Mecz Korona Kielce - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w...

2

Śląsk Wrocław

1

• Koniec meczu. Korona wygrywa po golach Elii Soriano i Macieja Górskiego

• Dośrodkowanie Farshada w pole karne. Golla źle przyjął sobie piłkę i nie zdołał oddać strzału.

• Cztery minuty doliczył arbiter. Śląsk wciąż wierzy i kontynuuje ataki.

• Jukić zatrzymany faulem. Będzie rzut wolny dla kielczan.

• Hamrol dobrze radzi sobie z kolejnymi próbami wrocławian. A ci atakują coraz większą liczbą zawodników. Teraz strzał Dankowskiego

• Uderzenie Golli z pola karnego zablokowane. Defensor zbyt długo się do niego zbierał.

• Arkadiusz Piech ostatnim rezerwowym Śląska. Napastnik zastąpił Mateusza Radeckiego. Wrocławianie na dwóch doświadczonych napastników.

• GOL! Głową z najbliższej odległości bramkę zdobywa Maciej Górski. Asystował mu Łukasz Kosakiewicz

• Hamrol skutecznie interweniował po próbie Farshada. Bardziej było to jednak podanie w kierunku Robaka niż strzał.

• Na boisku pojawił się Łukasz Kosakiewicz, który zanotował asysty w dwóch poprzednich meczach. Zastąpił Olivera Petraka

• Petrak interweniował z poświęceniem i teraz nie może podnieść się z boiska. Wcześniej uderzał Pałaszewski

• Kamil Dankowski zobaczył żółtą kartkę.

• Gąska świetnie podał do Robaka, ale ten chyba zbyt długo zwlekał ze strzałem i piłkę odebrał mu Diaw

• Gąska dobrze zagrał do Farshada, ale ten stracił piłkę w polu karnym przeciwnika.

• Forbes nie doszedł do prostopadłego podania na lewe skrzydło. Dobrze zachował się Dankowski

• Diaw dobrze zareagował na podanie do Gąski i odebrał mu po prawej stronie piłkę. Dobra gra Senegalczyka.

• Boisko opuścił także strzelec bramki i również nieuznanego gola dla Korony Elia Soriano. Za niego Maciej Górski

• Powracający po drobnym urazie Kamil Dankowski zastąpił Mariusza Pawelca. Obrońca miał żółtą kartkę.

• Spokojnie zrobiło się na boisku w Kielcach. Wysoka temperatura najwyraźniej nie sprzyja zawodnikom, ani tempu rozgrywania akcji. Sporo gry w środku pola.

• Mariusz Pawelec ukarany żółtym kartonikiem za faul na Soriano

• Uniwersalny Felicio Brown Forbes już na murawie. Zastąpił Michaela Gardawskiego

• Dośrodkowanie Gąski z rzutu rożnego i poradzili sobie kielczanie. Kontratak Gardawskiego zahamowany przez Augusto

• Farshad z Gąską najczęściej pokazują się pod piłką. Wymiana podań na połowie przeciwnika i Robak wywalczył w starciu z Kallaste rzut rożny.

• Farshad uderzał zza linii pola karnego. Po ziemi i lekko. To nie miało prawa się udać.

• Celeban poradził sobie z próbą Soriano. Napastnik w dobrej sytuacji po tym jak otrzymał piłkę od Jukicia

• Po podaniu od Jukicia uderzał Żubrowski. Strzał zablokowany.

• Szybka akcja prawym skrzydłem autorstwa Gąski. Otrzymał dobre podanie od Pałaszewskiego, ale jego strzał obroniony.

• Farshad nie radzi sobie z Rymaniakiem. Traci piłki na jego korzyść, ucieka się do fauli.

• Niecelne uderzenie Cholewiaka. Miał trochę miejsca i dlatego spróbował trafić do bramki ze sporej odległości. Tym razem się nie udało.

• I kolejny faul w środku pola. Tym razem leżal Robak. Mało tej płynności w grze.

• Faul Farshada na Rymaniaku w ataku. Irańczyk stracił wcześniej na korzyść obrońcy piłkę.

• Druga połowa rozpoczęta. Czy przyniesie rozstrzygnięcie?

• Na drugą połowę nie wyszedł już Daniel Łuczak. Zastąpił go Damian Gąska

• Koniec pierwszej połowy. W Kielcach nieco nudnawo i jak na razie na remis

• Nieuznany gol Korony Kielce! Arbiter dopatrzył się spalonego przy celnym uderzeniu Elii Soriano. Przy trafieniu okrutny błąd popełnił Pawelec

• Soriano próbował z przewrotki. Niecelne uderzenie napastnika Korony.

