Mecz Lechia Gdańsk - Broendby Kopenhaga ONLINE. Gdzie...

Lechia Gdańsk

2

Broendby Kopenhaga

1

• Koniec meczu! Lechia Gdańsk wygrywa z faworyzowanym Broendby i są dużo bliżej awansu do kolejnej rundy! Brawo Lechia!

• Artur Sobiech uderza głową i piłka trafia w poprzeczkę! Ależ było blisko!

• 4 minuty doliczone!

• Błażej Augustyn ratuje Lechię świetną, a przede wszystkim czystą interwencją.

• Tomasz Makowski ukarany żółtą kartką.

• Kolejna zmiana. Patryk Lipski opuszcza murawę, a pojawia się na niej Tomasz Makowski.

• A w Broendby na murawie pojawia się Jens Gammelby, a schodzi Kevin Mensah.

• Zmiany w obu drużynach. Lukas Haraslin zmieniony przez Sławomira Peszko.

• Zamieszanie w polu karnym Lechii! Piłkarze Broendby domagają się odgwizdania rzutu karnego, ale gwizdek sędziego milczy!

• Zarko Udovicić wpadł w pole karne i uderzył prosto w bramkarza gości!

• Kamil Wilczek pośliznął się w polu karnym i stracił szansę na skierowanie piłki do pustej bramki!

• Zmiana także w szeregach Broendby. Simon Tibbling schodzi, a wchodzi Kasper Fisker.

• Zmiana w ekipie z Gdańska. Flavio Paixao zmieniony przez Artura Sobiecha.

• Ależ teraz było blisko bramki dla gospodarzy! Karol Fila wstrzelił piłkę w pole karne, a Patryk Lipski uderza piętą! Zabrakło dosłownie centymetrów!

• Po drugiej bramce dla Lechii gra trochę się uspokoiła. Oba zespoły grają bardziej w środku boiska.

• Kolejna znakomita okazja Lechii Gdańsk! Flavio Paixao dogrywa w pole karne i z dużymi problemami piąstkuje bramkarz gości!

• Perfekcyjnie dośrodkowanie Karola Fili. Piłka spadła prosto na głowę Patryka Lipskiego, który z najbliższej odległości pakuje ją do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Lechia znowu wychodzi na prowadzenie! Patryk Lipski!

• Żarko Udovicić popędził lewym skrzydłem, dograł w pole karne, ale jego podanie nie dotarło do żadnego z kolegów.

• Simon Hedlund otrzymał świetne podanie i bardzo pewnie wykorzystał sytuację sam na sam. Dusan Kuciak nie miał żadnych szans.

• GOL! Simon Hedlund doprowadza do remisu!

• Marvin Schwäbe końcówkami palców wybija piłkę spod nóg Lukasa Haraslina! Było blisko!

• Pierwsza kara indywidualna tego spotkania. Filip Mladenović ogląda żółtą kartkę.

• Kolejny błąd defensywy Broendby i znowu przed szansą stanął portugalski kapitan Lechii! Tym razem nie udało mu się wykorzystać okazji sam na sam.

• Znakomite podanie Udovicicia do Flavio, który pakuje piłkę do bramki. Portugalczyk był jednak na spalonym, więc musimy poczekać na kolejnego gola.

• Flavio kończy akcję Lechii zbyt mocnym uderzeniem. Od bramki zaczną goście.

• Czas na drugie 45 minut!

• Koniec pierwszej połowy! Lechia po bardzo dobrej pierwszej połowie prowadzi z wyżej notowanym Broendby 1:0! Z dużym zaciekawieniem czekamy na drugą część meczu!

• Ależ akcja Kamila Wilczka! Polski napastnik minął 3 rywali w polu karnym i uderzył na bramkę! Na szczęście świetnie broni Dusan Kuciak!

• Mamy chwilę przerwy w grze. Filip Mladenović ucierpiał przy jednym ze starć.

• Bardzo dobry strzał głową Flavio Paixao! Zabrakło centymetrów, a Lechia prowadziłaby 2:0!

• Katastrofalny strzał Michała Nalepy. Futbolówka wylądował w trybunach.

• Znowu świetnie poprowadzona akcja Lechii! Teraz niedokładnym strzałem zakończył ją Mladenović.

