Mecz Lechia Gdańsk - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Lechia Gdańsk - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Z Gdańska nie przywozi się trzech punktów

PKO Ekstraklasa, 15. kolejka
2018-11-10 18:00

Lechia Gdańsk

1

Cracovia

0

• Koniec spotkania! Chóralne śpiewy żegnają piłkarzy Lechii. Dziś zagrali przeciętnie żeby nie powiedzieć słabo, ale i tak zgarnęli komplet punktów. Właśnie takimi meczami zdobywa się... trofea. Czyżby to był TEN sezon w Gdańsku? Dziękujemy za uwagę. Na stronie są już zdjęcia z meczu, jest relacja, a niebawem również głos trenerów.

• Cracovia miała rzut rożny, do którego pobiegł nawet Pesković! Piąstkowanie Kuciaka uspokaja sytuację. Nie ma też kontry Lechii.

• Znakomicie broni KUCIAK! Z bliska nogą obronił strzał Wdowiaka.

• Tylko trzy minuty potrwa jeszcze to spotkanie.

• W miejsce Zenjova wszedł Helik. Cracovia szuka wzrostu przy stałych fragmentach.

• A Haraslin otrzymuje ulubione pożegnanie. Kibice podśpiewują piosenkę Scootera, którą on sam wymyślił dla szatni Lechii :)

• Jeszcze dla uspokojenia sytuacji Vitoria. Za Haraslina.

• Kapitalny, naprawdę kapitalny doping w Gdańsku!

• Strózik za Hernandeza.

• Ależ to zamknął Flavio Paixao! Portugalczyk po wrzutce Haraslina dał prowadzenie swojej drużynie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Lechii!

• Ależ blisko! Budziński głową po rzucie rożnym, Kuciak goni piłkę, ale ta ostatecznie spada obok prawego słupka.

• Kibicom nie podobają się decyzje sędziego.

• Niebywałą szansę zmarnował Kubicki! Piłkę z głębi pola dograł mu Wolski, ale na wślizgu pomocnik kopnął bardzo źle. Przed sobą miał w zasadzie tylko bramkarza.

• Najlepsza okazja dla Lechii. Haraslin uderza z pierwszej piłki, lecz niecelnie. Dośrodkowywał z prawej strony Flavio.

• Jesteśmy winni wam frekwencję. Jak podał w przerwie spiker na trybunach jest dzisiaj 17 089 osób.

• Wow! Cudowny przerzut do Haraslina! Słowak pędzi na bramkę, ale jego szarżę kasuje dwóch wracających obrońców.

• Gra się zaostrza, a doping wulgaryzuje.

• A teraz siedmiu piłkarzy Cracovii ruszyło w kierunku jednego z lechistów, który dopuścił się ostrego faulu. Sędzia rozdziela strony. Jest nerwowo, a czas leci.

• Wściekły Haraslin kopie w bandę reklamową. Pretensje ma bodajże do rywala, który upadł na murawę.

• Stokowiec zmienia dalej. Sobiech za Michalaka.

• Pięć biało-czerwonych flag zawisło na ogrodzeniu. Jedna z napisem "Kartuzy", kolejna to "Niepodległa", a trzy następne "Lechia Gdańsk".

• Dwóch (Nalepa, Augustyn) na jednego (Wdowiak). Sytuację wyjaśnia Augustyn wybijając w aut.

• Napiszmy to wprost: Cracovia nie rezygnuje z walki o wygraną. A trener Probierz pomaga wstać Haraslinowi, którego faulowano przy linii.

• Wdowiak kombinował ze strzałem z dystansu. Sam się zdziwił, gdzie powędrowała futbolówka.

• Cracovia domagała się drugiej jedenastki. Sędzia do tego wniosku się nie przychylił. Gramy dalej.

