Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE. Oczekiwania są...

Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE. Oczekiwania są zdecydowanie większe. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 13. kolejka
2019-10-26 20:00

Lechia Gdańsk

1

Górnik Zabrze

1

• Koniec meczu. Lechia remisuje z Górnikiem Zabrze (1:1). Kolejny raz traci zwycięstwo mimo prowadzenie.

• Igor Angulo pada w "szesnastce" gospodarzy. Sędzia nie widzi podstaw do wskazania na "wapno". Będąc konsekwentnym mógłby upomnieć kapitana kapitana Górnika żółtą kartką.

• Martin Chudy kolejny raz ratuje zabrzan przed utratą gola! Kapitalnie broni strzał Flavio Paixao!

• Lechia dąży do ponownego wyjścia na prowadzenie. Z dośrodkowaniem z bocznego sektora radzą sobie jednak goście.

• Piotr Stokowiec reaguje natychmiast. Wpuszcza Flavio Paixao w miejsce Lukasa Haraslina.

• Żółtą kartką upomniany... Marcin Brosz.

• Hiszpan wykorzystuje bardzo dobre podanie Łukasza Wolsztyńskiego w pole karne. Uderzeniem z obrotu wpisuje się na listę strzelców!

• GÓRNIK WYRÓWNUJE! JESUS JIMENEZ!!!

• Składna akcja Górnika na 25-30. metrze od bramki gospodarzy. Przerwał ją Błażej Augustyn, który prostopadłym podaniem zapoczątkował kontrę Lechii. Lukasa Haraslin nie zdołał przedrzeć się lewą flanką.

• 9 357 widzów w Gdańsku.

• Kolejna akcja Lukasa Haraslina. Wywalczył rzut rożny, po którym zabrzanie wyjaśniają sytuację wybiciem na uwolnienie.

• A Kamil Zapolnik zmienia Mateusza Matrasa.

• Daniel Ściślak zmienia Davida Kopacza.

• Martin Chudy ratuje swoich kolegów przed utratą drugiego gola! W fenomenalny sposób broni strzał Lukasa Haraslina!

• Sławomir Peszko schodzi, Maciej Gajos wchodzi.

• Próba dwójkowej akcji Sławomira Peszki z Karolem Fili. Podanie zwrotne do drugiego z wymienionych przecina Erik Janża. Gdyby nie on, to prawy defensor Lechii miałby przed sobą autostradę do bramki Górnika.

• Patryk Lipski zmienia Rafała Wolskiego.

• Za to zupełnie nieudane dośrodkowanie Filipa Mladenovicia z rzutu wolnego. Zabrzanie radzą sobie bez problemu.

• Wydaje się, że już wszystko z nimi w porządku.

Za to za kolano trzyma się Rafał Wolski. Kuleje, ale chyba też będzie w stanie grac.

• Starcie dwóch "22". Szymon Matuszek faulował Filipa Mladenovicia i... obaj leżą na murawie.

• Lukas Haraslin na lewej stronie pola karnego. Zakręcił dwoma-trzema rywalami, po czym uderza ok. dwóch metrów obok dalszego (prawego) słupka.

• Zamiast rzutu karnego jest korner. dla Lechii. Bez zagrożenia pod bramką Martina Chudy'ego.

• Sędzia Tomasz Musiał weryfikuje sytuację z VAR-em. Można było odnieść wrażenie, że ręką w polu karnym zagrał Paweł Bochniewicz.

• Rajdy Lukasa Haraslina przypominają bicie głową w mur. Wbiegł w pole karne i zyskał rzut rożny.

• "Żółtko" na koncie Erika Janży.

• Snajper Lechii uderzył mocno przy prawym słupku. Martin Chudy wyczuł jego intencje, ale nie sięgnął piłki! Lechia zasłużenie prowadzi!

• ARTUR SOBIECH TRAFIA Z "JEDENASTKI"!!!

• Żółta kartka dla Pawła Bochniewicza!

• Rzut karny dla Lechii Gdańsk! Rafał Wolski "zabrał się" z piłką w pole karne i składał się do strzału, ale na murawę powalił go Paweł Bochniewicz!

