Mecz Korona Kielce - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w...

4

4 1 połowa

Górnik Zabrze

2

• Koniec meczu. Korona Kielce pewnie pokonuje Górnika Zabrze 4:2 przed własną publicznością.

• Konrad Nowak na ostatnie sekundy za Przemysława Wiśniewskiego.

• Jak zaczął strzelanie Elhadji Pape Diaw, tak chciał skończyć. Jakby nigdy nic przebiegł z piłką przez środek boiska i decyduje się na strzał z ok. 25 metrów. Wysoko nad bramką Tomasza Loski.

• Szymon Marciniak dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Trafienie raczej na otarcie łez, bo gdyby Hiszpan był bardziej skuteczny, to nawet byłaby szansa na punkt. A tak Igor Angulo "łamie" akcję z lewej strony pola karnego do środka, po czym uderza płasko po dalszym rogu nie do obrony.

• DUBLET IGORA ANGULO!!!

• AKja Mateji Pucko przerwana przez defensywę Górnika.

• Niewiele czasu do końca spotkania. Równie dobrze mógłby się zakończyć po pierwszej połowie.

• Tomasz Loska łapie piłkę zmierzającą pod poprzeczkę po uderzeniu Marcina Cebuli. Strzał był zbyt słaby, by po raz piąty wylądować w siatce.

• Zlatko Janjić zmienia Jakuba Żubrowskiego. Limit zmian po stronie gospodarzy wykorzystany. Marcin Brosz ma do dyspozycji jeszcze jedną.

• Nie ma dubletu Igora Angulo! Dostaje kapitalne podanie na wprost bramki do Kamila Zapolnika (po doskonałym diagonalnym podaniu z głębi pola świetnie "zabiera się" z piłką w "szesnastkę"), ale Hiszpan uderza obok słupka!

• Mateusz Możdżeń zmienia Olivera Petraka.

• Oliver Petrak nie podnosi się z murawy po starciu z Danim Suarezem. Obaj są opatrywani przez sztaby medyczne. Będzie wymuszona zmiana w Koronie.

• Po strzale Elii Soriano piłka trafia w rękę jednego z piłkarzy Górnika. Nie ma jednak rzutu karnego. Nie może tego zrozumieć Gino Lettieri, którego musi uspokajać.. Szymon Marciniak. Trener Korony zostaje jednak na ławce.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Za Michaela Gardawskiego na murawie pojawia się Łukasz Kosakiewicz.

• Matej Pucko... "Łamie" akcje z prawego skrzydła w stronę środka, biegnąc na bramkę Górnika. Jego strzał z linii 16. metra wślizgiem blokuje Dani Suarez. Niepilnowany Elia Soriano czekał na podanie.

Nie doczekał się.

• Mocno siadło tempo spotkania. Niewiele dzieje się na murawie.

• 12/7 Strzały/strzały celne 7/4

• Oliver Petrak uderza z ok. 25 metrów tuż nad poprzeczką. Ciut niżej i byłoby groźnie!

• Niepotrzebnie zaostrza się nam to spotkanie. Faul taktyczny Bartosza Rymaniaka skutkuje upomnieniem żółtą kartką.

• Takie zestawienie. U dołu kadr poprzedzający podanie Mateja Pucko do Elii Soriano przy bramce na 4:1

• Żółta kartka dla Macieja Ambosiewicza za faul.

• W odpowiedzi anemiczny strzał Igora Angulo z lewej strony pola karnego nie sprawia problemu Matthiasowi Hamrolowi.

• Pojedynek Marcina Cebuli z Przemysławem Wiśniewskim, odc. 2. Skrzydłowy Korony znowu leży w polu karnym, ale ponownie nie ma mowy o rzucie karnym.

• Tomasz Loska broni strzał Mateja Pucki. Ta interwencja doda trochę pewności siebie bramkarzowi Górnika.

• Przerwa w grze. Oliver Petrak ucierpiał w starciu z Kamilem Zapolnikiem.

Uraz jest dość bolesny, ale wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• Jesus Jimenez chciał się urwać Bartoszowi Rymaniakowi na pograniczu linii końcowej z linią pola karnego. Został tak nabity przez kapitana Korony, że od bramkę grę wznawia Matthias Hamrol.

• Michael Gardawski w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne. Dani Suarez wybija piłkę na rzut rożny.

