Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Lider wywołany do tablicy

PKO Ekstraklasa, 20. kolejka
2018-12-22 18:00

Lechia Gdańsk

4

Górnik Zabrze

0

• Koniec spotkania! Lechia rozbija Górnik 4:0!

• Ostatnie minuty tego spotkania, Górnik chce zdobyć honorową bramkę.

• Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego, strzał głową Wolsztyńskiego, futbolówka nad poprzeczką!

• Dośrodkowanie Jimeneza z rzutu rożnego, Kuciak musiał przenieść to nad poprzeczkę! Arbiter dolicza 3 minuty!

• Angulo uderza wprost w Paixao, ale wszystko jest w porządku z zawodnikiem Lechii.

• Faulowany Wolsztyński, będzie stały fragment dla Górników.

• Mamy limit zmian wykorzystany po obu stronach, przy futbolówce wciąż utrzymują się piłkarze Lechii.

• Ryczkowski za Matuszka.

• Za Haraslina wchodzi Egy Vikri!

• Akcja Lechii, strzał Michalaka obok bramki!

• Tak jest, od bramki wznawia Kuciak, mieliśmy zatrzymany czas. Teraz wracamy do 76 minuty.

• PIłkarze wychodzą z szatni, zdaje się że mecz będzie kontynuowany.

• NA stadionie w Gdańsku właśnie zostały odpalone fajerwerki, kibice świętują ! Mamy przerwę w grze.

• Rzut rożny dla gospodarzy, fatalne zachowanie Loski, piłka na drugim słupku trafia do Flavio, ten umieszcza ją w siatce!

• GOOOOOOOOL !!!! Flavio Paixao ! Jest już 4:0

• Za Sobiecha mamy Araka.

• Szansa dla Angulo, Hiszpan miał dobrą pozycję do strzelenia bramki, jednak piłka przelatuje obok prawego słupka!

• Za Zapolnika na placu gry pojawił się Wolsztyński.

• Rafał Wolski opuszcza boisko, w jego miejsce melduje się Michalak.

• Strzał Ambrosiewicza niecelny. Piłka przelatuje obok bramki.

• Strzał Żurkowskiego zablokowany!

• Budzi się Górnik, Nalepa interweniuje i rzut rożny!

• Błąd Gryszkiewicza, przejmuje to Sobiech, szybko podaje na lewą stroną do Mladenovicia i ten z linii 16 metra płaskim strzałem pokonuje Loskę!

• GOOOOOL !!!! To jest nokaut! Mladenović na 3:0 !

• Dośrodkowanie Haraslina, piłkę wybija Wolniewicz, ale tak że wpada prosto na stopę Wolskiego i ten bezpośrednim strzałem podwyższa prowadzenie!

• GOOOOOOL !!!!! Lechia prowadzi 2:0! Rafał Wolski !

• Kartką ukarany Wolniewicz

• W przerwie Ambrosiewicz zastąpił Urynowicza

• Drugą połowę czas zacząć!

• Przerwa.

• Koniec pierwszej połowy ! Lechia prowadzi z Górnikiem 1:0

• 45+1' Kończy się doliczona jedna minuta, wynik nie powinien ulec zmianie.

• Miękka wrzutka w pole karne, małe zamieszanie i wybijają zawodnicy Lechii.

• Na 30 metrze faulowany Żurkowski,

• Faulowany przy linii bocznej Zapolnik, to był faul na żółtą kartkę dla Wolskiego.

• Akcja Górnika na jeden kontakt, ostatecznie dośrodkowanie Zapolnika trafia w rękawice Kuciaka.

• Dośrodkowanie na zupełnie niepilnowanego Zapolnika, strzał głową i piłka przelatuje kilka metrów obok bramki!

• Wolniewicz wywalczył rzut rożny.

• Podanie do Paxiao, jego strzał zablokowany ! Była to naprawdę groźna akcja!

• Dośrodkowanie Mladenovicia i wybija to Żurkowski!

• Zagranie ręką przez Urynowicza i od bramki wznowi Kuciak.

• Akcja Lechii ! na spalonym Wolski!

• Krótko rozegrany ten stały fragment, piłka chwilę później zostaje wrzucona w pole karne, przejęli to Górnicy!

• Piłka odbita od Matuszka i będzie korner dla gospodarzy!

• Rzut rożny dla Górnika, nie doszedł do strzału Matuszek!

• Górnik starał pograć piłką, szybko ją jednak stracił, teraz w ataku Lechia.

• Trzeba przyznać, że przez ten pierwszy kwadrans gry Górnicy byli skupieni głównie w defensywie, więc może teraz po stracie bramki zabrzanie ruszą do gry.

• Jeszcze mieliśmy analizę VAR czy Haraslin nie był na pozycji spalonej. Wszystko w najlepszym porządku. Lechia Gdańsk od 14 minuty prowadzi z Górnikiem Zabrze 1:0 po golu Sobiecha.

• Strata za polem karnym Żurkowskiego, piłka na lewe skrzydło trafia do Haraslina, ten dośrodkowuje piłkę na piąty metr i tam najlepiej odnalazł się Sobiech, który kopnął piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOL !!!! Artur Sobiech i mamy otwarcie wyniku !!