• Bardzo dobra, składna akcja Lechii Gdańsk. Karol Fila dośrodkował i zabrakło bardzo niewiele, a Patryk Lipski skierowałby piłkę do bramki!

• Znakomity drybling Lukasa Haraslina! Młodemu zawodnikowi zabrakło ostatniego udanego zwodu, aby znaleźć się w pozycji sam na sam z bramkarzem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Pewny strzał Flavio Paixao i Lechia prowadzi!

• Rzut karny dla Lechii! Filip Mladenović faulowany w polu karnym rywala!

• Fatalne dośrodkowanie notuje Simon Tibbling. Dusan Kuciak wyłapuje piłkę.

• Kolejny błąd defensywny gości! Lukas Haraslin wyszedł do sytuacji sam na sam, ale nie trafił w światło bramki!

• Ogromny błąd notuje Hjörtur Hermannsson! Piłka spadła pod nogi Flavio Paixao, który chciał przelobować golkipera z Danii!! Zabrakło mu tylko trochę dokładności!

• Potężne uderzenie Karola Fili! Bramkarz Broendby broni z dużymi problemami!

• Zamieszanie pod bramką gości. Lukas Haraslin próbował zaskoczyć bramkarza strzałem z bliskiej odległości, ale Marvin Schwäbe zdołał go uprzedzić.

• W składzie zespołu z Danii mamy dwa polskie akcenty. Oczywiście kapitanem Broendby jest Kamil Wilczek, a na pozycji stopera gra Paulus Arajuuri, który 3 sezony spędził w Lechu Poznań.

• Daleka wrzutka w pole karne Broendby, ale żaden z zawodników Lechii nie zdołał oddać strzału.

• Simon Hedlund był bardzo bliski zdobycia bramki! Gracz gości posłał piłkę minimalnie nad bramką!

• Goście rozpoczęli właśnie mecz od środka!

• Zawodnicy obu drużyn już na murawie! Zaraz rozbrzmi pierwszy gwizdek!

• Kibice Lechii Gdańsk długo czekali na mecz swoich ulubieńców w Europejskich Pucharach. Biało-zieloni tylko raz mogli się zmierzyć na europejskiej scenie. Było to 1983 roku, kiedy to grali z Juventusem Turyn w Pucharze Zdobywców Pucharów. Teraz ekipa Piotra Stokowca będzie pisać własną historię.

• Dzień dobry Państwu! Lechia Gdańsk rozpocznie dzisiaj swoją wymarzoną przygodę w Europejskich Pucharach. Na pierwszy rzut przychodzi bardzo trudny przeciwnik - Broendby Kopenhaga. Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

Bartosz Głąb

Mecz Lechia Gdańsk - Broendby Kopenhaga ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz Lechia Gdańsk - Broendby Kopenhaga ONLINE. Dzisiaj swoją przygodę z eliminacjami Ligi Europy rozpoczyna Lechia Gdańsk. Podopieczni Piotra Stokowca trafili na najtrudniejszego rywala spośród wszystkich rywali polskich drużyn, bo na duńskie Broendby Kopenhaga, w którym występuje Kamil Wilczek. Gdańszczanie jednak nie stoją na straconej pozycji i liczą na korzystny wynik na własnym stadionie.

Mecz Lechia Gdańsk - Broendby Kopenhaga ONLINE

Broendby Kopenhaga to zdecydowanie najtrudniejszy przeciwnik spośród wszystkich przeciwników polskich drużyn w eliminacjach Ligi Europy. Duńczycy dość regularnie grają w eliminacjach Ligi Europy, jednak rzadko zdarza im się przebrnąć wszystkie rundy eliminacyjne.
Rok temu jako wicemistrz Danii, zespół Broendby eliminacje Ligi Europy rozpoczynał od 3. rundy. Tam udało się wygrać z serbskim Spartakiem Subotnica w dwumeczu 4:1, ale w decydującej rundzie Broendby trafiło na belgijski KRC Genk, który całkowicie rozbił duńską drużynę w dwumeczu aż 9:4.

