Mecz Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie...

1

Wisła Kraków

0

• Koniec meczu! Jagiellonia Białystok pokonuje Wisłę Kraków!

Bramka w dalszym ciągu jest przypisana Romanowi Bezjakowi, choć wydaje się, że zdobył ją Arvydas Novikovas bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego.

• I korner po bloku Marcina Wasilewskiego. Gospodarze w swoim stylu wycofują piłkę pod linię środkową.

• Po chwili bramkarz Wisły odbija piłkę po strzale Romana Bezjaka!

• Co tu zrobił Arvydas Novikovas?! W kontrze trzech dwóch, niepilnowany przejął piłkę i truchtem pomaszerował w stronę "szesnastki" "Białej Gwiazdy". Uderzył płasko obok bliższego słupka, ale po interwencji Mateusza Lisa jest korner! Litwin powinien więcej wycisnąć w tej akcji!

• Szymon Marciniak dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Mimo gry w osłabieniu krakowianie są stroną przeważającą. Rozgrywają piłkę na połowie Jagiellonii. Ci bronią się dwojąc się i trojąc przed własnym polem karnym.

• Kontra Jagiellonii prawą stroną spaliła na panewce. Arvydas Novikovas nie poradził sobie z Rafałem Pietrzakiem i Maciejem Sadlokiem.

• Marko Kolar wchodzi za Rafała Boguskiego.

• Przemysław Frankowski na lewej stronie pola karnego "łamie" akcję na prawą nogę. Jego strzał wślizgiem blokuje Marcin Wasilewski. Po chwili Mateuszowi Lisowi wyślizgnęła się piłka poza linię końcową. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Żółta kartka dla Zdenka Ondaska za faul na kapitanie Jagiellonii.

• Nie jest dobrze dla wicemistrza Polski. Na murawie leży od dłuższego czasu Taras Romanczuk.

• Przewinienie Vullneta Bashy na Przemysławie Frankowskim na lewej stronie. Ostre dośrodkowanie w pole karne, skąd - z kilku metrów - Lukas Klemenz uderza głową obok bramki. Wraz z trzema (!) kolegami był na spalonym.

• Kamil Wojtkowski zmienia Dawida Korta.

• Ładna oskrzydlająca akcja Guilherme z Przemysławem Frankowskim. Drugi z wymienionych posyła podanie zwrotne do Brazylijczyka, który centruje już zza linii końcowej.

• 47% Posiadanie piłki 53%

• Rafał Grzyb zmienia Mateusza Machaja.

• Jeszcze poczekajmy na weryfikację od Ekstraklasy

• Marian Kelemen ratuje gospodarzy przed utratą gola! Z najwyższym trudem paruje piłkę po atomowym strzale Marcina Wasilewskiego!

• Oglądając powtórki wydaje się, że Mateusz Lis wygarnął piłkę po strzale Arvydasa Novikovasa już zza linii bramkowej. Cóż, VAR jest, ale Goal Line Technology jeszcze nie.

• "Biała Gwiazda" próbuje szybko wyrównać. Uderzenie Macieja Sadloka po rykoszecie od Jakuba Wójcickiego przelatuje nad poprzeczką.

• Arvydas Novikovas uderzył nad murem w stronę prawego (bliższego) okienka, ale Mateusz Lis zdołał obić piłkę. Niestety przed siebie, co wykorzystał Roman Bezjak uderzeniem po koźle w stronę dalszego rogu!

• GOL DLA JAGIELLONII! ROMAN BEZJAK!!!

• Mateusz Lis wchodzi za Patryka Małeckiego.

• Dla Wisły Kraków są dwie wiadomości: dobra i zła. Dobra jest taka, że jest rzut wolny. Zła - Michał Buchalik otrzymuje czerwoną kartkę (żółta została anulowana)!

• Rzut karny dla gospodarzy! Roman Bezjak faulowany przed polem karnym przez Michała Buchalika!

• Taras Romanczuk nie może uwierzyć, że nie zdołał skierować piłki do siatki! Trącił ją tak, że trafił w Michała Buchalika!

