Mecz Lechia Gdańsk - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w...

Lechia Gdańsk

4

Arka Gdynia

3

• Koniec meczu! Lechia po NIESAMOWITEJ DRUGIEJ POŁOWIE pokonała w derbach Arkę 4:3!

• Dusan Kuciak odbił na poprzeczkę piłkę po główce piłkarza Arki!

• Flavio Paixao zmylił Pavelsa Steinborsa. Strzelił płasko w róg bramki Arki. Niesamowite 4:3!

• GOOOOOOOOOOOL! FLAVIO PAIXAO! 4:3 DLA LECHII!

• Rzut karny dla Lechii!!! Czwarta jedenastka w meczu! Michał Nalepa sfaulowany przez Helstrupa.

• Michał Nalepa z Arki Gdynia ukarany żółtą kartką.

• Szymon Marciniak doliczy co najmniej pięć minut do regulaminowego czasu gry.

• Conrado bardzo ostro zaatakował Dawita Schirtladze. Żółta kartka.

• Co tu się dzieje?! Łukasz Zwoliński wpakował piłkę do siatki po strzale głową! Znakomitą asystę zanotował Conrado.

• GOOOOOOOOOOL! ŁUKASZ ZWOLIŃSKI! 3:3!

• Conrado wpakował piłkę do siatki Arki, ale wcześniej pomógł sobie ręką. Gol po analizie VAR nie został uznany!

• Marko Vejinović zmienił tym razem róg i zmylił Dusana Kuciaka. Arka prowadzi w Gdańsku 3:2!

• GOOOOOOOOOL! VEJINOVIĆ Z KARNEGO PO RAZ DRUGI! 3:2!

• Rzut karny dla Arki Gdynia! Piłka po koźle odbiła się od ręki Łukasza Zwolińskiego!

• Dawit Schirtladze wszedł w miejsce Oskara Zawady.

• Kenny Saief dograł do Conrado. Brzylijczy zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

• Steinbors odbił piłkę po strzale głową. Futbolówka trafiła jednak do Flavio Paixao który z najbliższej odległości dobił ją do bramki.

• GOOOOOOOOOOOL! FLAVIO PAIXAO! 2:2!

• Kenny Saief wszedł na boisko w miejsce Karola Fili.

• Nemanja Mihajlović zastąpił Macieja Jankowskiego.

• Żółtą kartką napomniany został Jarosław Kubicki.

• GOOOOOOOOOOOL! SAMOBÓJ KUBICKI! 2:1 DLA ARKI!

• Łukasz Zwoliński wszedł na boisko w miejsce Jaroslava Mihalika.

• Po dośrodkowaniu Michała Nalepy głową uderzył Adam Marciniak. Piłkę trącił jeszcze Jarosław Kubicki i ta wturlała się do bramki Lechii! Arka obejmuje sensacyjne prowadzenie!

• Maciej Jankowski z prawego skrzydła dograł do Oskara Zawady. Napastnik Arki uderzał głową, ale piłki dotknął jeszcze obrońca Lechii. Będzie rzut rożny.

• Ofensywne wejście Conrado. Dośrodkowanie Brazylijczyka zablokowane przez Adama Dancha.

• Zmiana w drużynie Lechii. W miejsce Ze Gomesa na boisku zameldował się Conrado.

• Karol Fila dośrodkował w pole karne. Piłka w rękach Pavelsa Steinborsa.

• Marko Vejinović strzelił bardzo mocno pod poprzeczkę! Dusan Kuciak wyczuł co prawda intencję pomocnika Arki, ale wobec mocy uderzenia był bez szans. 1:1!

• GOOOOOOOOOOOL! MARKO VEJINOVIĆ Z KARNEGO! 1:1!

• Rzut karny! Mateusz Młyński padł w polu karnym po starciu z Karolem Filą!

• Oskar Zawada wypracował sobie pozycję strzelecką, ale uderzenie gracza Arki było już nieudane.

• Dobre dośrodkowanie Adama Marciniaka w pole karne, gdzie było trzech zawodników Arki. Żaden nie oddał jednak strzału.

• Flavio Paixao uderzył mocno i bardzo pewnie bliżej lewego słupka bramki Steinborsa! Lechia prowadzi w derbach 1:0!

• GOOOOOOOOOL! FLAVIO PAIXAO Z KARNEGO! 1:0 DLA LECHII!