• Oprawy raczej nie będzie. Kibice rozwinęli za to transparent: "Niepodległa". Kibice Lechii

• Flavio najpierw w poszukiwaniu Haraslina. Piłka jednak wróciła i Portugalczyk zdecydował się na strzał - za słaby, by zaskoczyć Peskovicia.

• A więc tak: Wolski do środka, Flavio na szpicę.

• Druga połowa rozpoczęta. Od środka Cracovia.

• Wolski w miejsce Araka.

• Jeszcze z dystansu Budziński, lecz minimalnie niecelnie. Przerwa. Jeżeli ktoś może się cieszyć z tego wyniku to Lecha.

• Mladenović celnie, ale Pesković już czekał na piłkę. Po chwili żółtą kartką ukarany Michalak. To już trzeci piłkarz Lechii.

• Sędzia doliczył dwie minuty. Lechia ma okazję z rzutu wolnego po zagraniu ręką Datkovicia.

• Ulala. Przewrotką próbuje Flavio. Efektownie, ale niefektywnie. Piłka przeszła obok lewego słupka.

• Z dystansu Mladenović. Ta próba nie miała sensu.

• Wrażenie jest takie, że w Cracovii odbyła się wcześniej dokładna analiza gry rywala. Lechia doprawdy jest słabsza. Poza strzałem Araka nie stworzyła zagrożenia.

• KAPITALNA INTERWENCJA KUCIAKA! Jedną ręką odbił piłkę po strzale Dąbrowskiego. To była bramkowa sytuacja dla Cracovii!

• Lechia bez argumentów. Kiepsko akcję zakończył Kubicki, uderzając z dystansu, po ziemi i obok słupka.

• Budziński zmienił Cabrerę.

• Dodajmy, że faulowany był Wdowiak i sędzia nie potrzebował analizy VAR, by zdecydować o karnym. Pół godziny gry za nami. Lechia na razie słaba. Tak nie prezentuje się lider.

• KUCIAK BRONI JEDENASTKĘ JAVIEGO HERNANDEZA!!! Publiczność skanduje jego nazwisko. Świetna interwencja. Piłka zmierzała w prawy róg.

• RZUT KARNY DLA CRACOVII! Kuciak wyciął rywala i dostał żółtą kartkę.

• Lechia miała ostatecznie dwa rzut rożne. Po drugim niecelnie główkował Flavio. Wrzucał Mladenović.

• Flavio wrzuca w pole karne, a tam piłkę nieczysto odbija Gol. Mógł wyjść z tego nawet samobój, a jest korner.

• Wdowiak do Nunesa: Dawaj, sprawdzimy się na krótkim dystansie! Skrzydłowy Cracovii wbiegł z piłką w pole karne, tam się przewrócił i jeszcze został nabity. Od bramki Kuciak.

• W odpowiedzi Arak. Głową, lecz też nad poprzeczką.

• Bomba z dystansu Zenjova, ale bardzo niecelna. Futbolówka odbiła się od siatki za bramką, która chroni sympatyków z młyna.

• Zenjov wygrał pojedynek z Mladenoviciem. Jest rożny dla Cracovii.

• Arak przewrócony w polu karnym. Kibice gwiżdżą, sędzia Kwiatkowski nakazuje wznowić grę z piątego metra. Wideoweryfikacji nie będzie.

• Groźnie pod bramką Lechii! Wdowiak wpada z piłką do szesnastki, ale nie mija Nunesa. Ostatecznie sytuację wyjaśnia Kuciak.

• Nunes - Flavio - Arak. W takiej konfiguracji przebiegała akcja Lechii. Ten ostatni stracił jednak piłkę w polu karnym. Pilnowało go trzech przeciwników.

• Nie jest źle - Kuciak może kontyunować występ. Cracovia oddała piłkę Lechii za co otrzymała od widowni brawa.

• Kuciak interweniuje po rzucie wolnym. Przy okazji zahacza kolegę z drużyny, przez co sam wymaga pomocy medycznej.

