Mecz Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin ONLINE. Odebrać...

Mecz Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin ONLINE. Odebrać Lechii fotel lidera. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 10. kolejka
2019-09-29 15:00

Jagiellonia Białystok

2

Pogoń Szczecin

3

• Absolutnie szalony był mecz w Białymstoku! Gospodarze mieli przewagę w pierwszej połowie, drugą też zaczęli z dużym animuszem, ale na posterunku był Dante Stipica. Później Pogoń dość szczęśliwie wyrównała po uderzeniu Sebastiana Kowalczyka i rykoszecie. Od tego momentu obraz meczu całkowicie się zmienił - Pogoń miała kolejne okazje, w końcu po faulu na Kowalczyku sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Adam Buksa. Na 3:1 wynik podwyższył Adam Frączczak, a Jagiellonia w doliczonym czasie gry dwukrotnie trafiła do siatki - raz bramka nie została jednak uznana ze względu na spalonego. Trafienie Jesusa Imaza okazało się golem na otarcie łez - Pogoń wygrała w Białymstoku 3:2 i jest liderem PKO Ekstraklasy. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Pogoń wygrywa w Białymstoku z Jagiellonią 3:2!

• Kontra Pogoni, Zvonimir Kozulj wywalczył rzut rożny.

• Najpierw gol początkowo uznany, a potem anulowany! Po chwili gol nieuznany, po interwencji VAR-u jednak zaliczony! Szaleństwo w Białymstoku, a le Jagiellonia ma coraz mniej czasu!

• JEDNAK JEST GOL DLA JAGIELLONII! JESUS IMAZ! ALEŻ TU BĘDĄ JESZCZE EMOCJE!

• Co za emocje w Białymstoku! Kolejny gol dla gospodarzy nieuznany, tym razem do siatki trafił Jesus Imaz. Znów mamy jeszcze VAR!

• Nieuznany gol dla Jagiellonii! Trafił do siatki Jakub Wójcicki, lecz po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na spalonym był zgrywający piłkę Taras Romanczuk!

• Cztery minuty dolicza do tego meczu arbiter.

• Zmiana także w Jagiellonii. Za Juana Camarę pojawia się Bartosz Kwiecień.

• Ostatnia zmiana w Pogoni. Schodzi Adam Buksa, za niego Soufian Benyamina.

• Wygląda na to, że Pogoń wywiezie z Białegostoku trzy punkty! Znakomita dwójkowa akcja rezerwowych - Santeriego Hostikki oraz Adama Frączczaka. Ten drugi mocno uderzył z ostrego kąta, po krótkim słupku. To szczególny moment dla kapitana Pogoni, bo to jego pierwszy gol w Ekstraklasie po poważnej chorobie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ADAM FRĄCZCZAK!

• Hostikka wybija piłkę na rzut rożny. Całym zespołem broni się teraz Pogoń.

• Jagiellonia blisko wyrównania, ogromny błąd Dante Stipicy! Strzał Jesusa Imaza był lekki, lecz bramkarzowi Pogoni piłka wyślizgnęła się z rąk! W ostatniej chwili złapał ją na linii bramkowej!

• Zmiana także w Jagiellonii. Schodzi Martin Pospisil, na boisku melduje się Marko Poletanović.

• Druga zmiana w Pogoni. Za Srdana Spiridonovicia pojawia się Adam Frączczak.

• Wójcicki dośrodkował w pole karne, a Damian Dąbrowski wybił piłkę na rzut rożny.

• 9.414 kibiców ogląda ten mecz z trybun.

• Ależ odwróciła się sytuacja w tym meczu! Adam Buksa pewnie wykorzystał rzut karny - uderzył w inną stronę, niż rzucił się Damian Węglarz!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ADAM BUKSA!

• RZUT KARNY DLA POGONI! JUAN CAMARA FAULOWAŁ KOWALCZYKA!

• Mamy VAR, przewrócił się w polu karnym Sebastian Kowalczyk!

• Pierwsza zmiana w zespole Jagiellonii. Opuszcza boisko Tomas Prikryl, wchodzi Mile Savković.

• Uderzył sprzed pola karnego Spiridonović, lecz został zablokowany.

• Camara dobrze zagrał do Imaza, lecz drugi z Hiszpanów nie przyjął sobie piłki i ta mocno mu odskoczyła.

