Mecz Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie...

Mecz Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Poznamy finalistę Pucharu Polski

Fortuna Puchar Polski, 1/2 finału
2019-04-09 18:00

Jagiellonia Białystok

2

Miedź Legnica

1

• KONIEC MECZU! Puchar Polski. Jagiellonia Białystok pokonała Miedź Legnica 2:1 i awansowała do finału. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Taras Romanczuk, który świetnie znajdował się dziś w polu karnym rywali.

• Jakub Wójcicki w miejsce Arvydasa Novikovasa.

• Dośrodkowanie Guilherme z rzutu rożnego w okolice siódmego metra od bramki. Najwyżej do piłki wyskoczył Romanczuk i głową pokonał Kanibołockiego.

• GOOOOOL! ZNÓW TARAS ROMANCZUK!

• Za mocne podanie Pospisila do Klimali.

• Strzał z okolic pola karnego. Camara chybił

• Zmiana w Jagiellonii. Schodzi Kwiecień, wchodzi Imaz.

• Gdzie byłaby obecnie Miedź, gdyby nie ten zawodnik? Fin podszedł do piłki ustawionej na ok. 25. metrze. Oddał precyzyjny strzał, po którym piłka nabrała rotacji i zmyliła Kelemena. Mamy remis w Białymstoku!

• GOOOOOOOL! PETTERI FORSELL!

• Romanczuk sfaulował rywala w okolicach pola karnego. To dobra szansa dla Forsella, by z rzutu wolnego pokonać Kelemena.

• Bodvarsson na lewej stronie boiska. Wpadł w pole karne i miękko wrzucił na 11. metr. Osyra wyjaśnił sytuację.

• Szczepaniak za Bozicia.

• Borja Fernandez w miejsce Augustyniaka.

• Kornel Osyra ukarany kartką za dyskusje z arbitrem.

• Rzut wolny dla gospodarzy i kartka dla Augustyniaka.

• Rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne, piłka wpada między kilku zawodników. Jako pierwszy doskoczył do niej Romanczuk i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOL! TARAS ROMANCZUK!

• Żółta kartka dla Bozicia.

• Pospisil uderzył z dystansu i świetnie interweniował Kanibołocki. Bramkarz uratował zespół przed utratą gola.

• Novikovas zbiegł z prawej strony do środka. Zagrał do Guilherme, ale ubiegł go Żyro.

• Bozić ucierpiał w starciu z rywalem.

• Miljiković w udanej interwencji na lewej stronie boiska. Nie zmieniamy scenariusza na drugą połowę.

• Zaczynamy II połowę.

• Podopieczni Ireneusza Mamrota powinni znaleźć inny sposób na pokonanie rywala. Do tej pory ok. 30 razy próbowali dośrodkować na głowę Patryka Klimali, lecz konsekwentnie bronią się goście. Oby druga połowa była lepsza, bo wiele wskazuje na to, że spotkanie rozstrzygnie się w rzutach karnych.

• Koniec pierwszej połowy.

• Ojamaa sfaulował na lewej stronie boiska rywala i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

• Miedź dzielnie broni się na 16. metrze. Gospodarze raz za razem próbują dośrodkowywać piłkę w pole karne, ale efekt jest mizerny.

• Temu spotkaniu zdecydowanie brakuje goli. Obie drużyny bardzo chcą wyjść na prowadzenie, ale brakuje precyzji w uderzeniach i dośrodkowaniach.

• Niecelne uderzenie piłkarza Miedzi po wrzutce Pikka.

• Forsell uderzył z dystansu i tak jak w poprzednich sytuacjach - grę wznowi Kelemen.

• Wracamy do gry po minucie przestoju.

• Arbiter zarządził krótką przerwę z powodu sporej ilości dymu z rac. Zostały one odpalone w sektorze najzagorzalszych kibiców Jagiellonii.

• Kolejne nieudane dośrodkowanie z lewej strony boiska. Klimala nie może wygrać główki wśród rosłych obrońców Miedzi.

• Faul na Forsellu, pomocnik gości uderzył z rzutu wolnego, ale wysoko nad bramką Kelemena.

• Jagiellonia w ataku pozycyjnym. Nie za wiele dają od siebie gospodarze.

• Camara uderzył z dystansu, ale obok bramki.

• Klimala poturbował Kanibołockiego w starciu o piłkę.

• Nieudana próba dryblingu Augustyniaka i strata na rzecz Guilherme. Po chwili zawodnik Miedzi odzyskał futbolówkę i przerzucił ciężar gry na lewą stronę boiska.

• Za mocne prostopadłe podanie Pospisila do Klimali, która pada łupem bramkarza.

• Forsell wstrzelił futbolówkę w pole karne i minimalnie chybił Camara! Odżyli piłkarze Miedzi, ale znów zdecydowali się cofnąć pod własne pole karne.

• I właśnie na taką kontrę czekali goście! Pikk świetnie zacentrował w pole karne, ale tuż przed bramką sytuację wyjaśnił Bodvarsson.

• Pierwsze 10 minut zdecydowanie należą do zespołu gospodarzy. Miedź schowała się za podwójną gardą i czeka na kontratak.

• Novikovas dośrodkował w pole karne, ale w momencie zagrania piłka opuściła już boisko.

• Guilherme zdecydował się na strzał z dystansu po nieudanym dośrodkowaniu. Wysoko nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie w pole karne z prawej strony - Kornel Osyra wybił piłkę na rzut rożny.

• Klimala na spalonym.

• Gospodarze w ataku pozycyjnym. Dość powoli przenoszą ciężar gry ze strefy obronnej do przodu.

