Mecz Lech Poznań - Benfica Lizbona ONLINE. Gigant pierwszą...

Mecz Lech Poznań - Benfica Lizbona ONLINE. Gigant pierwszą przeszkodą w Lidze Europy. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Europy, Grupa D
2020-10-22 18:55

Lech Poznań

2

Benfica Lizbona

4

• Benfica miała jeszcze okazję do podwyższenia prowadzenia, ale powracający Filip Marchwiński wybija piłkę na korner. Po krótkim rozegraniu sędzia Nikola Dabanović gwiżdże po raz ostatni. Lech Poznań przegrywa u siebie z Benficą 2:4 w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy

• Rafael Silva przedarł się prawą stroną pola karnego i z linii końcowej wrzuca przed pustą bramkę do Darwina Nuneza. Ten z metra kieruje piłkę do siatki głową.

• HATTRICK DARWINA NUNEZA

• Odisseas Vlachodimos pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego.

• Mohammad Awwad zmienia Michała Skórasia.

• Karlo Muhar skosił Pedrinho jak trawę na wiosnę. Żółta kartka.

• Nika Kaczarawa na spalonym.

• Doświadczony Jardel wchodzi, schodzi Everton.

• Po centrze Pedro Tiby Nika Kaczarawa główkuje z kilku metrów obok bramki.

• Lech przez moment w "dziesiątkę". Stoper Lecha zaraz wróci na murawę.

• Przerwa w grze. Urazu nabawił się Djordje Crnomarković i konieczna jest interwencja sztabu medycznego. Na rozgrzewce jest Jakub Niewiadomski.

• Everton poradził sobie szczęśliwie w polu karnym Lecha z Djordje Crnomarkoviciem. Strzał pomocnika Benfiki nogą broni Filip Bednarek!

• Vasyl Kravets w roli prawoskrzydłowego podaje płasko w pole karne do Niki Kaczarawy. Po kiksie Nicolasa Otamendiego bramkarz Benfiki łapie piłkę za linią końcową. Korner Lecha nie przynosi zagrożenia.

• Darwin Nunez przedarł się lewą stroną. Podaje przed "szesnastkę" do Juliana Weigla, którego techniczne uderzenie poza linię końcową odbija Filip Bednarek.

• A teraz Pedrinho wywalczył rzut rożny. Z prawego narożnika centruje lewą nogą na 5. metr, gdzie pewnie interweniuje Filip Bednarek.

• Po chwili Gruzin uderza z prawego narożnika pola bramkowego i Odisseas Vlachodimos z trudem odbija piłkę na rzut rożny!

• To powinna być bramka dla Lecha! Nika Kaczarawa dostaje kapitalne prostopadłe podanie z głębi pola i ruszył w stronę bramki Benfiki! Uderza płasko tuż obok prawego słupka, ale nie od tej strony, od której by chciał!

• Schodzi Mikael Ishak. Wchodzi Nika Kaczarawa.

• Vasyl Kravets zmienia Tymoteusza Puchacza...

• Odisseas Vlachodimos z trudem paruje atomowe uderzenie Jakuba Modera z dystansu!

• Niespełna 20 minut do końca regulaminowego czasu gry. Czy piłkarzy Dariusza Żurawia stać na wyrównanie?

• a Filip Marchwiński wchodzi za Jakuba Kamińskiego.

• Zmiany w Lechu. Karlo Muhar za Daniego Ramireza...

• Nuno Tavares zmienia Alejandro Grimaldo.

• Źle rozegrany rzut rożny gości zapoczątkował kontrę Lecha! Podanie Pedro Tiby na prawą stronę do Michała Skórasia okazało się za słabe i niedokładne.

• ... i Pedrinho zmienia Lukę Waldschmidta.

• Dwie zmiany w Benfice: Julian Weigl za Adela Taarabta...

• Darwin Nunez dostaje piłkę w polu karnym, z "siatką" urywa się Djordje Crnomarkoviciowi, by płaskim uderzeniem w stronę dalszego rogu pokonać Filipa Bednarka.

• DUBLET DARWINA NUNEZA!!!

• Niepilnowany na lewej stronie Grimaldo centruje w pole karne. Na szczęście dla piłkarzy Lecha - w to zagranie włożył za dużo siły.

