zostaje ukarany żółtą kartką.

• Oskrzydlająca akcja Jagiellonia, ale Guilherme przegrał pojedynek fizyczny ze swoim rywalem.

• Wicemistrzowie Polski kontra drużyna aspirująca o miejsce na podium! Kto dzisiaj zwycięży!?

• Kibice żółto-czerwonych głośno odśpiewują hymn swojego ukochanego klubu, a piłkarze opuszczają tunel!

• Dzisiaj oglądaliśmy już jedno spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem debiutującej w Ekstraklasie Miedzi Legnica. Beniaminek pokonał przy własnej publiczności 1:0 Pogoń Szczecin.

• Oba zespoły nie rotowały zbyt mocno składem w porównaniu z poprzednim sezonem. W składach obu drużyn widzimy tylko jedną nową twarz, a jest nim Jarosław Kubicki, który zadebiutuje dzisiaj w barwach Lechii. Gdańszczanie pozbyli się kilku doświadczonych graczy m.in Jakuba Wawrzyniaka czy Milosa Krasica. Może to jest koncepcja Piotra Stokowca, która przyniesie efekt?

• Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski! Zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• Polacy powoli wracają do rzeczywistości po Mundialu w Rosji. W Białymstoku nie mogli doczekać się początku sezonu, gdyż kibice znowu liczą na spektakularny wynik swojej drużyny. Na Podlasie przyjeżdża dzisiaj Lechia Gdańsk, która również ma wysokie aspirację.

Bartłomiej Modzelewski

Jagiellonia - Lechia LIVE! Kto lepiej rozpocznie nowy sezon?

Jagiellonia - Lechia LIVE! Kto lepiej rozpocznie nowy sezon? ©Wojciech Wojtkielewicz

Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk ONLINE. Na inaugurację sezonu 2018/2019 w Białymstoku zmierzą się Jagiellonia oraz Lechia. Oba zespoły mają aspirację, aby znaleźć się na podium. Bardzo ważne jest jak rozpoczyna się nowe rozgrywki, więc dzisiaj nie ma mowy o odpuszczaniu.

Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk ONLINE

Kibice z Białegostoku przywykli już trochę do dobrych wyników swojej drużyny. Po dwóch wicemistrzostwach z rzędu na pewno mają bardzo mocno rozrośnięte apetyty. Cieszyć może fakt, że w żółto-czerwonych barwach (przynajmniej na początku) zagrają najważniejsi gracze ostatnich sezonów.
Dużo mówiło się o przeprowadzce m.in Przemysława Frankowskiego, ale w temacie odejścia z klubu zrobiło się cicho. Bardzo ważne jest aby dobrze punktować na samym początku sezonu, wtedy nie traci się kontaktu z czołówką. Taki cel na piątkowy pojedynek na pewno ma Jagiellonia.

- Chcemy powalczyć o jak najwyższe miejsce. Nie chcę szukać alibi czy uprawiać dyplomacji. Zobaczymy, jak ta runda się ułoży. Nie ukrywam, że chcielibyśmy poważnie liczyć się w walce o najwyższe lokaty, tak jak to było w poprzednim sezonie - mówił na przedmeczowej konferencji Ireneusz Mamrot.

Teraz szkoleniowiec “Jagi” musi mądrze dysponować siłami swojej drużyny, gdyż na horyzoncie widać już czwartkowy pojedynek w Lidze Europy z Rio Ave. W tamtym roku przygoda z pucharami Jagiellonii była bardzo krótka, ale oby w tym sezonie to się zmieniło. Pojedynek z portugalską ekipą do nie będzie należał do najłatwiejszych, ale nie można od razu wywieszać białej flagi.

Sytuacja Lechii Gdańsk jest troszkę inna. Tamten sezon trzeba wymazać jak najszybciej z pamięci. Tak naprawdę drużyna, która miała bić się o mistrzostwo, rzutem na taśmę utrzymała się w Ekstraklasie. Teraz jednak Piotr Stokowiec mógł spokojnie przepracować z zespołem cały okres przygotowawczy i dopiero teraz będzie mógł wykazać się jako szkoleniowiec Lechii. W poprzednich rozgrywkach wykonał swoje zadanie, gasząc rozpalony pożar po Adamie Owenie. W tym wszystkim brakuje tylko wzmocnień. Oprócz Jarosława Kubickiego i Zlatko Alomerovicia nie przyszedł nikt kto mógłby w jakiś sposób wzmocnić drużynę z Gdańska.

- Chcemy wymazać z pamięci ostatni sezon i zagrać dużo lepsze rozgrywki niż poprzednio. Drużyna poszła w górę, jest lepiej przygotowana, zawodnicy czynią postępy. Solidną pracą zamierzamy odbudować markę Lechii Gdańsk, poprawić nadszarpnięty wizerunek. Pierwsze mecze są niewiadomą dla wszystkich. Dlatego jedziemy do Białegostoku sprawić niespodziankę, zdobyć komplet punktów. Mamy swój plan na Jagiellonię, a zespół ma być skupiony, by go zrealizować - skomentował sytuację swojej drużyny Piotr Stokowiec.

Sonda

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk?

Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny w aplikacji Canal+ Sport Online. Komentuje duet Bartosz Gleń – Grzegorz Mielcarski. Reporterami z murawy będą Daria Kabała-Malarz, Maciej Klimek, zaś w studio usłyszymy głos Cezarego Olbrychta i Andrzeja Juskowiaka. Relacja LIVE w GOL24.pl od 20:30.