• Przepychanki na boiski. Augustyn skasował jednego z rywali. Decyzja? Żółta kartka. Poszkodowany podniósł się już z murawy.

• Pierwsza okazja przed Lechią. Po zagraniu Araka uderzał Michalak. Celował w długi róg, ale niezbyt precyzyjnie. Od bramki Pesković.

• Na razie jest jak w lidze szkockiej: piłka wysoko, wyżej i jeszcze wyżej. Kuciak uprzedził właśnie rozpędzonego Cabrerę.

• Siplak nie pozwolił na sprint Araka. Główką do bramkarza przerwał akcję Lechii. W dalszym ciągu piłkę posiadają gdańszczanie.

• Kibice zaczęli doping od przypomnienia kto ma lidera.

• Gramy! Od środka rozpoczęli gospodarze, a konkretnie kapitan Flavio Paixao. Spodziewamy się dobrego widowiska.

• Ośmiu greenkeaperów "poprawia" jeszcze newralgiczne miejsca po rozgrzewce obu zespołów. Za chwilę piłkarze wyjdą z tunelu. Czekają nas cztery zwrotki hymnu. Czy Joao Nunes, który śpiewał w Poznaniu, zna wszystkie? :)

• Choć frekwencja ma być wysoka to sporo miejsc jeszcze nie zostało zajętych. Dodajmy jednak, że w Trójmieście spore korki o tej porze.

• Dziś, co zrozumiałe, w młynie Lechii kilka flag biało-czerwonych. Rozwinięto już dwie z nich.

• Na ławce Cracovii zobaczymy Gostomskiego, Helika, Diego, Budzińskiego, Pestkę, Serafina czy Strózika. W poprzedniej kolejce drużyna "Pasów" zremisowała 0:0 z Miedzią Legnica.

• Mecz obejrzy z trybun przeszło 16 tys. widzów. Brakuje gości, którym wojewoda pomorski, Dariusz Drelich zamknął sektor. Obawiał się bowiem o bezpieczeństwo z uwagi na "psią grypę" w gdańskiej prewencji. I rzeczywiście - przed stadionem nie zauważyli wielu patroli.

• Lechia w tym samym ustawieniu co przeciwko Lechowi. Na ławce zasiądą: Alomerović, Fila, Makowski, Sobiech, Żukowski, Vitoria oraz Wolski:

• Bez wątpienia obok Flavio Paixao Słowak jest najmocniejszą kartą Lechii. W samej lidze strzelił dwa gole i zapisał cztery asysty. Rywale parokrotnie łapali na nim również kartki.

• Na przedmeczowej konferencji trener Michał Probierz potwierdził, że do Cracovii i wcześniej Jagiellonii próbował ściągnąć Lukasa Haraslina. Dodał: - To nierealny transfer. On marzy o Włoszech i z tego co wiem to ma ofertę z bardzo mocnego klubu.

• Dziś zatem Lechia ma szansę powiększyć przewagę nad Legią do trzech (remis) lub pięciu punktów (wygrana). Do bramki wraca Dusan Kuciak, który bronił w tygodniu przeciw Resovii w Pucharze Polski (3:1).

• Lechię z pewnością ucieszył wczorajszy wynik Legii. Tydzień temu ta drużyna na dobę przejęła stery w lidze. Odpowiedź nadeszła jednak z Poznania - biało-zieloni wygrali tam 1:0 z Lechem i powrócili na fotel lidera.