• Kolejna świetna okazja dla Pogoni! Santeri Hostikka przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, dograł do Sebastiana Kowalczyka, a kapitan Pogoni minął dwóch rywali, a gdy miał przed sobą praktycznie tylko Węglarza, uderzył w środek bramki!

• Jakub Wójcicki ostro potraktował Zvonimira Kozulja i został ukarany żółtą kartką.

• Pogoń mogła prowadzić! Przymierzył sprzed pola karnego Buksa, ale piłka przeszła tuż obok słupka!

• Pierwsza zmiana w Pogoni. Schodzi Marcin Listkowski, w jego miejsce Santeri Hostikka.

• Uderzenie Matyni z dystansu, spory błąd popełnił Węglarz! Bramkarz Jagiellonii odbił piłę przed siebie, lecz nie zdołał dojść do dobitki Adam Buksa!

• Akcja Kowalczyka prawą stroną i bardzo dobre zachowanie Guilherme. Gracz Jagiellonii czysto odebrał piłkę rywalowi.

• Nieco szczęśliwie, ale Pogoń doprowadza do remisu! Sebastian Kowalczyk uderzył sprzed pola karnego, piłka odbiła się od jednego z obrońców Jagiellonii i zupełnie zmyliła Damiana Węglarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! SEBASTIAN KOWALCZYK!

• Odpowiada Pogoń, po dośrodkowaniu Huberta Matyni jest rzut rożny.

• Jagiellonia bliska drugiego gola! Huknął Tomas Prikryl, lecz znakomicie obronił to uderzenie Dante Stipica!

• Camara nie zdołał minąć Triantafyllopoulosa. Od bramki zacznie Stipica.

• Daleko z bramki wyszedł Stipica. Bramkarz Pogoni wślizgiem wybił piłkę na aut.

• Jagiellonia gra wysokim pressingiem na początku drugiej połowy, Pogoń ma z rywalami ogromne problemy.

• Tomas Prikryl dostał piłkę od obrońcy Pogoni w polu karnym, ale za długo składał się do strzału i zdążył go zablokować Dąbrowski!

• Guilherme dośrodkowywał z rzutu wolnego, wydaje się, że Jagiellonia powinna mieć jeszcze rzut rożny, lecz pomylił się arbiter.

• Od środka wznowiła mecz Jagiellonia. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Jagiellonia jest na razie zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie prowadzi z Pogonią - goście powinni się cieszyć, że przegrywają tylko jedną bramką. Długie podania, w których przoduje Taras Romanczuk, sieją spustoszenie w obronie Pogoni. Konstantinos Triantafyllopoulos zupełnie nie nadąża za Patrykiem Klimalą - ten raz trafił do siatki ze spalonego, raz przegrał pojedynek z Dante Stipicą, a raz wyłożył piłkę Jesusowi Imazowi, a Hiszpan zmarnował kapitalną sytuację. W końcu Jagiellonia wyszła na prowadzenie, gdy Stipica obronił kolejne uderzenie Klimali, ale napastnik gospodarzy dograł do Juana Camary, który zdobył pierwszą ekstraklasową bramkę dla Jagi. Czy Pogoń obudzi się w drugiej połowie? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

• Z dystansu uderzał Adam Buksa, ale został zablokowany.

• Nieudany strzał z dystansu Dąbrowskiego. Piłka przeszła wysoko nad bramką.

• Jagiellonia dopięła swego! Patryk Klimala po raz kolejny wyprzedził Konstantinosa Triantafyllopoulosa, napastnik Jagiellonii przegrał pojedynek z Dante Stipicą, ale później dograł do Juana Camary, a Hiszpan miał mnóstwo miejsca i trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA JAGIELLONII! JUAN CAMARA!

• Długie podania sieją spustoszenie w obronie Pogoni. Klimala uderzał głową po dośrodkowaniu Imaza, lecz nie trafił w światło bramki.

• Jagiellonia powinna prowadzić! Patryk Klimala wyłożył piłkę Jesusowi Imazowi, Hiszpan miał przed sobą tylko Stipicę i bramkę Pogoni, a w znakomitej sytuacji uderzył obok słupka!

• Wójcicki dośrodkował z prawej strony w pole karne, nie zdołał jednak dobrze uderzyć Camara, który wcześniej założył rywalowi siatkę.

• Główkował Romanczuk, ale piłka po strzale kapitana Jagielonii przeszła obok słupka.

