Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE. W Gdańsku...

Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE. W Gdańsku powrócił uśmiech. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 18. kolejka
2021-02-20 20:00

Lechia Gdańsk

2

Górnik Zabrze

0

• Koniec meczu! Lechia wygrała, ale straciła zawodników na mecz ze Stalą: na pewno wykartowanych (Kopacz, Saief), a być może także dwóch kontuzjowanych (Nalepa, Kubicki).

• Na boisku leży Biegański. Sędzia chyba pozwala na zbyt dużo.

• Chudy pobiegł do rzutu rożnego, ale Lechia oddaliła zagrożenie.

• I jeszcze wracający z rezerw Maloca za Nalepę.

• Żukowski za Kubickiego. Trzy minuty doliczone.

• Nalepa również potrzebował pomocy medyków. Dużo ten mecz kosztuje Lechię.

• Pomocy medycznej wymaga Kubicki.

• Górnik doprawdy ma niewiele do powiedzenia. Za tydzień zagra z Legią.

• Trzy strzały Górnika w jednej akcji. Dwa pierwsze zablokowane, ostatni (Boakye) niecelny. Wchodzi Fila, schodzi Saief.

• Boakye wrzuca, Jimenez kończy głową, piłka mija prawy słupek. Zmiana: Prochazka za Manneha.

• Znów ładna akcja Lechii. Saief wjechał w szesnastkę, ale strzał został zablokowany. Potem sędzia odgwizdał przewinienie.

• Na boisku pojawi się jeszcze Fila.

• Kenny Saief

• Ponownie uderza Boakye, ale piłka po nodze rywala wychodzi za linię. Róg dla Górnika.

• Conrado na boisku. Zmienił Ceesay'a.

• Ceesay wystawił Kubickiemu, ale strzał za słaby. Chudy odbił do boku.

• Biegański z dystansu kopnął w rywala.

• Za chwilę na boisku zamelduje się Conrado. W następnym meczu za kartki pauzują Saief i Kopacz.

• Chudy dobiegł aż do środka boiska. Janża jednak wybił wcześniej w aut.

• Boakye podbita piłka - nie ma bramki.

• Ceesay przebił pudło Danielaka z meczu Podbeskidzie - Jagiellonia.

• PUDŁO MECZU, ALE I KOLEJKI! Ceesay z bliska marnuje podanie Paixao.

• Kopacz otrzymał żółtą kartkę.

• Manneh dośrodkował z wolnego. Koledzy nie połapali się, futbolówkę zgarnął Kuciak.

• Boakye uderza, ale w środek. Kuciak broni bez problemu.

• Lechia szybko doskakuje do Górnika. Bryluje Biegański.

• Wpadka Kuciaka! Bramkarz Lechii źle interweniował. Gdyby Kubica lepiej przymierzył to mielibyśmy wynik 2:1.

• Bardzo dobry powrót Biegańskiego. Lechia przerwała akcję Górnika. Atakował Masouras.

• Do przewrotki zebrał się Nalepa. Nieczysto trafił, Chudy tylko zebrał piłkę.

• Z rzutu wolnego dograł właśnie Janża, jednak Nalepa oddalił zagrożenie główką.

• Czyli z Janżą nie jest aż tak źle, skoro pozostał na boisku.

• Zatem gramy dalej.

• Ściślak wszedł, Nowak zszedł. To niespodzianka.

• Kubica za Krawczyka.

• Wchodzi Masouras.

• Górnik szykuje aż trzy zmiany.

• Koniec pierwszej połowy. Lechia zasłużenie prowadzi. Górnik stracił dwie bramki i być może Janżę.

• Dwie minuty doliczone. Janża utyka, wyraźny grymas bólu na jego twarzy. Zmiana chyba w przerwie.

• Doszło do zderzenia kolanami. To może oznaczać poważny uraz u Janży.

• Cierpią Janża i Kubicki.

• To ósmy ligowy gol Paixao w tym sezonie. Portugalczyk przerwał swoją niemoc sięgającą 20 listopada (osiem meczów z rzędu bez gola).

• Kiepsko wypada Evangelou. To on dał się okiwać w tej akcji.

• Ceesay urwał się w polu karnym, uderzył, Chudy odbił, a do odbitej piłki dopadł Paixao i wykorzystał okazję.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Paixao na 2:0!

• Pomysł Górnika to piłka na bok do Janży i wrzutka w szesnastkę. Na razie bez efektu.

• Saief otrzymał kartkę.

• Nowak uderzył bezpośrednio z wolnego. Piłka przeszła nad murem, ale nie zaskoczyła Kuciaka.

• Boakye sfaulowany przez Nalepę. Okazja z wolnego.

• Rzut rożny dla Górnika po tym jak Janża nabił Saiefa. Ostatnio po rożnym trafił Wiśniewski.

• Saief jakby grał o premię. Od razu doskoczył do Manneha, by zabrać mu piłkę. Imponująco dziś walczy.

• Lechia dobrze biega i ustawia się do podań.

• Pietrzak wrzuca z wolnego, lecz zbyt głęboko. Nalepa główkował w zasadzie zza linii końcowej. Od bramki Chudy.