• Lukas Haraslin pognał lewą stroną. Przegrał pojedynek bark w bark z Przemysławem WIśniewskim, ale zyskał korner. Bez zagrożenia pod bramką Martina Chudy'ego.

• Z pominięciem drugiej linii Przemysław Wiśniewski zagrywa do przodu, przed pole karne gospodarzy. Idealnie do... Błażeja Augustyna.

• Igor Angulo, po podaniu Davida Kopacza, uderza wysoko nad bramką Dusana Kuciaka.

• Druga odsłona rozpoczęta. Lechia przystępuje do niej bez zmian.

• Łukasz Wolsztyński będzie grać za Juana Bauzę.

• Wracamy do Gdańska na drugie trzy kwadranse. Po pierwszej połowie Lechia bezbramkowo remisuje z Górnikiem.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +6' Koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk bezbramkowo remisuje z Górnikiem Zabrze.

• +5' Przebojowa akcja Lukasa Haraslina. Kończy ją strzałem zza linii 16. metra wysoko nad poprzeczką.

• +4' Erik Janża ucierpiał w starciu ze Sławomirem Peszko. Konieczna jest pomoc sztabu medycznego i przez moment Górnik będzie grac w "dziesiątkę".

• +3' Teraz główkował Rafał Wolski, choć za jego plecami był Sławomir Peszko. Faktem jest, że piłka w znacznej odległości minęła bramkę gości.

• +1' Kontrę zabrzan faulem taktycznym przerywa Lukas Haraslin. Żółta kartka.

• Tomasz Musiał dolicza 6 minut do pierwszej połowy.

• Pojedynek Lukasa Haraslina z Borisem Sekuliciem na lewej stronie. Górą obrońca Górnika, który wybija piłkę na korner.

• Sławomir Peszko wyskakuje do centry Rafała Wolskiego. Sędzia dopatrzył się przewinienia 44-krotnego reprezentanta Polski.

• To powinien być gol dla Górnika! Juan Bauza kapitalnym podaniem uruchomił Igora Angulo, tak jak to lubi, ale w sytuacji sam na sam z Dusanem Kuciakiem uderza minimalnie obok dalszego (lewego) słupka!

• Składna akcja Lechii prawą stroną z zagraniem na lewą stronę do Lukasa Haraslina. Ten uderzył "tam, skąd przyszła". Niestety, ponad poprzeczką.

• W 37. minucie sędzia wznawia grę.

• Tak było przed momentem

• Cytują klasyka:

Jak Państwo widzą, nic nie widać w tej mgle
  • Przerwa w grze. Nic nie widać przez dym z odpalonych rac.
    Lechia miała znaczną przewagę w ostatnich minutach, więc jej kibice... zadbali o pro na trybunach... Komentarz zbędny
    .

• Gdańszczanie wywalczyli rzut rożny. Zamiast centry było wycofanie niemal pod linię środkową.

• Akcja Lechii lewą. Piłka spada na woleja Rafała Wolskiego, którego uderzenie na ciało przyjmuje Paweł Bochniewicz! Gdyby nie on, to zapewne gospodarze cieszyliby się z prowadzenia

• Pełna oprawa kibiców biało-zielonych

• Żółta kartka dla Mateusza Matrasa za faul.. To 4. upomnienie w tym sezonie, więc nie zagra w następne kolejce.

• Lukas Haraslin uderza zza linii 16. metra. Wprost w rywala.

• Rafał Wolski w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne. Piłka ląduje w rękawicach Martina Chudy'ego.

• Oprawa kibiców Lechii

• To mogła, a właściwie powinna być bramka dla Lechii! Najpierw próba Filipa Mladenovicia została zablokowana, a dobitka Sławomira Peszki przelatuje tuż nad poprzeczką!

• Najwięcej zagrożenia z obu stron jest po stałych fragmentach gry. Tak też było i teraz - na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, z ok. 20 metrów, zdecydował się Filip Mladenović. Matin Chudy zdołał jednak odbić piłkę na korner!

• Po centrze Erika Janży z rzutu wolnego Szymon Matuszek główkuje nad bramką gospodarzy.

• Żółta kartka dla Jarosława Kubickiego

• Po krótkim rozegraniu Lukas Haraslin uderzył z ostrego kąta. Martin Chudy odbija piłkę poza inię końcową.