• Rzut karny! Po strzale Jarosława Kubickiego piłka trafiła w rękę Frederika Helstrupa.

• Ze Gomes minął w polu karnym Michała Kopczyńskiego i Macieja Jankowskiego. Trzeci arkowiec zatrzymał Portugalczyka.

• Od środka pola zaczęli piłkarze Lechii! Druga połowa już się zaczęła!

• Pierwsze dwadzieścia minut z wyraźną przewagą Lechii Gdańsk. W kolejnej fazie derby się wyrównały. Do głosu zaczęli dochodzić bierni na początku podopieczni Ireneusza Mamrota. Czekamy na znacznie lepszą drugą połowę spotkania.

• Koniec pierwszej odsłony derbów Trójmiasta! Do przerwy bez bramek.

• Główkował na bramkę Lechii Maciej Jankowski. Ten strzał wyraźnie nie wyszedł graczowi Arki.

• Jaroslav Mihalik z prawego skrzydła zacentrował do Flavio. Skuteczna interwencja w defensywie Luki Maricia.

• Niecelna główka Marko Vejinovicia po dośrodkowaniu Adama Marciniaka.

• Dobra okazja Arki! Mateusz Młyński wbiegł w pole karne i technicznie uderzył na bramkę Kuciaka. Piłka poleciała tuż nad poprzeczką!

• Celny strzał z dystansu Marko Vejinovicia. Nie mógł on sprawić problemów Dusanowi Kuciakowi.

• Ze Gomes zagrał w pole karne do Flavio Paixao, ale Portugalczyk został uprzedzony przez obrońcę.

• Michał Jankowski mógł wypuścić prostopadłym podaniem Oskara Zawadę, ale zagrał zbyt lekko i zdążył z interwencją Mario Maloca.

• Pierwsza żółta kartka w derbach. Obejrzał ją Patryk Lipski za faul na Michale Nalepie.

• Nie było zagrożenia pod bramką Arki po rzucie rożnym. Po chwili nieudana próba założenia siatki Adamowi Danchowi przez Ze Gomesa.

• Po szybkim ataku Patryk Lipski uderzył lewą nogą. Będzie rzut rożny dla Lechii.

• Maciej Jankowski chciał dograć w pole karne z prawego skrzydła, ale został zablokowany przez Rafała Pietrzaka.

• Pavels Steinbors naciskany przez Flavio Paixao. Łotysz nie popełnił błędu.

• Po dośrodkowaniu Patryka Lipskiego z rzutu rożnego uderzał z dystansu Rafał Pietrzak. Piłkarz gospodarzy został przyblokowany.

• Patryk Lipski wyciął w środkowej strefie Michała Nalepy. Od rzutu wolnego goście.

• Arka przedostała się na połowę Lechii, ale akcja Vejinovicia zakończyła się stratą.

• Celny, ale anemiczny strzał Ze Gomesa. Pavels Steinbors broni bez najmniejszych problemów.

• Patryk Lipski w trudnej sytuacji oddał strzał. Futbolówka po nieczystym uderzeniu minęła słupek.

• Dobry przerzut Tomasza Makowskiego, ale centra Rafała Pietrzaka była już nieudana. Pierwsze minuty bardzo słabe w wykonaniu Arki.

• Prosty błąd techniczny Patryka Lipskiego, który otrzymał piłkę na prawym skrzydle.

• Patryk Lipski na bliższy słupek do Ze Gomesa. Skrzydłowy Lechii został zblokowany.

• Akcja prawą stroną Jaroslava Mihalika. Zamknął ją strzałem z przeciwległej flanki Rafał Pietrzak. Uderzenie z woleja minimalne niecelne!

• Spokojny początek meczu. Dośrodkowanie Karola Fili z prawego skrzydła zostało zablokowane.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Derby Trójmiasta właśnie się rozpoczęły!

• Spotkanie poprowadzi nasz eksportowy arbiter - Szymon Marciniak z Płocka.

• Trudno do końca przewidzieć jaką dyspozycję pokażą piłkarze obu zespołów. Faworytem jest jednak Lechia. Arka Gdynia jeszcze nigdy w historii nie wygrała derbów Trójmiasta w najwyższej klasie rozgrywkowej.