• Triantafyllopoulos dobrze zatrzymał Klimalę, Jagiellonia ma jedynie aut.

• Srdan Spiridonović groźnie uderzał sprzed pola karnego! Piłka przeszła tuż nad poprzeczką.

• Zagranie ręką było, ale tuż przed polem karnym. W myśl przepisów nie ma więc ani rzutu karnego, ani rzutu wolnego, bo sędzia nie przerwał natychmiast gry, ale pozwolił na jej kontynuowanie.

• Mamy analizę VAR - mógł zagrać ręką Sebastian Kowalczyk!

• Po podaniu Romanczuka Klimala znów znalazł się w sytuacji sam na sam ze Stipicą. Tym razem górą bramkarz Pogoni!

• Nieuznany gol dla Jagiellonii! Romanczuk zagrał do Klimali, ten wykorzystał sytuację sam na sam ze Stipicą, lecz znajdował się na spalonym!

• Buksa przechwycił piłkę po błędzie Pospisila, lecz później źle podał do jednego z partnerów.

• Ładna akcja Pogoni, podanie Kozulja w pole karne było jednak trochę za mocne.

• Daleko z bramki wychodził Stipica. Bramkarz Pogoni wybił futbolówkę.

• Kozulj nie strzelał, lecz dośrodkowywał. Z tej wrzutki wyszło niewiele.

• Guilherme faulował Kowalczyka na 35. metrze. Pogoń będzie miała okazję na strzał z dystansu.

• Jagiellonia dobrze wyszła spod pressingu, lecz Prikryl nie przyjął sobie piłki na prawej stronie, przez co wybił ją Benedikt Zech.

• Strata Sebastiana Kowalczyka przyniosła rzut rożny dla Jagiellonii. Po dośrodkowaniu w pole karne główkował Romanczuk, lecz uderzył w środek bramki i spokojnie złapał piłkę Dante Stipica.

• Listkowski otrzymał piłkę w polu karnym, lecz zupełnie niepotrzebnie ją przepuścił. Zmarnował niezłą sytuację młody gracz Pogoni.

• Akcja Jagiellonii lewą stroną, po dośrodkowaniu w pole karne wybil piłkę Damian Dąbrowski.

• Po stracie Ivana Runje Pogoń ruszyła z kontrą, ale Kozulj nie zdołał dobrze dograć w pole karne i wybił ją Romanczuk.

• Zvonimir Kozulj miał sporo miejsca przed polem karnym, lecz strzał wyraźnie mu nie wyszedł.

• Martin Pospisil wślizgiem wszedł w nogi Adam Buksy. Gracz Jagiellonii z żółtą kartką.

• Zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu Klimali. Juan Camara nie miał szans na dojście do piłki.

• Taras Romanczuk już po raz drugi fauluje Marcina Listkowskiego. Kapitan Jagiellonii pracuje na żółtą kartkę, na razie oszczędził go jeszcze sędzia.

• Patryk Klimala powalczył o piłkę z Kostasem Triantafyllopoulosem. Przyniosło to rzut rożny, lecz po kornerze zagrożenie pod bramką Pogoni nie było.

• Jakub Wójcicki zagrał daleko w kierunku Tomasa Prikryla. Czujni obrońcy Pogoni.

• Na razie Pogoń jest z piłką na połowie rywala, ale z akcji gości prawą stroną nic nie wyszło.

• Od środka zaczęła mecz Pogoń. Goście grają na Biało, Jagiellonia w żółto-czerwonych strojach.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Bartosz Frankowski. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Ostatnie mecze obu zespołów były zdecydowanie lepsze dla Jagiellonii. Białostoczanie wygrali pięć z ostatnich sześciu meczów z Pogonią, raz zremisowali, a na dodatek zwyciężyli w czterech ostatnich spotkaniach na własnym stadionie. Po raz ostatni na stadionie Jagiellonii "Portowcy" zwyciężyli w sezonie 2013/2014. Czy dzisiaj przełamią niekorzystną serię?

• Pogoń Szczecin od początku sezonu spisuje się naprawdę dobrze. "Portowcy" przed tą kolejką byli na czele tabeli i jeśli wygrają z Jagiellonią, znów będą na pozycji lidera. W poprzedniej kolejce szczecinianie podzielili się punktami z Górnikiem Zabrze, a wcześniej pokonali ŁKS Łódź. W Totolotek Pucharze Polski czekał ich daleki wyjazd do Rzeszowa, lecz wygrali ze Stalą. Teraz kolejny raz przyszło im grać z dala od domu.

