Mecz Lech Poznań - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w...

2

Wisła Płock

1

• To już wszystko na dzisiaj, za uwagę dziękuje Hubert Jan Faron

• Lech powtarza wynik z Płocka i wygrywa pierwszy raz od trzech kolejek. Wisła próbowała, zwłaszcza zaraz po zmianie stron, ale Jasmin Burić dobrze radził sobie między słupkami. Dobry mecz ofensywy Lecha, ładnie zaprezentowali się Gytkjaer i Jevtić, Solidną zmianę dał także Wasielewski. Lech odbija się od środka tabeli i zmierza ku czołówce, ale tam poprowadzić ma ich już nowy trener, który obejmie Kolejorza w poniedziałek - Adam Nawałka

• Przebudził się znowu Lech. Wasielewski próbował dośrodkowania z prawego skrzydła, ale zagrał za głęboko i piłka wylądowała w ramionach Daehne

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego przez Tibę i Jevticia zakończone strzałem tego drugiego, ale piłka odbija się od jednego z Lechitów i wychodzi poza linię końcową

• Szymański szarpany przez Jevticia w środku pola. Kartka dla pomocnika Lecha

• Ależ było blisko gola! Furman posłał piłkę w samo okienko, ale Burić wyciągnął się jak struna i skierował piłkę na poprzeczkę. Ta wyszła w boisko i spadła pod nogi Vareli, który huknął z kilku metrów, ale trafił w poprzeczkę. To nie miało już wielkiego znaczenia, gdyż Urugwajczyk był na spalonym

• Janicki fauluje Rasaka przed linią pola karnego Kolejorza. Szansa dla Wisły

• Wznawiają goście

• Chociaż Lech dominuje w strzałach, to tylko 4 na 13 były uderzeniami w światło bramki. Mordercza końcówka pierwszej połowy dała dwa gole i absolutną dominację w ostatnich kilkunastu minutach. Wisła swoją szansę wykorzystała, co tylko rozdrażniło Lecha, który odwrócił wynik. Jedno jest pewne, w drugiej połowie emocji nie zabraknie.

• Przerwa w Poznaniu

• Długie podanie w stronę Gytkjaera dotarło do celu. Duńczyk orał Łasickiego, złamał z lewej strony do środka, ustawił się na prawą nogę i huknął pod poprzeczkę! Lech na prowadzeniu w kilka minut!

• GOOOOOOOOOOOL!!!! Gytkjaer odwraca wynik meczu!!!!

• Gumny ze strzałem z ostrego kąta, ale to uderzenie odbiło się od walczących Gytkjaera i Łasickiego wychodząc poza pole karne. Tam był jednak niepilnowany Jevtić, który uderzył płasko i tuż przy słupku pokonując bramkarza Nafciarzy

• GOOOOOOOOOOL!! Jevtić wyrównuje!

• Aż 5 minut doliczonych do pierwszej połowy

• Kolejny mocny wrzut z autu w wykonaniu Warcholaka, piłka przeleciała przez pole karne i dopiero po drugiej stronie boiska dopadł do niej Varela, który płasko dośrodkował, ale na drodze stał Rogne, który wybił piłkę na rzut rożny

• Kostewycz z pięknym dośrodkowaniem wprost na głowę Gytkjaera, który uderzył mocno na bramkę, ale Daehne był na posterunku i obronił ten strzał

• Wysoki pressing Lecha przynosi efekty. Gytkjaer wyłuskuje piłkę od Łasickiego i zagrał w poprzek boiska w okolice 16, gdzie był już Jevtić, który uderzył z pierwszej piłki. Niestety, tak jak wcześniej, niecelnie.

• Jevtić wrzuca z narożnika, Rogne główkuje na bramkę, ale piłka po mocnym koźle przelatuje obok słupka

• Słupek bohaterem Lecha! Po płaskim dośrodkowaniu Furmana z rzutu rożnego Gytkjaer próbował wybić piłkę w boisko, ale fatalnie skiksował i obił dalszy słupek bramki Buricia. Na szczęście dla Lecha nie było tam nikogo z piłkarzy gości, ale mogło być już 2: dla przyjezdnych

• Bardzo mocny wrzut z autu Warcholaka wylądował na piątym metrze od bramki Buricia, gdzie nabiegał kompletnie niepilnowany Szymański, który dopełnił formalności i wpakował piłkę do siatki

• GOOOOOOOOL! Szymański otwiera wynik meczu!

• Ławka rezerwowych Lecha: Gajos, Goutas, Putnocky, Amaral, Wasielewski, Dioni, Tomasik

• W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Lech wygrał w Płocku 2:1 po golach Tiby i Trałki. Dzisiaj również to Poznaniacy są faworytami, ale warto wspomnieć, że w ostatnich 10 meczach Lech wygrał zaledwie 3 mecze, z czego jeden po dogrywce (ŁKS w Pucharze Polski), a przegrał aż 5, z czego jeden z Rakowem Częstochowa.