• Saief bawi się z rywalami. Zakłada siatki, myli balansem ciała, agresywnie odbiera pod bramką Górnika. Świetne pół godziny tego zawodnika.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Jednak Gajos zdobył bramkę po prawidłowej akcji! Nie było spalonego.

• Czekamy, czekamy... Trwa wyznaczanie linii spalonego.

• To była bardzo ładna akcja Lechii. Ceesay urwał się przed szesnastką, oddał piłkę Paixao, a ten wystawił Gajosowi. Czekamy na decyzję VAR? Niewykluczone.

• Gajos strzela do bramki, ale nie ma 1:0 - odgwizdany spalony!

• Górnik oddalił zagrożenie po wrzutce Lechii z rzutu wolnego.

• Paixao leży na murawie po faulu Wiśniewskiego. Kartki brak.

• Na ogrodzeniu transparent: "Otwierać stadiony".

• Strzał Boakye głową, ale zupełnie nieudany. Piłkarz dziękuję dogrywającemu za podanie.

• Saief przejawia ochotę do gry. Biega jak wolny elektron: raz jest na lewym skrzydle, raz w środku, raz operuje na prawej flance.

• Saief wjechał w pole karne, gdzie zatrzymał go drugi zawodnik - Wiśniewski. Róg dla Lechii.

• Boakye uderza nad poprzeczką. Wcześniej gwizdek sędziego - spalony.

• Trzeba przyznać, że Górnik dzisiaj ofensywnie. Na pozycji nr 8 został ustawiony Jimenez, który ostatnio grał jako wysunięty napastnik.

• Na razie brakuje składnych akcji. Lechia stara się przeważać, ale w ostatniej sytuacji źle zachował się Gajos.

• Poza składem Lechii nadal Zwoliński z Alomeroviciem. Do łask wrócił za to Maloca - z rezerw.

• W jedenastce Górnika debiutuje Boakye. Ten piłkarz dostaje od początku wiele piłek.

• Lechia dziś na biało, Górnik na czarno.

• Spotkanie przed momentem się rozpoczęło.

Lechia - Górnik LIVE! W Gdańsku powrócił uśmiech

Lechia - Górnik LIVE! W Gdańsku powrócił uśmiech ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE. Szykuje się ciekawa sobota na Wybrzeżu. Zarówno gospodarze jak i goście w zeszłej kolejce zaliczyli po pierwszym komplecie punktów w 2021 roku. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00.

Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE

W Gdańsku bodaj po raz pierwszy tak żywo dyskutowano o możliwym zwolnieniu Piotra Stokowca. Drużynę w zeszłym tygodniu odwiedzili kibice, by zmobilizować piłkarzy i sztab na przełomowy mecz z Rakowem Częstochowa.
Wizyta przyniosła pożądany efekt: po golu Jarosława Kubickiego Lechia wywiozła z Bełchatowa komplet punktów. Temat dymisji trenera jakby ucichł, ale w sobotę drużyna musi udowodnić, że przełamanie nie było zwykłym dziełem przypadku.

W Zabrzu również odetchnęli. Po odpadnięciu z Pucharu Polski, ligowej porażce z Podbeskidziem Bielsko-Biała i fiasku rozmów z Rafałem Kurzawą zespół potrzebował pozytywnego bodźca. Mecz na przełamanie nie wyszedł gładko. Do przerwy Stal Mielec wiodła prym, zdobywając bramkę. Po przerwie Górnik się zerwał i dzięki ostatniej akcji zdobył upragnione zwycięstwo. Jak bohater spisał się Piotr Krawczyk, którego trafienie poprzedziła przecież efektowna przewrotka.

Trudno powiedzieć, kto ma większe szanse na zwycięstwo. Jesienią Górnik rozbił Lechię wygrywając 3:0. Po bramce zdobyli kolejno Jesus Jimenez, Bartosz Nowak i Daniel Ściślak.

Piotr Stokowiec, trener Lechii: - Po wygranej z Rakowem wreszcie zobaczyłem uśmiech na twarzach moich zawodników. To zwycięstwo jest pozytywnym impulsem. Wcześniej wykonaliśmy kawałek ciężkiej pracy, która nie przełożyła się na wyniki. Przełamanie pozwoli nam uwierzyć. Wierzę, że to początek fajnej serii, dobrego trendu.

Oglądaj mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze w Player.pl >>>

Przewidywane składy na mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze :
Lechia: Kuciak - Fila (Kopacz?), Nalepa, Tobers, Pietrzak - Ceeasy (Haydary?), Biegański, Kubicki, Gajos, Saief - Paixao.
Górnik: Chudy - Massouras, Evangelou, Wiśniewski, Gryszkiewicz, Janża - Wojtuszek, Manneh, Nowak, Boakye - Jimenez.

Nie zagrają w meczu Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze :
Lechia: Udovicić, Alomerović, Makowski, Zwoliński
Górnik: - - - - -

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Górnik - Lechia 3:0 (Ekstraklasa, 13.09.2020)

Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacjach Player+ i Canal+. Komentuje duet Marcin Rosłoń – Grzegorz Mielcarski. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:00 - zapraszamy!