Mecz Korona Kielce - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Korona Kielce - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Czy Piast podtrzyma serię

PKO Ekstraklasa, 15. kolejka
2018-11-11 15:30

Korona Kielce

1

Piast Gliwice

0

• Koniec meczu! Korona skromnie, ale pewnie pokonuje Piasta Gliwice i zrównuje sie z nim punktami!

• Jeszcze Mikkel Kirkeskov trafia do notesu sędziego za brzydki faul na Rymaniaku.

• Ależ zakotłowało się pod bramką Korony! Parzyszek nie dał rady jednak skierować piłki do bramki!

• Aleksander Sedlar jest kolejnym zawodnikiem Piasta, który został ukarany żółtą kartką.

• Tom Hateley dograł w pole karne, jednak Hamerol uprzedził Piotra Parzyszka.

• Zlatko Janjić zmienia strzelca jedynek bramki w tym meczu - Elię Soriano.

• Denis Gojko ukarany żółtym kartonikiem.

• Faul dla Korony na 20 metrze! Będzie bardzo groźna okazja dla gospodarzy!

• Ivan Jukić wchodzi w miejsce Marcina Cebuli.

• Strzał Patryka Dziczka szybuje ponad bramkę. Zabrakło jednak niewiele.

• Katsten Ayong zmienia Jorge Felixa, więc Piast wykorzystał właśnie wszystkie zmiany.

• Po faulu na Rymaniaku gracze obu drużyn zaczęli ostrą przepychankę. Sędzia musi zapanować nad temperamentem zawodników.

• Jakub Czerwiński trafia do notesu sędziego.

• Jakub Żubrowski wchodzi, a schodzi Oliver Petrak.

• Strzał głową Parzyszka szybuje ponad bramkę.

• Podanie Konczkowskiego ląduje w rękawicach bramkarza Korony.

• Dośrodkowanie w pole karne Piasta, po którym gracze Korony domagają się odgwizdania rzutu karnego. Gwizdek sędziego milczy!

• Aleksander Sedlar oddał strzał głową, ale nie trafił w światło bramki.

• Denis Gojko wchodzi w miejsce Aleksandra Jagiełły.

• Marcin Cebula dograł w pole karne, jednak defensorzy Piasta zdołali wybić piłkę.

• Bardzo groźne uderzenie Możdzenia! Zabrakło bardzo niewiele! Korona cały czas napiera swoich rywali!

• Potężne uderzenie Rymaniaka! Frantisek Plach ratuje jednak swój zespół!

• Zawodnicy Piasta rozpoczęli drugą połowę!

• Joel Valencia nie wyjdzie już na drugą połowę. W jego miejsce pojawia się Piotr Parzyszek.

• Koniec pierwszej połowy! Korona w pełni zasłużenie prowadzi po pierwszych 45 minutach!

• Soriano był bardzo bliski zdobycia drugiej bramki! Zabrakło kilku centymetrów!

• Elia Soriano mocno ucierpiał przy starciu z rywalem. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• Elia Soriano został wypuszczony przez Marcina Cebulę i sprytnym lobem dał prowadzenie gospodarzom!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Elia Soriano i eksplozja radości na trybunach!

• Zamieszanie pod bramką Piasta! Jakub Czerwiński odbił piłkę i uratował swój zespół! W końcu zaczyna się coś dziać!

• Teraz podobna sytuacja miała miejsce pod bramką Korony! Joel Valencia został jednak powstrzymany przez defensora gospodarzy!

• Matej Pucko wyszedł sam na sam z bramkarzem Piasta, ale przegrał ten pojedynek! Nadal mamy bezbramkowy remis!

• Uderzenie z dystansu Marcina Cebuli, ląduje prosto w rękawicach Placha.

• Oba zespoły przerywają wzajemnie swoje ataki na środku boiska. Od jakiegoś czasu nie dzieje się nic ciekawego.

• Michal Papadopulos za wejście łokciem w rywala ogląda żółtą kartkę.

• Joel Valencia robi co chce ze swoimi rywalami, jednak jak na razie nie ma to przełożenia na konkretne sytuacje.

• Teraz mieliśmy taką samą akcję po drugiej stronie. Możdzeń uderzył prosto w bramkarza rywali.

• Mocne, płaskie uderzenie Jagiełły, ale Hamrol zdołał spokojnie wyłapać lecącą futbolówkę.

• Znakomite kierunkowe przyjęcie piłki przez Valencię. Szkoda tylko że jego dośrodkowanie nie dotarło do celu.

• Bartosz Rymaniak jako pierwszy zawodnik w tym meczu zostaje ukarany żółtą kartką.

• Jagiełło wpadł w pole karne! W ostatnim momencie jego indywidualna akcję przerwał Rymaniak!

• Pierwsza akcja gospodarzy, kończy się niedokładny dośrodkowaniem. Plach zacznie z 5 metra.

