• Tomasz Musiał kończy dzisiejsze spotkanie! Komplet punktów zostaje w Kielcach!

• Arbiter dolicza 3 minuty do drugiej części meczu!

• Kozioł spokojnie łapie piłkę w ręce.

• Jach zgrywa piłkę głową przed bramkę kielczan!

• Jakub Żubrowski ukarany kartką za faul na Nouvierze

• Goście jeszcze próbują zmienić wynik spotkania. Strzał podopiecznych trenera Papszuna mija jednak bramkę Kozła.

• Milan Radin wchodzi za boisko w miejsce Urosa Duranovića

• Pacinda zszedł na lewą nogę wewnątrz pola karnego, uderzył na długi słupek, ale piłka odbiła się po drodze od nogi Piątkowskiego i zmyliła Szumskiego. Bramkarza Rakowa wybił jeszcze piłkę, ale już z bramki.

• GOOOOOOOL! Korona podwyższa prowadzenie!

• Michał Żyro melduje się na boisku za Michala Papadopulosa.

• Raków wdziera się w pole karne rywali, ale wracający Papadopulos wybija futbolówkę poza boisko.

• Andreas Lioi opuszcza plac gry. W jego miejsce Erik Pacinda

• Papadopulos zderzył się z Petraskiem. Potrzebna będzie pomoc medyków.

• Domański uderza prosto w mur.

• Maciej Domański wchodzi w miejsce Petra Schwarza

• Musiolik faulowany przed polem karnym Korony

• Zbyt głębokie dośrodkowanie łapie Szumski,

• Petrasek blokuje strzał Duranovića. Będzie korner dla gospodarzy

• Schwarz przerywa dobrze zapowiadającą się akcję Korony. Raków pędzi z akcją.

• Wrzutka w pole karne, Marquez wybija piłkę na rzut rożny

• Szybkie wznowienie Rakowa do rzutu wolnego.

• Mateusz Spychała ukarany kartką za faul na Kunie

• Sędzia był zmuszony rozdzielać Nouviera i Kovacevića. Obaj panowie trochę się zagotowali.

• Żubrowski bezpośrednio z rzutu wolnego. Potężne uderzenie mija bramkę Szumskiego.

• Duranović faulowany przed polem karnym. Okazja dla gospodarzy w rzutu wolnego.

• Papadopulos z woleja obok bramki

• Petrasek główkuje nad bramką.

• Szczepański faulowany przez Cebulę. Będzie wrzutka z rzutu wolnego.

• Lioi otrzymał piłkę na dziesiąty metr, ale na jego nieszczęście poślizgnął się przed oddaniem strzału!

• Szumski paruje piłkę przed siebie! Defensorzy pierwsi dopadają do futbolówki i oddalają zagrożenie

• Cebula uderza na bramkę Szumskiego!

• Bryan Nouvier ukarany kartką.

• Gospodarze wznowią od autu na wysokości pola karnego Rakowa.

• Lioi na skrzydle, podanie do Papadopulosa i broni Szumski!

• Gardawski zatrzymuje próbę dogrania. Przy piłce dalej goście

• Szczepański przejmuje piłkę i Raków wychodzi z kontrą!

• Korona wznowi od rzutu rożnego.

• Raków rozpoczyna drugą część spotkania!

• Piotr Malinowski zmienił Emira Azemovića.

• Miłosz Szczepański wchodzi za Rusłana Babenko

• Piłkarze wracają na murawę.

• Sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę!

• Lioi uderzył z dystansu, ale nie zagroził Szumskiemu.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają po obronie

• Sędzia dolicza 2 minuty do pierwszej połowy

• Piątkowski do Nouviera, ten uderza w półwoleja i zmusza Kozła do interwencji!

• Lioi popędził za piłką na skrzydle, ale zupełnie niepotrzebnie. Spalony

• Po kilku minutach przewagi gości, do głosu znów zaczęli dochodzić piłkarze Korony

• Petrasek pada w polu karnym Korony, ale sędzia nie ma zamiaru gwizdać rzutu karnego, a pozycję spaloną obrońcy Rakowa.

• Michael Gardawski ukarany kartką za faul na Piątkowskim.

• Dośrodkowanie na krótki słupek wybite przez gospodarzy.

• Lioi fauluje na skrzydle Kuna. Będzie okazja dla gości do wrzutki.

• Tomasz Musiał uspokaja zbyt żywiołowego przy linii bocznej Marka Papszuna.

• Próba zagrożenia bramce Kozła nieudana. Od bramki gospodarze.

• Raków wznowi z autu na wysokości pola karnego Korony

• Cebula zdecydował się na strzał sprzed pola karnego! Uderzył technicznie na długi słupek, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• GOOOOOL! Adnan Kovacević wykorzystuje okazje!

• Adnan Kovacević podchodzi do rzutu karnego!

• Azemović fauluje w polu karnym! Rzut karny dla gospodarzy!

• Żubrowski dostał świetne podanie pomiędzy obrońców Rakowa, ale źle przyjął piłkę

• Nouvier zabierał się z piłką na lewym skrzydle, ale przegrał pojedynek siłowy z Gnjatićem.

• Gnjatić zdecydował się na strzał z dystansu! Próba niezła, ale piłka poszybowała nad bramką rywali.