• Dośrodkowanie z lewego skrzydła Sobiecha, spokojnie wybija Koj.

• Mladenović uderza bardzo niecelnie! Mógł dogrywać do swoich kolegów..

• Dwa zablokowane strzały przed linią pola karnego w wykonaniu Lechii Gdańsk!

• Nic nie wyszło z tego stałego fragmentu gry, mimo to, Lechia wciąż utrzymuje się przy piłce.

• Haraslin zagrywa w pole karne, tam na 5 metrze wślizg robi Sobiech, ale piłka przelatuje nad bramką! Będzie rzut rożny!

• Od środka rozpoczęła Lechia i to gospodarze pierwszy atak pozycyjny, faulowany w środku boiska Wolski.

• Zaczynamy to spotkanie!

• Gospodarze dziś w swoich domowych białych trykotach z zielonymi pasami, Górnicy na czarno.

• Czas na ostatnie spotkanie w tym roku w Gdańsku! Liderująca Lechia podejmuje Górnika Zabrze!

• Ławka rezerwowych Lechii Gdańsk: Alomerović, Vitoria, Fila, Lipski, Egy, Michalak, Arak

Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Bielica, Nowak, Wolsztyńki Ł. Liszka, Ambrosiewicz, Michalski, Ryczkowski

• Witamy Państwa bardzo serdecznie, punktualnie o 18 rozpocznie się spotkanie pomiędzy Lechią Gdańsk a Górnikiem Zabrze, już za chwilę przedstawimy wyjściowe jedenastki obu ekip!

JCZ

Lechia - Górnik LIVE! Lider wywołany do tablicy

Lechia - Górnik LIVE! Lider wywołany do tablicy ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE. Od godziny 18:00 wszystkie oczy zwrócone będą na bursztynowy stadion. Biało-zieloni spróbują wydłużyć swoją serię i dzięki niej przezimować samodzielnie w fotelu lidera. Relacja w GOL24.

Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE

Mało kto wierzył w tak udaną jesień Lechii. Drużyna Piotra Stokowca bez udziału uczestnika mundialu (Sławomir Peszko), bez najlepszego strzelca (Marco Paixao), a także poprzedniego kapitana (Milos Krasić) uzbierała już prawie tyle samo punktów co w CAŁYM zeszłym sezonie. Kibice nabrali szacunku do trenera i odzyskali wiarę w zawodników, którzy jeszcze na początku maja... nie potrafili zapewnić ligowego bytu na trwającą edycję...

Lechia może i nie gra pięknie, ale z pewnością pragmatycznie; w meczach jest nadzwyczaj cierpliwa. Wyczekuje swoich momentów. Na odwagę przyjdzie czas w ostatnich kolejkach - zapowiedział zresztą szkoleniowiec. Dzisiaj jego drużyna powalczy o przezimowanie w pozycji lidera (tyle samo punktów zgromadziła Legia Warszawa, ale ma lepszy bilans bramkowy i jedno spotkanie więcej).

- Nie wszyscy są zachwyceni naszym stylem, ale o tym niedługo nikt nie będzie pamiętał. Kończy się rok, każdy będzie widział ile mamy punktów, a trudno sobie przypomnieć, jak zagraliśmy w pierwszej kolejce. Gra efektowniejsza jeszcze przyjdzie. Mamy takie możliwości, bo są chłopacy, którzy potrafią grać kombinacyjnie i w ataku pozycyjnym - zauważa pomocnik Rafał Wolski, który cztery razy z rzędu wybiegł w podstawowej jedenastce.

Oglądaj mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze na żywo online w Player.pl >>>

Ostatnim tegorocznym rywalem Lechii będzie Górnik. Zespół z Zabrza najchętniej przełożyłby ten mecz na wiosnę. Jest bowiem bez formy, brakuje mu kilku wzmocnień i nieco zdrowszej atmosfery wokół. Obok Śląska Wrocław wydaje się być największym rozczarowaniem rundy. Na pewno nie powtórzy sukcesu z zeszłego sezonu, w którym zajął czwarte miejsce premiowane grą w eliminacjach Ligi Europy. Dzisiaj celem jest jedynie spokojnie utrzymanie.

Zawody poprowadzi sędzia Bartosz Frankowski z Torunia. W połowie sierpnia Lechia pokonała Górnika po samobójczym golu Pawła Bochniewicza i trafieniu Flavio Paixao.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze?

Nie zagrają:

Lechia Gdańsk: Daniel Łukasik (pauza za kartki), Sławomir Peszko, Grzegorz Wojtkowiak (kontuzje)
Górnik Zabrze: Dani Suarez (pauza za kartki)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Górnik - Lechia 0:2 (Ekstraklasa, 18.08.2018)
Górnik - Lechia 1:1 (Ekstraklasa, 08.12.2017)
Lechia - Górnik 1:1 (Ekstraklasa, 05.08.2017)

Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny dzięki aplikacji Canal+ Sport Online oraz na stronie ncplusgo.pl. Komentuje duet Rafał Dębiński – Krzysztof Przytuła. Reporterami z murawy będą Paulina Czarnota-Bojarska i Adam Westfal. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:00.