• Rafał Pietrzak uderzył prawą nogą z ok. 18 metrów. Posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Arvydas Novikovas dostaje piłkę na prawej stronie i ładnym zwodem ograł rywala. Chciał pognać w stronę bramki Wisły, ale nie poradził sobie z Vullnetem Bashą.

• Rzut wolny dla gospodarzy na pograniczu pola karnego. Szymon Marciniak jeszcze łapie "kontakt z bazą". Marcin Wasilewski faulował przed polem karnym. Rzutu karnego zatem nie ma.

• Arvudas Novikovas uderza z bliskiej odległości obok bramki. Był jednak na spalonym.

• Wiślacy zaczynają drugie trzy kwadranse.

• Całkiem niezłe widowisko w pierwszej połowie, w którym niewiele większą przewagę mają gospodarze. Brakuje jednak celnych strzałów, więc czekamy na nie po zmianie stron (na gole także). Czy się ich doczekamy? Przekonamy się niebawem.

• +3' Nie wyszło lewą, to akcja poszła prawą stroną. Tym razem Michał Buchalik łapie piłkę zagraną przez Przemysława Frankowskiego.

Szymon Marciniak kończy pierwszą połowę. Jagiellonia bezbramkowo remisuje z Wisłą Kraków

• +2' Mocne, płaskie wstrzelenie piłki przez Guilherme w pole karne. Żaden z jego kolegów nie zdążył za akcją.

• +1' Żółta kartka dla Ivana Runje za skoszenie równo z trawą Rafała Boguskiego.

• Jesus Imaz chciał uderzyć z przewrotki po centrze z lewej strony. Nie trafił w piłkę, a w piłkarza Jagiellonii. Wcześniej jednak Hiszpan był na spalonym.

• Przemysław Frankowski wchodzi za Karola Świderskiego. Po jednej wymuszonej zmianie w obu drużynach.

• Karol Świderski, bo o nim mowa, na noszach opuszcza boisko. Jagiellonia będzie grać w "dziesiątkę".

• Z murawy nie podnosi się jeden z zawodników Jagiellonii, który ucierpiał w walce o piłkę. Przerwa w grze.

• Zaskakujące uderzenie Patryka Małeckiego z dystansu. Piłka leciała w stronę lewego dolnego rogu, ale wyciągnięty jak struna Marian Kelemen odbija piłkę do boku!

• Zdaniem sędziego Martin Pospisil fauluje Dawida Korta w środku pola. Dyskusyjna sytuacja. Tak czy siak, Szymon Marciniak nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Taras Romanczuk ucierpiał w starciu ze Zdenkiem Ondraszkiem i wyraźnie kuleje. Wydaje się jednak, że zmiana nie będzie jednak konieczna.

• Kolejna udana interwencja Michała Buchalika, którzy uprzedził Mateusza Machaja. Po chwili z dystansu huknął Guilberme. Daleko od bramki gości.

• Jakub Wójcicki zmienia kontuzjowanego Łukasza Burligę.

• Wycofana piłka z narożnika przed pole karne do Macieja Sadloka. Jego dośrodkowanie na dalszy słupek było dalekie od ideału.

• Łukasz Burliga przecina podanie kierowane w pole karne do Jesusa Imaza. Posłał piłkę na rzut rożny ale "kołowrotkiem" pokazał, że będzie konieczna zmiana.

• Wisła w niskim pressingu czeka, co zrobią gospodarze.

I nagle Guilherme urwał się lewą flanką i biegnie wzdłuż linii końcowej w stronę bramki! Podaje na 10. metr... do nikogo.

• Wyrównane spotkanie. Po 50% w posiadaniu piłki.

• Roman Bezjak nie zdążył do piłki. Spokojnie łapie ją Michał Buchalik.

• W odpowiedzi Jesus Imaz dopada do piłki, którą za mocno wypuścił sobie Lukas Klemenz. Uderza z pola karnego nad poprzeczką.