• Ostre dośrodkowanie na głowę Papadopulosa. Czech od samego początku jest bardzo aktywny.

• Piłka wpada do bramki po strzale Papadopulosa, jednak sędzia liniowy wskazuje, że był spalony!

• Sędzia Mariusz Złotek dał znak do rozpoczęcia meczu!

• Piłkarze obu drużyn są już na murawie! Zaraz rozbrzmi Mazurek Dąbrowskiego!

• Piast Gliwice nie przegrał od 23 września, kiedy to w 9 kolejce uległ 4:1 drużynie Śląska Wrocław. Chociaż forma Korony wygląda zupełnie inaczej to jednak drużynę Waldemara Fornalika czeka bardzo trudna przeprawa.

• Oba zespoły znajdują się aktualnie w górnej części tabeli. Jeżeli Piast wygra spotkanie to wskoczy na 3 miejsce w tabeli. Jeżeli jednak to Korona wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku to zrówna się punktami ze swoim dzisiejszym rywalem.

• Witam Państwa bardzo serdecznie w to niedzielne popołudnie! Dzisiaj mamy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! W ten piękny dla naszego kraju dzień Korona Kielce gościć będzie na własnym stadionie Piast Gliwice! Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza serdecznie Bartłomiej Modzelewski!

PI

©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Korona Kielce - Piast Gliwice ONLINE. Niedziela z Lotto Ekstraklasą oznacza starcie w Kielcach. Korona podejmie gliwickiego Piasta, który ostatni raz w lidze przegrał 23 września. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:30.

Mecz Korona Kielce - Piast Gliwice ONLINE

Dzisiejsze starcie bardzo ciekawie zapowiada się pod względem sportowym. Zajmująca szóste miejsce w tabeli Korona ma 22 punkty i do czwartego Piasta traci trzy oczka. Jeśli podopieczni trenera Gino Lettieriego wygrają, to po pierwszej części sezonu zasadniczego umocnią swoją pozycję w czołówce tabeli iw dobrych nastrojach rozpoczną reprezentacyjną przerwę, która dla Korony potrwa do soboty, 24 listopada. Wtedy to znów zagrają na Suzuki Arenie, a podejmować będą Górnika Zabrze.

- Gdy po 15 kolejkach będziemy mieli 25 punktów, będzie to znakomity wynik. Najpierw musimy jednak wygrać z Piastem, a to trudny rywal - podkreśla Gino Lettieri, trener Korony. Zdaje sobie sprawę, że Piast to dobrze ułożony taktycznie zespół przez trenera Waldemara Fornalika, więc starcie zapowiada się bardzo ciekawie.

Oglądaj mecz Korona Kielce - Piast Gliwice na żywo online w Player.pl >>>

Piast ostatnio wygrał u siebie z Wisłą Kraków 2:0 rozgrywając najlepszy mecz w tym sezonie. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika mają na koncie już 25 punktów. Korona ma trzy punkty mniej. Kielczanie w 14. kolejce pokonali w Lubinie Zagłębie 1:0. Wcześniej jednak przegrali u siebie z Cracovią 0:1.

Zawodnicy Korony kontaktowy i bezpośredni futbol, gdzie jest mniej miejsca na boisku i mniej czasu, więc czeka nas niełatwy mecz – ocenił opiekun Piasta w rozmowie z klubową stroną. - Przede wszystkim Korona dobiera solidnych zawodników. Był napastnik Kaczarawa i kiedy odszedł pojawił się równie groźny Soriano, a wcześniej jeszcze grał Cabrera. Można tak dalej wymieniać. W tym zespole na wielu pozycjach grają bardzo wartościowi piłkarze, ale jeśli ktoś nie do końca ma rozeznanie, to typuje Koronę do spadku. Pod tymi nazwiskami kryje się jednak konkretny poziom.

Piast i Korona zagrały ze sobą w Ekstraklasie 16 razy. Czterokrotnie wygrywali gliwiczanie, pięć razy był remis, a siedem razy górą była drużyna z Kielce. Piast nie przegrał z Koroną od pięciu spotkań. W poprzednim sezonie w Kielcach w grudniu padł remis 1:1, a przy Okrzei w sierpniu 2017 roku wygrali gospodarze 2:0.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Korona Kielce - Piast Gliwice?

Nie zagrają:

Korona: -
Piast: Gerard Badia

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Korona - Piast 1:1 (Ekstraklasa, 15.12.2017)
Piast - Korona 2:0 (Ekstraklasa, 18.08.2017)
Piast - Korona 1:0 (Ekstraklasa, 03.12.2016)

Mecz Korona Kielce - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi Canal+. W internecie mecz dostępny w aplikacji Canal+ Sport Online i na stronie ncsplugo.pl. Relacja LIVE od godziny 15:30 w GOL24.pl.