Mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie...

PKO Ekstraklasa, 37. kolejka (gr. mistrzowska)

4

4 1 połowa

Jagiellonia Białystok

0

• Koniec! Sędzia nie doliczył nic do drugiej połowy, która była zupełnym przeciwieństwem pierwszych 45 minut. Lech pewnie wygrywa i za moment odbierze srebrne medale za wicemistrzostwo Polski.

• Rzut wolny dla Lecha sprzed pola karnego. Ramirez trafia w mur, piłka wraca do niego, ale próba technicznego uderzenia nad obrońcami kończy się w rękach bramkarza.

• Jeszcze dwa rzuty rożne dla Lecha, ale skończyło się bez strzału na bramkę.

• Ładne uderzenie Skórasia sprzed pola karnego, ale w środek bramki i pewnie łapie Dziekoński.

• W odróżnieniu od pierwszej połowy, niewiele ciekawego dzieje się na boisku i nie zapowiada się, byśmy byli jeszcze świadkami większych emocji. Lech ugrał już swoje, piłkarze Jagiellonii nie wykazują motywacji by jeszcze o coś powalczyć.

• Kibice owacją na stojąco pożegnali najlepszego napastnika tego sezonu, dla którego był to ostatni mecz w barwach Lecha.

• Ostatnia zmiana także w Lechu. Gytkjear dobrym występem pożegnał się z kibicami Lecha. W jego miejsce Szymczak

• Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Bida w miejsce Prikryla

• Ależ okazja! Ramirez przymierzył sprzed pola karnego i piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką!

• Druga zmiana w Lechu. Skóraś za Kamińskiego

• Zmiana w Lechu. Schodzi Tiba, w jego miejsce Marchwiński.

• Tiba oddał strzał z dystansu. Piłka kozłując minęła bramkę. Dziekoński spokojnie odprowadził ją wzrokiem.

• Pewnie prowadzący Lech zwolnił tempo, goście na niewiele mogą sobie pozwolić. Najnudniejszy fragment tego spotkania.

• Próbuje skonstruować jakąś akcję Jagiellonia, która walczy chociaż o gola kontaktowego. Na razie jednak bez efektu.

• Rzut rożny dla Lecha. Nie było po nim jednak zagrożenia.

• Puchacz płasko zacentrował w pole karne z lewego skrzydła, piłka minęła wszystkich, a najbliżej gola był Gytkjear.

• Lech rozpoczął drugą połowę od ataków. Jóźwiak dostał dobrą piłkę, ale nie zdołał oddać strzału.

• ... oraz Borysiuk za Puljicia.

• W przerwie dwie zmiany w Jagiellonii. Mystkowski w miejsce Makuszewskiego...

• Początek drugiej połowy. Od środka Jagiellonia.

• Koniec pierwszej połowy! Totalna dominacja Lecha Poznań, który już praktycznie zapewnił sobie wicemistrzostwo Polski. Druga połowa będzie formalnością.

• Rzut rożny dla Lecha. Wrzutka w pole karne i głową sięgnął piłki Gumny. Posłał ją jednak lekko i obok bramki.

• Rzut rożny dla Jagiellonii. Wrzucał piłkę Pospisil, ale nie stworzył zagrożenia.

• Zgodnie z przewidywaniami, aż pięć minut doliczone do pierwszej połowy.

• Bodvarsson zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale piłka poszybowała ponad bramką.

• Rzut wolny dla Lecha, ale Moder trafia w stojącego w ramach muru Makuszewskiego.

• Po wrzutce z rzutu rożnego piąstkował piłkę Dziekoński.

• Uderzenie Puchacza po prostopadłym podaniu Dziekoński odbił w bok, ale tam czekał już Gytkjear, który dokłada czwartą bramkę do dorobku Lecha. To chyba najlepszy mecz "Kolejorza" w tym sezonie!

• Gooool! Gytkjear na 4:0!

• Lech cały czas napiera i spycha gości do defensywy. Jagiellonia miała moment przebudzenia w okolicach 30 minuty, szybko ugaszony przez trzecią bramkę "Kolejorza".