• Korner dla piłkarzy Ireneusza Mamrota z prawej strony. Sytuację wyjaśnił Marcin Wasilewski wybiciem poza linię końcową. Poprawka z kornera i ostatecznie Martin Pospisil uderza tak, że "kontry nie będzie".

• Karol Świderski przechwycił piłkę przed własną "szesnastką" i pognał co sił w stronę połowy Wisły. Dogonił go Vullnet Basha, który bez wysiłku odebrał mu piłkę. Pomocnik Jagi spodziewał się rzutu wolnego, ale Szymon Marciniak puścił grę.

• Taras Romanczuk postanowił uderzyć z dalszej odległości. Pomysł dobry, wykonanie pozostawiło wiele do życzenia.

• Teraz na prawej stronie piłkę dostaje Karol Świderski. Jego centra nie znajduje adresata.

• Michał Buchalik pewnie piąstkuje piłkę po strzale Mateusza Machaja. Bramkarz "Białej Gwiazdy" miał ułatwione zadanie, bowiem piłka leciała w środek bramki.

• "Dzieje się". Taras Romanczuk "ostemplowany" przez Patryka Małeckiego ok. 25 metrów od bramki gości. Może być ciekawie.

• Jakub Bartkowski pospieszył się, posyłając piłkę na wolne pole do Zdenka Ondraszka na 18. metr. Na linii zagrania stanął jednak Lukas Klemenz.

• A teraz było groźnie w drugiej "szesnastce". Sytuację wyjaśnił Ivan Runje wybiciem na aut.

• Rzut wolny dla Jagiellonii z lewej strony. Ostro bita piłka przez Guilherme, ale na spalonym było trzech piłkarzy gospodarzy.

• Teraz za lekko do Michała Buchalika piłkę zagrał jeden ze stoperów. W ostatniej chwili bramkarz Wisły uprzedził rozpędzonego Romana Bezjaka.

• Jesus Imaz na lewej stronie "łamie" akcję i centruje na dalszy słupek. Nieczysto z woleja uderzył Patryk Małecki i Marian Kelemen spokojnie chwyta piłkę.

• Jakub Bartkowski zablokował rajd Guilherme lewą stroną, ale gospodarze mają rzut rożny. Niezła centra na 8. metr, skąd Taras Romanczuk główkuje obok bramki.

• Szymona Marciniak gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Zamiast garnca złota, stadion Jagiellonii. Też piknie ;)

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!

• Może ankieta?

• Rezerwowi Jagiellonii: Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójcicki, Nemanja Mitrović, Bodvar Bodvarsson, Przemysław Frankowski, Rafał Grzyb, Patryk Klimala.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 10. miejscu w tabeli z dorobkiem trzech punktów. Wygrali w Gdyni z Arką 2:0, ale sezon zaczęli od niespodziewanej porażki u siebie z Lechią Gdańsk (0:1). Dzisiaj piłkarze Ireneusza Mamrota będą chcieli wywalczyć komplet punktów.

Ale z tym samym planem przyjechała na Podlasie "Biała Gwiazda". Cztery "oczka" (bezbramkowy remis z Arką i wygrana 2:1 z Miedzią Legnica) daje szóstą lokatę. A nieco ponad 3 miesiąca temu udało się stąd wywieźć komplet punktów dzięki bramce Zorana Arsenicia (wcześniej Roman Bezjak nie wykorzystał rzutu karnego).

Jak zatem będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Wisły Kraków: Mateusz Lis - Jakub Bartosz, Marcin Grabowski, Marko Kolar, Kamil Wojtkowski, Patryk Plewka, Martin Kostal.

• Przed pierwszym gwizdkiem Szymona Marciniaka, który wkrótce poprowadzi madrycki mecz o Superpuchar Europy, warto zapoznać się z zapowiedzią, którą przygotował Bartosz Głąb:

• Ekstraklasa nie przestaje zaskakiwać, więc nie mamy nic przeciwko, by tak było dzisiaj w Białymstoku. Za 20 minut Jagiellonia podejmie Wisłę Kraków! Zatem będzie się działo!