• Szumski broni jego strzał w lewą stronę bramki.

• Duranović przed szansą po błędzie obrony Rakowa!

• Dośrodkowanie Rakowa w pole karne, ale próba bardzo nieudana. Od bramki rozpocznie Kozioł.

• Ostra gra w Kielcach. Tym razem nieprzepisowo zatrzymany Musiolik.

• Goście utrzymują się przy piłce w środkowej strefie boiska.

• Raków wychodzi z opresji, ale piłkarzy Korony momentalnie doskakują do podopiecznych Marka Papszuna

• Kun faulował na wysokości pola karnego. Będzie okazja dla gospodarzy na dośrodkowanie.

• Gardawski nadepnięty przez rywala nie podnosi się z murawy

• Wrzutka w pole karne, główka Nouviera i piłka mija bramkę.

• Wrzutka w pole karne Rakowa, Piątkowski chciał wybić piłkę głową, ale skierował ją do własnej bramki.

• GOOOOOOL! Ależ rozpoczęcie! Kamil Piątkowski trafia do własnej bramki

• Lioi zatrzymany na prawym skrzydle.

• Schwarz chciał wypuścić kolegów na skrzydło, ale żaden z nich nie zorientował się w jego zamiarach.

• Piątkowski dostał piłką w głowę i nie podnosi się z murawy

• Sędzia Tomasz Musiał rozpoczął mecz!

• Zawodnicy meldują się już na murawie.

• Korona z kolei to najgorsza ofensywa Ekstraklasy. Piłkarze Korony strzelili w 15. kolejkach jedynie 7 bramek. Stracili w tym czasie aż 19.

• W lepszych nastrojach przed tą kolejką są goście z Częstochowy. Beniaminek traci do grupy mistrzowskiej zaledwie 4 punkty

• Witamy! Już niebawem Korona Kielce podejmie Raków Częstochowa w ramach 16. kolejki Ekstraklasy.

Mecz Korona Kielce - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapres

Mecz Korona Kielce - Raków Częstochowa ONLINE. W sobotnim meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Koroną Kielce. Beniaminek chce wygrać i oddalić się od strefy spadkowej. Relacja na żywo z meczu Korona Kielce - Raków Częstochowa live w GOL24.pl.

Mecz Korona Kielce - Raków Częstochowa ONLINE

Raków rzadko w tym sezonie przystępuje do gry w roli faworyta, ale biorąc pod uwagę tylko ostatnie wyniki, w Kielcach nieco większym zaskoczeniem byłoby dziś zwycięstwo Korony. Beniaminek przegrał tylko raz w pięciu poprzednich kolejkach, ma na swoim koncie 19 punktów i traci tylko dwa do grupy mistrzowskiej. Kielczanie są w strefie spadkowej, mają 12 punktów, a w ofensywie prezentują zatrważającą skuteczność - w 15 spotkaniach zdobyli zaledwie siedem bramek.

Piłkarze Rakowa zapowiadają walkę o komplet punktów, który pozwoliłby im oddalić się od strefy spadkowej i zostawić w tyle jednego z rywali w walce o utrzymanie. - Z meczu na mecz nabieraliśmy rozpędu. Teraz czujemy się pewni siebie zarówno na boisku, jak i poza nim. Myślę, że w spotkaniach rundy rewanżowej pokażemy charakter - zaznacza w rozmowie z oficjalną stroną klubu obrońca Kamil Piątkowski.

W Kielcach pojawiło się jednak światełko w tunelu. Korona po serii porażek odblokowała się domowym zwycięstwem z Zagłębiem Lubin (1-0), a przed przerwą reprezentacyjną wywalczyła bezbramkowy remis z Lechem w Poznaniu. Pod wodzą nowego trenera Mirosława Smyły Korona nieco odżyła. - Każdy chciałby rozpocząć rundę rewanżową z przytupem. Gramy u siebie, kibice są głodni dalszych punktów, a przede wszystkim bramek, których mamy mało i to jest dla nas wyznacznik - mówi doświadczony szkoleniowiec.

Trener Marek Papszun nie będzie mógł liczyć na wsparcie Felicio Browna Forbesa. Kostarykański napastnik doznał kontuzji kolana w meczu z Wisłą Kraków i dopiero za dwa tygodnie okaże się, jak długo potrwa jego przerwa w grze. Urazy wykluczają z gry również Arkadiusza Kasperkiewicza i Andrzeja Niewulisa. Do treningów wrócił za to Michał Gliwa, który wcześniej przez kilka tygodni leczył naderwane mięśnie brzucha.

Dla Rakowa mecz w Kielcach będzie okazją do rewanżu za nieudaną inaugurację sezonu. W lipcu w Bełchatowie beniaminek przegrał z Koroną 0-1 po golu Adnana Kovacevicia z rzutu karnego.

Mecz Korona Kielce - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV

Wstęp do transmisji telewizyjnej z meczu Korona Kielce - Raków Częstochowa od godz. 14:40 w nSport+ i Canal+ Sport 3. Początek transmisji z meczu Korona - Raków od godz. 14:55 w nSport+ i Canal+ Sport 3. Spotkanie komentować będą Adam Marchliński i Grzegorz Mielcarski (z Kielc).

15:00 mecz Korona Kielce - Raków Częstochowa live