• Witamy z chłodnego i zamglonego Gdańska. Za pół godziny na Stadionie Energa wybrzmi pierwszy gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego. Lechia jeszcze nie zaznała gorczy porażki na własnym boisku (w tym sezonie). Czy Michał Probierz, który miał okazję tutaj pracować znajdzie na nią sposób? Energa Stadion Gdańsk

JCZ

Lechia - Cracovia LIVE! Z Gdańska nie przywozi się trzech punktów

Lechia - Cracovia LIVE! Z Gdańska nie przywozi się trzech punktów ©Karolina Misztal

Mecz Lechia Gdańsk - Cracovia ONLINE. Sobotę z Lotto Ekstraklasą kontyunować będziemy nad morzem. W Gdańsku liderująca Lechia zagra z trzynastą Cracovią. Niewiele wskazuje na to, żebyśmy mieli być świadkami niespodzianki. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Lechia Gdańsk - Cracovia ONLINE

W przeciwieństwie do Cracovii część zawodników Lechii ma w nogach środowy mecz Pucharu Polski. Mimo trudności z pierwszej połowy potrafili oni odgryźć się drugoligowej Resovii Rzeszów i ostatecznie wygrać 3:1. W 1/8 finału zagrają z drużyną, która wyeliminowała "Pasy" - Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. To jednak dopiero za miesiąc.

Lechia jest murowanym faworytem sobotniego meczu. Niemal wszystkie argumenty są po jej stronie; ma lepszy skład, świetną passę u siebie (4-2-0), no i jest w formie; w poprzedniej kolejce dzięki dyscyplinie potrafiła wygrać z Lechem w Poznaniu po raz pierwszy od 52 lat (1:0). Cracovia ma za sobą natomiast 0:0 z Miedzią Legnica. Zatrzymał ją ukraiński bramkarz, Anton Kanibołocki, który kilka razy popisał się świetnymi interwencjami.

Oglądaj mecz Lechia Gdańsk - Cracovia na żywo online w Player.pl >>>

Lechia nie przegrała żadnego z czterech ostatnich ligowych spotkań. Z Cracovią zagra nie tylko o utrzymanie tej serii, ale również zachowanie pozycji lidera. Za plecami rozpychają się bowiem Jagiellonia Białystok (punkt mniej) oraz Legia Warszawa (dwa punkty mniej).

- Czeka nas bardzo trudny mecz z zespołem, który jest stabilny, ma mało zmian – nie ukrywa Michał Probierz. - W piłce role się szybko zmieniają, Lechia rok temu była na dole, a teraz jest inaczej. To przeciwnik, przeciwko któremu musimy być agresywni. Musimy zdobywać bramki. Nie jesteśmy zadowoleni, czas, by strzelać gole też po rzutach wolnych i rożnych. Grę ofensywną musimy poprawić, w defensywie jest postęp.

Trener Cracovii raz jeszcze przyznał, że jako trener tego klubu, ale też jako szkoleniowiec Jagiellonii próbował ściągnąć z Lechii Lukasa Haraslina: - Jemu marzą się Włochy. Wiem, że ma ofertę z bardzo dobrego klubu - przyznał Probierz.

Na Energa Stadion zagwiżdże Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Do godziny 13 w piątek Lechia sprzedała na mecz z Cracovią 13 tys. wejściówek. Na pewno zabraknie kibiców gości, którym wojewoda pomorski Dariusz Drelich zamknął sektor z obawy o bezpieczeństwo.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Lechia Gdańsk - Cracovia?

Nie zagrają:

Lechia: Milos Krasić, Sławomir Peszko, Grzegorz Wojtkowiak (rezerwy)
Cracovia: Gerard Oliva, Daniel Pik, Milan Dimun (kontuzje)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Lechia - Cracovia 0:0 (Ekstraklasa, 23.04.2018)
Cracovia - Lechia 2:1 (Ekstraklasa, 24.11.2017)
Lechia - Cracovia 0:1 (Ekstraklasa, 22.07.2017)

Mecz Lechia Gdańsk - Cracovia TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi Canal+ Sport. Komentuje duet Rafał Wolski – Wojciech Jagoda. W internecie mecz dostępny w aplikacji Canal+ Sport Online i na stronie ncsplugo.pl. Relacja LIVE od godziny 18:00 w GOL24.pl