Mecz KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Górnik Zabrze...

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

2

Górnik Zabrze

3

• Koniec meczu! Górnik był w olbrzymich tarapatach, ale ostatecznie wygrał z trzecioligowym KSZO 3:2 i awansował do 1/8 finału PP!

• Piorunujący finisz Górnika! Najpierw wyrównał Przemysław Wiśniewski, a w drugiej minucie doliczonego czasu Alasana Manneh dał zabrzanom prowadzenie.

• GOOOOOOOOOOOOOL! 3:2 DLA GÓRNIKA! ALASANA MANNEH!

• GOOOOOOOOOOL! PRZEMYSŁAW WIŚNIEWSKI! 2:2!

• Mateusz Mąka wszedł w miejsce Wojciecha Trochima.

• Jan Imiołek wszedł w miejsce Konrada Zakliki.

• Michał Rostkowski obejrzał żółtą kartką.

• Adam Ryczkowski wszedł w miejsce Romana Prochazki.

• Niewiele pomylił się Bartosz Nowak. Pomocnik Górnika uderzył tuż obok bramki KSZO.

• Daniel Ściślak otrzymał żółtą kartką.

• Niesamowite! Grające w dziesiątkę KSZO wbiło bramkę Górnikowi! Strzelcem gola 21-letni Konrad Zaklika.

• GOOOOOOOOOL! 2:1 DLA KSZO! KONRAD ZAKLIKA!

• Alex Sobczyk został napomniany żółtą kartką.

• Daniel Ściślak wszedł w miejsce Alexa Sobczyka.

• Michał Rostkowski zmienił Norberta Wojtuszka.

• Maciej Kraśniewski wszedł w miejsce Bartosza Szydłowskiego

• Obrońca KSZO Przemysław Dwórzyński ukarany czerwoną kartką! Górnik będzie grał z przewagą jednego zawodnika.

• Piotr Krawczyk zameldował się w miejsce Wojciecha Hajdy.

• Bartosz Nowak wszedł w miejsce Masourasa.

• Wojciech Hajda został ukarany żółtą kartką.

• Ależ okazja dla Górnika! Alex Sobczyk nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem KSZO.

• Żółtą kartką napomniany został Wojciech Trochim.

• Jakub Głaz został ukarany żółtą kartką.

• Gramy! Druga połowa już się rozpoczęła!

• Koniec pierwszej połowy! KSZO do przerwy remisuje z Górnikiem 1:1.

• Górnik Zabrze doprowadził do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Stefanos Evangelou.

• GOOOOOOOOOOOOOL! 1:1! STEFANOS EVANGELOU!

• Alasana Manneh groźnie uderzał zza pola karnego. Golkiper KSZO nie dał się zaskoczyć.

• Szansa dla Górnika! Po strzale Alexa Sobczyka refleksem wykazał się Paweł Lipiec.

• Damian Mężyk został napomniany żółtą kartką.

• Wojciech Trochim uderzył zza pola karnego, a piłka wpadła do siatki! KSZO sensacyjnie prowadzi z Górnikiem 1:0!

• GOOOOOOOOOOOL! CO ZA POCZĄTEK TRZECIOLIGOWCA! 1:0 DLA KSZO!

• Spotkanie w Ostrowcu już się rozpoczęło!

• To pierwszy mecz tych drużyn w Pucharze Polski. Stawką poprzednich były punkty ligowe. Po raz ostatni Górnik i KSZO zmierzyli się na boisku w sezonie 2009/2010 - u siebie zabrzanie wygrali 3:1, na wyjeździe przegrali 1:2.

• W I rundzie ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego od razu mierzyła się z przeciwnikiem występującym na co dzień w PKO Ekstraklasie. I sensacyjnie pokonała Wisłę Kraków 2:1. W kolejnej rundzie rozgrywek los znów przydzielił KSZO zespół grający w najwyższej klasie rozgrywkowej, a tym razem padło na Górnika Zabrze.

• Oto wyjściowy skład Górnika Zabrze:

• Trzecioligowy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski o 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski powalczy z 14-krotnym mistrz Polski, Górnikiem Zabrze. Początek spotkania o godz. 18:00. Będziemy informować o najważniejszych wydarzeniach tego meczu.

Damian Wiśniewski

Mecz KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Górnik Zabrze ONLINE. W piątek KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski rozegra mecz w ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, a jego przeciwnikiem będzie legendarny 14-krotny mistrz Polski, Górnik Zabrze. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 18. Relacja na żywo z meczu KSZO Ostrowiec - Górnik Zabrze live w GOL24.pl!

Mecz KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Górnik Zabrze ONLINE

Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego występuje na poziomie centralnym Fortuna Pucharu Polski po tym, jak w sezonie 2019/2020 wygrał te rozgrywki na szczeblu regionalnym.

KSZO radzi sobie bardzo dobrze, choć wydawało się, że już w pierwszej rundzie pożegna się z tymi rozgrywkami. Od razu bowiem trafił na przeciwnika występującego na co dzień w PKO Ekstraklasie, na Wisłę Kraków. Zespół, prowadzony jeszcze wówczas przez Marcina Sasala, sensacyjnie wygrał jednak 2:1.

W kolejnej rundzie rozrywek los znów przydzielił KSZO zespół grający w najwyższej klasie rozgrywkowej, a tym razem padło na Górnika Zabrze. Klub ten w swojej historii 14 razy zostawał mistrzem Polski, a w sezonie 2020/2021 radzi sobie bardzo dobrze. W tabeli ligowej zajmuje bowiem miejsce drugiej, a po ośmiu rozegranych przez siebie meczach ma na koncie 16 punktów. To tylko o dwa mniej od lidera, którym jest Raków Częstochowa.

Co ciekawe, KSZO grał z Górnikiem dziesięciokrotnie w swojej historii, ostatni raz w sezonie 2009/2010, kiedy jedni i drudzy grali w pierwszej lidze (na drugim poziomie rozgrywkowym). Zespół z Ostrowca wygrał ostatni pojedynek z Górnikiem 2:1, ale generalnie bilans meczów ma gorszy. Wygrywał dwa razy, remisował także dwukrotnie, a przegrywał w sześciu przypadkach.

Mecz KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Nie będzie transmisji tv z meczu KSZO Ostrowiec - Górnik Zabrze na żywo. Mecz KSZO Ostrowiec - Górnik online również nie będzie pokazywany na platformie IPLA.

18:00 mecz KSZO Ostrowiec - Górnik Zabrze transmisja tv

Tekstowa relacja na żywo z meczu KSZO Ostrowiec - Górnik Zabrze live w GOL24.pl.