• Rezerwowi Arka: Staniszewsk, Bergqvist, Wawszczyk, Schirtladze, Antonik, Mihajlović, Serrarens, Siemaszko, Markiewicz.

• Rezerwowi Lechia: Alomerović, Tobers, Gajos, Egy Maulana Vikri, Arak, Conrado, Kałuziński, Zwoliński, Saief.

• Lechia walczy o miejsce w grupie mistrzowskiej, dlatego komplet punktów w derbach Trójmiasta jest jej bardzo potrzebny. Lechia ma większą jakość sportową, ale musi to udowodnić na boisku. Z kolei Arka twardo walczy o utrzymanie w krajowej elicie i potrzebuje serii zwycięstw. Dlatego z Gdańska będzie chciała wrócić z historycznym zwycięstwem.

• Lechia Gdańsk skonfrontuje się u siebie w derbach Trójmiasta z Arką Gdynia w meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy. Początek spotkania o godzinie 17:30. Witamy w relacji LIVE!

STAN, red

Mecz Lechia Gdańsk - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Lechia Gdańsk - Arka Gdynia ONLINE. Lechia Gdańsk zmierzy się w niedzielę (31.05.2020) u siebie w derbach Trójmiasta z Arką Gdynia w meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy. Tekstowa relacja na żywo z meczu Lechia - Arka live w GOL24.pl!

Mecz Lechia Gdańsk - Arka Gdynia ONLINE

Arka Gdynia jeszcze nigdy w historii nie wygrała derbów Trójmiasta w najwyższej klasie rozgrywkowej. Remis w Gdańsku jednak żółto-niebieskich nie uraduje, bo walczą o utrzymanie w Ekstraklasie. Lechia z kolei jest w fazie przebudowy, ale chce włączyć się do walki o czołowe miejsca w lidze.

- W sytuacji izolacji zrobiliśmy wszystko, co było możliwe. Wielu naszych zawodników podczas ćwiczeń na wolnym powietrzu zatrzymywała policja. Na szczęście podchodziła z wyrozumiałością, bo to dla piłkarzy oznaczało wykonywanie obowiązków - mówił Piotr Stokowiec, trener Lechii.

Biało-zieloni walczą o miejsce w grupie mistrzowskiej i komplet punktów w derbach Trójmiasta jest im bardzo potrzebny. Lechia ma większą jakość sportową, ale musi to udowodnić na boisku. Z kolei Arka twardo walczy o utrzymanie w krajowej elicie i potrzebuje serii zwycięstw. Dlatego z Gdańska będzie chciała wrócić z historycznym zwycięstwem.

Trener Ireneusz Mamrot starał się też przed derbami zbudować pozytywną atmosferę w drużynie. - Ważna jest dla mnie nie tylko praca na boisku, ale także, to, by spędzać z zawodnikami jak najwięcej czasu - stwierdził ostatnio nowy szkoleniowiec Arki.

Trudno do końca przewidzieć jaką dyspozycję pokażą piłkarze obu zespołów. Trzeba pamiętać, że to sytuacja wyjątkowa i to będzie pierwszy mecz dla obu zespołów po blisko trzymiesięcznej przerwie. Dlatego trudno jednoznacznie wskazać faworyta i trzeba poczekać na spotkanie, aby przekonać się, jak zareagują piłkarze na tę nową dla nich sytuację.

Ze względu na epidemię koronawirusa mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Kibicom pozostaje transmisja telewizyjna. To pierwsze takie derby Trójmiasta, na których w ogóle nie będzie kibiców.

Przewidywane składy:

Lechia Gdańsk: Kuciak - Fila, Nalepa, Maloca, Pietrzak - Kubicki - Mihalik, Tobers, Gajos, Conrado - Paixao

Arka Gdynia: Steinbors - Bergqvist, Helstrup, Marić, Marciniak - Kopczyński, Vejinović - Młyński, Nalepa, Schirtladze - Jankowski

Mecz Lechia Gdańsk - Arka Gdynia TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Lechia - Arka live od godz. 17:10 w Canal+ Premium, Canal+ Sport 3, Canal+ 4K Ultra HD i nc+ GO. Początek transmisji online z meczu Lechia - Arka na żywo od godz. 17:25. Spotkanie komentować będą Rafał Wolski i Tomasz Wieszczycki.

17:30 mecz Lechia Gdańsk - Arka Gdynia live