• Jakub Kamiński finalizuje kontrę gospodarzy płaskim uderzeniem zza pola karnego w stronę lewego dolnego rogu. Odisseas Vlachodimos pewnie chwyta piłkę.

• Alan Czerwiński wywalczył (trzeci) rzut rożny. Po krótkim rozegraniu wrzutka w pole karne Benfiki mogła zapoczątkować jej kontrę. Nie pozwolił na to Tymoteusz Puchacz.

• Świetny odbiór Jakuba Modera na 30. metrze od własnej bramki. Podaje na lewą flankę do Jakuba Kamińskiego, ale akcja została przerwana przed linią środkową.

• Goście chcieli teraz "poklepać" na prawej stronie. Podanie do Gilberto okazało się niedokładne.

Po chwili wzięty w kleszcze Luca Waldschmidt nie zdołał opanować piłki przed "szesnastką" Lecha.

• Rafael Silva wystartował do prostopadłego podania Adela Taarabta. Gwizdek sędziego - spalony.

• Kapitalna dwójkowa akcja Jakuba Kamińskiego z Pedro Tibą na lewej stronie "szesnastki" Benfiki. Po podaniu zwrotnym młody skrzydłowy Kolejorza uderza z ostrego kąta i podbitą piłkę przez Odisseasa Vlachodimosa do siatki kieruje Mikael Ishak!

• DUBLET MIKAELA ISHAKA!!!

• Zakotłowało się w "szesnastce" Lecha! Niepewnie interweniował Filip Bednarek, a po chwili zablokowany strzał przed linią bramkową!

• Michał Skóraś wychodził sam na sam i został powalony przed polem karnym Benfiki! Sędzia nie tylko nie podyktował rzutu karnego lecz także ni sięgnął do kieszonki.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Zmiana w ekipie gości na drugie trzy kwadranse. Rafael Silva w miejsce Pizziego.

• Wracamy do Poznania, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Lech - Benfica w 1. meczu fazy grupowej Ligi Europy. Gospodarze przegrywają 1:2, ale prezentują się całkiem nieźle.

Co nas czeka po zmianie stron.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Lech przegrywa z Benfiką 1:2!

• Jakub Moder strzelał po podaniu Daniego Ramireza. Lechita został zablokowany. Po chwili Everton zmarnował okazję do groźnego kontrataku.

• Gilberto idealnie w punkt dośrodkował z prawego skrzydła do Darwina Nuneza. Urugwajczyk z pięciu metrów precyzyjnym główką skierował piłkę pod poprzeczkę.

• GOOOOOOOOOOL! DARWIN NUNEZ! 2:1 DLA BENFIKI.

• Było groźnie! Jakub Kamiński świetnie ograł Gilberto na lewej stronie pola karnego i oddał piłkę Mikaelowi Ishakowi. Szwed został przyblokowany.

• Nicolas Otamendi po rzucie wolnym dogrywał wzdłuż bramki Lecha na trzeci metr. Djordje Crnomarković wybił na rzut rożny.

• Pizzi dogrywał z prawego skrzydła. Dobrze ustawiony Tomasz Dejewski wybił futbolówkę.

• Po rzucie rożnym główkował Jan Vertonghen. Belg przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Strzelał zza pola karnego Luca Waldschmidt. Bez zagrożenia pod bramką Lecha. Niemiecki napastnik trafił w nogi Evertona.

• Po rzucie rożnym Adel Taarabt miękko wrzucił piłkę na piąty metr. Poradzili sobie obrońcy Lecha.

• Jakub Moder obił poprzeczkę! Po rzucie rożnym piłka trafiła na siódmy metr do pomocnika Lecha, który świetnie złożył się do uderzenia! Niestety bez efektu bramkowego.

• Adel Taarabt uruchomił Darwina, który wbiegł z piłką w pole karne. Napastnik Benfiki szybko został osaczony przez obrońców Lecha, a jego strzał został zablokowany

• Filip Bednarek zażegnał niebezpieczeństwo po rzucie rożnym.

• Darwin zagrywał przewrotką w polu karnym Lecha. Będzie rzut rożny dla Benfiki.

• Djordje Crnomarković ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Alan Czerwiński znakomicie w tempo wybiegł do podania. Lechita pomknął prawą stroną i wyłożył piłkę na czwarty metr Mikaelowi Ishakowi. Szwed tylko dopełnił formalności.