Bartosz Głąb

Mecz Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Anatol Chomicz

Mecz Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków ONLINE. W jednym z ciekawszych spotkań 3. kolejki LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zmierzy się na własnym stadionie z Wisłą Kraków. Gospodarze po fantastycznym meczu z portugalskim Rio Ave wracają do ligowej rzeczywistości i będą starali się nie złamać dobrej serii. Gdzie oglądać mecz Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków? Transmisja w telewizji i stream online.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków ONLINE

Ze wszystkich polskich zespołów grających w eliminacjach europejskich pucharów zdecydowanie najlepiej spisała się Jagiellonia Białystok. Podopieczni Ireneusza Mamrota najpierw wygrali u siebie z portugalskim Rio Ave 1:0, a w środku tego tygodnia po kapitalnym i emocjonującym meczu zremisowali aż 4:4. W kolejnej rundzie zadanie białostocczan nie będzie łatwiejsze, bo w 3. rundzie już czeka belgijskie KAA Gent i "Jaga" do tego pojedynku będzie musiała podejść równie poważnie.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków NA ŻYWO

Zrobić jej pod górkę będzie zdecydowanie chciała Wisła Kraków, która z żalem patrzy na poczynania swoich dzisiejszych rywali w europejskich pucharach mając w pamięci swoje nie tak aż odległe batalie z Schalke 04, Realem Madryt, czy Barceloną, bo te czasy szybko do Krakowa mogą nie wrócić. "Biała Gwiazda" co prawda całkiem nieźle rozpoczęła aktualny sezon, bo po dwóch meczach ma na swoim koncie cztery punkty, jednak krakowianie borykają się z wieloma problemami i teraz nawet spotkanie w Białymstoku wydaje się być wielkim wyzwaniem.

W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą trzykrotnie. Najpierw pod koniec września zeszłego roku w Krakowie padł bezbramkowy remis, później na początku marca już tego roku Jagiellonia wygrała w Białymstoku 2:0 po bramkach Przemysława Frankowskiego i Nemanji Mitrovića. Natomiast w rundzie finałowej Wisła niespodziewanie wygrała w Białymstoku 1:0 po bramce Zolana Arsenića. W pierwszej części meczu Roman Bezjak nie wykorzystał rzutu karnego.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków: kto wygra mecz Ekstraklasy?

NIE ZAGRAJĄ:

Jagiellonia Białystok: Lazarević (kontuzja);
Wisła Kraków: Arsenić, Palcić, Halilović (kontuzje).

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Jagiellonia Białystok: Kelemen - Bodvarsson, Klemenz, Runje, Wójcicki - Novikovas, Grzyb, Pospisil, Kwiecień, Świderski - Bezjak;

Wisła Kraków: Buchalik - Pietrzak, Sadlok, Wasilewski, Bartkowski - Małecki, Kort, Imaz, Basha, Boguski - Ondrasek.

SĘDZIA - Szymon Marciniak (Płock)

FORMA W OSTATNICH MECZACH

JAGIELLONA BIAŁYSTOK
Rio Ave - Jagiellonia Białystok 4:4 (2. runda el. Ligi Europy)
Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Jagiellonia Białystok - Rio Ave 1:0 (2. runda el. Ligi Europy)
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Dinamo Bukareszt - Jagiellonia Białystok 1:4 (Mecz towarzyski)

WISŁA KRAKÓW
Wisła Kraków - Miedź Legnica 2:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Arka Gdynia 0:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - MSK Żilina 1:2 (Mecz towarzyski)
Wisła Kraków - AS Monaco 1:1 k. 5:4 (Mecz towarzyski)
Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice 1:0 (Mecz towarzyski)

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 3. kolejki LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków od 17:55 przeprowadzi CANAL+ HD. Mecz prosto ze stadionu w Białymstoku skomentują Rafał Wolski i Tomasz Wieszczycki. Wstęp do meczu rozpocznie się już o 17:30. Relacja LIVE w GOL24. Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.