• Pierwszą akcję zainicjowali goście z Legnicy, ale stracili piłkę w środku pola. Podopieczni trenera Mamrota ruszyli z kontratakiem lewą stroną, ale nie zdołali jej zamknąć.

• ZACZYNAMY!

• Piłkarze wyszli na murawę, za chwilę zaczynamy.

• W ćwierćfinale Pucharu Polski, obie drużyny miały niżej notowanych rywali. Białostoczanie zmierzyli się z Odrą Opole i wygrali 2:0. Miedź była podejmowana przez Puszczę Niepołomice i wygrała 1:0.

• Ławka rezerwowych gości: Dżanajew, Monteiro, Zieliński, Makuch, Szczepaniak, Fernandez, Roman

Ławka rezerwowych gospodarzy: Wójcicki, Sandomierski, Kadlec, Adamec, Imaz, Kostal, Nawrocki

• Przypomnijmy, że zgodnie z aktualnym regulaminem o awansie do finału zadecyduje tylko jedno spotkanie. Jeżeli po 90 minutach wynik okaże się remisowy, wówczas arbiter zaordynuje dogrywkę, a w razie konieczności także konkurs rzutów karnych.

• Miedź po trofeum sięgnęła w sezonie 1991/92. We wtorek stanie przed szansą na ugranie drugiego finału w historii. W Legnicy priorytetem jest jednak utrzymanie w Ekstraklasie, beniaminek dogra bowiem sezon w grupie spadkowej.

• Dla Jagiellonii to najważniejszy tydzień w tym roku. Może w nim ugrać grupę mistrzowską Lotto Ekstraklasy, ale i finał krajowego trofeum na PGE Narodowym w Warszawie.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica!

Jacek Czaplewski

Jagiellonia - Miedź LIVE! Poznamy finalistę Pucharu Polski

Jagiellonia - Miedź LIVE! Poznamy finalistę Pucharu Polski ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica ONLINE. We wtorek poznamy pierwszego finalistę Pucharu Polski. O prawo gry na PGE Narodowym powalczy szósta drużyna Lotto Ekstraklasy z dwunastą, która jest w niej beniaminkiem. Początek o godzinie 18:00, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica ONLINE

Dla Jagiellonii to najważniejszy tydzień w tym roku. Może w nim ugrać grupę mistrzowską Lotto Ekstraklasy, ale i finał krajowego trofeum na PGE Narodowym w Warszawie. - Od pierwszej rundy traktowaliśmy te rozgrywki bardzo poważnie.
Naszym celem była i jest gra w finale - podkreśla Ireneusz Mamrot. Trener białostockiej drużyny odetchnął w sobotę, kiedy jego podopieczni przełamali niemoc w lidze, pokonując na własnym terenie Zagłębie Sosnowiec (2:1).

Według bukmacherów faworytem tego meczu jest Jagiellonia. Ona także zwycięsko wyszła z ostatniego bezpośredniego spotkania. W lutym po golach Nemanji Mitrovicia, Guilherme oraz Arvydasa Novikovasa pokonała Miedź w Legnicy 3:0. Nic nie stoi na przeskodzie, by wszyscy ci strzelcy wystąpili we wtorkowym półfinale.

Gdzie oglądać mecz Jagiellonia - Miedź w tv?

Organizatorzy spodziewają się wysokiej frekwencji. Przez kilkanaście dni klub prowadził akcję marketingową, której celem było zapełnienie stadionu do ostatniego miejsca. Do reklamy włączyli się m.in. trener, piłkarze, byłe gwiazdy klubu, a także osoby z pierwszych stron gazet, które z nim sympatyzują (m.in. Zenon Martyniuk). Do poniedziałku sprzedano 16 tys. biletów po 5 złotych.

Zawody poprowadzi sędzia Paweł Gil z Lublina. Drugiego finalistę tegorocznej edycji poznamy w środę. Lider Fortuna 1 Ligi Raków Częstochowa zagra u siebie z liderem Lotto Ekstraklasy Lechią Gdańsk. Początek również o godzinie 18:00.

Jagiellonia jest jednokrotnym zdobywcą Pucharu Polski (sezon 2009/10). Raz doszła też do półfinału (1988/89). Miedź po trofeum sięgnęła w sezonie 1991/92. We wtorek stanie przed szansą na ugranie drugiego finału w historii. - Oczywiście, że znakomicie było by powtórzyć tę historię. Ale w tej chwili nie możemy się na niej koncentrować. Musimy myśleć o nas w tym meczu. Wyjść na to spotkanie tak jak w meczu z Cracovią. Wszyscy tu liczymy na podobną grę – wyjaśnia trener Miedzi, Dominik Nowak.

Mecz Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica. Kto awansuje do finału Pucharu Polski?

Nie zagrają:

Jagiellonia: Scepović, Savković (kontuzje), Klimala (?)
Miedź: - - - - -

Droga do półfinału Pucharu Polski:

Jagiellonia Białystok:
1:0 - Lechia Dzierżoniów (I runda)
1:0 po dogrywce - GKS Katowice (1/16 finału)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Jagiellonia - Miedź 2:3 (Ekstraklasa, 26.08.2018)
Miedź - Jagiellonia 0:3 (Ekstraklasa, 08.02.2019)

Mecz Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzą stacje Polsat Sport i Super Polsat. W internecie mecz dostępny dzięki płatnej aplikacji IPLA TV. Komentuje duet Tomasz Włodarczyk – Tomasz Łapiński. Reporterem z murawy będzie Mariusz Hawryszczuk. Studio od 17:00. Poprowadzi je Przemysław Iwańczyk, którego gościem będzie Tomasz Frankowski. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:00. Zapraszamy.