• Nie dogadał się Cholewiak z Radeckim i nieśmiały atak wrocławian zakończony pod polem karnym.

• Po podaniu od Diawa, Gardawski usiłował strącić pilkę w polu karnym. Bez strzału, dobre wyjście Słowika

• Jeszcze dziewięć minut do końca, a oba zespoły wyglądają jakby wyczekiwały na przerwę. Powolnie toczy się piłka w środku pola.

• Tempo nieco nam zwolniło. Sporo gry w środku pola, dużo przerw, wymiany podań i tylko strzalów brak.

• Indywidualna akcja Jukicia zatrzymana dopiero pod samą bramką. Pomocnik wyminął czterech rywali: oszukał Pawelca, Łuczaka, Pałaszewskiego, Celebana. Poradził sobie z nim dopiero Augusto

• Po dośrodkowaniu Żubrowskiego z rzutu wolnego, nieco niecelnie uderzył głową Rymaniak.

• Teraz Korona nieco się obudziła. Przycisnęła wrocławian atakami skrzydłami. Śląsk dzielnie się broni, Słowik nie musi interweniować

• Korona wreszcie zdołała wyjść z własnej połowy. Dłuższy okres wymieniała podania na lewym skrzydle, ale na razie bezsilna wobec obrony Śląska.

• Łuczak dwukrotnie dośrodkowywał pod bramkę Korony, ale za każdym razem piłkę wybijali kielczanie

• Cholewiak wpadł w pole karne, uciekł rywalom ale w polu karnym zatrzymał go Kovacević

• GOL! Elia Soriano pewnie wykorzystał jedenastkę. Podobne uderzenie jak przed tygodniem w Płocku.

• Po uderzeniu Janjicia piłka odbiła się od Celebana. Kielczanie domagali się odgwizdania rzutu karnego po zagraniu ręką przez kapitana Śląska. Sędzia korzysta z VAR.

• Robak złapany na pozycji spalonej po podaniu z prawej strony.

• Obraz gry po golu nie uległ zmianie. Cały czas w ataku wrocławianie. Sporo wymiany podań na połowie rywala, utrzymują się przy piłce.

• GOL! Marcin Robak wykorzystuje kuriozalny błąd Hamrola, który źle przyjął sobie piłkę i zdobywa bramkę.

• Powracający do pierwszego składu Robak już pokazał się pod piłką. Tym razem uderzył jednak niecelnie.

• Strzał Janjicia po podaniu Soriano nad głowami defensorów Śląska. Pierwsza sytuacja Korony i pierwsze celne uderzenie. Skutecznie Słowik

• Augusto faulował w ataku. Inicjatywa wciąz po stronie Śląska. Wrocławianie nie opuszczają połowy gospodarzy.

• Po dośrodkowaniu Farshada uderzał Celeban. Niecelne strącenie na dalszy słupek.

• Jak na razie w ofensywie Śląsk. Przenieśli grę na połowie kielczan, lecz bez celnych strzałów. Wywalczony natomiast korner.

• I ruszyli. Mecz w Kielcach rozpoczęty.

• Przywitanie kapitanów: Bartosza Rymaniaka oraz Piotra Celebana, a także losowanie stron.

• Krzysztof Jakubik wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Z głośników leci Marek Grechuta.

• Mimo później pory, temperatura i słońce nie odpuszczają. W Kielcach typowo wakacyjna atmosfera, również na trybunach na których pojawia się coraz więcej kibiców.

• Korona Kielce natomiast odniosła w ubiegły piątek swoje pierwsze w aktualnym sezonie zwycięstwo. W pokonaniu Wisły Płock z pewnością pomógł im fakt, że rywale przez prawie godzinę grali w dziesiątkę. Ostatecznie zakończyło się 2:1, a gole zdobyli Ivan Jukic oraz Elia Soriano. Powracający po kontuzji Niemiec wykorzystał rzut karny.

• Przed tygodniem wrocławianie przegrali z Lechem Poznań 0:1. Jedynego uznanego gola zdobył wówczas Pedro Tiba. Śląsk częściej trafiał do siatki, ale za każdym razem arbiter dopatrywał się sytuacji spalonej.