• Będący w polu karnym Łukasz Wolsztyński podaje do Kamila Zapolnika. Uprzedził go Ivan Marquez, który dalekim wybiciem wyjaśnia sytuację.

• Druga połowa rozpoczęta. Korona przystępuje do niej bez roszad.

• ... a partnerem Igora Angulo będzie Łukasz Wolsztyński, który zmienia Adama Ryczkowskiego. Zatem Kamil Zapolnik przechodzi na prawą pomoc.

• Podwójna zmiana w Górniku. Michał Koj w miejsce Daniela Liszki....

• Wracamy do Kielc, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Korona - Górnik Zabrze. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą 4:1. Dwie bramki strzelił Elia Soriano, a po jednej Elhadji Pape Diaw i Marcin Cebula. Na razie honorowe trafienie gości jest po pewnie wykorzystanym rzucie karnym przez Igora Angulo.

A w przerwie meczu taka perełka

• Bardzo dobrze, wręcz koncertowo, wygląda gra Korony w pierwszej połowie. Niemal wszystkie strzały (6 prób) na bramkę dały radość w postaci gola. Pierwsze skrzypce gra Marcin Cebula, który ma obecnie 2 asysty i raz wpisał się na listę strzelców.

O grze Górnika ciężko coś powiedzieć. Wydawało się, że trafienie kontaktowe Igora Angulo z rzutu karnego da "kopa" przyjezdnym. Okazuje się, że nie do końca...

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +1' Po doliczeniu jednej minuty Szymon Marciniak kończy pierwszą połowę. Koncertowo grająca Korona prowadzi z Gónikiem Zabrze aż 4:1!

• Strata kielczan przed bramką rywala zapoczątkowała bardzo groźną kontrę! Igor Angulo wystartował do prostopadłego podania Jesusa Jiemeneza, po czym uderza sprzed pola karnego po dalszym rogu! Matthiasowi Hamrolowi udało się odbić piłkę!

• Świetnie we dwóch tę akcję rozegrali Elia Soriano z Matejem Pucko przed polem karnym gości. Włoch dostaje świetne podanie zwrotne w "szesnastce" i uderza płasko nie do obrony!

• DUBLET ELII SORIANO!!!

• Nie mają powodu do radości

• Idealne, mierzone uderzenie Marcina Cebuli z linii 16. metra w stronę prawego dolnego rogu. Nie zdołał go zablokować obrońca Górnika a piłka wpadła do siatki tuż przy słupku. Wyciągnięty jak struna Tomasz Loska był bez szans!

• GOL DLA KORONY! MARCIN CEBULA!!!

• Marcin Cebula urwał się środkiem i zbiegł na lewe skrzydło. W pojedynku biegowym nie dał mu rady Przemysław Wiśniewski. Jeszcze doszło do bezpośredniego starcia między nimi, w wyniku którego skrzydłowy Korony padł na murawę. Nie ma rzutu karnego!

• "Dzieje się" Najpierw Kamil Zapolnik dwukrotnie zagrywa przed bramkę do Igora Angulo, ale ten był uprzedzany. Przy jednej z interwencji Michael Gardawski przypadkowo dostał kolanem od... Adnana Kovacevicia. Kielczanie wyszli z kontrą, ale prostopadłe podanie Marcina Cebuli do Mateja Pucki przeciął Dani Suarez.

• 8/4 Strzały/strzały celne 3/2

• Ivan Marquez zdecydował się na strzał z dalszej odległości. W sam środek bramki, czym ułatwił interwencję Tomaszowi Losce.

• Uzupełniając informację o Adnanie Kovaceviciu - żółta kartka powoduje pauzę w następnej kolejce. Rywalem będzie Legia Warszawa.

• A teraz Adam Ryczkowski uderza płasko z dystansu! Piłka w nieznacznej odległości minęła lewy słupek!

• Pojedynek Kamila Zapolnika z Ivanem Marquezem na lewej stronie pola karnego gospodarzy. Napastnik Górnika chciał zagrywać przed bramkę Matthiasa Hamrola, ale w kluczowym momencie... poślizgnął się.

• Elii Soriano ciut za daleko odskoczyła piłka. Wykorzystał to Dani Suarez, który głową zgrał do własnego bramkarza. Kontra Korony spaliła na panewce.