• Jak do tej pory Lech spisuje się bardzo słabo. Zawodnicy Kolejorza w piętnastu spotkaniach uzbierali ledwie 21 punktów, co daje im 8 miejsce w ligowej tabeli. Niemal tuż za nimi, bo na pozycji 10 uplasowali się Nafciarze, których dorobek wynosi punktów 18. W przypadku dzisiejszego zwycięstwa w Poznaniu podopieczni Kibu Vicuny przeskoczą zespół Lecha.

• Połowa sezonu zasadniczego Ekstraklasy za nami, pora na rundę rewanżową. Kłania się Państwu Hubert Jan Faron, a przed nami spotkanie 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Wisłą Płock!

Radosław Patroniak

Mecz Lech Poznań - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Lukasz Gdak

Mecz Lech Poznań - Wisła Płock ONLINE. Piłkarze Lecha koncentrują się na sobotnim meczu z Wisłą Płock przy Bułgarskiej (początek o godz. 18). Trener Dariusz Żuraw i zawodnicy niechętnie wypowiadali się o nadchodzących zmianach. Wszystko po to, by maksymalnie zmobilizować się na nafciarzy, ale Dariusz Żuraw zapowiada już powrót do rezerw. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Lech Poznań - Wisła Płock ONLINE

Oglądaj mecz Lech - Wisła Płock na żywo online w Player.pl >>>

Szatnia Lecha Poznań przed meczem z Wisłą Płock nie żyje spekulacjami dotyczącymi nowego trenera Kolejorza, tylko myśli o zdobyciu trzech punktów w starciu z Nafciarzami.

– Takie jest życie trenera.
Jedni odchodzą, drudzy zostają. Ja akurat znalazłem się w tej drugiej grupie, ale to nie znaczy, że czuję się wyróżniony. Podobnie jak reszta drużyny skupiam się na przygotowaniach do najbliższego meczu i na tym, by kończyć go w dobrych humorach – tłumaczył trener bramkarzy Lecha Zbigniew Pleśnierowicz.

Jego zdaniem sytuacja kadrowa Kolejorza w ostatnich dniach bardzo się poprawiła, ale w „18” meczowej zabraknie nazwisk tych, którzy dopiero dochodzą do formy po kontuzjach.

– W kadrze zabraknie chyba jeszcze Tomasza Cywki, który wrócił do treningów, ale nie zdążył zagrać choćby w rezerwach. Być może znajdzie się natomiast w niej miejsce dla Macieja Makuszewskiego, który na treningach pokazuje już niezłą dynamikę i dyspozycję – dodał Pleśnierowicz.

Uspokoił on kibiców Kolejorza, że nie muszą się już też martwić o zdrowie Jasmina Burica. Po zderzeniu ze słupkiem został tylko duży siniak na czole popularnego „Jasia”. – Ze mną wszystko dobrze, nie wiem natomiast co ze słupkiem – żartował golkiper Kolejorza.

Widmo Nawałki krąży już jednak nad poznańskim klubem, o czym świadczyło choćby pojawienie się na stadionie ekip telewizji ogólnopolskich.

– Nie ma rozczarowania, bo byłem informowany przez władze klubu jak rozwija się sytuacja. Spotkanie z Wisłą to na 95 procent mój ostatni mecz z pierwszą drużyną Kolejorza. Potem wracam do rezerw. Na snucie scenariuszy jak się będzie układać współpraca między zespołem z ekstraklasy a III ligi jest stanowczo za wcześnie. Dla mnie na razie liczy się tylko sobotnie starcie z płocczanami - podkreślił Dariusz Żuraw.

W ekipie płockich nafciarzy wyróżniającą się postacią na pewno jest reprezentant Gruzji, pomocnik Giorgi Merebaszwili. Warto zwrócić na niego szczególną uwagę w czasie sobotniego meczu Lecha z Wisłą Płock

– To będzie bardzo trudny mecz. Mówiłem to już wiele razy, w ekstraklasie nie ma łatwych spotkań i przeciwko Lechowi na pewno również nie będzie łatwo. Pamiętam poprzednie pojedynki z Lechem, bo jest to wymagający rywal, który teraz zagra przed własną publicznością, co zawsze jest dodatkowym atutem. Jesteśmy jednak na to gotowi. Do Poznania jedziemy grać swoje i sięgnąć po komplet punktów – podkreślił strzelec gola w ostatnim meczu reprezentacji Gruzji z Kazachstanem w Lidze Narodów.

Merebaszwili z kadry wrócił uskrzydlony, bo jego zespół awansował do dywizji C w LN. – Jestem bardzo szczęśliwy, na tyle, że ciężko opisać mi słowami, co czuję. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty – dodał gruziński drybler.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Lech Poznań - Wisła Płock?

Mecz Lech Poznań - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Lech Poznań - Wisła Płock rozpocznie się o godz. 17:40 w Canal+ Sport. Początek transmisji na żywo ze spotkania Lech Poznań - Wisła Płock o godz. 15:30 w Canal+ Sport. Mecz komentować będą ze stadionu Bartosz Gleń – Maciej Murawski.

18:00 mecz Lech Poznań - Wisła Płock