W poprzednim sezonie Broendby zajęło w lidze dopiero czwarte miejsce i dzięki wygranym barażom mogli ponownie wziąć udział w eliminacjach Ligi Europy, jednak tym razem już od 1. rundy. W tej rundzie Duńczycy trafili na fiński Inter Turku. W pierwszym meczu pod Kopenhagą gospodarze wygrali aż 4:1, a w rewanżu w Finlandii, Inter był bliski odrobienia strat, bo wygrał 2:0, ale ostatecznie to duńska drużyna mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy. Zwycięzca dwumeczu Lechii Gdańsk z Broendby będzie miał niezwykle trudne zadanie, bowiem w 3. rundzie czekać będzie portugalski Sporting Braga, który jest już zaprawiony w pucharowych bojach.

W drużynie Broendby zdecydowanie najlepszym strzelcem jest polski napastnik Kamil Wilczek. Polak rozpoczyna właśnie swój piąty sezon w barwach duńskiego zespołu i z każdym kolejnym rokiem spisuje się lepiej, a ma na karku już trzydzieści jeden lat. W poprzednich rozgrywkach duńskiej Superligi Wilczek był trzecim strzelcem ligi z dorobkiem osiemnastu trafień. W tym sezonie Wilczek ma na swoim koncie już trzy bramki. Jedną w Superlidze i dwie w eliminacjach Ligi Europy. W meczu z Lechią Gdańsk może być najtrudniejszym z zawodników do upilnowania.

Jeśli chodzi o Lechię, dobrze rozpoczęła sezon od pewnego zwycięstwa w Superpucharze Polski w Gliwicach z Piastem 3:1. Później przyszedł bezbramkowy remis na inaugurację PKO Ekstraklasy z beniaminkiem ŁKS-em Łódź, jednak gdańszczanie w tym meczu już od 41. minut grali w dziesiątkę po brutalnym faulu Żarko Udovićića. Lechia prowadzona przez Piotra Stokowca wydaje się jedną z najbardziej mądrze prowadzonych drużyn w PKO Ekstraklasie i to właśnie ona ma zadatki na sprawienie niespodzianki w eliminacjach Europy. Już przed dwoma laty Zagłębie Lubin pod jego wodzą świetnie zaprezentowało się w tych rozgrywkach i co prawda nie awansowało do fazy grupowej, ale kibice "Miedziowych" mogą mieć same pozytywne wspomnienia po udziale ich drużyny w rozgrywkach.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

LECHIA GDAŃSK
Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź 0:0 (PKO Ekstraklasa)
Lechia Gdańsk - Elena Toruń 3:0 (Mecz towarzyski)
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:3 (Superpuchar Polski)
Lechia Gdańsk - Bytovia Bytów 7:1 (Mecz towarzyski)
Lechia Gdańsk - Olympiacos Pireus 1:1 (Mecz towarzyski)

BROENDBY KOPENHAGA
Randers FC - Broendby Kopenhaga 2:2 (Denmark Superliga)
Inter Turku - Broendby Kopenhaga 2:0 (1. runda el. Ligi Europy)
Broendby Kopenhaga - Silkeborg IF 3:0 (Denmark Superliga)
Broendby Kopenhaga - Inter Turku 4:1 (1. runda el. Ligi Europy)
Union Berlin - Broendby Kopenhaga 2:1 (Mecz towarzyski)

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Lechia Gdańsk: Kuciak - Mladenović, Augustyn, Nalepa, Fila - Gajos, Łukasik, Kubicki - Udovicić, Paixao, Haraslin

Broendby Kopenhaga: Schwabe - Jung, Arajuuri, Hernmannsson, Mensah - Hedlund, Christensen, Radosević, Kaiser - Tibbling, Wilczek

Mecz Lechia Gdańsk - Broendby Kopenhaga TRANSMISJA TV

Transmisję z pierwszego meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europy Lechia Gdańsk - Broendby Kopenhaga od 18:55 przeprowadzi TVP Sport HD. Mecz prosto ze stadionu w Gdańsku skomentują Maciej Iwański i Sebastian Mila. Studio Ligi Europy rozpocznie się o 18:00, a gośćmi Jacka Kurowskiego będą Maciej Szczęsny i Robert Podoliński.

19:00 mecz Lechia Gdańsk - Broendby Kopenhaga