• Sławomir Peszko w przebojowej akcji. Wywalczył rzut rożny.

• Kilku piłkarzy Lechii dało się złapać na spalonego po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia z rzutu wolnego.

• Zupełnie nieudany strzał Rafała Wolskiego. Martin Chudy mocniejsze próby łapie na treningach.

• Artur Sobiech wystartował do prostopadłego podania Lukasa Haraslina. Akcję przerywa sędzia - spalony.

• Dobre dośrodkowanie Erika Janży w pole karne. Radzą sobie jednak gospodarze.

• Atak zabrzan lewą stroną przerywa Karol Fila. Sędzia zauważył jednak, on pomagał sobie ręką.

• A teraz pojedynek Lukasa Haraslina z Przemysławem Wiśniewskim. Górą był defensor Górnika.

• JUan Bauza pognał prawą stroną, by zagrać w pole karne. Gdańszczanie odcięli Igora Angulo od piłki.

• Tomasz Musiał gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W tabeli zabrzanie jeszcze nie wyglądają tak źle. Z dorobkiem czternastu punktów zajmują dwunaste miejsce. Mają cztery punkty nadwyżyki w stosunku do czternastej Arki. Kolejne wpadki sprawią jednak, że im także zrobi się "gorąco".

• Jeżeli jednak Lechia spuściła z tonu to co powiedzieć o Górniku? Zespół Marcina Brosza - pomijając Puchar Polski z trzecioligowcem - nie wygrał żadnego spotkania od 25 sierpnia! Przez ten czas zanotował dwie porażki, a czterokrotnie dzielił się punktami. W zeszłej kolejce ledwie zremisował z ŁKS-em Łódź (1:1).

• Bez wątpienia Lechia gra poniżej oczekiwań kibiców i własnych możliwości. W tabeli zajmuje wprawdzie szóste miejsce z niewielką stratą do lidera (cztery punkty), ale ostatnio zaliczyła dwie wpadki. Oprócz remisu z Arką Gdynia w derbach Trójmiasta (2:2) przegrała bowiem u siebie z Zagłębiem Lubin (1:2).

• Witamy! W trzecim sobotnim meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk zagra u siebie z Górnikiem Zabrze. Zapraszamy na relację na żywo z tego pojedynku.

Lechia - Górnik LIVE! Oczekiwania są zdecydowanie większe

Lechia - Górnik LIVE! Oczekiwania są zdecydowanie większe ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE. Sobotę z PKO Ekstraklasą zwieńczymy na Wybrzeżu. Na Stadionie Energa wystąpią drużyny, które nie prezentują się tak jak oczekiwaliby tego fani. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00.

Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE

Lechia liże rany po derbach Trójmiasta. Meczu z Arką w Gdyni (2:2) wprawdzie nie przegrała, ale wypuszczenie dwubramkowego prowadzenia chluby na pewno jej nie przynosi. - Podpięliśmy rywala do tlenu - przyznaje szczerze trener Piotr Stokowiec, który wobec Żarko Udovicicia wyciągnie finansowe konsekwencje za atak na sędziego. Przypomnijmy, że w czwartek Serb za swoje zachowanie został zdyskwalifikowany na dwa miesiące i jest to jego już druga kara w tym sezonie. Wcześniej pauzował aż cztery mecze za brzydki faul.

Bez wątpienia Lechia gra poniżej oczekiwań kibiców i własnych możliwości. W tabeli zajmuje wprawdzie szóste miejsce z niewielką stratą do lidera (cztery punkty), ale ostatnio zaliczyła dwie wpadki. Oprócz remisu z Arką przegrała bowiem u siebie z Zagłębiem Lubin (1:2).

Zawody poprowadzi sędzia Tomasz Musiał z Krakowa. Za VAR odpowiedzialni będą Daniel Stefański i Marcin Boniek.

Oglądaj mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze:

Lechia: Udovicić, Maloca, Mihalik
Górnik: Dawid K.

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Górnik - Lechia 1:2 (Puchar Polski, 27.02.2019)
Lechia - Górnik 4:0 (Ekstraklasa, 22.12.2018)

Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo na kanałach Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz Canal+ 4K. Komentuje duet Rafał Dębiński - Wojciech Jagoda. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:30. Zapraszamy!