• GOOOOOOOOOOOOL! MIKAEL ISHAK! 1:1!

• Filip Bednarek z dużymi problemami po pressingu Benfiki. Golkiper Lecha w ostatniej chwili już na wślizgu wybił piłkę.

• Za to zagranie ręką Tomasza Dejewskiego sędzia Nikola Dabanović podyktował rzut karny

• Mikael Ishak padł w polu karnym po starciu z Nicolasem Otamendim. Lechita domagał się odgwizdania rzutu karnego, ale arbiter z Czarnogóry nakazał grać dalej.

• Pizzi zwiódł Filipa Bednarka, który przeniósł ciężar ciała w swoją prawą stroną. Gracz Benfiki uderzył w lewy róg.

• GOOOOOOOOOOOOOL! PIZZI Z RZUTU KARNEGO! 1:0 DLA BENFIKI.

• Rzut karny dla Benfiki! Przypadkowo ręką zagrał interweniujący wślizgiem Tomasz Dejewski.

• Jakub Moder raz jeszcze uderzył zza pola karnego. Tym razem mocno i celnie. Z pewnymi problemami, ale poradził sobie golkiper Benfiki.

• Jakub Moder uderzył po krótko rozegranym przez Daniego Ramireza rzucie wolnym. Niecelny strzał.

• Michał Skóraś wycofał piłkę do Jakuba Modera. Pomocnik Lecha natychmiast oddał strzał, ale futbolówka poszybowała wysoko ponad bramką.

• Djordje Crnomarković przyjął na ciało strzał Everton tuż zza pola karnego. Lechita potrzebował chwili, żeby dojść do siebie.

• Pierwszy gwizdek sędziego. Spotkanie już się rozpoczęło!

• Benfica to aktualny lider ligi portugalskiej (cztery zwycięstwa, bramki 13-3) przegrał mistrzostwo o pięć punktów z FC Porto. W kadrze odnajdujemy piłkarzy o wartości powyżej 20 mln euro, jak Alejandro Grimaldo, Julian Weigl, Everton, Pizzi czy Rafa Silva.

• Benfica dość nieoczekiwanie nie awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W jedynym meczu przegrała z greckim PAOK-iem Saloniki 1:2, w którym przeszło 20 minut biegał były zawodnik Jagiellonii Białystok, Karol Świderski.

• Lech przeszedł wszystkie fazy eliminacyjne, by dostać się do grupy. Wyeliminował łotewską Valmierę, szwedzkie Hammarby, cypryjski Apollon, wreszcie belgijski Royal Charleroi. Bilans bramkowy? To 13 zdobytych bramek i tylko 1 stracona.

• Pięć lat. Tyle Lecha nie było w fazie grupowej Ligi Europy. Wraca po dość długim czasie, ale z nadzieją, że może zamieszać w grupie D, do której trafił razem z faworyzowaną Benfiką Lizbona, ale i Rangers FC czy Standardem Liege.

• Benfica rozpocznie w następującym zestawieniu:

• Oto wyjściowy skład Lecha Poznań:

• Lech Poznań rozpoczyna przygodę w fazie grupowej Ligi Europy. Na stadion przy ulicy Bułgarskiej zawita Benfica Lizbona, a więc rywal z najwyższej europejskiej półki. Początek meczu o godz. 18:55. Witamy w relacji LIVE!

Lech - Benfica LIVE! Gigant pierwszą przeszkodą w Lidze Europy

Lech - Benfica LIVE! Gigant pierwszą przeszkodą w Lidze Europy ©Lech Poznań/Adam Jastrzębowski

Mecz Lech Poznań - Benfica Lizbona ONLINE. "Kolejorz" czekał pięć długich lat na powrót do fazy grupowej Ligi Europy. Udało się i we wspaniałym stylu. Dziś poprzeczka będzie jednak zawieszona najwyżej jak się da. W meczu otwarcia grupy D zespół Dariusza Żurawia zagra ze stałym uczestnikiem Ligi Mistrzów. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:55.

Mecz Lech Poznań - Benfica Lizbona ONLINE

Benfica to aktualny wicemistrz Portugalii i lider tabeli (komplet zwycięstw), który w zeszłej edycji Ligi Mistrzów przegrał awans do fazy pucharowej o punkt - z późniejszym półfinalistą, Olympique Lyon. Od sierpnia Benfikę ponownie trenuje 64-letni Jorge Jesus, który polskich dziennikarzy zaskoczył wczoraj na treningu, biegając razem z całą drużyną.