• Jagiellonia Białystok do tej pory przegrała tylko jeden z dziewięciu meczów w PKO Ekstraklasie. Po serii trzech zwycięstw ostatnio zespół prowadzony przez Ireneusza Mamrota remisował jednak z Legią i Lechem, a w tym tygodniu przegrał z Cracovią w 1/32 Totolotek Pucharu Polski. Jeśli dziś Jagiellonia wygra z Pogonią, będzie nowym liderem tabeli.

• Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka oraz ławka Pogoni Szczecin:

• Oto podstawowy skład oraz rezerwowi Jagiellonii Białystok:

• Czas na jeden z najciekawszych meczów 10. kolejki PKO Ekstraklasy! W Białymstoku czeka nas spotkanie o pozycję lidera - Jagiellonia Białystok podejmie w nim Pogoń Szczecin. Początek tego spotkania o 15:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!

Jagiellonia - Pogoń LIVE! Odebrać Lechii fotel lidera

Jagiellonia - Pogoń LIVE! Odebrać Lechii fotel lidera ©Wojciech Wojtkielewicz

Mecz Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin ONLINE. Cel przyświeca im właściwie ten sam. Chodzi o odebranie pierwszego miejsca Lechii Gdańsk. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00.

Mecz Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin ONLINE

Fachowcy przewidują, że będzie to zacny wstęp do derbów Krakowa. Zmierzą się w końcu dwie drużyny, które celują w strefę medalową. Po dystansie dziewięciu kolejek Pogoń prowadziła z dorobkiem osiemnastu punktów, natomiast Jagiellonia znalazła się tuż za podium ze zdobyczą w postaci szesnastu punktów.

W tygodniu obie drużyny przeszły ciężką przeprawę.
Pogoń w odległym Rzeszowie, do którego poleciała samolotem czarterowym, pokonała skromnie Stal 1:0 i awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski. Z kolei Jagiellonia w Krakowie uległa 2:4 Cracovii i już zakończyła swój udział w krajowych rozgrywkach. Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji dotarła aż na PGE Narodowy, gdzie uległa ostatecznie Lechii Gdańsk.

Jagiellonia może skupić się wyłącznie na lidze i to zrobi. W przypadku zwycięstwa z Pogonią wskoczy na pozycję lidera. Stanie się tak dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu od Lechii Gdańsk, która w sobotę ograła przy Łazienkowskiej Legię Warszawa 2:1.

Przed meczem Jagiellonię komplementuje trener Kosta Runjaic. O jej zawodnikach mówi: - Grają dobrze w ofensywie. Potrafią szybko przenieść grę z fazy obrony do ataku. Są silni i wysocy, a przez to są niebezpieczni przy stałych fragmentach. O ile dobrze pamiętam, to nie tracą dużo bramek. Są stabilni w obronie. To dla nas duże wyzwanie. Musimy grać cierpliwie i zainwestować dużo sił - zaznacza Niemiec.

W lidze Jagiellonia nie przegrała od 27 lipca. Zapisała cztery remisy i trzy wygrane. Ostatnio podzieliła się punktami z Lechem Poznań (1:1). Natomiast Pogoń zremisowała z Górnikiem Zabrze (1:1). Jej passa to dwa remisy i dwa zwycięstwa. - Przed nami trzy mecze przeciwko zespołom z czołówki. Po wywalczeniu dwóch punktów w starciach z Legią oraz Lechem chcemy wygrać, bo na samych remisach daleko nie zajedziemy - mówi trener Jagiellonii, Ireneusz Mamrot.

Zawody poprowadzi sędzia Bartosz Frankowski z Torunia. Do obsługi VAR-u wyznaczeni zostali Tomasz Kwiatkowski i Marcin Borkowski.

Oglądaj mecz Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin

Jagiellonia: Arsenić, Scepović
Pogoń: Drygas, Malec, Stec, Nunes, Frączczak

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Jagiellonia - Pogoń 4:2 (Ekstraklasa, 06.05.2019)
Pogoń - Jagiellonia 0:0 (Ekstraklasa, 31.03.2019)

Mecz Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny w aplikacji Canal+ Sport Online. Początek o 15:00. Komentuje duet Rafał Dębiński - Tomasz Wieszczycki . Relacja LIVE w GOL24.pl. Zapraszamy