• Ależ gra dzisiaj Lech! Tiba miękko, idealnie wrzucił piłkę za obrońców, do wybiegającego zza obrońców Kamińskiego, który opanował futbolówkę i delikatnie przymierzył obok rozpaczliwie interweniującego Dziekońskiego!

• Goool! Demolka! Kamiński na 3:0!

• Mocna piłka Romanczuka w pole karne Lecha, ale nikt nie poszedł za piłką i wyłapał ją Szymański.

• Dobra okazja Lecha! Jóźwiak zakręcił obrońcami w polu karnym i oddał strzał. Piłka obiła obramowanie bramki, a dobijający Gytkjear był już na spalonym

• Nie ma gola! Imaz w momencie podania Prikryla był na spalonym! Cała sytuacja miała jednak miejsce z powodu złego podania Modera w środku pola, który teraz może odetchnąć, że rywale nie wykorzystali jego błędu.

• Piłka w siatce Lecha! Czekamy jednak na VAR, bo Imaz był chyba na spalonym. Podobna sytuacja jak z pierwszą bramką Lecha

• Faul taktyczny Jóźwiaka w środku pola. Na razie Lech dominuje na całym boisku i nie pozwala rywalom na zbyt wiele. Widać dużo luzu w poczynaniach gospodarzy.

• Kolejna świetna akcja Lecha zakończona bramką! Ramirez wypatrzył niekrytego Gytkjeara, zagrał do niego na lewe skrzydło, a ten ze stoickim spokojem przymierzył po długim słupku. Piłka po łuku minęła bramkarza Jagiellonii i wpadła do siatki. Piękna bramka na pożegnanie Duńczyka z Poznaniem!

• Goool! Gytkjear trafia na 2:0!

• Puljić wrzucił piłkę z prawej strony w pole karne. Na raty wyłapywał ją Szymański.

• Na razie dłużej trwały przerwy w grze, niż sama gra. Trzy minuty zajęła przerwa z powodu zadymienia z rac, kolejne trzy weryfikacja bramki Tiby z VAR. Zapowiada się przynajmniej pięć minut doliczonych do pierwszej połowy.

• Sędziowie potrzebowali prawie trzech minut, by zweryfikować trafienie Tiby, które padło po kombinacyjnej akcji. Puchacz zagrał przed pole karne do Ramireza, który dograł prostopadłą piłkę do Tiby. Portugalczyk urwał się obrońcy i w sytuacji sam na sam pokonał Dziekońskiego!

• Goooool! Sędzia po konsultacji z VAR uznaje trafienie Tiby! Lech prowadzi 1:0!

• Ramirez prostopadle do Tiby i ten trafia do bramki! Czekamy jednak na VAR, bo chyba był spalony!

• Widoczność nadal ograniczona, ale sędzia zdecydował się wznowić grę po trzech minutach, które z pewnością doliczy do końca tej połowy.

• Tuż po rozpoczęciu spotkania racowisko kibiców Lecha, zadymienie nad murawą, sędzia zmuszony wstrzymać grę.

• Pierwszy gwizdek ostatniej kolejki tego sezonu PKO Ekstraklasy i gramy. Od środka rozpoczął Lech.

• Jagielloina zagra w następującym zestawieniu:

• Skład i rezerwa Lecha na dzisiejszy mecz:

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok, w ramach ostatniej kolejki obecnego sezonu PKO Ekstraklasy. Poznańska "Lokomotywa" walczy o zapewnienie sobie wicemistrzostwa Polski, dla białostoczan jest to jedynie starcie o nieco lepszą pozycję na koniec sezonu. Na podium i tym samym grę w europejskich pucharach, "Jaga" nie ma już szans.