Teoretycznie Lech nie ma żadnych szans z Benfiką. To drużyna z europejskiej elity, ściągająca piłkarzy za dwa-trzy razy tyle, ile Lech otrzymał za Jakuba Modera. Do Poznania Benfica przyleciała w najmocniejszym składzie: z Niemcami Julianem Weiglem i Gian-Luką Waldschmidtem, Szwajcarem Harisem Seferoviciem, Belgiem Janem Vertonghenem, wreszcie z Rafą Silvą czy Pizzim.

Benfica nie chciała znaleźć się w Lidze Europy. W jedynym meczu eliminacyjnym do Ligi Mistrzów przegrała jednak z PAOK-iem Saloniki i zgodnie z regulaminem UEFA została przerzucona do drugich rozgrywek. Chce je wygrać, czego na środowej konferencji nie krył trener.

Mecz poprowadzi sędzia z Czarnogóry, Nikola Dabanović. Na trybunach z powodu obostrzeń koronawirusowych zabraknie kibiców. Pierwszy gwizdek o godzinie 18:55. Równolegle w Belgii Standard Liege rozpocznie mecz z Rangers FC.

Lech wraca do fazy grupowej Ligi Europy po pięciu latach. W 2015 roku mierzył się w grupie I razem z FC Basel, Fiorentiną oraz Belenenses. Ugrał pięć punktów, zajął trzecie miejsce.

Przedmeczowe wypowiedzi obu trenerów:
Dariusz Żuraw, trener Lecha: - Analizowaliśmy wiele meczów Benfiki i wydaje nam się, że znamy ten zespół bardzo dobrze. Jest taki dostęp do informacji, Benfica jest tak medialnym klubem, że wiemy o nich pewnie więcej niż sami piłkarze, którzy tam grają. To jest bardzo mocny klub, który robił wszystko przed sezonem, by grać z sukcesami w Lidze Mistrzów. To jest topowa drużyna i zgadzam się z opiniami, że będzie faworytem tej grupy.

Jorge Jesus, trener Benfiki: - Chcemy przejąć inicjatywę na boisku, to my mamy dominować podczas gry. Nie wiemy jednak, jak potoczą się wydarzenia i musimy być przygotowani na różne scenariusze. Lech to drużyna, która ma jakość, dobrą taktykę, technicznie nie są źli. Dobrze znam Pedro Tibę, to jeden z najlepszych zawodników w zespole, który będzie starał się prowadzić jego grę i będzie kluczowym piłkarzem. Liga Europy? Chcemy dojść do samego finału rozgrywek, to jest nasz cel.

Mecz Lech Poznań - Benfica Lizbona transmisja tv, stream live. Gdzie oglądać na żywo?

Przewidywane składy na mecz Lech Poznań - Benfica Lizbona:
Lech Poznań: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Thomas Rogne (Tomasz Dejewski?), Djordje Crnomarković, Wasyl Kraweć - Jakub Kamiński, Pedro Tiba, Jakub Moder, Dani Ramirez, Tymoteusz Puchacz - Mikael Ishak.

Benfica Lizbona: Odiseas Vlachodimos - Gilberto, Nicolas Otamendi, Jan Vertonghen, Alex Grimaldo - Rafa Silva, Gabriel, Pizzi - Julian Weigl, Haris Seferović, Luca Waldschmidt.

Nie zagrają w meczu Lech Poznań - Benfica Lizbona:
Lech: Satka (pauza za kartki), Sykora, Butko (nie są w pełni sił), van der Hart (kontuzja)
Benfica: Almeida, Samaris, Todibo (kontuzje)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
- - - - - -

Mecz Lech Poznań - Benfica Lizbona TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo na trzech kanałach: TVP 2, TVP Sport oraz Polsat Sport Premium 1. W internecie mecz za darmo w aplikacji TVP Sport (i na stronie), natomiast odpłatnie w IPLA TV (kosz to 40 złotych). W Telewizji Publicznej komentują Jacek Laskowski i Rafał Ulatowski, w Polsacie Cezary Kowalski i Artur Wichniarek. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:55. Zapraszamy!