• UPDATE: trzeci gol w czwartym meczu

• A teraz Bartosz Rymaniak zdecydował się na strzał z dystansu lewą nogą. "Kontry nie będzie".

• Zabrzanie poczuli krew i dążą do szybkiego wyrównania Prostopadłe podanie z głębi pola do Igora Angulo, lecz ten był na spalonym.

• IGOR ANGULO NIE MYLI SIĘ!!!

Podbiegnięcie do piłki na dwa tempa i uderzenie z prawy górny róg. Matthias Hamrol wyczuł intencję Hiszpana, ale nie sięgnął piłki!

• Żółta kartka dla Adnana Kovacevicia za zagranie ręką.

• Szybka decyzja sędziego! Wskazuje na "wapno"!

• Co się dzieje?! Mamy interwencję VAR! Szymon Marciniak chce się upewnić, że ręka Adnana Kovacevicia po strzale Szymona Źurkowskiego była przypadkowa czy nie. Jeżeli nie była, to będzie rzut karny!

• Nie zdążyłem "wysłać" opisu poprzedniej akcji Korony, a tu Elia Soriano pakuje piłkę do siatki z 5 metrów po dograniu Marcina Cebuli!

• KORONA PODWYŻSZA PROWADZENIE! ELIA SORIANO!!!

• Ta strata Szymona Żurkowskiego ok. 25 metrów od własnej bramki mogła sporo kosztować gości! Kielczanie wychodzili trzech na jednego, ale Matej Pucko (niepotrzebnie) zdecydował się na strzał zza linii 16. metra. Obok bramki.

Słuszne pretensje za brak podania ma Elia Soriano.

• Tomasz Loska piąstkuje poza pole karne. Jeszcze lekko ucierpiał po starciu z Bartoszem Rymaniakiem. Z bramkarzem Górnika jest wszystko w porządku.

• Gospodarze idą za ciosem. Centrę z lewej strony przecina Maciej Ambrosiewicz. Piłka uciekła mu poza linię końcową. Rzut rożny dla Korony.

• Teraz dobra interwencja Senegalczyka w defensywie. Świetnie antycypował podanie Macieja Ambrosiewicza przed "szesnastkę" do Kamila Zapolnika.

• Tym razem Tomasz Loska był bezradny. Musi wyciągać piłkę z siatki po celnej główce Elhadjiego Pape Diawa, który wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego!

• GOL DLA KORONY! ELHADJI PAPE DIAW!!!

• Tomasz Loska ratuje Górnika przed utratą gola! Najpierw z trudem odbija piłkę "za siebie" po centrze Michaela Gardawskiego, by po chwili - po zagraniu Elii Soriano - przenieść piłkę nad poprzeczką po strzale Marcina Cebuli!

• Spróbowali teraz koronkowo to rozegrać "zabrzańscy Hiszpanie", czyli Jesus Jimenez z Igorem Angulo. Poradzili sobie z nimi kielczanie.

• Daniel Liszka przecina prostopadłe podanie kierowane na prawe skrzydło do rozpędzonego Bartosza Rymaniaka. Dalekim zagraniem chciał uruchomić Igora Angulo, ale w to zagranie włożył zdecydowanie za dużo siły.

• Ci, którzy jeszcze nie byli w Kielcach na meczu, mogli kupić bilet za 1 zł ;)

• Goście zamknięci przed własnym polem karnym. Najpierw cross do Michaela Gardawskiego nie znajduje adresata, a po chwili uderzenie Olivera Petraka z dystansu zostało zablokowane.

• Marcin Cebula przejmuje piłkę i uderza płasko z ok. 18 metrów. Tomasz Loska musiał trochę poczekać, aż piłka doturla się do jego rękawic.

• Na gwizdek Szymona Marciniaka ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie drużyny są już na murawie. Czas na losowanie stron - kapitanami są Bartosz Rymaniak i Igor Angulo.

• Co ciekawe, 5 ostatnich starć między tymi ekipami kończyły się remisami. Ostanie zwycięstwo (Korony) miało miejsce 9 kwietnia 2016 r. Na bramki Jovanovicia i Pylypczuka odpowiedział jedynie Przybylski.

Z kolei ostatnie zwycięstwo Górnika na tym obiekcie miało miejsce 15 sierpnia 2014 r. po bramkach Kosznika, Jeża i Gergela.

Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Korony Kielce: Michał Miśkiewicz - Mateusz Możdżeń, Maciej Górski, Ivan Jukić, Łukasz Kosakiewicz, Wato Arweładze, Zlatko Janjić

Rezerwowi Górnika Zabrze: Daniel Bielica - Adam Wolniewicz, Wiktor Biedrzycki, Konrad Nowak, Łukasz Wolsztyński, Michał Koj, Marcin Urynowicz.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego warto zapoznać się z zapowiedzią, którą przygotowali Rafał Musioł i Sławomir Stachura:

• Witamy z Kielc, gdzie już za 20 minut Korona podejmie przed własną publicznością Górnik Zabrze. Obie ekipy liczą na komplet punktów, ale jak wiemy, tylko jedna strona może sobie je dopisać do swojego konta. Wielką niewiadomą jest forma po przerwie na mecze reprezentacji...

Rafał Musioł, Sławomir Stachura

Mecz Korona Kielce - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Korona Kielce - Górnik Zabrze ONLINE. Górnik Zabrze w obecnym sezonie odniósł tylko jedno wyjazdowe zwycięstwo, a w trzech ostatnich takich próbach nie zdobył nawet gola. Czy na stadionie Korony Kielce przełamie ten impas? Początek meczu w sobotę o godzinie 15.30. Relacja na żywo w GOL24.pl.

Mecz Korona Kielce - Górnik Zabrze ONLINE

Oglądaj mecz Korona - Górnik na żywo online w Player.pl >>>

Korona Kielce spisuje się w tym sezonie znacznie powyżej oczekiwań. Mecz z Górnikiem Zabrze będzie dla gospodarzy okazją, by przynajmniej na kilkanaście godzin wskoczyć do czołowej trójki tabeli. Goście natomiast walczą o ucieczkę ze strefy spadkowej.

Jedyne wyjazdowe zwycięstwo Górnik odniósł w Legnicy z Miedzią. We wszystkich siedmiu występach na obcych boiskach zabrzanie zdobyli tylko pięć goli, co jest najsłabszym wynikiem w lidze.

W zespole Marcina Brosza po raz pierwszy w tych sezonie nie zagra Szymon Matuszek, który pauzuje za kartki, gospodarze wystąpią w najmocniejszym składzie.

Żółto-czerwoni pod wodzą Lettieriego grali z Górnikiem cztery razy i wszystkie cztery mecze zakończyły się remisami. W poprzednim sezonie było najpierw 3:3 Zabrzu, 2:2 w Kielcach i znów 2:2 w Zabrzu, a na inauguracje obecnych rozgrywek – 1:1 na stadionie Górnika. Korona po 15 meczach jest w tabeli szósta z 25 punktami, Górnik ma punktów 13 i jest 14.

- Tabela nic nie znaczy. Górnik to zespół, który na w swoich szeregach wielu młodych piłkarzy, ale też wielu doświadczonych jak chociażby Igor Angulo. Uważam, że z taką grą powinien mieć też kilka punktów więcej. Dlatego czeka nas w sobotę trudny mecz. Gramy jednak u siebie i chcemy wreszcie pokonać ten zespół – przyznaje Lettieri, który ma praktycznie wszystkich zawodników do dyspozycji. Zmartwiła go jedynie kontuzja rezerwowego bramkarza Pawła Sokoła, który ze zgrupowania kadry Polski do lat 19 przyjechał z podejrzeniem pęknięcia kości śródstopia.

- Jeśli potwierdzą się najgorsze diagnozy, to czeka go osiem tygodni przerwy. Szkoda, bo jest nam potrzebny – mówi Lettieri. Sokół we wszystkich 15 meczach siedział na ławce rezerwowych Korony, gdyż miejsce między słupkami od początku sezonu należy do Matthiasa Hamrola.

Sędzią spotkania Korona - Górnik będzie Szymon Marciniak z Płocka.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Korona Kielce - Górnik Zabrze?

Mecz Korona Kielce - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Korona - Górnik rozpocznie się o godz. 15:10 w nSport+. Początek transmisji na żywo ze spotkania Korona - Górnik o godz. 15:30 w nSport+. Mecz komentować będą ze stadionu Adam Marchliński i Kazimierz Węgrzyn.

15:30 mecz Korona Kielce - Górnik Zabrze