Dawid Dobrasz

Mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Wojciech Wojtkielewicz

Mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok ONLINE. Jeśli Lech Poznań w 37. kolejce PKO Ekstraklasy zdobędzie przynajmniej punkt z Jagiellonią Białystok, to w niedzielę przed własną publicznością odbierze srebrne medale za wicemistrzostwo Polski, co będzie najlepszym ligowym wynikiem od mistrzostwa Polski w 2015 roku. Relacja na żywo z meczu Lech - Jagiellonia live w GOL24.pl.

Mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok ONLINE

W niedzielę do Poznania przyjeżdża Jagiellonia, która w tygodniu pokonała u siebie Śląsk Wrocław 2:1 i ma o co grać w ostatniej kolejce. Jeśli wygra, może skończyć ligę na 4. miejscu, a jeśli przegra, to nawet na 8.
Goście w tym roku świętowali stulecie klubu, więc zapewne będą chcieli wygrać, by ten sezon zakończyć na jak najwyższym miejscu w tabeli. Nie można też zapominać o finansach. Jeśli Jagiellonia zakończy ligę na 7. miejscu, to wtedy otrzyma 3,4 mln złotych. Natomiast za czwartą lokatę może otrzymać 1,2 mln więcej.

W podobnej sytuacji jest Lech Poznań, bo oprócz prestiżowego tytułu wicemistrzów Polski i srebrnych medali wręczonych po niedzielnym meczu z Jagiellonią, gra idzie o niemałe pieniądze. Im wyższa pozycja w lidze, tym większe są różnice w wypłatach pomiędzy poszczególnymi miejscami. Dla przykładu Kolejorz za wicemistrzostwo otrzyma 5,14 mln złotych i 9,45 mln złotych za awans do europejskich pucharów z drugiej pozycji. Dla porównania trzecia lokata w lidze, na której obecnie jest Piast Gliwice, to pieniądze w wysokości 4,79 mln za 3. miejsce i 6,3 mln za awans do europejskich pucharów.

Dlatego mecz z Jagiellonią jest dodatkowo istotny. Zamyka też klamrą specyficzny sezon. Nie tylko ze względu na pandemię, ale przedsezonowy brak celów. Dopiero w trakcie rozgrywek można było od trenera usłyszeć, że "idziemy po puchar". Teraz Lech w obliczu ostatnich wyników nie będzie gardził wicemistrzostwem Polski, a dodatkowo w trakcie sezonu udało się zrealizować kilka istotnych celów, związanych z odbiorem drużyny, przebudową jej czy stylem gry zespołu.

- Dziennikarze bardzo często pytali o cele, a moje wypowiedzi często były wykorzystywane. Od początku mówiłem, że chciałbym, żeby mój nowy, młody zespół, miał styl. Swój styl. Żeby grał ofensywnie i do przodu. Do końca, do ostatniego gwizdka. To udało się zrobić. Mamy drużynę, która potrafi stworzyć widowisko i strzela dużo goli w końcówkach. Młodzi chłopcy rosną z każdym meczem, a wspominałem, że będą różne momenty słabsze i one były. Ważne jest to, że zespół po takich słabszych momentach udało się podnieść. Po ostatnich tygodniach widać, że czas pracuje na naszą korzyść. Po pandemii jesteśmy najlepiej punktującym zespołem w lidze. Nie odnieśliśmy porażki - 2 remisy, 4 zwycięstwa. Dziennikarze podnosili, że nie potrafimy sobie radzić z czołówką. Przed podziałem punktowaliśmy najsłabiej, a teraz punktujemy najlepiej i z tego jestem zadowolony - podsumował trener Kolejorza Dariusz Żuraw.

Mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV

Przedmeczowe studio rozpocznie się o godz. 16:30 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 (Multiliga+). Bezpośrednią transmisję z meczu Lech Poznań - Jagiellonia Białystok na żywo pokaże Canal+ Family. Mecz online dostępny również na platformach nc+ GO i CANAL+ telewizja przez internet. Spotkanie komentować będą Rafał Wolski i Maciej Murawski.

17:30 mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok live
Canal+ Family

Tekstowa relacja z meczu Lech Poznań - Jagiellonia Białystok na żywo w GOL24.pl!