• Przed pierwszym gwizdkiem, w który zadmie dzisiaj Krzysztof Jakubik z Siedlec, obie ekipy mają na swym koncie po cztery punkty. Plasują się obok siebie w samym środku ligowej tabeli. Ciężko więc jednoznacznie wyłonić faworyta.

• Już za nieco ponad pół godziny rozpocznie się ostatnie z rozgrywanych w ramach czwartej kolejki Lotto Ekstraklasy spotkań. Przed własną publicznością Korona zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.

Bartosz Głąb

Mecz Korona Kielce - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Pawel Relikowski / Polska Press

Mecz Korona Kielce - Śląsk Wrocław ONLINE. W ostatnim meczu 4. kolejki LOTTO Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na własnym stadionie Śląsk Wrocław. W każdym dotychczasowym meczu tego sezonu po bramce zdobywał Ivan Jukić i właśnie na niego najbardziej liczą w Kielcach, że da zwycięstwo ze Śląskiem.

Mecz Korona Kielce - Śląsk Wrocław ONLINE

Korona Kielce tydzień temu wygrała na wyjeździe z Wisłą Płock 2:1. Dużą zasługę w tym rezultacie miał Giorgi Merebashvili, który jeszcze w pierwszej części spotkania za próbę wymuszenia rzutu karnego otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.
"Złocisto-krwiści" byli lepsi w tamtym spotkaniu, ale nie wiadomo jak potoczyłby się pojedynek, gdyby oba zespoły cały mecz grały w wyrównanych składach. Wcześniej zespół z Kielc przegrał u siebie z Legią Warszawa i zremisował w Zabrzu z Górnikiem. Duży wkład w wyniki kielczan na początku sezonu ma Ivan Jukić, który w każdym spotkaniu ligowym zdobywał po bramce.

Oglądaj mecz Korona - Śląsk na żywo online w Player.pl >>>

Natomiast jeśli chodzi o Śląsk, to wrocławianie naprawdę dobrze rozpoczęli nowy sezon LOTTO Ekstraklasy. Na samym początku przekonująco wygrali z Cracovią, później zremisowali w Gdańsku z Lechią, która również dobrze spisuje się na początku rozgrywek, a przed tygodniem mimo, że przegrali u siebie z Lechem Poznań, ponownie zaprezentowali się całkiem nieźle. Wydaje się, że trener Tadeusz Pawłowski wreszcie dobrze poukładał zespół, którego wyniki od wiosny zeszłego sezonu są naprawdę bardzo obiecujące.

W zeszłym sezonie LOTTO Ekstraklasy oba zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Najpierw na początku listopada zeszłego roku w Kielcach Korona rozbiła rywali aż 3:0 po bramce Kaczarawy i dwóch trafieniach Cvijanovića. Natomiast w kwietniu we Wrocławiu padł remis 1:1 a bramki zdobywali wtedy Marcin Robak dla Śląska i Ivan Jukić dla Korony. Dzisiaj bliżej wydaje się być do tego wiosennego rezultatu, niż do deklasacji w jedną, bądź drugą stronę.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

KORONA KIELCE
Wisła Płock - Korona Kielce 1:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Korona Kielce - Legia Warszawa 1:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Korona Kielce 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (Mecz towarzyski)
Korona Kielce - Górnik Łęczna 6:2 (Mecz towarzyski)

ŚLĄSK WROCŁAW
Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Śląsk Wrocław - Cracovia 3:1 (LOTTO Ekstraklasa)
FC Slovan Liberec - Śląsk Wrocław 1:1 (Mecz towarzyski)
Śląsk Wrocław - Elena Toruń 0:0 (Mecz towarzyski)

NIE ZAGRAJĄ:

Korona Kielce: Arweladze, Cebula (kontuzje);

Śląsk Wrocław: Tarasovs (choroba).

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Korona Kielce: Hamrol - Kallaste, Diaw, Kovacević, Rymaniak - Jukić, Janjić, Żubrowski, Kosakiewicz - Soriano, Górski;

Śląsk Wrocław: Słowik - Cholewiak, Golla, Celeban, Dankowski - Gąska, Pałaszewski, Chrapek, Augusto, Ahmadzadeh - Piech.

Sonda

Korona Kielce - Śląsk Wrocław: kto wygra mecz Ekstraklasy?

Korona Kielce - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 4. kolejki LOTTO Ekstraklasy Korona Kielce - Śąsk Wrocław od 17:55 przeprowadzi Eurosport HD. Studio przedmeczowe rozpocznie się już od 17:30. Relacja LIVE w GOL24.